Euroleague Fantasy Challenge (2015-2016)

187 ile kapattığım bir hafta oldu. PIR'lara bakılırsa ortalama bir puan gibi. Spanoulis artık yolcu gibi. Yerine Kuzminskas mantıklı gibi. Tomic konusunda kararsızım. Vesely+12 kredi ile almıştım, şimdi olay tersine döndü :)

Herkeste olup bende de olan oyuncularım beklenen pr'leri getiriyorlar ama kredim yetmediği için 40-50 kredi civarında aldığım 3-4 oyuncum,hepside aynı anda berbat oynuyor,bazı şeyler bilimin,aklın,gerçekliğin dışında gelişiyor bu Dünya'da,hala insanoğlu tam emin olamasada çözemediğimiz şeyler var olumlu veya olumsuz gelişen olaylara yönelik,bizi bizim dışımızda birşey kral ya da köle yapabiliyor ve sonuçta olan şeyden dolayı ya kendimizi övüyor ya da suçluyoruz oysa olan şey her neyse bizim yaptıklarımız veya yapmadıklarımızdan kaynaklanmıyor,bu puzzle'da ki rolümüz neyse o gerçekleşiyor ...

Gelelim teknik incelemeye
Rice 3 pr getirdi tamam bu adam 20 getirmesin ama 3 pr getirecek adam mı
Spanoulis 3 pr getirdi
A.Randolph 5 pr getirdi
Kinsey 4 pr
Tomic 11 pr

Yapacak birşey yok,bu adamların 20 + pr getirmesini beklemiyorum ama hepsi aynı anda 3-5 pr nasıl getirebiliyor,bu yaşadığımın tersi olsa açık ara birinci olurdum

Önümüzdeki hafta Rice'ı,Kinsey'i ve Teodosic'i çıkaracağım,būyük ihtimal Rice 10 pr'dan düşük getirmeyecek,Kinsey'de öyle ...

De Colo iyileşmiş, sizce almaya değer mi bu fiyatıyla ?

Vesely nin durumu da ayrı bir soru işareti. Eğer vesely sağlıklı olursa Bilan alınmaz ama eğer tersi olursa Udoh ve Antic tek başına ne derece savunabilirler bilmiyorum.

Guard konusunda da ciddi sorular var, llull döndü, rodriguez nasıl etkilenir ? dixon bu formuyla devam eder mi ? 4,5 ribaund, 5,7 asist, 1,7 top çalma, 15,7 sayı ortalaması var. calathes e dacka karşısında bile güvenemezmiyiz ?

shved in bence khimkiye ciddi bir katkısı yok, augustine shved yüzünden top alamıyor pota altında, her maç 10-12 3 lük deniyor. ama atsan atılmaz, satsan satılmaz. rice zalgiris karşısında 10-15 pır yapamaz mı ? bana gene datome ve bogdanovic en güvenilir isimler gibi geliyor bu bölgede ve tabi delaney.

bourousis barcanın pota altını zorlayabilir ama, alacağımı sanmıyorum. Ayon ve Reyes oly uzunlarına karşı avantajlı görüüyorlar. Zirbes de claver veya randolph un durdurabileceği birisi değil bence.. ne radulica ve gist güven veriyor nede karşılarındaki daöka uzunları, bence tam uzak durulacak isimler, yada tam risk alınacak..

Tomic bu hafta da kalacak. Bilan-Raduljica değişikliği yapmayı düşünüyorum. Spa'yı artık çıkarmak gerek ama o civarlarda krediye ancak Navarro - Rivers falan alınabiliyor. 3 haftadır iyi olsa da Doellman güven vermiyor ama 46'dan düşünülebilir. Bilan-Doellman değişikliği yapıp arta kalan kredi ile Spa-Bogdan da yapabilirim. De Colo 1 hafta daha bekleyebilir gibi, CSKA'nın evinde Brose'ye karşı ihtiyacı olmayacaktır. Hatta deneme amaçlı 3-5 dk oynasa süper olur :)

Sayfaya büyük bir sessizlik hakim, oyunu bıraktınız mı yoksa arkadaşlar :)
Her ne kadar işlerimin yoğunluğundan çok fazla vakit ayıramasam da kadrolarıma son şeklini verdim ve beklemeye geçtim.En iyi durumdaki iki takımımın son hali şu şekilde oluştu

GSBasket liginde 5. sırada olan Zebercet isimli takımda Hanlan, Tomic, Printezis OUT / Hanga, Augustine, Bourousis IN

