Euroleague 2012-2013

Dün gece 2 sürpriz yaşandı,Euroleague'de Barca ve Maccabi favori gözüktükleri maçları kaybettiler.Şimdi grup daha zevkli hale gelecek tabi Maccabi'nin bir sonraki maçı kendi sahasında F.Ülker'le, kendi sahasında üst üste 2 toplamda art arda 3 maç kaybetmeyeceklerdir,sonuç olarak F.Ülker bu akşam Siena'ya yenilirse gruptan çıkma şansı da çok azalır,beter olsunlar.
Beşiktaş'ın bu akşam kazanması ise ufak çapta bir mucize olacaktır,tahminen 20+ farkla kaybederler.Bjk seyircisinin neyin peşinde olduğunu çözmek ise zor şovenistlik ruhlarına işlemiş 1000 kişi Oly deplasmanına gidiyorlarmış güya,daha geçen hafta Top 16'nın ilk maçında salonu dolduramamışlardı.

F.Ülker'in grubuna baktığımızda ilk 4e banko girer diyebildiğimiz tek takım Barcelona. İlk 4ün dışında kesin kalır diyebildiğimiz ise Beşiktaş. Yani 6 takım ve 3 bilet.

Maccabi-Siena-Khimki-F.Ülker-Olympiakos-Caja Laboral

Buradan ise ilk maçlar öncesi en büyük aday Maccabi idi. Ama Maccabi 0-2 başladı. Bana göre çok büyük sürpriz olmasa da Khimki içerde Barca'yı yenerek + galibiyet aldı. Caja Laboral ise 2-0 ile başlayarak grubu resmen çorba yaptı. Herşeye rağmen Maccabi kendini ilk 4e atar diye düşünüyorum.

Geriye 2 bilet var. Khimki avantajı aldı. F.Ülker dışarıda ekstra galibiyet mutlaka almalı ama çok zor gözüküyor. Dışarıdaki maçlarda kazanma şansı %10-20 içerde ise az farkla favoriler. Bugün Siena'ya -ki mutlaka galibiyet yazılacak maçlardan- kaybederlerse 2.maçlar sonunda havlu atmaya yaklaşırlar gibi duruyor.

1. CSKA
2. Real Madrid
3. Panathinaikos
4. Anadolu Efes
5. Zalgiris
6. Unicaja
7. Alba Berlin
8. Brose

1. Barcelona
2. Maccabi
3. Olympiacos
4. Fenerbahçe Ülker
5. Caja Laboral
6. Khimki
7. Montepaschi
8. Beşiktaş

CSKA - Fenerbahçe Ülker
Real Madrid - Olympiacos
Panathinaikos - Maccabi
Anadolu Efes - Barcelona

Devler yine Final Four yapar bence. CSKA, Real Madrid, Panathinaikos, Barcelona...

Beklentim bu yöndeydi. İlk grupta değişiklik olacağını sanmıyorum. İkinci grupta ise Maccabi hayal kırıklığı yarattı. Yazıda onların düşüş yaşayacağını belirtmiştim ama sahalarında maç vermelerini beklemiyordum. Siena bence gruptan çıkamayacak. Fenerbahçe akşam kazanır diye düşünüyorum.

Milyonluk eşşekler diye bir tabir vardır hani tam fenerbahçe ülkere cuk diye oturuyor.

Bobby Brown M. Siena'dan senelik 250 bin € kazanıyor.

BoMcCalleb ise 2 M €.

Bobby'yi hesap etmemiştim. :)

Adam 50 rating ile en iyi 7., 41 sayı ile de en iyi 11. performansı gerçekleştirdi. Tarih yazdı.

ülker-siena maçını özetsiz FULL seyredin pişman olmayacaksınız ! Bobby Brown'un 1 salon dolusu öküze nazire yaparcasına fenerin ilk 5 ini mal edişi ve ''alın size kapak'' dercesine potaya bastıgı 2 güzel smaç ! Bu arada fener potasına 99 sayı ortalamayla oynuyor.

