Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

kadro kurmakta zorlanıyorum. geçen senenin etkisi de var tabi. garanti oyucnuları(neye göre garanti tabi ) alıp ilerlemek mi, yoksa sürprize oynamak mı? Puanlar çok yüksek , puanın hepsinide harcamamak lazım...
zor bir durum kadro kuramadım daha.
yalnız mirotic efsane oynamış lig maçında, puanı da çok yüksek. alsak mı almasak mı? işte yaşadığım ikilem...

biraz çalıştıktan sonra kadrom şekillendi.
taktik olarak 50 puanın altındaki oyuncularla lige başlıyorum.
kadroyu maçlar başlayınca genel hatlarıyla açıklarım diye düşünüyorum...

34GalatasarayTurkey başlangıç kadrosu. Daha fazla guardlardan verim alma yolunu seçtim. Ayrıca Semih, Lucas ve Kuzminskas çok fazla katkı beklediğim oyuncular. Herkese başarılar.

Point Guards Bo McCalebbFenerbahce Ulker9292- 0.0KHI
Sell
Dimitris DiamantidisPanathinaikos9090- 0.0@RMA
Sell
Shooting Guards and Small Forwards Jaycee CarrollReal Madrid6565- 0.0PAO
Sell
Jamon LucasAnadolu Efes5151- 0.0@EA7
Sell
Mindaugas KuzminskasZalgiris3737- 0.0CED
Sell
Birkan BatukAnadolu Efes88- 0.0@EA7
Sell
Power Forwards and Centers Semih ErdenAnadolu Efes5151- 0.0@EA7
Sell
Mike BatisteFenerbahce Ulker7575- 0.0KHI
Sell
Drazen BubnicUnion Olimpija1616- 0.0@CTU
Sell
Mario DelasZalgiris1515- 0.0CED
Sell

34GalatasarayTurkey başlangıç kadrosu. Daha fazla guardlardan verim alma yolunu seçtim. Ayrıca Semih, Lucas ve Kuzminskas çok fazla katkı beklediğim oyuncular. Herkese başarılar.

Point Guards
Bo McCalebbFenerbahce Ulker9292- 0.0KHI
Dimitris DiamantidisPanathinaikos9090- 0.0@RMA
Shooting Guards and Small Forwards
Jaycee CarrollReal Madrid6565- 0.0PAO
Jamon LucasAnadolu Efes5151- 0.0@EA7
Mindaugas KuzminskasZalgiris3737- 0.0CED
Birkan BatukAnadolu Efes88- 0.0@EA7
Power Forwards and Centers
Semih ErdenAnadolu Efes5151- 0.0@EA7
Mike BatisteFenerbahce Ulker7575- 0.0KHI
Drazen BubnicUnion Olimpija1616- 0.0@CTU
Mario DelasZalgiris1515- 0.0CED

Bu kadronun ilk hafta 100 puanı (iyimser bir tahminle) geçeceğini düşünmüyorum. Pek tabi büyük sürprizler olmazsa hemen hepsinin (1-2 oyuncunun hariç) kredileri de düşer. Bence kadro üzerinde biraz daha düşünülmesi lazım.

geçen sene ak47 ve batum yüzünden heyecansız bi fantasy challenge yılı olmuştu.. bu yıl onlar kadar sivrilecek oyuncunun olmaması (belki bo) oyuna heyecan katacaktır..
kadrom: (yimpas yozgat)
ricky hickman, omar cook
rudy, pnini, emir, pat.christopher
eze, khryapa, shawn james, chiotti..

Bu kadro iyimser bir tahminle ilk haftayı 120 puan civarında kapatabilir.

Bo-Bobby Brown
Blazic-Matt Janning-Schilbb-Patrik Cristopher
Oğuz-Dasic-Semih-Alex Tyus

Bo yerine Farmar alıp uzunlarda değişiklik yapma düşünceside var aklımda ama şimdilik böyle kadrom

Arda abi bir yorum alsam bu kadroya :)

kadro tamam.
43 puan kredi bıraktım. jamon lucası kadroma aldım.
oyun kuruculara pek güvenmiyorum ama.

bu şekilde oynayacağım haftayı. değişim kapanınca da biraz daha açıklarım kadroyu...
sürpriz ve ucuz adam çok kadroda.

