Euroleague Fantasy Challenge (2015-2016)

Uzun bir aradan sonra GSBaslek Ligi Panorama ile karşınızdayız. Son 1 ay çok yoğundum, 1 haftadır da bu yoğunluğun verdiği yorgunluğu atmam sebebiyle yaklaşık 4-5 haftadır başlığa pek uğrayamadım. Bu süreçte haftanın enleri, ilerleyenleri veya gerileyenlerini yazamadım. Geçen hafta liderlik koltuğuna muhteşem atak yapan Hakan Türk'ü tebrik ederek başlayayım. Sürekli kadrolarını paylaştığı için de ayrı tebrik ediyoruz kendisini.

Top 16'da 5.hafta geride kalırken GSBasket Liginde sıralama şu şekilde oluştu :

1-OgzhnGnbkn-Hz.Arroyo-2.551
2-bekojaan-bekojaan-2.545
3-kosecki35-zebercet-2.531
4-OgzhnGnbkn-Dr.House-2.512
5-ksecer-TVS-1501-2.494
6-ksecer-TVS-1502-2.475
7-dixon52-dixonspor-2.470
8-Alba Torrens- -2.445
9-Cedi Team-Fugoslav Faulü-2.438
10-uneremre-Obi-Wan Kenobi-2.431

Liderlik koltuğunu geçen hafta alan Hakan Türk bu hafta ciddi bir düşüş söz konusu. Takımlarını paylaşmıştı;özellikle Dixon kendisine bu hafta darbeyi vurmuş görünüyor. Kerem Seçer sürekli 4-7 arasındaki sıralarda seyrediyor.Takımlarından birisi mutlaka atak yapıyor fakat diğer hafta diğer takımı atak yapıyor. 2 takım ile ilk 6'da olması aslında ciddi avantaj. Top16'nın bitmesine 9 hafta var ve daha Top8 var.Top8'de yani playoff'larda enteresan durumlar mutlaka oluyor bu açıdan 2 takımla ilerlemesi bence ciddi avantaj. Bekojaan sürekli ilk 3'te kaldı,haftalardır buralarda yer buluyor kendisini tebrik ediyoruz.

Önümüzdeki hafta GSBasket Panorama'da buluşmak dileğiyle :)

Daha çok erken ama şimdiden bahsetmek, danışmak istediğim bazı isimler var.

Hickman, bence 17,7 onun için çok düşük. Kredi yaratmak istediğim takımlara almayı düşünüyorum. mesela datome + calathes / de colo + hickman gibi bir değişiklik için ne dersiniz ? Gerçi de colo nun 90 civarına düşmesini bekleyeyim diyorum, hatta 88-89 a falan ama bunun için gelecek seneyi mi beklemek gerekir :)
Ayrıca, sloukas ın yokluğunda 20 dakikaları bulur bence süresi. Hatta biraz daha bile fazla olabilir, Antic de olmayınca Datome ve Kalinic in 4 den süre alacağını da düşünürsek.

abrines ve cedi de 4x pir > kredi denkleminde göze çarpıyorlar. 7-8 civarında getirileri olur bence. kredi konusunda başka bir avantaj da bu isimler olabilir eğer oyun kurucunuzdan fedakarlık etmek istemiyorsanız.

Kinsey de çıkış yapan isimlerden 12,5 pir, 41,3 kredi için iyi bir değer ve Dacka ya karşı oynayacaklar. Bence Daçka ya tamam ya devam maçlarını geçti, artık formalite maçlarına başladı. Ama bu rahatlama onlara pozitif yansır belki.

Vesely-Udoh ikilisinin süreleri 30 ları rahat bulacaktır bence faul problemi olmadıkça, her ikisini de takımlarıma alacağım.

Bilan ın Raduljica ve Kuzmic karşısında çok zorlanacağını düşünmüyorum. Aynı şekilde Zirbes ve Miller da Darussafaka karşısında tercih edilebilirler bence.
Real Madrid evinde favori Laboral karşısında, Reyes-Ayon dan biri ve gene llull-rodriguez den biri düşünülebilir.

Shved bir iyi 3 maç idare eder..
Datome son haftalarda formda gerçekten.

Tek takımdan 4 oyuncu almak istemiyorum ama Fenerbahçe 100 civarında pir yapıyor ve bunun da yaklaşık 75-85 i vesely-udoh-datome-dixon-bogdanovic arasında paylaşılıyor. Araya birde hickman girecek gibi. vesely-udoh-datome-hickman dan 3 tanesini takıma almayı düşünüyorum. Hickman kredisi sebebiyle avantajlı. Vesely-Udoh dan birisinin yerine de Zirbes/Bilan/Reyes alternatifleri olabilir.

Teodosic-Calathes-Delaney-Bogdan-Shved-Datome-Tomic-Udoh-Augustine-Raduljica olan takımdan Augustine-Calathes-Bogdan'ı çıkarıp Bilan-Dixon-Kinsey'i almayı düşünüyorum.
De Colo için çok alternatif denedim ama Kinsey almak mantıklı geldi. Dixon yerine Hickman, Bilan yerine Miller ya da Reyes alıp De Colo'yu da Kinsey yerine almak da diğer seçenek. Tomic konusunda hala kararsızım ama takıntı oldu, satamıyorum. Hala beklentim var.

