Euroleague 2012-2013

Euroleague'de bu hafta neler olacak bir bakalım.

E Grubu

CSKA-Brose : CSKA adına çok rahat bir maç olur, konuşmaya gerek dahi görmüyorum. 3-0 yaparlar bu maçla birlikte.

Panathinaikos-Unicaja : Tahminen bu maçta da Pana galibiyet alırken pek zorlanmaz. Unicaja'nın Atina'dan galibiyet çıkaracağını sanmıyorum.

Anadolu Efes-Alba Berlin : Yine ev sahibi adına zor olmayacak bir maç. Efes bu kadar form tutmuşken bu maçta bırakın yenilmeyi, 10 sayı altına bile izin vermez.

Real Madrid-Zalgiris : Zalgiris ilk grupta biraz sürprize imza attı ama bu grupta onlara izin çıkmayacak. Real rahat alır. Kısacası E Grubu'nda deplasman takımlarının galibiyet alma şansı bence yok.

F Grubu

Maccabi-Fenerbahçe Ülker : İki takım da gruba 0-2 ile başladı. Maçın İsrail'de olması Maccabi adına şans, FB adına şanssızlık. 90 üstü yiyip 0-3 olurlar.

Caja Laboral-Beşiktaş : Sezon başındaki Caja Laboral'in olmadığını varsayarsak bu maçta Beşiktaş'ın galibiyeti pek mümkün görünmüyor. Beşiktaş da 0-3 olur.

Siena-Khimki : Hele şükür önemli bir maç. Khimki ve Siena geçen hafta önemli galibiyetler aldılar. İkisi de 2-0 durumundalar. Bu maçı alan gruptan çıkma adına büyük avantaj yakalayacak. Favorim Siena.

Barcelona-Olympiacos : Barcelona geçen hafta yaşadığı yenilginin acısını Yunanlardan çıkarır. Oly'ye şans vermiyorum.

Toparlamak gerekirse deplasman takımları bu hafta galibiyet alamaz.

Ben daha çok Fenerbahçe Shawn James'i mi Ricky Hickman'ı mı MVP Yapar diye düşünüyorum.İkiside Euroleague Fantasy Challenge'da coşacak bence.

Ben daha çok Fenerbahçe Shawn James'i mi Ricky Hickman'ı mı MVP Yapar diye düşünüyorum.İkiside Euroleague Fantasy Challenge'da coşacak bence.

Ben de zaten bu haftaki Euroleague maçları çerçevesinde Fantasy kadroları için gerekli oyuncuları ilgili başlıkta paylaşmayı planlıyordum. Bu iki oyuncu da kayda değer isimler ;)

E Grubu

CSKA-Brose : CSKA adına çok rahat bir maç olur, konuşmaya gerek dahi görmüyorum. 3-0 yaparlar bu maçla birlikte.

Panathinaikos-Unicaja : Tahminen bu maçta da Pana galibiyet alırken pek zorlanmaz. Unicaja'nın Atina'dan galibiyet çıkaracağını sanmıyorum.

Anadolu Efes-Alba Berlin : Yine ev sahibi adına zor olmayacak bir maç. Efes bu kadar form tutmuşken bu maçta bırakın yenilmeyi, 10 sayı altına bile izin vermez.

Real Madrid-Zalgiris : Zalgiris ilk grupta biraz sürprize imza attı ama bu grupta onlara izin çıkmayacak. Real rahat alır. Kısacası E Grubu'nda deplasman takımlarının galibiyet alma şansı bence yok.

F Grubu

Maccabi-Fenerbahçe Ülker : İki takım da gruba 0-2 ile başladı. Maçın İsrail'de olması Maccabi adına şans, FB adına şanssızlık. 90 üstü yiyip 0-3 olurlar.

Caja Laboral-Beşiktaş : Sezon başındaki Caja Laboral'in olmadığını varsayarsak bu maçta Beşiktaş'ın galibiyeti pek mümkün görünmüyor. Beşiktaş da 0-3 olur.