Kadromda emin olamadığım iki isim var birisi Jonas Maciulis diğeride Marco Cusin. Jonas'ı Marty Pocius ile değiştirip uzunun kredisini yükseltsem nasıl olur acaba? Jonas Maciulis'in form durmunu bilen var mı? :)

Merak edip hazırlık maçlarındaki performansına baktım

Maciulis 13p (4rbs) / Bayern Munich-Panathinaikos 77-83
Maciulis 6p (1) /Panathinaikos-Bayreuth 91-78
Maciulis 17p / Rethymno-Panathinaikos 68-78
Maciulis 15p / Barcelona-Panathinaikos 85-80
Maciulis 11p / Panathinaikos-Red Star 70-64

Alacağı süreyle orantılı verimliliği ortaya çıkacak gibi duruyor.

Jordan Farmar, Curtis Jerrells,
Patrick Christopher, Nihad Djedovic,
Pietro Aradori, Birkan Batuk,
Nenad Krstic, Semih Erden,
James Augustine, Kostas Tsartsaris

İlk kez fantasy challenge' a katılıyorum bu yüzden tam bir bilgim yok verilen puan sonucu bir takım oluşturdum. İlerde zorlanırmıyım bir fikrim yok.

@@@@

3 değişiklik

Ioannis Bourousis > Krstic
Kresimir Loncar > Augustine
Mario Kasun > Tsartsaris

Her hafta 3 oyuncu değiştirme hakkınız var kadroları kururken göz önünde bulundurun derim. İlk haftalarda Krstic değerinde birini almak riskli, çok yüksek index tutturmazsa haftaya değeri düşecek onun ki 90 üzeri vermek olmaz bir oyuncuya, ileride sıkıntı yaşarsın oyuncu değiştirirken.

Djedovic'i uzun vadede tutuyorum ben de ama ilk hafta rakip Siena diye almadım, haftaya değeri düşünce almayı düşünüyorum, Farmar, Semih, Christopher, Aradori iyi tercihler kadrondaki. Farmar'ın da değeri yüksek aslında ama Kerem Tunçeri'nin de sakatlanmasıyla Jamon ve Farmar'a binecek yük, zaten çift guard oynuyo Oktay hoca bu 2'lininn ortalama 30 dakikası var.

Dediğiniz gibi Krstic'in değeri fazla ama sezon boyunca 80-85 bareminin altına kolay kolay ineceğini tahmin etmiyorum ama yinede benzer poziyonlarda oyunculara bakmam gerekiyor. Nihad Djedovic takımdaki skor potansiyeli öne çıkan oyunculardan ilk hafta Siena önünde beklediğim katkıyı verirse ki o zaman değeri yükselebilir. Chris ve Aradori de aynı şekilde bulunduğu takımda skor potansiyeli oyuncular arasında. Farmar'da dediğiniz gibi ort 28-30 dk süre alan bir oyuncu olacak gerek sayı gerek asist özellikleri bakımından takımı sırtlayacak bir oyuncu geçen sezon Maccabi'de bunu gördük. Her ne kadar geçen sezonu kötü geçirsede Jerrels' ın Beşiktaş'ta Partizandaki formuna ulaşacağını tahmin ediyorum. Dediğiniz gibi Krstic değişikliği kalan bölgelerdeki oyuncuları değiştirme şansım ortaya çıkabilir.

Bo-Bobby Brown
Blazic-Matt Janning-Schilbb-Patrik Cristopher
Oğuz-Dasic-Semih-Alex Tyus

Bo yerine Farmar alıp uzunlarda değişiklik yapma düşünceside var aklımda ama şimdilik böyle kadrom

Arda abi bir yorum alsam bu kadroya :)

İlk hafta için çok kesin konuşmak zor ama bu kadronun 150 puanı geçmesi benim için sürpriz olmaz. ;)

Bu arada Google' a Eurolegue Fantasy yazıp arama yapıldığında 3. sırada bu başlığın çıktığını belirtmek isterim :)

Jordan Farmar, Bobby Brown
Nihad Djedovic, Jamon Lucas, P.Christopher, Birkan Batuk
İlkan Karaman, Nikola Mirotic, Caner-Medley, Semih Erden

ile kurduk takımımızı.

2 tane takımım var ve açıkcası kararsız kaldım hangisiyle katılmam konusunda.

Bo ile Farmar arasında çok git gel yaşıyorum.

bobyy browndan çok ümitliyim, yeni Bo olacak.