Eurochallenge 2. Tur 5. Maç | Galatasaray CC 73 - 80 BC Kyiv

Re: Galatasaray: 73 - Bc Kyiv: 80

Kerem SEÇER' Alıntı:
34 fark atmak isteyen bir takımın sahaya sürmesi gereken beşin bu olduğunu ispatlayın seneye 10 kişiye kombine alacağım. Yok ispatlayamazsanız şerefli bir insan gibi özür dileyin.

Saygılar.

Bunu kanıtlamayan şerefsizdir gibi ucuz siyasetçilerin kullandığı ucuz laflarla benden ne kanıt nede özür beklemeyin Kerem Bey...Sizede Saygılar...

Kerem SEÇER' Alıntı:
34 fark atmak isteyen bir takımın sahaya sürmesi gereken beşin bu olduğunu ispatlayın seneye 10 kişiye kombine alacağım. Yok ispatlayamazsanız şerefli bir insan gibi özür dileyin.

Saygılar.

Hala anlamadığın bizim sahaya 34 sayı fark atmak için çıkmadığımız sevgili kardeşim.

Bence bu şeref haysiyet konularına girmeden önce biraz düşün!!!!!!!!

Biraz daha zorlasaydı Koray Hoca ;

Erdem-Gurovic-Polat-Tolliver-Cemal

Beşini Oyunda tutacaktı!

İspatlayamıyorsunuz konuşmayın o zaman. Art niyetli olduğumu iddia eden sizsiniz. Biz burada basketbol yorumluyoruz. Ezbere konuşmuyoruz.

3 tane 34 yaşında oyuncu
3 tane hücumu zayıf oyuncu, 2 tane de eh işte denilecek oyuncu
0 tane sert oyuncu
0 tane agresif oyuncu
1,5 tane taraftarı gaza getirecek oyuncu

Bu şekilde mi gelecek 34 fark. Siz açıklayın bakalım bekliyorum.

Atkins, Murat Kaya, Gurovic, Milo, Hüseyin

Bu beş ile rakibi savunmamızla, sertliğimizle, agresifliğimizle nasıl alt üst edeceğiz, dağıtacağız, döveceğiz. Anlatır mısınız?

Anlatamıyorsanız insanlara art niyetli yaklaşıyorsunuz demeyin. Kimin art niyetli yaklaştığı, basketboldan bihaber olduğu, teknik yorum yapamadığı, insanlara saldırdığı gayet açık.

Yeter artık cidden yeter. Cevap veremeyince kahvaltıdır, otobüstür falan yemiyor insanlar artık.

@Mithat Duran

Asıl siz anlayamamışsınız. Bu yüzden takımın en yorgun oyuncusu ilk 5 çıkıyor. Yaşlıları ilk beş çıkıyor bu önemsiz(!) maçta. Kusura bakmayın ama biraz düşünün öyle yazın.

Balik bastan kokar. Size katiliyorum bende ilk 5 gorunce icimden Eyvah dedim. Salon'un bombos olmasi bilene maci kaybetmemizde buyuk rol oynadi. Salon dolu olsa idi. Tecrubesiz oyuncular ustunde buyuk baski yapabilir idik.

Ben bazi unsurlari gordum sahada. Biz bu maca tam Konsantre olmamisiz. Kafamiz bu macta degil idi. Hosley ve Tolliver icin iyi bir antreman maci oldu diyebiliriz. Lig icin bu oyuncularimiz biraz daha isinmis oldu.

Huseyin'i pek zorlamadik. Ki dinlenmesi iyi oldu. Cuneyt, Graves lig icin hazir olur sanirim. Bu maci onemsemedigimiz bu iki saydigim oyuncunun bu macta oynamamasi bir nebze olsun belli ediyor.

Pek tabiki takimimizin avrupanin 3 kupasi olsa bilene kupa kucumseme hakki yoktur.

Yanliz ileride umarim Euroleague oynayabiliriz. O zaman hersey degisecek idir. Seyrici maclara gelecek idir. Dusunsenize Galatasarayamiz Panathinaikos ile evinde mac yapiyor. Salonumuz Aslantepede. Mac carsamba gunu digelim. Carsamba gunu 19.00 basketbol maci Pana ile.