Tedosic, Serrod / Delaney, Shved, Datome, Hanga / Ayon, Vesely, Bourousis, Augustine

GSBasket liginde 13. sırada olan Lloyd Daniels isimli takımda ise Serrod, Spanoulis, Udoh OUT / Huertel, Higgins, Bilan IN

Tedosic, Huertel / Delaney, Shved, Kuzminskas, Higgins / Ayon, Vesely, Melli, Bilan

İkinci takımda Serrod yerine alınacak oyuncu konusunda bu hafta karşılıklı oynayacak olan Huertel ve Pullen arasında gittim geldim ve sonunda riske girmeyip Huertel'de karar kıldım.Ama J.Pullen'in de bu hafta iyi bir performans göstereceğini düşünüyorum.

Zebercet isimli takımla bu hafta 218,3 yaparak GSBasket liginde 5. sıradan 1. sıraya, dünya sıralamasında da 141. sıradan 70. sıraya yükselmişim. Ayrıca dünya sıralamasında haftanın 16. olmuş. Bu kadarını da beklemiyordum açıkçası :)

Lloyd Daniels isimli takımla ise 164,8 yaparak GSBasket liginde 13. sıradan 10. sıraya yükselmişim, dünya sıralamasında da 384. sırada yer almışım.

Bu hafta için de herkese bol şans diliyorum...

Zebercet isimli takımla bu hafta 218,3 yaparak GSBasket liginde 5. sıradan 1. sıraya, dünya sıralamasında da 141. sıradan 70. sıraya yükselmişim. Ayrıca dünya sıralamasında haftanın 16. olmuş. Bu kadarını da beklemiyordum açıkçası :)

Lloyd Daniels isimli takımla ise 164,8 yaparak GSBasket liginde 13. sıradan 10. sıraya yükselmişim, dünya sıralamasında da 384. sırada yer almışım.

Bu hafta için de herkese bol şans diliyorum...

Abi naptın sen :) Çıldırmışsın bu hafta gitmiş benim koltuk. Tebrikler,saygılar... 24 saat içinde puan cetveli geliyor baya bi yoğundum pek aktif olamıyordum son günlerde.

Bu aralar biraz sessiz bu başlık, sanki kritik haftalara geldikçe kimse takımlarını paylaşmak istemiyor gibi.

Benim 4 tane iyi durumda takımım kaldı, ki buradaki birçok arkadaşa göre iyi sayılmaz.

calathes-teodosic / delaney, shved, bogdanovic, wilbekin / ayon, raduljica, miller, udoh, burada spa, vesely, rice out / wilbekin, udoh, calathes in

calathes, rodriguez / delaney, shved, bogdanovic, wilbekin / zirbes, reyes, hines, udoh, burada spa, vesely, honeycutt out / wilbekin, hines, zirbes in

rice, calathes / datome, higgins, bogdanovic, shved / brown, miller, udoh, raduljica, burada spa, reyes, rodriguez out / higgins, brown, calathes in

teodosic, calathes, / datome, delaney, shved, wilbekin / udoh, ayon, zirbes, raduljica, burada spa, radriguez, honeycutt out / wilbekin, calathes, zirbes in

böyle alt alta yazınca farkediyor insan, takımlar birbirinin aynısı gibi olmuş. Vaktim ve kredim yeterse bazı takımlarda calathes --- > Jovic/granger, udoh/ayon/raduljica ---> vesely, augustine değişiklikleri yapmak gerekebilir.

sg-sf pozisyonu için delaney, shved, datome, bogdanovic dışında pek güvenemiyorum. De colo da çok süre almayacağı için kredisi düşer bence, ama tabi almamamın asıl sebebi, para olmaması :). wilbekin pir olarak ne getirir bilmiyorum ama spanoulisden kötü olmaz bence, kredi olarak da -4 e kadar getirisi oluyor, mecburen aldım.

panathinakos a darussafa karşısında güveniyorum, diamantidis in de sakat olması, iyileşse bile alacağı süreleri kısıtlayacağı için calathes in ve dolayısıyla da raduljica nın iyi puan getirmesine sebep olabilir.
kubanda zirbes i kim savunacak bilmiyorum.
vesely nin allstar maçında oynamaması midemi bulandırdı, bence fenerbahçe skor olarak rahat bir maç geçirirse vesely nin süresi kısıtlanabilir diye düşünüyorum.

