Ekrem Memnun

Çukurova takımı benim gördüğüm kadarıyla kadro kurduktan sonra koç buluyor.Daha doğrusu koçu alsa bile kadroyu yine kendileri kurar.

Yerli hocalar ile çalışma nedenleride budur diye düşünüyorum.

Ekrem hoca ise sınırlı kadrolar ile başarılı olmuş bir koç.Kendi kurmasa bile kaliteli kadroyla başarılı olur bence.

Ekrem Memnun kesin anlasti mi ? Zafer Kalaycıoğlu ve Efe Güven'inde ismi geçiyordu yerli olarak.

Anlaştıysa anlaşmış, bunda ne tür bir beis var anlamadım.

Galatasaray takımının antrenörlerini sosyal hayatımızdaki eşimiz, dostumuz gibi görmekten ne zaman vazgeçeceğiz merak ediyorum. Yok kebapçı dövmüş, yok başka takımla anlaşmış, yok egoluymuş, kime ne ya? Bizim takıma ne katmış, ben ona bakarım, gerisi zerre umurumda olmaz. Sosyal hayatındaki tavırlarını, karakterini, eşi, komşusu düşünsün, beni zerre ilgilendirmiyor

Burada esas sorun ligin en iyi kadrolarından birini kadın basketbolunda takım çalıştıran hocaya teslim edip gerektiğinden fazla sabır gösterenlerde.

Ben burda kızarsam teklif götürmeyen şubeye kızarım zaten Ekrem Hoca’ya değil.

Ne olduğunu anlamadan insan linçlemeye ne kadar meraklısınız!

Bizim şube için Ekrem Hoca en doğru seçenek geliyordu bana çünkü. Ona teklif gider diye düşünüyordum, şaşırdım da açıkçası. Ama bazıları yanlış anlayıp laf sokmaya çalışmış hemen. Ekrem Memnun geri dönsün isterdim.

Ayrıca Galatasaraylı olarak kişilerin karakterlerine bakmamız da niye sorun olmuş anlamadım. Sadece sportif başarı açısından bakanların aksine; kebapçı basan hocanın, silahla hastane basan oyuncunun da ne başardıkları benim hiç umrumda değil. O nedenle “imparator” ünvanını da en çok Ekrem Hoca’ya yakıştırırım. Bu sezon başarısızdı evet, yollar da ayrıldı zira. Fakat biz çıkıp “hocayı nasıl gönderirsiniz” diye feryat figan etmedik, değişim gerekiyordu, Pistiolis iyi ki geldi hatta. Fakat geçen sezon öyle zor bir zamanda Ekrem Memnun gibi bir figüre görevi kabul ettiği için teşekkür etmek yerine, ona takım emanet edilir mi demek çok yanlış bence. Ki küme düşebilirdik geçen sezon.

Son düzenleme:
Ben burda kızarsam teklif götürmeyen şubeye kızarım zaten Ekrem Hoca’ya değil.

Ne olduğunu anlamadan insan linçlemeye ne kadar meraklısınız!

Bizim şube için Ekrem Hoca en doğru seçenek geliyordu bana çünkü. Ona teklif gider diye düşünüyordum, şaşırdım da açıkçası. Ama bazıları yanlış anlayıp laf sokmaya çalışmış hemen. Ekrem Memnun geri dönsün isterdim.

Ayrıca Galatasaraylı olarak kişilerin karakterlerine bakmamız da niye sorun olmuş anlamadım. Sadece sportif başarı açısından bakanların aksine; kebapçı basan hocanın, silahla hastane basan oyuncunun da ne başardıkları benim hiç umrumda değil. O nedenle “imparator” ünvanını da en çok Ekrem Hoca’ya yakıştırırım. Bu sezon başarısızdı evet, yollar da ayrıldı zira. Fakat biz çıkıp “hocayı nasıl gönderirsiniz” diye feryat figan etmedik, değişim gerekiyordu, Pistiolis iyi ki geldi hatta. Fakat geçen sezon öyle zor bir zamanda Ekrem Memnun gibi bir figüre görevi kabul ettiği için teşekkür etmek yerine, ona takım emanet edilir mi demek çok yanlış bence. Ki küme düşebilirdik geçen sezon.
Net olarak budur.. Kendi önemli figürlerimizi yerin dibine sokarak ne elde etme amacındayız? Ekrem Memnun bu kulübün efsanesidir ve öyle de kalacaktır. Bu sene yaşadığı başarısızlık ki bu da tartışılır, bunu değiştiremez. Klasik sosyal medya linç kültürünün bu forumda olması üzücü. Bu gruba giren Volkan Tekdemir gibi insanlar ile umarım vedalaşılır ve burada olması engellenir.

Ekrem hoca bencede Galatasaray için çok önemli değerlerdendir.Hem Türkiye'ye ilk kez gelen Euroleague Women kupasini ilk getiren olduğundan,hemde kişiliğiyle.Efendi,saygılı kimseyle tartışması olmayan işine odaklanan birisidir.

Fakat Ekrem hoca ile yollar ayrıldıktan sonra ilk Merkezefendi maçında Ekrem hoca üzerinden tepkiler gösterilmesi yanlıştı.Bunuda kabul etmek lazim.