Uzun bir aradan sonra GSBaslek Ligi Panorama ile karşınızdayız. Son 1 ay çok yoğundum, 1 haftadır da bu yoğunluğun verdiği yorgunluğu atmam sebebiyle yaklaşık 4-5 haftadır başlığa pek uğrayamadım. Bu süreçte haftanın enleri, ilerleyenleri veya gerileyenlerini yazamadım. Geçen hafta liderlik koltuğuna muhteşem atak yapan Hakan Türk'ü tebrik ederek başlayayım. Sürekli kadrolarını paylaştığı için de ayrı tebrik ediyoruz kendisini.

5-ksecer-TVS-1501-2.494
6-ksecer-TVS-1502-2.475
8-Alba Torrens- -2.445

Liderlik koltuğunu geçen hafta alan Hakan Türk bu hafta ciddi bir düşüş söz konusu. Takımlarını paylaşmıştı;özellikle Dixon kendisine bu hafta darbeyi vurmuş görünüyor. Kerem Seçer sürekli 4-7 arasındaki sıralarda seyrediyor.Takımlarından birisi mutlaka atak yapıyor fakat diğer hafta diğer takımı atak yapıyor. 2 takım ile ilk 6'da olması aslında ciddi avantaj. Top16'nın bitmesine 9 hafta var ve daha Top8 var.Top8'de yani playoff'larda enteresan durumlar mutlaka oluyor bu açıdan 2 takımla ilerlemesi bence ciddi avantaj. Bekojaan sürekli ilk 3'te kaldı,haftalardır buralarda yer buluyor kendisini tebrik ediyoruz.

Dediğin gibi geçen hafta B.Dixon baltaladı takımımı:) gerçi Teodosic-Dixon değişikliğini de sırf De Colo'yu tekrar alabilmek için yapmıştım. Bu aralar ben de oyuna fazla vakit ayıramıyorum ama bu haftaki kadromu da paylaşmaya çalışacağım...

Bu hafta işlerimin yoğunluğundan oyuna fazla vakit ayıramadım, dolayısıyla çok detaylı inceleme yapamadan kadrolarımı kurdum...

Zebercet: (Serrod, Vesely, Hines OUT / Llull, Bilan, Udoh IN)

Llull, Dixon / De Colo, Delaney, Shved, Datome / Ayon, Augustine, Bilan, Udoh

Lloyd Daniels: (Serrod, Shved, Bogdanovic OUT / Llull, De Colo, Ulanovas IN)

Llull, Teodosic / De Colo, Delaney, Kuzminskas, Ulanovas / Ayon, Melli, Vesely, Zirbes

Herkese bol şans :)

Hz.Arroyo : Teo-Llull | De Colo-Delaney-Lojeski-Spanoulis | Ayon-Zirbes-Udoh-Bilan ==> Rice,Shved,Augustine OUT - Llull,Lojeski,Bilan IN

Dr.House:Teo-Llull | De Colo-Delaney-Shved-Spanoulis | Ayon-Vesely-Bilan-Semih ==> Satoransky.,Raduljica, Zirbes OUT - Llull,Bilan,Semih IN

Dünya 11: Teo-Llull | De Colo-Delaney-Lojeski-Kinseu | Ayon-Zirbes-Udoh-Bilan ==> Sergio Rodr, Shved, Raduljica OUT - Llull,Lojeski,Bilan IN

Lull,Bilan,Semih,Lojeski,Melli güvendiğim ; Shved uzak durduğum oyuncu bu hafta.

Oğuzhan da benim gibi yanılmış, bilan veya zirbes herkezde vardır muhtemelen ama ikisi birden oldumu aynı takımda o zaman kötü.. Bir takımım top16 sıralamasında 334 deydi, muhtemelen çok gerileyecek...

Tomic 4 Pr
Zirbes'i ilk kez alayım dedim,sonuçta bu adam haftalardır 20 pr civarı getiriyor 4 Pr getirdi

Yani Tomic + Zirbes = 8 PR

Bu oyunda sadece benim sınırsız kredim olsa,her mevkiden en yüksek kredili oyuncuları alsam,yine 150 pr'ı geçemem

Şimdi haklı olarak Tomic'i çıkaracağım haftaya en az 20 pr getirecek

+

Tomic ve Zirbes toplam 8 pr
A.Randolph 19 + pr

Lokomotiv bana hep uğurlu geliyor,Randolph + Delaney = 50 + pr
Tabi Calathes'te uğurlu gelenlerden 2 haftadır kadromda ve 2 haftadır iyi pr getiriyor

Ama Daçka,Khimki,Efes,Kızılyıldız,Barca,Oly gibi takımlardan kimi alırsam alayım olmuyor

Bugün 5 oyuncum oynadı Calathes 18 Delaney 31 Randolph 19 ama Zirbes ve Tomic 4'er pr getirince herşey bozuldu

