Eurocup Ön Elemesi 1. Maç | Galatasaray CC 69 - 58 St. Petersburg

Re: GALATASARAY-St.Petersburg (CANLI)

Tek kelimeyle mükemmel bir savunma yapiyoruz.

Eskiden yabancıların eline bakar,butun sorumlulugu onlara bırakırdık. Bugun Tutku, Ermal gibi oyuncularımız sayesinde yabancılara endeksli degiliz. Bir yonden iyi.

69 58 kazaandık

69-58 maç sonucu

Evren'in son 2saniyedeki 2 atışını kenardan başlama olarak verdi resmen saçmaladı hakemler

yine felaket bir son dakika oyunuyla maçı sadece 11 sayı farkla kazandık. şu hastalığımızı neden gideremiyoruz anlayamıyorum. bu kadar kötü bir yüzdeyle oynayan rakibe karşı 11 sayı çok az. rövanşta bu kadar kötü olmayacaklardır. umarım bizim de yüzdelerimiz ve hücumdaki uyumumuz artar haftaya kadar.

Re: GALATASARAY 69-58 St.Petersburg

Önemli bir galibiyet aldık ve ikinci maç için avantaj yakaladık. Başta Oktay Mahmuti olmak üzere takımımızı tebrik ediyorum.

10+ bitirdik ama yine de son dakikadaki saçmalıklar olmasa 13-15 bitecekti, pek iyi olmadı bu. İkinci maçta da biraz akıllı oynayarak en fazla 7-8 sayıyla mağlup oluruz gibime geliyor.

Yazık oldu. Çok daha rahat kazanabilirdik. Ama çok az sayı yedik ve ikinci maç da bu civarda tutarsak gruplara kalırız İnşallah.
Taraftarımız maçı tek ayaklı sanıyordu heralde. Rakip takım serest atış kullanırken nevizade söylediğine göre..

Can Altay' Alıntı:
10+ bitirdik ama yine de son dakikadaki saçmalıklar olmasa 13-15 bitecekti, pek iyi olmadı bu. İkinci maçta da biraz akıllı oynayarak en fazla 7-8 sayıyla mağlup oluruz gibime geliyor.

Niye mağlup olalım, orada da yeneriz :)
Bu denli müthiş basketbolu görünce tabi 11 sayıya biraz burun kıvırıyoruz ama önemli bir avantaj.

Bu kadar etkili silahlara sahip bir takımı 58 sayıda tutmak kolay bir iş değil.
Shipp tam bir nokta atışı olmuş, ilk maçında gösterdi bunu. Her topa atlıyor, Graves'in bizdeki halini hatırlattı bana. Allah bozmasın maşallah :)
Shumpert'e söylenecek laf yok.
Andric serbest atışlar haricinde bence çok iyi işler yaptı. Böyle kötü atıcı da değildi aslında ama Ayhan Şahenkin sert potaları onu etkiledi sanırım.
Taylor biraz aklını kullansa müthiş bir oyuncu ancak çok hatalı tercihler yapıyor. Ribaund kovlaması, asistleri çok iyi ancak atışlarında çok hatalı tercihler yapıyor. Dikkatli olmalı.
Evren transferinin önemini bugün gördük canlı olarak. Domercant'e nefes aldırmadı, hücumda da çok iyiydi.
Ermal ilk çeyrek hariç çok iyiydi. Tutku ile 2li oyunları çok etkili oldu. Tutku savunmada aksaması haricinde takımı müthiş yönetiyor. 5 sayı 4 Ribaund 6 asist bençten gelip önemli bir katkı. Rancik tutuktu bugün biraz.

Hücumda aldığımız 16 ribaund galibiyette savunmamız haricinde çok önemli rol oynadı.

Şimdi sırada deplasmanda da bu disiplinde oynayıp, daha dikkatli olup turu geçmek var. Avantajlıyız ve bu avantajla turu da geçeceğiz!

yolda yazıyorum şuan da gerçekten güzeldi tribünler çok dolu olmasa da boşta değildi çok ama bu takım daha iyilerini hakediyor .
İlk başta takımın genelinden bahsetmek istiyorum savunmada muhteşemdik yardımlaşma filan harikaydık gerçekten hücümde bazen muhteşem oynasakta bazen tutuk oynadık ama çok çok güzel bir galibiyet aldık .
kişisel olarak ise ;
Taylor malesef hücümde çok saçma atışlar yaptı daha sonra Okaty hocanın uyarmalarıyla takımı yönlendirmeye geçti savunmada ise bence çok yetersiz ama hayırlısı ..
Shipp gerçekten muhteşemdi ben söylediğimde 1aydır sakat oynar mı ya diyen kişilerde vardı ama neyse :) muhteşem oynadı hücüm ribauntlarında ortalığı çok karıştırdı şutları çok iyiydi muhteşemdi .
Ermal gerçekten iyiydi hem savunmada hemde hücümda :)
Rancik bildiğimiz gibi devam ediyor sadece daha az şut kullanıyor gibime geldi :)
Tutku bu maçta çok iyiydi ikili oyunları çok güzel oynadı ama fiziken hazır değil daha
Evren gerçekten bizi 2 3 gömlek üste çıkardı savunmada domercanta yapmadığını bırakmadı çok güzel oyun çıkardı yok gelmesin istemiyorum diyenlere kararlarının yanlış olduğunu gösterdi
Andric serbest atışları atamadıkça morali daha çok bozuldu savunmada iyiydi ama .
Caner az süre almasına rağmen hazır değildi .
Haluk gerçekten direnç olarak çok az ama tecrübe olarak takıma katkıda bulunabilir
Preston gerçekten iyiydi takım sıkıştığında ve ceza şutlarını iyi attı
Melih tek üzüldüğüm konu bu oldu evrenin gelişiyle süre alamamaya başladı malesef inşallah bu maçlık bir durumdur ..

gerçekten iyi bir maçtı ama oradaki maç daha zor olacak çok hırslandılar çok ..