Eurochallenge 2. Tur 5. Maç | Galatasaray CC 73 - 80 BC Kyiv

Re: Galatasaray: 73 - Bc Kyiv: 80

Hakan Avci' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":rcax40s9]Yanlış beşle başladık. Baştan belli oldu skor. Koray Hoca o çıkardığı beşle nasıl sertlik yaratıp, hızlı oynamayı düşünüyordu anlamadım. Yoksa farklı bir taktiği mi vardı bilmiyorum ama oynamamız gereken oyunu yanlış oyuncularla oynamaya çalıştık ve defansımız delik deşik oldu.

Sasa Obradovic'e de hayran kaldım. Keşke seneye koçumuz olsa. Her an maçın içinde.
Seneye Koray hoca ile devam etmiyecek miyiz?[/quote:rcax40s9]
Istegini belirtmis. Koray Hoca gidecek dememis. Ki seneye ne olacagini hic kimse bilmiyor. Bana gore buyuk ihtimal koc degisikligine gidecegiz.

Maçı hep normal bi maç olarak düşünmedik eurocup'tan elendikten sonra hep bi angarya gibi geldi o yüzden pek bir şey söylemek gelmiyor insanın içinden fakat normal bir lig maçında bu şekilde oynatılsa takım eleştirilecek çok şey var fakat bişey demeyelim Erdemir maçında bakmak lazım Koray hoca rotasyonu nasıl yönetetcek çok merak etmeye başladım bu günkü oyuncu seçimlerinden sonra.

Birde geçmiş mesajlarda birşey denmişmi bilmiyorum ama salon çok boştu, Kerem ve Gökçe ile konuşurken belçika liginden oyuncu alsak burun kıvırırız ama her maç full salonda oynuyorlar dedi Kerem. Haklı, Guroviç geçen sene prokomda sürekli dolu tribünler önünde oynadı bu gün bakıyorum 70 bilemedin 100 kişi okadar çok konuşuyoruzki maçlara gelip takımımızı desteklemeyi unutoyoruz diye düşünüyorum. Yıldız oyuncularımızın gerekli performansı gösterememelerinde bizimde taaftar olarak payımız var diye düşünüyorum.

Sasa Obradovic benim avrupa basketbolunda en çok gelecek vaadettiğini düşündüğüm coachlardan biridir.Arşivde coach konusunda ne kadar iyi coach olduğunu düşündüğümü yazmıştım.
Ayrıca obradovic 1969 doğumlu yani henüz 40 yaşında

Ender Tunasız' Alıntı:
[quote="Emin Doğanca":34ke4swf]

Not : Rashid Atkins'e sallayan arkadaşlar

Atkins bugün 8 sayı 7 asist 3 top çalma ile oynadı

(Son bir kaç haftadır böyle oynuyor)

1 numara pozisyonunda çalan tehlike çanlarını söyleyinde bizde bilelim
çok sığ bir yorum yapmışsın(kusura bakma)..bir oyuncuyu,oyundaki görüntüsüyle değil de sadece istatistikle değerlendirmek yorumcuyu yanlışa götürür,şu gerçekki atkinsin bizim takımın ağırlığını kaldırması zor.[/quote:34ke4swf]
Son bir kaç haftadır diyorum farkındamısın ? Demekki izledim de söylüyorum , kafadan sallamıyorum . Ayrıca yapılan yorumlara rağmen Rashid hakkındaki düşüncem hiç değişmedi . Aklı başında bir guard Rashid , bunu kabul etmek lazım

İstifa et Koray abi!!!! sen böyle bir beşle nasıl oyuna başlarsın!!!! biz bu kupada şampiyonluğa oynarken sen resmen bizi sabote ettin!!! oldumu arkadaşlar bakıyorumda içimizde nekadar çok , hoca varmış,hocanın çıkardığı beşe bile laf atılıyor,acaba bunu yazan sevgili,kardeşim Kerem en son ne zaman takımın idmanını izledi çok merak ediyorum.Hangi oyuncunun nasıl bir form durumu olduğunu Koray abiden daha iyi bildiğine göre.

Zaten forum olmuş outlet mağzası % 50 indirime girmişiz.Meydan okumayı tehtid sanan arkadaşlar,ceza vermek için pusuda bekleyen arkadaşlar, bunların üstüne kendilerini koç sanan arkadaşlar.

Beyler bu takım şampiyonluğun en büyük favorilerinden biri,bütün basketbol camiası bizi efese rakip tek takım gibi görürüken biz avrupanın gazoz kupasında bir yenilgi için neler yapıyoruz.

Bu gün o salon bomboştu bunu sorgulayan yok siz taraftar olarak takımı yalnız bırakın sonra niye yenildik.