Galatasaray aslolandır diyoruz,takımın başına bir başkası geçtiğinde destek olmalıyız,suregelen başarısızlık veya olumsuz durum görene dek.

3. Hoca olarak takimi aldi ve Kumede kaldi, hani bu bile bugun bazilarina bir anlam ifade etmiyor dogal olarak.
Bu sene butce neydi, hedef neydi net degilkene yarismaci bir takim olusturdu. Hedef hep en iyi ise sikinti yok zaten hoca da beklentiyi karsilamayip ayrildi. Buraya kadar isler temiz. Gelen Pistiolis hoca harika basladi ve beklentileri asti. Seneye de devam eder umarim ve beklentileri karsilar. Bunda emin degilim cunku ortada bir yonetim ve hedef yok simdilik. Umarim Pistiolis hoca ile yarismaci ve basarili bir donem gene yasariz.

3. Hoca olarak takimi aldi ve Kumede kaldi, hani bu bile bugun bazilarina bir anlam ifade etmiyor dogal olarak.
Bu sene butce neydi, hedef neydi net degilkene yarismaci bir takim olusturdu. Hedef hep en iyi ise sikinti yok zaten hoca da beklentiyi karsilamayip ayrildi. Buraya kadar isler temiz. Gelen Pistiolis hoca harika basladi ve beklentileri asti. Seneye de devam eder umarim ve beklentileri karsilar. Bunda emin degilim cunku ortada bir yonetim ve hedef yok simdilik. Umarim Pistiolis hoca ile yarismaci ve basarili bir donem gene yasariz.
Takımı ligde tutması ve bu seneki kadroyu kurması hiç önemli şeyler değil ki!

Takımı ligde tutması ve bu seneki kadroyu kurması hiç önemli şeyler değil ki!

Hoca 5 senedir takımın başındaymış ve başarısızmış gibi değerlendirme yapılıyor :)

Geçen sezonun kalan yarısı ve bu sezonun ilk yarısı,hocanın kaldığı süre bu kadar.İlk yarım sezon takımı kümede tuttu başarılıydı.Bu sezon ortasına dek ise kazanabileceğimiz maçları coaching hataları ile verdik.Yönetimin geç transfer yapması sonucunda ise Şampiyonlar Liginden elendik.

Hayırlısı demek lazım bazen.Pistiolis hoca gibi birisiyle yollarımız kesişti,takım yapabileceklerinin üzerine çıktı.

Hocanın gönderilmesine yakın zaten herkes hemfikirdi gitmesinde. Onun da açıkçası gönderilme konusunda oraya kazık çaktığını zannetmiyorum yönetim zaten transfer konusunda hatalı davranmışken, BCL'nin gidişini canlı canlı gördü maalesef. Diyorsanız benim öngörülerim yüksek ben sene başında direkt gönderirdim. Böyle bir sezonda takımı kümeden kurtarmış adamı sezon başında gönderirseniz, yarın başınız sıkıştığında (hiç zor ihtimal değil), o ateşten gömleği giyecek adam bulamazsınız.

Ha diyeceksiniz ki Galatasaray'ın çıkarlarından önemli mi. Sezonun ortasına kadar kötü gelmedik. Ligde ilk 5'te, BCL'de de grubunu 5-1'le bitirmiş bir takımın hocasını hangi maksatla kovacaktık onu da tam anlamış değilim.

Galatasaray basketbol takımını futbolda Göztepe'ye benzetiyorum. Maçları ligin en keyifli maçları. Ama takımları kadrolarının hakkettiği yerde değil. Çünkü oyunları keyifli ancak doğru oyun değil

Kendisi ile gereğinden uzun süre devam etmek Galatasaray basketbol şubesi tarihinin en kötü kararlarından birisi. O gün bu kararın geç verilmesinin handikapı çok fazla hissedilmese de geldiğimiz noktada muhtemelen kazanacağımız bir Avrupa Kupası'na F8 göremeden veda ettiğimiz bariz gibi

BCL finalini oynayan takımları görmüşsünüzdür. Galatasaray'ın Pistiolis geldiği andan itibaren çıktığı seviyeyi de. Yukardaki gönderiyi paylaştığımda takım BCL 2. turda henüz ilk maça çıkmıştı

Dünyadaki tek antrenör de Pistiolis değil. Burada anlatmak istediğim şey takımın o dönem potansiyelinin çok altında oynaması. Mesela CSKA, Euroleague'den men edilmeseydi Ekrem hocayla mı sezonu tamamlamalıydık?

Emin olun Pistiolis ne dünyanın en iyi hocası ne de bir sihirbaz. Güçlü bir kadro aldı, hakkını verdi

Son düzenleme:
Benim icin dünyadaki tek antrenör Pistiolis şu anda. O nasıl bize iyi geldiyse biz de ona iyi gelebiliriz. Galatasaray sinerjisi baska bir seye benzemez, kariyerini cok baska bir yere cekebilir, insallah da öyle olur.

Sikecileri ezerek Euroleague'i kazandıgımız zaman da benim icin dünyadaki tek antrenör Ekrem Hoca idi. Bir Galatasaray efsanesidir Ekrem Memnun.