Euroleague Fantasy Challenge (2012-13)

bu kadar tüyo verildiği bir sezon başlagıçı hatırlamıyorum.
tylor rochiste kadromdaydı PG olarak. diğer isimde boby brown du. şimdi bakınca kadroya rochiste sakat gözüküyor.
tekrar bir çalışmak gerekiyor.
blake schilbte SG için mantıklı geldi bana. bende 30 luk adamlar var orada, bu riske değer mi bakacağım...

Arda abinin uyarıları aklımı karıştırmaya yetti. İyi taktik uyguluyor Arda abi :)) Neyse son şeklini verdim bu hafta için. Bakalım ne olacak.

Point Guards Bo McCalebbFenerbahce Ulker9292- 0.0KHI
Sell
Jerry Smith Mapooro Cantu5050- 0.0UOL
Sell
Shooting Guards and Small Forwards Marko PopovicZalgiris6565- 0.0CED
Sell
Jamon LucasAnadolu Efes5151- 0.0@EA7
Sell
Mindaugas KuzminskasZalgiris3737- 0.0CED
Sell
Birkan BatukAnadolu Efes88- 0.0@EA7
Sell
Power Forwards and Centers Semih ErdenAnadolu Efes5151- 0.0@EA7
Sell
Mike BatisteFenerbahce Ulker7575- 0.0KHI
Sell
Nathan JawaiFCB Regal5555- 0.0BRO
Sell
Drazen BubnicUnion Olimpija1616- 0.0@CTU
Sell
Total 500.00500.000.00.0

Sağolun uyarılar için Marques Green bence takımının en kilit isimlerinden birisi o yüzden yazdım...Omar cook denemek istedim ilk hafta...Basile yüksek puanlı değil ve o tecrubesiyle geçen yılki katkıyı verebileceğini düşünmüştüm...Fridzon da takımı için kilit bir isim bence ama yerlerine isim diğerlerine de güvenemiyorum...
Printezis denmiş mesela geçen yıl "peri masalı" gibi dediğimiz sezonda süperdi tıpkı dorsey-acie law gibi ama Ivkovic olmadan ne yapabilecekleri konusunda endişeliyim...

Öncelikle ilk hafta deneme amaçlı oyuncu alınmaz, bu hataya düşmeyin derim.
Vitali Fridzon benim de normalde beğendiğim bir SG ama bu hafta deplasmanda ve karşısında Omer Onan oldugunu unutmamak lazım. Kredisine göre kadroda düşünülmesi biraz riskli bir isim.

Arda abinin uyarıları aklımı karıştırmaya yetti. İyi taktik uyguluyor Arda abi :) Neyse son şeklini verdim bu hafta için. Bakalım ne olacak.

Point Guards
Bo McCalebbFenerbahce Ulker9292- 0.0KHI
Jerry Smith Mapooro Cantu5050- 0.0UOL

Shooting Guards and Small Forwards
Marko PopovicZalgiris6565- 0.0CED
Jamon LucasAnadolu Efes5151- 0.0@EA7
Mindaugas KuzminskasZalgiris3737- 0.0CED
Birkan BatukAnadolu Efes88- 0.0@EA7

Power Forwards and Centers
Semih ErdenAnadolu Efes5151- 0.0@EA7
Mike BatisteFenerbahce Ulker7575- 0.0KHI
Nathan JawaiFCB Regal5555- 0.0BRO
Drazen BubnicUnion Olimpija1616- 0.0@CTU

Total 500.00500.000.00.0

İyi ki Arda abinin taktiklerini dikkate almışsın, bir de almasan neler olurdu bilemiyorum :)
Başka yorumum yok ;)

bobby brown
leo westermann

blake schilb
patrick christopher
mickael gelebale
pietro aradori

semih erden
luka zoric
sasha kaun
marcus slaughter

arda abi sendeyiz? :)

edit: geçen sezon ilk defa oynadim, kirilenko'yu vs almadım, pisman oldum. simdi buyuk capta bi yildiz alsam mi almasam mi emin olamiyorum ama oyunun olayi dengeli kadrolar herhalde? n'apsak bilemedim.

bobby brown
leo westermann

blake schilb
patrick christopher
mickael gelebale
pietro aradori

semih erden
luka zoric
sasha kaun
marcus slaughter

arda abi sendeyiz? :)

edit: geçen sezon ilk defa oynadim, kirilenko'yu vs almadım, pisman oldum. simdi buyuk capta bi yildiz alsam mi almasam mi emin olamiyorum ama oyunun olayi dengeli kadrolar herhalde? n'apsak bilemedim.

