Engin Kennerman Taraftarımıza küfür etti.

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Semih abi gecmis olsun. Bir daha o hakemi Galatasaray macina verirseler, senin yaninda ses kaydi yapan bir cihaz goturmeni oneririm. Onun hatali bir pozisyonundan sonra, tekrar bagirip mac icinde, mac sonunda ise yanina gittigin an sesini kayit edebilirsin. Yoneticilere iletmissin bu sefer yasadiklarini, ikinci sefer ayni olay yasanir ise ve kufur eder ise Engin Kenerman bu senin lehine olur, ses kaydini yoneticilere dinletebilirsin, bu olay 1 degil 2 kez oldu diyebilirsin. Engin denen sahis maci yonetecegine benle ugrasti diyebilirsin. Hatta bir cep telefonu ile Engin Kenerman'in mac ile degil, senin ile ilgilendigini ceke bilirsin.

Salih Gozmen' Alıntı:
Semih abi gecmis olsun. Bir daha o hakemi Galatasaray macina verirseler, senin yaninda ses kaydi yapan bir cihaz goturmeni oneririm. Onun hatali bir pozisyonundan sonra, tekrar bagirip mac icinde, mac sonunda ise yanina gittigin an sesini kayit edebilirsin. Yoneticilere iletmissin bu sefer yasadiklarini, ikinci sefer ayni olay yasanir ise ve kufur eder ise Engin Kenerman bu senin lehine olur, ses kaydini yoneticilere dinletebilirsin, bu olay 1 degil 2 kez oldu diyebilirsin. Engin denen sahis maci yonetecegine benle ugrasti diyebilirsin. Hatta bir cep telefonu ile Engin Kenerman'in mac ile degil, senin ile ilgilendigini ceke bilirsin.
abi geçmiş olsun.bu denilen yapılabılınır mı bilmiyorum ama sağlam kanıt olur bu eğer yapılabilirse.

Semih kardeşim çok geçmiş olsun...Türkiye Basketbol Ligi'nin düştüğü duruma bakar mısınız? Adam maçı bırakıp kafasını taktığı bir seyirciyle uğraşıyor nerdeyse bütün maç boyunca....Galatasaray taraftarıyla uğraşmanın ne demek olduğunu görecek Engin Kennerman denen hakem bozuntusu....

Hakan Eroğlu' Alıntı:
Arkadaşlar hepimize geçmiş olsun... Bu sözler Semih e değil Galatasaray taraftarlarınadır. Tıpkı geçen yıl bu zamanlar Tarance Kinsey denen pisliğin bi arkadaşımıza attığı yumruk gibi... Ben forumda o taraftarın burnu kırılmış diye okumuştum. Acaba bir girişimde bulunan olmuş mu o zaman. Mahkemeye falan verilmemiş mi hiç. Orda her şey meydandaydı şahite falanda gerek yok.

Bilgehan Ulu' Alıntı:
Semih kardeşim çok geçmiş olsun...Türkiye Basketbol Ligi'nin düştüğü duruma bakar mısınız? Adam maçı bırakıp kafasını taktığı bir seyirciyle uğraşıyor nerdeyse bütün maç boyunca....Galatasaray taraftarıyla uğraşmanın ne demek olduğunu görecek Engin Kennerman denen hakem bozuntusu....
hakikaten bir acayip bu hakemler.geçen sene efesin hangi maçıydı hatırlamıyorum şimdi hakeme bağırmıştık bir sebepten dolayı.hakem gelip bize açıklama yapmaya başlamasın mı ? :) :) engin denen adinin yaptıklarını doğal karşıladım bu örnek aklıma gelince.

Nedense bu tip olaylar beni çok fazla etkiliyor.Geçen sene Kinsey bir arkadaşımıza yumruk attığında da o gece rüyamda Kinsey ile kavga ettiğimi görmüştüm.Bu olayı öğrendiğim andan itibaren ise Kennerman ile bilgi topluyorum , adamın kariyerini ezberledim diyebilirim. Elimizden tabiki çok fazla birşey gelemiyor ama eğer Kennerman bir daha bizim maçımıza filan verilirse kameramı alıp bütün maç boyu sadece onu çekeceğim ve bir açığını arayacağım.

2- 3 hafta sonra bizim maça verirler sallarız iki tribünden kennirmına bir anons ikincide paketiz dışarıda

Aynı şey aziz beyin fenerbahçesinin bir taraftarına yapılacak ve aziz bunu duyacak, kennirmın bırak fenerin maçını bu ülkede fenerle aynı gün bile maç yönetemez , Semih kardeşim geçmiş olsun valla büyük tehlike atlatmışın daha bunlar iyi günlerimiz bu federasyon burdayken bunlar şöyle gözlerine kestirdikleri bir maçta dalacaklarda bize.

http://fanatik.ekolay.net/Galatasaray-G ... 77_111.htm

"Bu yazımda tek tek oyuncu yazmayacağım zira artık yerlisiyle-yabancısıyla, yaşlısıyla-genciyle onlar tam bir takım oldular. Bu kadronun mimarı Hakan Üstünberk?e tüm Galatasarylılar?ın şükran borcu var. Ancak kendisinden bir ricam olacak; Banvit maçından sonra onlarca kişinin tanıklık ettiği hakem Engin Kennerman?ın taraftara küfür etmesi olayının peşini lütfen bırakmasın. Galatasaray?ın en karanlık gününde bile sahipsiz kalmayacağını göstersin. Ali Aydın türü bir bıraktırma olmasa da küfürbaz düdüğün Galatasaray maçlarına çıkmasını engellesin. Olayın küllenmesine izin vermesin. Galatasaray?ı sahipsiz zannedenleri deşifre edip, utandırsın. Taraftar sonuna kadar yanında olacaktır."