Biraz aynaya bakın şampiyonluk özveri gerektirir,bir bütün olmak gerekir,sen takımını yalnız bırak sonra vay efendim bu beşle nasıl oyuna başlar diye feryat figan edin.Komik olmayın bence siz yorum yerine yine pusuda ceza için bekleyin.

Mithat Duran' Alıntı:
İstifa et Koray abi!!!! sen böyle bir beşle nasıl oyuna başlarsın!!!! biz bu kupada şampiyonluğa oynarken sen resmen bizi sabote ettin!!! oldumu arkadaşlar bakıyorumda içimizde nekadar çok , hoca varmış,hocanın çıkardığı beşe bile laf atılıyor,acaba bunu yazan sevgili,kardeşim Kerem en son ne zaman takımın idmanını izledi çok merak ediyorum.Hangi oyuncunun nasıl bir form durumu olduğunu Koray abiden daha iyi bildiğine göre.

Bu gün o salon bomboştu bunu sorgulayan yok siz taraftar olarak takımı yalnız bırakın sonra niye yenildik.

Biraz aynaya bakın şampiyonluk özveri gerektirir,bir bütün olmak gerekir,sen takımını yalnız bırak sonra vay efendim bu beşle nasıl oyuna başlar diye feryat figan edin.Komik olmayın bence siz yorum yerine yine pusuda ceza için bekleyin.

Birincisi ben basketbol yorumu yapıyorum abi. İğne sokacaksan başka şekilde sok. Ben oraya 34 fark için gittim ve 34 fark o beşle olmaz. Bunu bilecek kadar takip ediyorum basketbolu.

Salonun boş olması beni alakadar eden bir durum değil. Ben salondaki yerimi her zamanki gibi aldım mı aldım. Gerisi Galatasaray Basketbol Organizasyonu'nun düşüneceği şey. Ben maça gidiyorum, adam da getiriyorum. Biz zahmet gerisini de kulüp yapsın.

Son olarak takımı hiçbir zaman yalnız bırakmadım. Buna zaten cevap verme gereği bile duymuyorum. Komik sensin bence abi böyle bir yorum yaparak.

Anlaşın biz bu kupaya gereken değeri vermiyoruz!
(Neden:Senelerdir Eurolig ve Eurocup'ta oynadığımız için ve orda birçok başarılar elde etiğimiz için.) Ondan bu kupa bizi kesmiyor!

Maçın en önemli anlarında Hüseyin ve Kaya kenardaydı ve genellikle yanlış 5 le oyunu sürdükdük.

Allah'tan bizim Amerikalı kızlar salondaydı!

Ünsal Y.' Alıntı:
Roller değişmiş bakıyorum :p :p

Ehehe. Yalnız bir fark var. Benim kimseyi istifaya çağırdığım, kimseye hakaret ettiğim, aşağıladığım falan yok Ünsal. Sadece basketbol adına 1-2 yorum yapıyorum ama saldırıyorlar bana. Anlamak mümkün değil.

Yok şimdi basketbolu ben mi yanlış biliyorum yoksa başkaları mı düşünüyorum. 34 fark lazım. Bu bana lazım ama başkalarına lazım mı bilmiyorum. Yok onlara lazım değilse benim yorumumun da pek önemi olmasa gerek onlar için. Yok varsa o zaman objektiflikten uzak direk saldırı moduna geçilmiş demektir. Neyse ben 34 farka inanarak gittim oraya. Ve ona göre yorum yapıyorum. Ama sahaya çıkan beşte bakıyorum 1975 doğumlu 3 oyuncu ve artı 30 olan bir Milojevic var. Yaşlara takılmayalım ama üç tane de yavaş adam bu beşte. Artı 3 tane de savunması zayıf adam var. Hadi isimlere takılmayalım. Savunmada yarı sahada başlayan baskı yok, onu geçtim sahamızda bile yok. Pota altına giren çıkan belli olmuyor dokunan yok. Oyun kurmaya yönelik en ufak bir hamle yok. Sertlik yok, mücadele yok. Neyse.

Bu eleştiri değil aslında. Diyelim ki önemsemiyorlar sitemizde niye maçın reklamı yapılıyor. Niye insanlar oraya çağırılıyor. Niye en azından bir galibiyet hediye edilmiyor 34 fark olmasa da. Niye Galatasaray ismi zedeleniyor. Yok ben bunların hesabını sormayacaksam, koyun gibi yaşayacaksam değerli kulüp üyelerimiz yakında o 100 kişiyi de arar olurlar.

Sevgili Kerem sen maç yorumu yapmamışsın bu bir!!! ikincisi takım en son ne zaman idmanını seyrettin de hocayı yanlış beşle başladı diye suçluyorsun,birde son iki transferimiz olmasaydı sahaya hangi beşle çıkacaktık birde bunu düşün.