Kutluay'ın içine doğmuştu, son periyotta başlarına neler geleceği, kenardan ağlayıp duruyordu savunma savunma diye ama ne fayda ...

Brown fena çarptı.

F.Ülker ekstra galibiyet alamaz ise gruba veda etti gibi. Müthiş bi hücum güçleri var ama aynı oranda kötü savunmaları da. Belki komik gelecek ama lig için hala bizim önümüzde olduklarını düşünüyorum. Arroyo sonrası neler olacak merak edilesi.

Ayrıca şu Euroleague ortamında yer alamamak çok üzücü.

2 maçta 198 sayı yedi Fener. Siena 1-2 oyuncu dışında kötü oynarken yenilmeyi geçtim 98 sayı yemek hem de evinde hiç iyi değil.

Bobby Brown 41 sayı 7 asist ile 50 verimlilik puanına ulaştı. Geçen sene Kirilenko bile bunu yapamamıştı.

Bo McCalebb balon çıkmaya doğru gidiyor. Sorumluluktan kaçıyor. Belli zamandan sonra şutlarını geliştirmek zor böyle giderse kariyeri geriye gidecek.

41 kere maşallah.
Şunlar yenilince ne seviniyorum beter olsun şikeciler. Bu arada İlkan'da ne oynuyor be helal olsun. :)

Bobby Brown tarih yazdı resmen. İnanılmazdı, inanılmaz!

"Bo geldi, final four oynıycaz yhaaaa"cı FB Ülker'lilerin hayal kırıklığını izlemek çok güzel.

Kendisini dev aynasında görenlerin aynasını kırdı bugün Bobby Brown önderliğinde Siena.Ulan harbiden övüntünüze alıştık ama daha fol yok yumurta yokken kendilerini hemen hemen herkeslerin F4'ün ciddi adayı yapması sinirlerimi germişti şahsen.F8 bile hayal oldu şimdi.Oh oldu da.

Son olarak ;

Tamam Türk takımlarını koruyorsunuz doğal olarak sayın spikerler ve değerli(!) yorumcularımız ama bu kadar da taraflı olmayın artık be.Hele hele Kangur'un sakatlanıp steps yaptığı pozisyonda İbrahim Kutluay'ın utanmadan "İyi de oldu bizim için." demesi.Pes artık.Neyse beter olmaya devam edin.

Her şeyin başı savunma. Savunma yapmadığın zaman başarılı olma şansın çok düşük. Fenerbahçe de hiç savunma yapmıyor. Atarak kazanacaklarını düşünüyorlar. Bir de taraftarları da tam bir fiyasko. Salonun da biraz etkisi var tabi. İnşallah yöneticilerimiz böyle bir salon yapmayı düşünmüyorlardır bize.

Kendisini dev aynasında görenlerin aynasını kırdı bugün Bobby Brown önderliğinde Siena.Ulan harbiden övüntünüze alıştık ama daha fol yok yumurta yokken kendilerini hemen hemen herkeslerin F4'ün ciddi adayı yapması sinirlerimi germişti şahsen.F8 bile hayal oldu şimdi.Oh oldu da.

Son olarak ;

Tamam Türk takımlarını koruyorsunuz doğal olarak sayın spikerler ve değerli(!) yorumcularımız ama bu kadar da taraflı olmayın artık be.Hele hele Kangur'un sakatlanıp steps yaptığı pozisyonda İbrahim Kutluay'ın utanmadan "İyi de oldu bizim için." demesi.Pes artık.Neyse beter olmaya devam edin.

Söylediklerinize harfine kadar katılıyorum. Fenerlilerin sezon başında ''F4 garanti, şampıyonluk da geliyor inşallahh rakibimiz olamaz kimse'' görüşü sinir bozucuydu... Özellikle dün akşam İbrahim Kutluay'ın ''ayagını burkmuş bu yuzden fazla adım atmış, iyi de olmuş'' demesi gerçekten ayıptı..