Ardindan aslantepe'de digelim Sampiyonlar ligi macimiz Real ile 21.45'de.
Ilk once basketbol izlenilir. Basketbol biter bitmez futbol macina gitmek isteyen gider gitmek istemeyen gitmez. Umarim gerceklesir bu unsurlar.
Bizim gibi buyuk bir kulube yakisinda bu olacak idir.

İspatlayamıyorsunuz konuşmayın o zaman. Art niyetli olduğumu iddia eden sizsiniz. Biz burada basketbol yorumluyoruz. Ezbere konuşmuyoruz.

3 tane 34 yaşında oyuncu
3 tane edit: savunması zayıf oyuncu, 2 tane de eh işte denilecek oyuncu
0 tane sert oyuncu
0 tane agresif oyuncu

Bu beş ile rakibi savunmamızla, sertliğimizle, agresifliğimizle nasıl alt üst edeceğiz, dağıtacağız, döveceğiz. Anlatır mısınız?

Anlatamıyorsanız insanlara art niyetli yaklaşıyorsunuz demeyin. Kimin art niyetli yaklaştığı, basketboldan bihaber olduğu, teknik yorum yapamadığı, insanlara saldırdığı gayet açık.

Yeter artık cidden yeter. Cevap veremeyince kahvaltıdır, otobüstür falan yemiyor insanlar artık.

@Mithat Duran

Asıl siz anlayamamışsınız. Bu yüzden takımın en yorgun oyuncusu ilk 5 çıkıyor. Yaşlıları ilk beş çıkıyor bu önemsiz(!) maçta. Kusura bakmayın ama biraz düşünün öyle yazın.

Kerem Bey sizle bunları güzelce tartışmak isterim,belki bu tartışmanın sonucunda haksızda çıkabilirim...Ancak gelin görünkü şu tavrınızla bu tartışma olmaz çünkü bunun ucu başka yerlere gider...İspat etmeyen şerefsizdir,özür dilemeyen şerefsizdir,bilmiyorsanız konuşmayacaksınız gibi pek şık olmayan cümlelerle zenginleştirdiğiniz yazılarla bir sonuca varamayız...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Kerem Bey sizle bunları güzelce tartışmak isterim,belki bu tartışmanın sonucunda haksızda çıkabilirim...Ancak gelin görünkü şu tavrınızla bu tartışma olmaz çünkü bunun ucu başka yerlere gider...İspat etmeyen şerefsizdir,özür dilemeyen şerefsizdir,bilmiyorsanız konuşmayacaksınız gibi pek şık olmayan cümlelerle zenginleştirdiğiniz yazılarla bir sonuca varamayız...

Kusura bakmayın ama benim tamamen basketbolla alakalı bir mesajıma art niyetli diyen siz misiniz ben miyim? Art niyetli ise ispatlamak zorundasınız. Bana hakaret ediyorsunuz art niyetli diyerek.

Kerem SEÇER' Alıntı:

3 tane 34 yaşında oyuncu
3 tane hücumu zayıf oyuncu, 2 tane de eh işte denilecek oyuncu
0 tane sert oyuncu
0 tane agresif oyuncu

@Mithat Duran

Gel ben sana açıklayayım o zaman :

Yukarıda yazdıklarının hepsi hikaye,0 taneler ,34 yaşında olmalar bunlar hikaye,bizim bu kupada hiç bir iddamız yok sen 34 sayı fark atmayı ps oyununda bile zor yaparsın.Kaldıki bu atari oyunu değil.

Angaryada olsa bu takımı bu seviyeye getiren oyuncular iddasız bir maça ilk beş çıkmışlar.Sana basketbolun temel bir kuralını söyleyeyim bunu unutma!!! maça hangi beşle çıktığının bir önemi yok önemli olan hangi beşle bitirdiğin.

Benle basketbol tartışacaksan uslubuna dikkat edeceksin senin üç senedir savunduğun her konuyu ben bu platformda tek tek teknik açıdan bilgilendirerek çürüttüm.