Bu takımı bu noktalara getiren oyunculara haksızlık yapmadan önce bunları bir düşün!!!

Daha önce bu beş hatırladığım kadarıyla yine bu kupada bir takıma 30 civarları bir fark atmıştı.

Biz zaten bu kupada oynamakla en büyük hatayı yaptık, hala 34 sayı fark beklentisi içinde olman takıma ne kadar uzak olduğunun bir göstergesi,ben istifaya çağırırım seninde böyle bir birikimin varsa sende davet edebilirsin,burası GALATASARAY O 100 kişi senin lafınla bu takımı destekliyecekse hiç desteklemesin daha iyi !!! ben kimseye kişisel boyutta hakaret etmedim.Zaten bana karşı tek savunduğunuz olay bu!!! basketbolu daha iyi öğrendiğin zaman demek istediklerimi sanırım anlayacaksın.

Mithat Duran' Alıntı:
Sevgili Kerem sen maç yorumu yapmamışsın bu bir!!! ikincisi takım en son ne zaman idmanını seyrettin de hocayı yanlış beşle başladı diye suçluyorsun,birde son iki transferimiz olmasaydı sahaya hangi beşle çıkacaktık birde bunu düşün.

Bu takımı bu noktalara getiren oyunculara haksızlık yapmadan önce bunları bir düşün!!!

Daha önce bu beş hatırladığım kadarıyla yine bu kupada bir takıma 30 civarları bir fark atmıştı.

Biz zaten bu kupada oynamakla en büyük hatayı yaptık, hala 34 sayı fark beklentisi içinde olman takıma ne kadar uzak olduğunun bir göstergesi,ben istifaya çağırırım seninde böyle bir birikimin varsa sende davet edebilirsin,burası GALATASARAY O 100 kişi senin lafınla bu takımı destekliyecekse hiç desteklemesin daha iyi !!! ben kimseye kişisel boyutta hakaret etmedim.Zaten bana karşı tek savunduğunuz olay bu!!! basketbolu daha iyi öğrendiğin zaman demek istediklerimi sanırım anlayacaksın.

Niyet belli. Teknik hiçbir şey yok. Komedinin alası.
Kusura bakmayın. Ben kaçar iyi geceler.

Hoca konusunda bazılarının tarafsız olamadığını birçok tecrübeyle gördük...Hedefi ve amacı belli bazı yorumları bu pencereden değerlendirmek daha yararlı olacaktır...

Kerem SEÇER' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":l5hav815]Sevgili Kerem sen maç yorumu yapmamışsın bu bir!!! ikincisi takım en son ne zaman idmanını seyrettin de hocayı yanlış beşle başladı diye suçluyorsun,birde son iki transferimiz olmasaydı sahaya hangi beşle çıkacaktık birde bunu düşün.

Biz zaten bu kupada oynamakla en büyük hatayı yaptık, hala 34 sayı fark beklentisi içinde olman takıma ne kadar uzak olduğunun bir göstergesi,ben istifaya çağırırım seninde böyle bir birikimin varsa sende davet edebilirsin,burası GALATASARAY O 100 kişi senin lafınla bu takımı destekliyecekse hiç desteklemesin daha iyi !!! ben kimseye kişisel boyutta hakaret etmedim.Zaten bana karşı tek savunduğunuz olay bu!!! basketbolu daha iyi öğrendiğin zaman demek istediklerimi sanırım anlayacaksın bu işler kahvaltı masalarında ,öğrenilmiyor,veya takım otobüsünde !!!!!!!!!

Niyet belli. Teknik hiçbir şey yok. Komedinin alası.
Kusura bakmayın. Ben kaçar iyi geceler.[/quote:l5hav815]

Sabaha kadar sana teknik konulardan bahsetsem ne değişecek sevgili Kerem!!!

Sana bir bilet ayarlarım istersen komedinin alasını görmek istersen,Cem YILMAZ'dan hadi iyi geceler!!! sana

Mithat Duran' Alıntı:

Zaten forum olmuş outlet mağzası % 50 indirime girmişiz.Meydan okumayı tehtid sanan arkadaşlar,ceza vermek için pusuda bekleyen arkadaşlar, bunların üstüne kendilerini koç sanan arkadaşlar.

Beyler bu takım şampiyonluğun en büyük favorilerinden biri,bütün basketbol camiası bizi efese rakip tek takım gibi görürüken biz avrupanın gazoz kupasında bir yenilgi için neler yapıyoruz.

Ne demiş büyüklerimiz, gazozuna da olsa sahaya kazanmak için çıkacaksınız. Temsil ettiğiniz camia bunu bekler... Yen ya da yenil, ele ya da elen ama mücadele et! İlk maçtaki eleştirilerimizin odak noktası bu değil miydi?

