Eurochallenge 2. Tur 5. Maç | Galatasaray CC 73 - 80 BC Kyiv

Re: Galatasaray- BC Kyiv (Canlı)

evet istenen oldu avrupa burda bitti.bakalom ligde ne yapacak bu takım artık mazeret yok koray hocam....

Re: Galatasaray- BC Kyiv (Canlı)

aykun alan macın sonucu nasıl basından belliydi.ne demek istiyon yani bu macı bu takım kazanamayacak güctemiydi.neden kazanılmasın ya.(ancak bu sekilde oynarsak kaybederdik oda oldu)ama sen macın basından belliydi dersen bu takımın bu macı neden basından kazanamayacağını acıkla

Re: Galatasaray: 73 - Bc Kyiv: 80

sakatlıgı tamamen gecmesine ragmen Gravesi kadroya almamamız bile bu kupaya verdigimiz onemi gosterir ki o Graves senin en iyi oyuncun

Kyiv çok eksik gelmiş İstanbula. Çok dogru basketbol oynadılar keyif aldım. Tebrik ederim galibiyetlerini.

Bize gelince motivasyon eksikti, savunma yapmadık tamam ama en azından bizde içerden oynamayı deneyemezmiydik. Polatın, Erdemin attıgı üçlüklerden gına geldi maçın sonunda.

Hayırlısıyla bu sene Avrupaya veda ettik. Takımın bundan sonra ligde göstereceği performansı ve kazanma hırsını merak etmekteyim.

kyiv eksik mi gelmiş istanbula allahtan eksik gelmiş be birader demek tam kadro gelse halimiz perişanmış ya...

Tamam Kupayı çok tınlamayabilirsiniz ama üzerinizde taşıdığınız forma Galatasaray forması hırs, mücadele olacakki o formanın hakkını verebilesin...

Tabiri caizse çoluk çocuğa madara olduk!

1 numara da tehlike çanları çalmaya devam ediyor.

En azından kazanmalıydık kötü bir antrenman maçı oldu bizim için!

Bu arada Erdem'in neden yerinde sayıp gelişme göstermediğini bu akşam daha iyi anladım. 2 iyi hareketi üstüste yapamıyor. Önce 3'lük attı daha sonra top kayıpları ama şut sokabiliyormuş şükürler olsun bugünleride gördük :p

Böyle iş olsun diye oynamaya çıktığımız maçlarda Galatasaray ismini ve armasını kullanmasak sadece sarı bir formayla çıkıp Cafe crown ismini kullansak fena olmaz kanımca...Yok yani mağlubiyeti önemsediğimden değil nasıl olsa bu iş çoktan bitmişti ancak Armaya ve formaya biraz daha saygı gösterilmesi ve hakettiğinin her şartta verilmesinde yarar var...

Ruhumuzu gösteren forma sarı kırmızı ama biz nedense Avrupa maçlarında (sarı kırmızı forma giysekte) üstümüzde sadece sarı bez parçası varmış gibi oynuyoruz . Üstümüzdeki formanın ağırlığını kavrayamadığımız zaman kötü sonuçlar hep üst üste geliyor . Peki ligde durum aynı mı olacak ? Hayır , Aslanlarımız yine ligdeki rakibine karşı canavar gibi bir oyun ortaya koyacak ve taraftarına 4 gün önce oynanan basketbolu unutturacak . Bu sene taraftar hep bunu yaşadı .

1 hafta sonrasını iple çekiyorum . Neden diye soracak olursanız ? 1 Hafta sonra yani haftaya bugün kötü günler sona erecek . 2008 - 2009 Sezonunda Galatasaray Erkek Basketbol Takımının Avrupa Macerası tamamen ''KÖTÜ GÜNLER''idi .