Koray hoca fantezi yapmış hem yazmaya başladın,çok sevgili Murat hocan bu sene başı fantezinin ağa babasını yaptı guardsız sistem diyerek o zaman nerdeydin.Sonra bana art niyet masalları anlatmayacaksın.

Çıkacaksın benim gibi dürüstçe söyleyeceksin!!!!saffının ne olduğunu,hala içinde bir umut Murat hoca dönermi diye!!!

Saf mı?

Ne safı. Biz Galatasaraylıyız. Senenin her maçına sınav demeden, okul demeden giden insanlarız. Safımız belli :)

O zaman şöyle açıklayayım art niyetli demem sizin bazı konularda tarafsız olamadığınızı düşündüğümden kaynaklanıyor...Yani bu bir kişilik etiketi değil hoca konusunda yaptığınız yorumlarda duygusal olarak tarafsız olamadığınızın dışavurumudur...Beni böyle bir düşünceye iten ise Murat hocaya olan veya benim böyle hissettiğim bir bağlılıktan ötürüdür...Dediğim gibi bu bir kişilik etiketi değildir,öyle anladıysanız o zaman kusura bakmayın...

Ali Bey kesinlikle düşündüğünüz gibi birşey olmadığını belirtmek isterim. Benim Murat Hoca ile ilgili eleştirilerimin olduğunu birebir konuştuğum insanlar hatta o zaman Anti Özyerci denilen insanlar biliyor. Forumda hakarete varan eleştirilere karşı sporcumuzu, hocamızı korumak benim görev edindiğim davranışlardan biridir. Yoksa herkes gibi benim de birçok eleştirim olmuştur Murat Hoca'ya. Savunmam gerektiği zaman da açıklayarak savunmuşumdur ama buna pek gerek kalmamıştır da. Çünkü tartışmalar coaching değil de kişisel olarak devam etmiştir daha çok. Şunu da belirtmeliyim ki benim Murat Hoca ile telefonda görüştüğüm bile söylenir ama bugüne kadar 2 bayram tebriği hariç hiçbir şekilde kendisi ile mesajlamamışımdır. Yani o takımın hocasıdır, ben de taraftarımdır yada sanal olarak sizlere hizmet etmeye çalışan gerçek olmayan bir basın mensubuyumdur karşısında.

Koray Hoca ile de hiçbir sorunum yoktur. Askine başarılı olacağına inanmaktayım. Finale inanmaktayım. ultrAslan'da üniversiteli arkadaşları da şampiyonluk yolunda takımı yalnız bırakmayalım içerikli bir mesajla Erdemir maçına davet etmişimdir. Üyeliğiniz varsa görebilirsiniz. Hatta diğer tüm maçlara da benzer şekilde konular açıp insanlar davet ettiğimi göreceksiniz. Kısacası benim için Murat Hoca'nın veya Koray Hoca'nın takımı gibi bir ayrım yoktur. O zaman hakarete varan davranışlardan dolayı eleştirilerimi dile getirememişimdir. Koray Hoca'ya da aynı yapılırsa sonuna kadar doğrularımın arkasında duracağımdan emin olabilirsiniz. O zaman da Koray'cı olurum sanırım :) Tıpkı geçmişte bu şekilde koçlarına hakarete engel olmaya çalışıp Halil'ci damgası yiyen abilerimiz gibi ;)

Sabah dersim var 8'de ama Mithat abinin yüzünden uyuyamadım :) Artık uyuma vakti geldi sanırım. İyi geceler :)

Sana da iyi geceler Mithat abi. İzle izle birşey olmaz. Sana mübah ;)