Siena-Khimki : Hele şükür önemli bir maç. Khimki ve Siena geçen hafta önemli galibiyetler aldılar. İkisi de 2-0 durumundalar. Bu maçı alan gruptan çıkma adına büyük avantaj yakalayacak. Favorim Siena.

Barcelona-Olympiacos : Barcelona geçen hafta yaşadığı yenilginin acısını Yunanlardan çıkarır. Oly'ye şans vermiyorum.

Olyi fazla yabana atmıssınız bence. Hiçte göründüğü gibi kolay maç olmayacaktır.

Olyi fazla yabana atmıssınız bence. Hiçte göründüğü gibi kolay maç olmayacaktır.

Benim düşüncem Barca cok rahat kazanacağı yönünde Barça pota altı savunmasını iyi yapıyor ve rakibini genelde dış şuta bırakıyor eğer Papanikolaou-Spanoulis gibi oyuncular aşırı dış yüzdeyle oynamazsa ve Sloukas gibi süpriz bir şutör bulmazlarsa Oly bence maçın içinde fazla kalamaz en azından son haftalardaki formlara göre konuşuyorum.

Benim düşüncem Barca cok rahat kazanacağı yönünde Barça pota altı savunmasını iyi yapıyor ve rakibini genelde dış şuta bırakıyor eğer Papanikolaou-Spanoulis gibi oyuncular aşırı dış yüzdeyle oynamazsa ve Sloukas gibi süpriz bir şutör bulmazlarsa Oly bence maçın içinde fazla kalamaz en azından son haftalardaki formlara göre konuşuyorum.

Form durumları bu maç için baz alınmamalı. Oly özellikle büyük maçlara çok iyi konsantre oluyor. Korkusuzca savaşıyorlar.
Savunma sertliğini yardımlaşmayla birlikte istedikleri düzeye taşıyabilirlerse hiçte kolay olmayacaktır Barcelona için. İzleyip göreceğiz.

Olympiacos'u yabana atmadım aslında. Geçen hafta Barça ağır bir yenilgi aldığı için bu hafta ekstra oynayacak diye düşünüyorum. Uzun haftalar var bitime, daha yeni başladık ama sonuçta sahasında verilen bir mağlubiyeti geri döndürmek çok zor olur. Bu yüzden bu hafta rakiplerine izin vermeyecekler bence.

E Grubu

F Grubu

Muhtemelen böyle olacak. Özellikle Ülker'in deplasmanda yiyecegi minimum 85 sayıyı izlemek de keyifli olacak.

Maccabi'nin FB Ülker'i tokatlayacağını hem umuyorum hem de düşünüyorum. Ve bu maçı da kaybederse 3.lük şansını mucizelere bırakır, 4.lük şansını da iyice zora sokar FB Ülker.

Efes, Alba berlin karşısında zorlanmaz.

Beşiktaş Olympiacos'a iyi direnmişti, Caja Laboral'e de kafa tutabilir ama kazanmalarını beklemiyorum.

EL yönetimi önümüzdeki sezon itiberiyle sistem değiştiriyormuş. Bundan sonra takımlara verilen A ve B lisansları kaldırılıp. Şampiyonlar ligi gibi ülkelere lisans verilecekmiş. Türkiye'nin 2 A ve 1 B lisansı bulunuyor.
Buna göre Türkiye'de final oynayan 2 takıma A lisansı verilecek.
Galatasarayımız için müthiş bir gelişme ! Diğer beleşçiler için ise oldukça üzücü olsa gerek.
Artık çeyrek finalde elenince EL ye değil Eurocup'a gidecekler.

İnşallah olur böyle birşey. Yıllardır beleşe gittikleri yeter artık, bi halt yedikleri de yok ! Biz geçen sene son 8 i kılpayı kaçırmıştık ve finalistleri yenmiştik(cska oly)

Maccabi son periyot gaza bastı ve darmadağın etti FB Ülker'i. Hickman 4. periyodun yıldızıydı, Roth da dinamizm kattı Maccabi'ye.

Son yılların en büyük skandalı FB Ülker. Beter olsunlar.