Ntvspor yine en kötü maçı seçmiş,Cuma 19:00'da Khimki - Zalgiris maçı var,tek iyi yanı Saras'ın koçluğunu merak ediyorum onu görmüş olacağım,bu akşam 20:30'da Fb-Cedevita maçı var,en azından o güzel maç olabilir,Vesely var sonuçta

Oyuna gelirsek bu hafta Teodosic'i,Rice'ı ve Kinsey'i çıkardım
A.Randolph kadromda kaldı,Kızılyıldız'a karşı faul problemine girmesi olası,Zirbes'i nasıl savunacak ama yinede belki bir süpriz yapabilir,riske giriyorum bu konuda

Teodosic'i çıkardım ki ondan gelecek kredi ile 3 dengeli oyuncu alabileyim,umarım Teo 10 pr'ın üzerine çıkmaz

Rice bendeyken hep kötüydü,adam her maç 15 şut kullanıp 4 ünü sokuyor 4-5 top kaybı yapıyor artık dayanamadım ama bu hafta 15 + yaparsa beni çıldırtır

Kinsey'i de çıkardım,Kızılyıldız'da enteresan takım,o yüzden Kinsey'de ısrar etmedim

Zebercet: (Teodosic, Hanga, Bourousis OUT / Dixon, De Colo, Hines IN)

Serrod, Dixon / Delaney, Shved, De Colo, Datome / Vesely, Ayon, Augustine, Hines

Lloyd Daniels: (Huertel, Higgins, Bilan OUT / Serrod, Bogdanovic, Zirbes IN)

Serrod, Teodosic / Delaney, Shved, Bogdanovic, Kuzminskas / Vesely, Ayon, Melli, Zirbes

En iyi iki takımımı bu şekilde oluşturdum. Sadece Vesely'nin sakatlığı düşündürüyor. Umarım tam olarak iyileşmiştir ve iyi bir süre alır. Herkese başarılar.

Spanoulis'in iyi pr getirmesi için benim onu kadromdan çıkarmam lazım galiba ama çıkarmayacağım,o kredi ile yerine kimi alabilirsin ki ? Şuan Real'e karşı ilk yarıda kendisine tam 6 faul yaptırıp 0 pr'da olmak enteresan,bence Spa büyük oyuncu değil,savunma iyi değil,şut iyi değil,yıldız olmak her maç çıkıp 5 top kaybı yapıp,% 20 şut isabeti ile oynamak mı ? Sadece kritik anlarda maçta 4'te 0 üçlük isabetiyle oynarken çıkıp üçlük atmak mı yıldız oyunculuk ? Diamantidis yıldız,papaloukas yıldız,navarro yıldız ama Spanoulis değil bence ...

Teodosic'i iyi ki çıkarmışım ortalama pr'ının altındaydı bugün,Cory Higgins'i almıştım 8 pr geldi bence yetersiz,Vesely 13 getirdi çok az,top 32 'de aldığım datome bana hep kötü pr getiriyordu ben çıkardım çoğunluk onu aldı her maç 20 pr yapıyor adam

Yarın 7 oyuncum oynayacak Satoransky'i ilk kez aldım,bakalım neler yapacak
Shved yine çıkıp 30 şut kullanıp 25 sayı atıp 15 pr getirecek herhalde ...

Geçtiğimiz hafta GSbasket Liginde koltuğu kaptırıp 3.sıraya düşen takımım Hz.Arroyo'da bu hafta Spanoulis'i çıkaramadım ve yine 3 rnk ile darbeyi indirdi bana.

Hz.Arroyo : Teodosic-Rice / De Colo-Delaney-Shved-Spanoulis / Ayon-Zirbes-Udoh-Augustine | Kinsey-Vesely-Bourusis OUT , De Colo-Udoh-Augustine IN

Dr.House : Teodosic-Satoransky / De Colo-Delaney-Shved-Spanoulis / Ayon-Zirbes-Vesely-Raduljica . SerRod-Kinsey-Bourosis OUT , Satoransky-De Colo-Raduljica IN.

Ben geçen yıl da bu De Colo'yu almamıştım,yanlış hatırlamıyorsam top 8 ya da final four'da almıştım,ben aldıktan sonra adam 8-9 pr getirmeye başlamıştı,bu sezon bakıyorumda herkesin kadrosunda var ve hep iyi pr getiriyor,ben bu sezon onu hiç almadım acaba alsam neler olacak çok merak ediyorum.Yine aynı şekilde herkeste Ayon var,bu adam her maç en az 20 pr yapıyor,bir kereliğine alsam acaba kaç pr getirecek.Özellikle son haftalarda kimi alsam ortalamasından az getiriyor,ortalaması 18 pr olanı alsam 12 getiriyor ortalaması 10 olanı alsam 5 getiriyor ortalaması 6 pr olanı alsam 1 pr getiriyor,çok şaşırıyorum bu duruma ..