Takım bu kupayı hiçbir zaman önemsemedi, taraftarın dahi büyük bölümünün bu kupada oynadığımızdan haberi dahi yok zaten...
Maç kadrosunda Graves ve Cüneyt'in olmadığını görünce ve Alican'ı rotasyonda görünce bu maçın bizim için sadece Hosley ve Tolliver'ı ısındırmak için bir hazırlık maçı olduğunu anladım.En iyi oyuncumuz Hüseyin'in bir daha oyuna girmemesi de bir diğer işaretti.O istekli savunmayı da yapmadık.
Bu kupayı önemsemeyen şu forumda yazan benimde aranızda bulunduğum bir avuç kişi ve Hüseyin Beşok'tu o kadar.
Ligde iyi giderken, üstelik sakatlıklarla boğuşurken, takıma takviyelerin yeni yapıldığı bir dönemde neden bu kupa önemsenmedi diye sormıycam.Bu bir seçimdi, halen bu kupayı önemsememiz lazımdı diye düşünsemde bu karara saygı duyuyorum.34 sayı fark gerçekten zordu,Kiev'in ise halen ne kadar güçlü bir takım olduğu son maçında en büyük rakibine sadece 2 sayı ile yenilmesinden belli.Eski kadroları ise Euroleaague'deki birçok takımdan da daha iyiydi.
Ben bu takımın ligde en az final oynayacağına inanıyorum.Zaten başından beri de inandım...

Yazdıklarınızın büyük çoğunluğunu okudum. İlk olarak şunu söylemek istiyorum. Burada kimse kimsenin basketbol bilgisini ölçemez, aşağılayamaz, taraf olmakla suçlayamaz. Burada tek taraf vardır oda Galatasaray. Kimse kimseden de daha Galatasaraylı değildir. Maça gitmek bunun için bir ölçü değildir. Kiminin işi müsait değildir, kimi o gün maça inanmamıştır vs vs vs...

Gelelim maça. Kimse takım 34 farka inanmamıştı demesin. Çünkü 34 sayı farkı istemeseler her aldıkları topu bir panikle 3luk olarak kullanmazlardı. Topa baskı yapacağız diye adamları kaçırıp penetreden yediğimiz sayılara bakın. Ben bu kadar turnike yediğimiz başka bir maç hatırlamıyorum son yıllarda. Adamlar belki 55 sayı attılar pota altından ki pota altımız çok güçlüydü rakibe göre. Burada Koray Hoca takımı bu maça iyi hazırlayamamış (ki her insanın başına gelebilir 34 sayılık bir fark yakalamak kolay değil). Biz sabırlı bir şekilde oynamadık pota altına indirip faul prolemine sokabilirdik adamları yapmadık. Maçın başında hemen fark olsun istedik. 3luklerde girmeyince antreman maçına döndü olay.

Maça 100 kişi gittiyse bu 34 sayı farka olan inancı dolayısıyla gitmiştir. Ama takımı inanmamakla hocayı inanmamakla kimse suçlayamaz. Bence tam tersi aşırı inanmak aşırı motivasyon bizi doğru oyundan uzaklaştırdı.

Keşke hiç 34 sayı farkı düşünmeden çıkıp oyunumuzu oynasaydık belki kendiliğinden gelirdi bu fark...

Beyler bu 5 dışında bana sahada ilk 5'te olması olması gereken oyuncuları yazarmısınız. Cüneyt E., A. Graves'in olmadığı bir kadroda herhalde Gurovic ve Milojevic tercihleri tartışılıyor peki bu oyuncuların yerine takıma yeni katılan 4-5 idman anca yapmış takımla sadece 1 maç beraber oynamış Tolliver mı, yoksa Hosley mi olmalıyıdı? Ne dersiniz?
Aman yoksa Murat K.'ı mı çıkaracak Hosley'i mi alacaktı ilk 5'e !! Mantıklı olalım elmayla armutu karıştırmayalım dostlar.. Çıkan 5 bu kadroya göre gayet mantıklı, siz coach olsanız tüm kozlarınızı daha baştan ortaya koyarmıydınız?

Yapılması gereken fark 34 arkadaşlar karışımızda mahalle takımı yok RUS ekolünden gelen bir ülkenin takımı var bu takıma karşı bu şartlarda araya büyük bir skorer koyup, temkinli ve savaşan bir 5 kullanmak kadar mantıklı birşey olamaz..