Atalım bakalım oltayı, belki düşen birisi çıkar... Böylece hem aldığım cezayla ilgili içimdeki kini kusmuş olurum hem de konu başlığını amacından uzaklaştırabilirim. Malum, dikkati başka yönlere çekme gerekliliğinin doğduğu bir andayız.

İletinizin son bölümünü okuyunca iyi ki bazı taşlar yerinden oynamış dedim. Kobe´yi getirsek yine şampiyon olamazmışız. Ne de olsa şampiyonluk için bir bütün olmak gerekir.

Merak ettiğim bir soru var; eğer ligde şampiyon olursak bunda Murat Özyer´in katkısı vardır diyebilir miyiz (eldeki imkanlar doğrultusunda kadroyu sezon başında O kurmaya çalıştı)? Yoksa bu işin günahı da sevabı da Koray Hoca´ya mı ait olur? Hoş, biz alnımızın akıyla şampiyon olalım da kim ne derse desin?

Mithat Bey, siz insanların kişiliklerine saldırmaktan yorulmadınız ama ben kişisel hakaretlerinizi okumaktan, silmekten yoruldum.

Yukarıdaki cümleyi ister bir uyarı, isterseniz de pusuda bekleyen adam iş başında olarak yorumlayın...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Hoca konusunda bazılarının tarafsız olamadığını birçok tecrübeyle gördük...Hedefi ve amacı belli bazı yorumları bu pencereden değerlendirmek daha yararlı olacaktır...

Kerem bu yorumu bir lig maçının ardından yapsaydı sonuna kadar haklıydı,sevgili Ali ama bizim için artık angarya olmuş bir turnuvadan sonra yapnasında kendisini çok sevmeme rağmen art niyet ararım.

Kaldı ki!!! kazanılan Anatalya maçından sonra bile hocaya yaptığım eleştiriyi çoğu kişi bilir!!! demek senin gözünden kaçmış.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":32k7i5fg]İstifa et Koray abi!!!! sen böyle bir beşle nasıl oyuna başlarsın!!!! biz bu kupada şampiyonluğa oynarken sen resmen bizi sabote ettin!!! oldumu arkadaşlar bakıyorumda içimizde nekadar çok , hoca varmış,hocanın çıkardığı beşe bile laf atılıyor,acaba bunu yazan sevgili,kardeşim Kerem en son ne zaman takımın idmanını izledi çok merak ediyorum.Hangi oyuncunun nasıl bir form durumu olduğunu Koray abiden daha iyi bildiğine göre.

Ne demiş büyüklerimiz, gazozuna da olsa sahaya kazanmak için çıkacaksınız. Temsil ettiğiniz camia bunu bekler... Yen ya da yenil, ele ya da elen ama mücadele et! İlk maçtaki eleştirilerimizin odak noktası bu değil miydi?

Atalım bakalım oltayı, belki düşen birisi çıkar... Böylece hem aldığım cezayla ilgili içimdeki kini kusmuş olurum hem de konu başlığını amacından uzaklaştırabilirim. Malum, dikkati başka yönlere çekme gerekliliğinin doğduğu bir andayız.

İletinizin son bölümünü okuyunca iyi ki bazı taşlar yerinden oynamış dedim. Kobe´yi getirsek yine şampiyon olamazmışız. Ne de olsa şampiyonluk için bir bütün olmak gerekir.

Merak ettiğim bir soru var; eğer ligde şampiyon olursak bunda Murat Özyer´in katkısı vardır diyebilir miyiz (eldeki imkanlar doğrultusunda kadroyu sezon başında O kurmaya çalıştı)? Yoksa bu işin günahı da sevabı da Koray Hoca´ya mı ait olur? Hoş, biz alnımızın akıyla şampiyon olalım da kim ne derse desin?[/quote:32k7i5fg]

Tabiki Murat hocanında katkısını kimse inkar edemez. Ancak kendisi amerikayı yeniden keşfetmeye kalmasaydı,zaten bu takım hem ligde hemde avrupada adından daha fazla söz ettirirdi.

Bu tartışmanın buraya gelmesi ve yazınızın son bölümünde yazdığınız kritik cümle herşeyi açık olarak anlatıyor Onur Bey...Kerem Bey'in eleştirisinin hangi altyapıyla ortaya çıktığını ve bu eleştirinin amacını açık olarak gözler önüne sermek için yazdığınız yazıdan daha iyisi olamazdı...Bu tartışmanın içine girmemek için yukarda kısa bir ileti yazdım ama yazdığınız yazıdan sonra bunun bir anlamı kalmadı...

34 fark atmak isteyen bir takımın sahaya sürmesi gereken beşin bu olduğunu ispatlayın seneye 10 kişiye kombine alacağım. Yok ispatlayamazsanız şerefli bir insan gibi özür dileyin.

Saygılar.