Not : Rashid Atkins'e sallayan arkadaşlar

Atkins bugün 8 sayı 7 asist 3 top çalma ile oynadı

(Son bir kaç haftadır böyle oynuyor)

1 numara pozisyonunda çalan tehlike çanlarını söyleyinde bizde bilelim

Klişe bir deyim vardır, bazı maçlardan sonra "basketbol dersi verdiler" denir. İşte bugün tam bu sözün karşılığını gördük. En önemli oyuncuları takımdan ayrılmış Ukranya temsilcisi BC Kyiv, deplasmanda tüm maçı kontrol ederek rahat bir galibiyet aldı. Organize savunma nasıl yapılır, kolektif hücum nedir gösterdiler... Bizde ise tüm bu kavramlardan öte, tamamen bireysellikle maç kazanmaya yönelik bir oyun kurgusu vardı.

Karşılıklı basket atarak fark atmanız mümkün değildir. Fark atmanın temel prensibi seri yakalamaktır. Seri yakalamak için sayı atmanın yanı sıra, rakibi durdurmak gerekir. Sert oynayıp, rakibi yıldırmak lazımdır ki, bir seri döngüsü içine girilsin. Ayrıca hücumda sürekli dış şut deneyip üçer üçer gitmeye çalışmak değil, pota altından hem garanti basket kovalayıp, hem de rakibe faul aldırmak lazımdır. Bugün bizde bunların hiçbiri yoktu.

Önemli oyuncularının takımdan ayrılmasına karşın, oyun sistemini sürdürmeyi ve doğru basketbolu oynatmayı başaran; birçok olumsuzluğa rağmen Eurochallange Kupası'nı kazanma amacından vazgeçmeyen Sasa Obradovic'i tebrik etmek lazım...

Her ne kadar Angarya niteliginde bir macda olsa Galatasaray formasi giyen hicbir oyuncunun bu kadar laubali oynamaya hakki olmamali .

Üstelik rakip ciddi dar bogaz icinde 7 as oyuncusundan yoksun bir sekilde istanbul'a geliyor .. Sonuc ortada .

89-90-91li cocuklardan olusan Bc kyiv'i hakli galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum...

Ntvspor'un dünkü haberini okuyan varmı bilmiyorum ama haberde Graves'in sakatlığının geçtiğini , Gurovic'in gönderilmeye çalışıldığı yazıyor .

Demekki bugün Graves dinlendirilmiş

Çelişkiler çok fazla. Kupa önemsenmiyorsa ona göre kadro çıkartılsaydı en baştan beri. Madem önemseniyor, sonuçta bir Avrupa Kupası, ona göre eldeki tüm imkanları kullanmak lazım. Galatasaray'ın Avrupa puanı o kadar fazla değil, nitekim geçen senenin yarı finalisti bu sene ön eleme oynadı. Yani bu maçlar aslında o kadar boş maçlar da değil. Bilmiyorum sorun nedir ama ben pek yakıştıramadım bu mağlubiyeti Galatasaray'a..

Emin Doğanca' Alıntı:

Takım oyun insiyatifini eline alamıyor, rakip takım nasıl isterse o tempoda oynuyoruz. Sürekli dışarıdan top çevirip yine dış oyuncuda hücumu bitiriyoruz. İçerisi yeteri kadar beslenmiyor. Gerektiğinden fazla zorlama yapıyor, süreden çok çalıyor elinde topu gerektiğinden fazla tutarak. İçeriye delici dalışlar yaparken bazen savruk şutlar ya da turnukeler ile ritim bozukluğuna neden oluyor.

Ve en önemlisi en kritik anlarda çokta güven vermiyor.

Umarım geçen yılki BJKCT'daki Dalmau faciasını yaşamayız. Tamam Dalmau 2 numara idi ama Rashid'inde saf bir 1 numara olduğunu söylemek çok zor bizde daha çok pasörlüğü ön plana çıkarmaya çalışıyor ama oyun okuma ve kurma yönlerinde bence istenilen düzeyde değil.