Birşeyi de unutmamak gerek istikrarlı kadroyla buraları daha çok oynamalıyız elbetteki bu da bir tecrübe zaten koray hoca da öyle baktı başından beri bu kupaya ,mazeretini de anlıyorum sakatlıklar yüzünden önemli maçları hep çok dar rotasyonla oynadık ve Avrupa tecrübesi çok az olan oyuncularla oynadık ama her ne olursa olsun bu kadar umursamamazlık eurochallenge kupasına değer vermemeyi anlayamıyorum..

Sanki Avrupada başarıya doymuş bir takıma sahibiz, sanki yıla Euroleague hedeflenerek sezon başındaki kadroyla Eurocup'a kalıp şampiyon olup Eurolueague amaçlıyorduk!!
Bence Galatasaray SK Türkiye'ye her alanda ilkleri yaşatan kulüp olmayı her alanda amaçlamalıdır ve oyuncularda bunu bilerek oynamalıdır. Bu yüzden bu derece başarısızlığı kabullenemiyorum..

Saygılar.

Angarya olmaktan öte bir anlamı olmayan kupadan elenmemizin iyi olduğunu düşünüyorum.

A takımından 33 fark yediğimiz takımın,B takımına 34 fark atacağımızı düşünmek hayalcilikti.Hayal de bir yere kadar..

Ama bazı şeyleri bir kez daha tüm çıplaklığıyla görme şansımız oldu..
Mesela Cüneytsiz Atkins hiç çekilmiyor,bunu bir kez daha gördük.Graves'in alternatifi yok.Murat Kaya'nın bir maç 32 atıp sonra 3'lüklerde 0 çekmesi ya da 0 sayıyla çıkması bunun göstergesi.

Graves'in olmaması hem ön sahada ki müdafamızı hem de penetrelerle rakip müdafayı dağıtmamızı engelliyor.Penetre edip dışarıda ki boş adamları bulamayınca da zorlama şutlar atıyoruz.

Hüseyin'in yükü azalmış oldu elenmemiz neticesinde.Guroviçin ruhsuzluğu devam ediyor.Tolliver'ın gelişi ile Miloceviç'in süreleri de azalacak.Keşke 2 Yugo'yu yollayabilsek ve Hüseyini dinlendirebilecek tam bir 5 numara alabilsek.Tolliver 4 numarada Miloceviç'in yaptığı işlerin altında kalkar ama uzun 5'ler karşısında zayıf kalır gibi duruyor.Tabi ilk izlenimim bu,belki de zamanla daha sert ve mücadeleci yönünü görebiliriz.6 yabancı ise lüks bize..hele ki bazı pozisyonlarda kalabalık bazılarında ise nitelik ve nicelik sorunu varken.

Şu anda 3-4-5 numaralarda bir kalabalık var ancak 1 numarada sakatlıklardan başımız kurtulmuyor,2 de ise 1,5 kişi var.

Bu mağlubiyete çok takılmamak lazım.Lige dönelim ve 2.sırada kalarak finale kadar gidelim inşallah.

Ondan sonrası ise biraz mucize.niye mucize derseniz,organizasyonu oturtamayan,yerli kadrosu zayıf,şube yöneticisi basketbolu ve sporun ne demek olduğunu öğrenmeye çalışırken,foruma yazan 100 kişinin desteğiyle ancak bu kadar olur.Efes maçında da gördük,beleş bilet ve açık turnike olmayınca gelen seyirciyi.Bence sorun ne sponsor ne salon..sorun basketbol seyircimizin olmayışı...Bunu çözersek bir mucizeye imza atabiliriz..Ne de olsa biz Galatasarayız...

Dün maçtaydım. Rezaleti canlı yaşayan şanssız azınlıktan biriydim. Takım olmanın önemini bir kez daha gördük. kiev takımının 6 as oyuncusu gitmiş ama geride kalanlar takımını sahiplenmişler. Biz de ise bir oyuncu eksik olduğunda mağlubiyetimizin mazereti hazır oluyor maç başlamadan.