Bu hafta Calathes'i aldım bu adam bana gelince iyi pr getirenlerden bakalım bugün ne getirecek

Geçtiğimiz hafta GSbasket Liginde koltuğu kaptırıp 3.sıraya düşen takımım Hz.Arroyo'da bu hafta Spanoulis'i çıkaramadım ve yine 3 rnk ile darbeyi indirdi bana.

Hz.Arroyo : Teodosic-Rice / De Colo-Delaney-Shved-Spanoulis / Ayon-Zirbes-Udoh-Augustine | Kinsey-Vesely-Bourusis OUT , De Colo-Udoh-Augustine IN

Dr.House : Teodosic-Satoransky / De Colo-Delaney-Shved-Spanoulis / Ayon-Zirbes-Vesely-Raduljica . SerRod-Kinsey-Bourosis OUT , Satoransky-De Colo-Raduljica IN.

matematik... kinsey yerine spanoulis i çıkartıp belki pivotlarda bir tık alta inerek kadronu kurabilirmişsin. Ama sanırım içindeki spanoulis aşkı buna biraz engel oldu :)

matematik... kinsey yerine spanoulis i çıkartıp belki pivotlarda bir tık alta inerek kadronu kurabilirmişsin. Ama sanırım içindeki spanoulis aşkı buna biraz engel oldu :)

Dünya sıralamasında 25. olan takımda öyle yaptım da burada krediler yetmedi ya. Hz.Arroyo'ya da Augusitine değil Raduljica alsaydım aslında yapabilirdim de bende bilmiyorum niye yapmamışım. Zaten acele kurdum takımları işte De Colo ve Udoh bankolarımdı. Udoh kötü oynarsa Vesely iyi oynar iki takım birden gitmesin diye Vesely'yi 5-6 puan da olsa geride olan takımda tuttum.

:) Şuan ki ruh halimi ifade etmem mümkün değil,hiçbir lugatta açıklayabileceğim bir kelime yok,ben Rice'a 3 hafta sabrettim,çıkardığım hafta bunu yaptı ama bunu yapan ilk oyuncu Rice değil

Birde Kinsey'i çıkarmıştım bu hafta ,gelecek hafta Shved'i çıkaracağım,bu sefer ona kıl oldum,çıkarmazsam rahat edemem

Ntvspor yine en kötü maçı seçmiş,Cuma 19:00'da Khimki - Zalgiris maçı var,tek iyi yanı Saras'ın koçluğunu merak ediyorum onu görmüş olacağım,bu akşam 20:30'da Fb-Cedevita maçı var,en azından o güzel maç olabilir,Vesely var sonuçta

Oyuna gelirsek bu hafta Teodosic'i,Rice'ı ve Kinsey'i çıkardım
A.Randolph kadromda kaldı,Kızılyıldız'a karşı faul problemine girmesi olası,Zirbes'i nasıl savunacak ama yinede belki bir süpriz yapabilir,riske giriyorum bu konuda

Teodosic'i çıkardım ki ondan gelecek kredi ile 3 dengeli oyuncu alabileyim,umarım Teo 10 pr'ın üzerine çıkmaz

Rice bendeyken hep kötüydü,adam her maç 15 şut kullanıp 4 ünü sokuyor 4-5 top kaybı yapıyor artık dayanamadım ama bu hafta 15 + yaparsa beni çıldırtır

Kinsey'i de çıkardım,Kızılyıldız'da enteresan takım,o yüzden Kinsey'de ısrar etmedim

Hocam, ne diyim bilemedim, 35 yaptı rice...

Delaney bugün berbat niye ? Çünkü kadromda
Normalde 20 'nin üzerine çıkan Tomic geçen hafta 13 yapmıştı galiba,çünkü ben aldım onu
Bugün Kinsey harika başladı maça,neden ? Çünkü ben çıkardım onu bu hafta

Gelecek hafta ilk çıkaracağım isim Shved diğer 2 isim henüz belli değil

Spanoulis i çıkartmakla doğru karar vermişim. Ama wilbekin +1 kredi gerirmesinin dışında bütün takımlarımı dağıttı. Kinsey leri de satmasaymışım iyiymiş.
Shved için bir türlü karar veremiyorum. De colo yu bir şekilde takımlara almak lazım ama nasıl yaparım bilmiyorum. Shved ile arasındaki makas açılmasaydı bir başka fedakarlıkla de coloyu alabilirdim.