Takım ne zaman dışarıdan yüksek yüzde ile oynarsa Rashid kamufle oluyor, ama tam tersi durumlarda içeri kullanılmayıp, dışarıdan sayı üretilemeyince gerçekler kabak gibi ortaya çıkıyor...

Ha unutmadan takımın bu kadar dışarıdan oynayıp iyi yüzde tutturduğu maçlarda yaptığı asistler sizleri fazla kandırmasın. Bu kadar çok dışarıdan oynayıp yüksek yüzde tuttutran bir takım için normal bir durum.

Emin Doğanca' Alıntı:

çok sığ bir yorum yapmışsın(kusura bakma)..bir oyuncuyu,oyundaki görüntüsüyle değil de sadece istatistikle değerlendirmek yorumcuyu yanlışa götürür,şu gerçekki atkinsin bizim takımın ağırlığını kaldırması zor.

yok böyle rezillik.........

maçtan geleli 1,30 saat oldu ama dedim bu sinirle yazmıyayım dolaştım biraz düşündüm acaba bu şubeye destek vermekten vazeçmeliyim diye...her maçta stres dişlerimi sıkmaktan bi maçta yerinden fırlayacak ama ne zaman....

bi kere yaklaşık 150-200 kişi vardı...öyle bir sezsizlikle başladıki maç alınan nefes sesleri duyuluyordu o derece....

dedim herhalde maçın başı birazdan ezeriz bunları...ama olmuyor ne içerden savumamız var nede dış atışlarda istikrar...burada göklere çıkarılan oyuncuları gördük maçta çoluk çoçuğa karşı....
hatta bir oyuncumuzun boboş 6 üçlüğü kaçırması gibi birşey var dı neredesin forum insanı hatasını olanıda söylesene... :oops:
rakiplere savunmada nefes aldırmazmış polat gördük savunmayı oyunculuk dışarıdan üçlük atmakla olmuyor..ilk önce koşmayı öğrensin...polatın topu kaptırdıktan sonra yediğimiz sayıda rashidin polat diye haykırması !!!!!
gökte yer kalmadı çıkara çıkara....hüseyinin,gurovicin verdiği ribauntlar akıl almıyordu...o çocukların 2-3 katrı olan pota altı oyuncularımız ezilmesini seyrettik maç boyu....erdem sana inan gazetecilerin etmediği küfür kalmadı aklını başına al yoksa sen 2,ligde zor oynarsın....

rashidi muratı savunmayın hosley boşlukta alley-oop pası istiyor ama şöyle birşey var ki bizim oyuncular önüne bakıcağına yere bakıyor aman topu kaybetmiyeyim hesabı....

tek savaşan hosleye teşşekkür ediyorum bizi çoluk çocuğa rezil edenlerede ,taşıdığı formayı giymek için can atanların arasından sıyrılıp o formayı giyen oyuncularımıza yazıklar olsun diyorum.... :oops: :oops: :oops:

Yanlış beşle başladık. Baştan belli oldu skor. Koray Hoca o çıkardığı beşle nasıl sertlik yaratıp, hızlı oynamayı düşünüyordu anlamadım. Yoksa farklı bir taktiği mi vardı bilmiyorum ama oynamamız gereken oyunu yanlış oyuncularla oynamaya çalıştık ve defansımız delik deşik oldu.

Sasa Obradovic'e de hayran kaldım. Keşke seneye koçumuz olsa. Her an maçın içinde.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Yanlış beşle başladık. Baştan belli oldu skor. Koray Hoca o çıkardığı beşle nasıl sertlik yaratıp, hızlı oynamayı düşünüyordu anlamadım. Yoksa farklı bir taktiği mi vardı bilmiyorum ama oynamamız gereken oyunu yanlış oyuncularla oynamaya çalıştık ve defansımız delik deşik oldu.

Sasa Obradovic'e de hayran kaldım. Keşke seneye koçumuz olsa. Her an maçın içinde.
Seneye Koray hoca ile devam etmiyecek miyiz?