Gravesin takım için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Dün 11 numaralı oyuncu topu her aldığında pozitif şeyler yaptı, karşısına kimi alırsa ezdi geçti. Aynı şekilde tek uzunları pota altında her topu sayıyla bitirdi. Oysa 2. periyotta 3. faulu almıştı, topu içeri indirebilsek 5. faulunu erken aldırırdık. Ama Cemal dışında her oyuncu 3 sayılık çizgisinden potayı dövmeyi tercih etti. Kiev ise süreyi kullanarak en doğru atışı buldu. Adeta ders verdiler bize. Hakemler de bizim lehimize düdük çaldılar bence, yoksa maç çok daha erken kopardı .

Bu kupayı önemsemeyen zihniyeti anlayabilmiş değilim. 3. kupa diye beğenilmeyen turnuvada bir hafta kala havlu atmak bize hiç yakışmadı. Takım olma yolunda büyük fırsatı teptik.

Mithat Duran yazdı .
Koray hoca fantezi yapmış hem yazmaya başladın,çok sevgili Murat hocan bu sene başı fantezinin ağa babasını yaptı guardsız sistem diyerek o zaman nerdeydin.Sonra bana art niyet masalları anlatmayacaksın.

Çıkacaksın benim gibi dürüstçe söyleyeceksin!!!!saffının ne olduğunu,hala içinde bir umut Murat hoca dönermi diye!!!

-----------------------------
Benim soyledigim konulardan biri bu Mithat bey bunca hoca geldi gitti ama siz sadece orneklendirmeyi 3 ay evvel gonderilen bir sahıs uzerinden yapıyor olmanız sahsi bir husumet oldugnun gostergesi.Kulube yakın kaynaklardan aldıgım bilgilere gore (bunu siz dogrulayabilirsiniz ) Murat Hoca sizi bir kere terslemis ondan beridir ona her konuda kostek olmussunuz.Hatta o kadar ki adam gideli 3 ay olmasına ragemn bu tarafınızdan devam edilen bir davranıs olarak devam ediyor.
Ama Koray hoca ile telefon konusmalarınız devam ediyormus onceden oldugu gibi .

Gelelim dunku maca eger skyturkteki programda Koray ve Murat Hocaların konusmlarından hatırladıgım kadarı ile bu sene yonetim avrupa kupalarına katılmayı istemiyormus ve sadece lige takımı konsantre etmek istiyormus.
Ben gecen sene Grand Canaria macını gordukten sonra inana ve inandırılan bir GS takımı ve taraftarı bu takıma karsı ( Kerem bey2in de soyledigi gibi Kupada ki Koalj macı ) istedigi farkı bu zayıf takıma atardı.Ama istenmedi.GS'in boyle bir luksu olamaz ,olamamlı

kimse kendini kandırmasın..şu bir gerçekki eğer Koray hoca ve oyuncular bu maçı isteseydi 40 sayıda fark atarlardı bundan eminim..

bunu taraftarlık psikolojisiyle yazmıyorum..

Koray hoca bu sene şampiyonluğu hepimizden a dan z ye tüm yöneticilerden ve kulubün önde gelenlerinden daha çok istiyor..kendisi de dediği gibi Galatasaray da her başarıyı tattım ama Atakımla şampiyonluk dışında..onuda yapsam alıp başımı gidecem diye.

Koray Hoca son transferlerden sonra şampiyonluğa iyice inanmış..avrupa nekadar uzun sürerse okadar lige konsantre azalacak play offlar öncesi yorgunluk olacak..

hem ligde şampiyon ol hem avrupanın bilmem kaçıncı kupasında kupa kazan..bunu bekleyen kimse yok heralde..

gereksiz bu avrupa kupasındaki başarının ligde ki şampiyonluğun yanında gram değeri yok..

bu maçtan sonra yok şunu yapsaydık yok böle yapsaydık demek anlamsız..bu maçı isteseydik çok rahat alırdık.. ama bizim için lig önemli şampiyonluk herşeyden önemli seneye ne olacağı belli değil ve yıllar sonra ilk kez şampiyonluğa bu kadar yakın bir kadro ve hava yakalanmışken çok afedersiniz yemişim bu kupayı...