Eurocup Ön Elemesi 1. Maç | Galatasaray CC 69 - 58 St. Petersburg

Re: GALATASARAY-St.Petersburg | Yarın 20:00

Arkadaşlarım dün aldılar biletlerimizi, ben idmanım nedeniyle yanlarında değildim.Bugün Biletix'in önünden geçerken bir bakiyim dedim biletlere yerimiz nerdenmiş bahanesiyle; vallahi eğer ayrılmış biletler yoksa en az yüzde 80 satılmış.Hatta fazla bile olabilir.Çok az bilet kalmış.

Doruk Ünlü' Alıntı:
Arkadaşlarım dün aldılar biletlerimizi, ben idmanım nedeniyle yanlarında değildim.Bugün Biletix'in önünden geçerken bir bakiyim dedim biletlere yerimiz nerdenmiş bahanesiyle; vallahi eğer ayrılmış biletler yoksa en az yüzde 80 satılmış.Hatta fazla bile olabilir.Çok az bilet kalmış.

kaç gibi baktınız ?

Doruk'un mesajından sonra, az önce baktım saha içi blokları saymazsak (ki onlar satışa çıkmadı) 13 blok var ve 5inde satış bitmiş 8inde satış sürüyor. Ki benim bilet aldığım blokda satış sürüyor hala:) Bencede biletlerin yarısı satılmış demektir. Ki bu bence büyük bir oran. Çünkü bizim taraftarın büyük çoğunluğu basketbol anlamında bileti önceden almaz gişede alır.

Ben dün baktım biletlerin %5'i bugin saat 2 gibi ancak yüzde onu falan satılmıştı .7 saat içersinde bireysel alımda böyle bir ivme olduğunu sanmıyorum.Ki anlaşılan blok blok satış olmuş.Dağıtılacak biletler bastırılmış olmalı.Facebook'da şu saatte şurada olun bilet dağıtacağız şeklinde birşeyler okumuştum

Bende baktım nasıl oldu diye . 6 blokta satış bitmiş yalnız ilk 6 blok B-C-D-E-F-G

Nasıl oldu ise ardışık ilk 6 blok tükenmiş en iyi bloklar da değil

Ben gündüz baktığımda biletlerin hemen tamamı en iyi blok olan H'dan satılmıştı ama oradan ilginç şekilde hala yer var.

Yani biletler satışa çıktıktan sonra bugün öğle saatlerine kadar biletlerin sadece % 10 satılmıştı ve satılan biletlerin % 90'ı H blok'dandı.Birkaç saat içersinde biletlerin yarısı satıldı ama H blok'daki biletler bitmedi.Öte yandan daha önce nerede ise hiç bilet satılmayan bloklarda bilet kalmadı.Son derece ilginç

Yani dağıtılacak blokları basmışlar belli ki.Biletler satılmadı yani. Bence böyle yapmak yerine biletleri 1 TL yapmak daha mantılı idi.Sembolik de olsa bir bedel verildiğinde daha kıymetli oluyor bazışeyler .

Ayrıca face'de bedava bilet dağıtıyoruz basket maçına yazısının altındaki yorumlar.Rakip kim ? Maç nerede İpekçide mi ? şeklinde idi ?

Neyse bu konuyu maçtan sonraya bırakayım bari biletlerin hepsini dağıtsınlar.

Bende H blokdan almıştım biletleri Kutay.. Ama gördüğüm kadarı ile sağ pota arkasına doğru olan tüm biletler satılmış. Bu da büyük ihtimalle klübün sporcularını salona getirip salonun o kısmına yerleştirecğei anlamına gelir. GS için 5 milyon verip maça gelmez adam ama gider kahveye, 5 milyon verip Kasımpaşanın maçını seyreder.

İstanbulda olsaydım kaçırılmayacak bir maçtı ama Ankara'dayım. Arkadaşlar GSTV dışında maçı yayınlayacak kanal var mı? (Türk veya yabancı)

Arkadaslar rica etsem benim icin 2 bilet alabilecek olan var mi?Maca gelecegim fakat bilet kalmamasindan korkuyorum.

Sühan Cem' Alıntı:
Bende H blokdan almıştım biletleri Kutay.. Ama gördüğüm kadarı ile sağ pota arkasına doğru olan tüm biletler satılmış. Bu da büyük ihtimalle klübün sporcularını salona getirip salonun o kısmına yerleştirecğei anlamına gelir. GS için 5 milyon verip maça gelmez adam ama gider kahveye, 5 milyon verip Kasımpaşanın maçını seyreder.

Nerede ise salonun yarısı ayrılan biletler sporcudan fazlası da olacak sanırım.Dediğim gibi şimdiden şu saatte şuarada dağıtıcaz gibi duyrular var.