Bence gayet dengeli bir kadro olmuş. Sadece Real Madrid' li Marcus Slaughter henüz takıma ısınmış değil, pozisyon olarak yükselen yıldız Nikola Mirotic' in de arkasında kalması dakikalarını azaltacaktır. Bence Slaughter için biraz daha beklemek daha akıllıca olabilir.

Jordan FarmarAnadolu Efes73

Daniel HackettMontepaschi38

Krunoslav SimonUnicaja52

Patrick ChristopherBesiktas JK48

Rimantas KaukenasZalgiris60

Nihad DjedovicAlba Berlin45

Oguz SavasFenerbahce Ulker44

Alex TyusMapooro Cantu39

Georgios PrintezisOlympiacos65

Djordje GagicPartizan mt:s36

BU KADRO İÇİN YORUM BEKLİYORUM İŞ YAPARMI SİZCE :)

Printezis' i bu kredisiyle kadroya almak bana pek mantıklı gelmiyor. Açıkçası geçen sezon da çok istikrarlı bir görüntü çizmemişti. Partizan' lı Gagic de kulağa çok hoş gelmiyor.

Jordan Farmar, Bobby Brown
Nihad Djedovic, Jamon Lucas, P.Christopher, Birkan Batuk
İlkan Karaman, Nikola Mirotic, Caner-Medley, Semih Erden

benim kadroya da yorum alalım bari. : )

Jordan Farmar, Bobby Brown
Nihad Djedovic, Jamon Lucas, P.Christopher, Birkan Batuk
İlkan Karaman, Nikola Mirotic, Caner-Medley, Semih Erden

benim kadroya da yorum alalım bari. : )

Gayet dengeli bir kadro kurmuşsun, başarılar :)

Tek zayıf halka olarak Birkan Batuk görünüyor ama onu da kredi yetersizliği nedeniyle almışsan yapacak birşey yok.

Bence gayet dengeli bir kadro olmuş. Sadece Real Madrid' li Marcus Slaughter henüz takıma ısınmış değil, pozisyon olarak yükselen yıldız Nikola Mirotic' in de arkasında kalması dakikalarını azaltacaktır. Bence Slaughter için biraz daha beklemek daha akıllıca olabilir.

shermadini-slaughter ikilemi yasadim baya ya. biraz daha dusunmek en iyisi.

Sergio Rodriguez - Tutku Acik
Patrick Christopher - David Moss - Jaka BlazicUnion - Jamon Lucas
Vladimir Dasic - Nikola Mirotic - Oguz Savas - Viktor Khryapa

Benim kadrom bu şekilde. Ama Beşiktaş'tan 3 oyuncu olması hoşuma gitmedi birini değiştirmem gerekiyor. Fikirlerinizi beklerim :)

Sergio Rodriguez - Tutku Acik
Patrick Christopher - David Moss - Jaka BlazicUnion - Jamon Lucas
Vladimir Dasic - Nikola Mirotic - Oguz Savas - Viktor Khryapa

Benim kadrom bu şekilde. Ama Beşiktaş'tan 3 oyuncu olması hoşuma gitmedi birini değiştirmem gerekiyor. Fikirlerinizi beklerim :)

Kaan güzel kadro ama dediğin gibi BJK den 3 oyuncu biraz riskli görünüyor. Ne kadar kredin kaldı bilemiyorum ama diğer BJK lilere göre daha zayıf duran Tutku Acik yerine farklı bir PG düşünebilirsin ;)

Yukarıda bir sayfada yorumunu yazan Hakan Lafçı' nın belirttiği gibi senelerdir bu oyunu oynarız ve senelerdir de böyle bir başlık açılırdı ancak hiçbir sezon bu şekilde oyuncu önerileri ve tiyolar verilmedi.

Bu sene çok daha farklı olacağa benziyor. Bu başlığı takip edip feyz alan arkadaşların fazlalaşmasıyla bu sezon düşük puanlar toplayan takımlar göremeyiz diye düşünüyorum.

arda abi shermadini mi dersin sanikidze mi? diger oyunculara dokunmamayi dusunuyorum ve slauhter'in yerine shermadini'yi alirsam 9 kredi, sanikidze'yi alirsam 16 kredi boslugum olacak.

Farmar
B.Brown

Gelabale
Jamon Lucas
Patrick Christopher
Jaka Blazic

Oguz Savas
Semih Erden
Nik Caner-Medley
Nathan Jawai

Arda abiden görüşlerini bekliyorum.Özellikle 2 ve 3 numara rotasyonundaki oyuncuların değerlendirmesini bekliyorum.