Basında görev alıp, içimizden biri olan Ömer Abi, sağ olsun köşesinden duyurmuş sıkıntımızı. Galatasaray-Manisa maçının ardından sadece durumu aktardığı için, GS TV'ye çıkması engellenen Ömer Kükner abimiz, bizim yanımızda durmaya devam ediyor. Biz de her şekilde onun arkasındayız. Çok yaşasın böyle Galatasaraylı büyüklerimiz

Bu konuyla ilgili yönetim bazında herhangi bir yaptırım oldu mu bilmiyorum ama peşini bırakmamak lazım. Eğer olurda bu insan bir daha bizim maça verilirse de taraftar olarak tepki koymak gerekir maçta. Ya küfür edilen arkadaş kendini tutmayıp fiili bir saldırı yapsa hakeme ne olacaktı?

Saygılar.

malesef ne taraftarımız ne de yönetimimiz bu olaya sesini çıkarmadı bunun için içim kan ağlıyor gerçekten.aynen kinsey in bir taraftarımıza yumruk atmasına sessiz kalınması ve üstüne bu oyuncuya yanlızca 2 maç gibi komik bir cezanın verilmesi gibi.kesinlikle kinsey olayı içimde ukte kalmıştır aklıma her geldiğinde içim içimi yiyor.ya bari bi pankart falan açılsa şu engin DOBERMAN denilen hakem bozuntusunu artık maçlarımıza istemiyoruz diye ne olurdu sanki.ama hiç sanmıyorum ben öyle birşey olacağını.malesef taraftarımız bu konuda duyarlılığını tamamen kaybetti artık.bu şekilde devam ederse her alanda hakkımızı yemeye devam edecek hakemler,federasyon vs.
Ama ben kendi adıma şunun sözünü vereyim bu 2 olayıda hiçbir zaman unutmaytacağım ve çevremdeki bütün Galatasaraylılara da hiç bıkmadan hatırlatacağım.ne kadar çok taraftarımız bu olayların bilincinde olursa o kadar iyidir.belki o zaman bir kıvılcım kopar ve artık böyle olaylara sessiz kalmaz taraftarımız...

Engin Kennerman yaptığı terbiyesizliğin karşılığını bu hafta Ankara´daki Telekom-Mersin maçını yönetme göreviyle aldı. Eğer Ali Sami Yen´e veda için İstanbul´a gitmesem bu maça gidecektim.

Polis memurlarının yanında Engin Kennerman´a kendi kullandığı üslupla cevap verecektim. Eğer salondan çıkarttırmaya kalkarsa geçen hafta söylediği sözleri hatırlatacaktım beyzadeye.

Kısmet bir başka Ankara maçına. Bu aralar Galatasaray maçlarına atanacağını sanmıyorum ama Ankara´da da bekliyoruz Kennerman!

Bugün maçtan önce Hakan Beyle konuştuk biraz sonra da Ali Türsan Beyle. Engin efendi geçenlerde Ali Beyi aramış ve 20 yıllık kariyerinde ilk defa bu kadar kontrolden çıktığını filan anlatmış. Biz mahkeme yolunun hala açık olduğunu ve olay uzarsa mahkemede taraf olabileceğimizi belirtmişler klüp olarak ama çok uzun ve gereksiz bir süreç olduğu için ben pek sıcak bakmıyorum açıkçası.

Ali Bey sayın Kennermana da söylemiş sanırım bi gün ortak olarak bir araya gelicez ve konuşucaz Engin Efendiyle bakalım nasıl savunucak kendisini yada yaptığı hatayı anlayıp bir özür dileme erdeminde bulunucak mı görücez.

Destek olan tepkisini gösteren herkese cidden çok teşekkür ederim. Herhangi bir gelişme olursa yine haber veririm burdan.

Doğru söylediğini düşünmüyorum insan kontrolden çıkabilir bir hakemin çıkmaması lazım ama hakem de insan diyelim küfür anında kontrolü kaybetti ama maç durduğunda bile diğer hakemlere söyledikleri (maç durmuş,gülümseyerek gayette sakin ve kontrollü bir şekilde arkadan arkada hakaret etti) sakinkende nasıl bir tarzı olduğunu belli ediyor.

Ayrıca kontrolden çıkan adam molalarda etrafa rahatsız mesajı vermek için ağzı kulaklarında sohbet etmeyi falan akıl edemez.

Yani kontrolden çıkma kendini kaybetme durumu yok Engin Kennerman o gün ne yaptı ise o..