En azından bu şekilde dağıtmak yerine 1 TL'de olsa bir değer verselermiş keşke.

Bu uygulamanın eleştirilecek çok yönü var ama maçtan sonraya saklamak daha iyi öte yandan taşıma su ile değirmen nereye kadar döner diye düşünüp traftar sayısını kalıcı olarak artıracak yöntemler bulunmalı.Biletleri bedava dağıtmak yerine Abdi İpekçide saha içi ve VİP dışındaki heryer 50 TL'ye satılsın bari .

@Semih Bey kalan tüm biletleri satıştan çekip dağıtmazlarsa biletin kalmama ihtimali yok çünkü dediğim gibi bugün öğle saatlerine kadar satılan tüm biletler bir blok etmiyordu.Ki 1-2 bloku son ana kadar saklarlaren kötü ihtimalle yada girişte dağıtırlar zaten.

Bu arada umarım pembe koltuklar açık olur. Yönetim bu işe el atmıştır inşallah ve böylece istenilen atmosfer oluşur.

Biz İstanbul dışındakiler için link verebilecek arkadaşlar olursa çok iyi olur =)

Semih Tuna' Alıntı:
Arkadaslar rica etsem benim icin 2 bilet alabilecek olan var mi?Maca gelecegim fakat bilet kalmamasindan korkuyorum.
şuana kadar bedavaları bilmem ama biletlere rağbet çok azmış üzüldüm biletixten adlıktan sonra adamın dediği sanırım 300 350 dolaylarıydı yıkıldım inş maç günü en az 1500tane satarız diyeceğim hayal olacak . yani çok kolay bulursunuz bilet .

Mustafa Yanar' Alıntı:
Bu arada umarım pembe koltuklar açık olur. Yönetim bu işe el atmıştır inşallah ve böylece istenilen atmosfer oluşur.

Biz İstanbul dışındakiler için link verebilecek arkadaşlar olursa çok iyi olur =)
tv yayını olarak sadece galatasaray tv de maç sanırım ..

Saim Karakuzu' Alıntı:
[quote="Semih Tuna":12ztg2hc]Arkadaslar rica etsem benim icin 2 bilet alabilecek olan var mi?Maca gelecegim fakat bilet kalmamasindan korkuyorum.
şuana kadar bedavaları bilmem ama biletlere rağbet çok azmış üzüldüm biletixten adlıktan sonra adamın dediği sanırım 300 350 dolaylarıydı yıkıldım inş maç günü en az 1500tane satarız diyeceğim hayal olacak . yani çok kolay bulursunuz bilet .[/quote:12ztg2hc]

Peki mac gunu surekli acik oluyor biletlerin oldugu yer degil mi?2 civarinda gidecegim de almaya.

Kutay Çamcı' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":twhs4h9l]

@Semih Bey kalan tüm biletleri satıştan çekip dağıtmazlarsa biletin kalmama ihtimali yok çünkü dediğim gibi bugün öğle saatlerine kadar satılan tüm biletler bir blok etmiyordu.Ki 1-2 bloku son ana kadar saklarlaren kötü ihtimalle yada girişte dağıtırlar zaten.
[/quote:twhs4h9l]

Hocam cok tesekkurler tek endisem de bu zaten onun icin epey erken bi vakitte gidecegim almaya.

Semih Tuna' Alıntı:
Peki mac gunu surekli acik oluyor biletlerin oldugu yer degil mi?2 civarinda gidecegim de almaya.

Bunu şimdi gördüm .Emin değilm hatta sanmıyorum sürekli açık olacağını maçtan bir süre önce açarlar diye düşünüyorum.

Yok açık olur gişede bilet satış yeri. Çünkü biletini almaya gidecekler olacağı gibi Bilet almak isteyenler de olacaktır. 2 biraz erken gibi ama 4 de kesin açık olur ona eminim.

Sayın Kutay Çamcı,

Biletix'den bilet aldığınız için teşekkür eder, iyi eğlenceler dileriz. Aşağıda yapmış olduğunuz bilet alım işleminiz ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

Bazı etkinliklerin bilet teslimatları için özel kurallar olabilir. Lütfen satın aldığınız etkinliğin teslimat kurallarını etkinlik sayfasından kontrol ediniz.

Biletlerinizi, gösteri gününe kadar Biletix Satış Noktaları'ndan veya gösteri günü, gösteri saatinden 2 saat öncesinden itibaren gösteri yeri ana gişesinden teslim alabilirsiniz. (Son dakika yoğunluğuna kalmamak için gösteri saatinden en az 40 dakika önce biletlerinizi teslim almanız önerilir.)

2 saat önce satışa çıkıyor gibi bi anlam çıkıyor buradan.