Zirbes bu sezon ki en düşük pr'ini yapmış,o da benim onu ilk kez aldığım haftaya denk geldi,aynı şeyin De Colo'yu almam durumunda olacağını da biliyorum

Hz.Arroyo : Teo-Llull | De Colo-Delaney-Lojeski-Spanoulis | Ayon-Zirbes-Udoh-Bilan ==> Rice,Shved,Augustine OUT - Llull,Lojeski,Bilan IN

Dr.House:Teo-Llull | De Colo-Delaney-Shved-Spanoulis | Ayon-Vesely-Bilan-Semih ==> Satoransky.,Raduljica, Zirbes OUT - Llull,Bilan,Semih IN

Dünya 11: Teo-Llull | De Colo-Delaney-Lojeski-Kinseu | Ayon-Zirbes-Udoh-Bilan ==> Sergio Rodr, Shved, Raduljica OUT - Llull,Lojeski,Bilan IN

Lull,Bilan,Semih,Lojeski,Melli güvendiğim ; Shved uzak durduğum oyuncu bu hafta.

Tepeye oynayan oyuncular gerek bizim ligimizde gerek Dünya sıralamasında bu hafta Bilan'ı çok çok büyük oranda almıştır. Bilan darbe indirse de aslında hasar çok değil. Asıl olarak Zirbes beni mahvetti bu hafta,iyi performans beklemiyordum Daçka'nın galip geleceğini düşünerek ama en azından 10-15 arası bekliyordum. Zirbes felaketim oldu. Haftaya zaten kadroda olacak bu hafta idare etsin onun yerine Shved'i çıkarırım dedim. Yani ya Zirbes-Lojeski yapacaktım ya da Melli-Shved. Galiba eksi yazacak buradaki seçimim. Llull ve Bilan için pişman olacak bir durum yok ama.

Eğer yarın Ser.Rod-Rice guard hattı iyi getirirse Kerem Abi gümbür gümbür gelecek benden söylemesi :) Llull'a çok güveniyorum bu hafta oradan darbe yiyebilir.

Bu hafta işlerimin yoğunluğundan oyuna fazla vakit ayıramadım, dolayısıyla çok detaylı inceleme yapamadan kadrolarımı kurdum...

Zebercet: (Serrod, Vesely, Hines OUT / Llull, Bilan, Udoh IN)

Llull, Dixon / De Colo, Delaney, Shved, Datome / Ayon, Augustine, Bilan, Udoh

Lloyd Daniels: (Serrod, Shved, Bogdanovic OUT / Llull, De Colo, Ulanovas IN)

Llull, Teodosic / De Colo, Delaney, Kuzminskas, Ulanovas / Ayon, Melli, Vesely, Zirbes

Herkese bol şans :)

Ben de görüldüğü üzere kadrolarımdan birine Bilan'ı almıştım, Açıkçası ona güveniyordum ama ilk defa bu kadar kötü bir performans gösterdi, sağlık olsun ne diyelim. Mesela aynı kadroda bu hafta için çok da umutlu olmadığım ama değişiklik hakkım kalmadığı için çıkaramadığım Augustine de var. Umarım beni şaşırtır da en azından 10-15 arası bir getirisi olur.

Diğer kadromda da tıpkı Augustine gibi bu hafta için umutlu olmadığım ama yine mecburen kadromda kalan Zirbes vardı, sağolsun beni şaşırtmadı kendisi :)

Bu hafta benim de en umutlu olduğum oyuncu tıpkı Oğuzhan gibi S.Llull, her iki kadroma da dahil ettim kendisini, umarım son maçlardaki formunu sürdürür...

Daha çok erken ama şimdiden bahsetmek, danışmak istediğim bazı isimler var.

Hickman, bence 17,7 onun için çok düşük. Kredi yaratmak istediğim takımlara almayı düşünüyorum. mesela datome + calathes / de colo + hickman gibi bir değişiklik için ne dersiniz ? Gerçi de colo nun 90 civarına düşmesini bekleyeyim diyorum, hatta 88-89 a falan ama bunun için gelecek seneyi mi beklemek gerekir :)
Ayrıca, sloukas ın yokluğunda 20 dakikaları bulur bence süresi. Hatta biraz daha bile fazla olabilir, Antic de olmayınca Datome ve Kalinic in 4 den süre alacağını da düşünürsek.

abrines ve cedi de 4x pir > kredi denkleminde göze çarpıyorlar. 7-8 civarında getirileri olur bence. kredi konusunda başka bir avantaj da bu isimler olabilir eğer oyun kurucunuzdan fedakarlık etmek istemiyorsanız.

Kinsey de çıkış yapan isimlerden 12,5 pir, 41,3 kredi için iyi bir değer ve Dacka ya karşı oynayacaklar. Bence Daçka ya tamam ya devam maçlarını geçti, artık formalite maçlarına başladı. Ama bu rahatlama onlara pozitif yansır belki.

Vesely-Udoh ikilisinin süreleri 30 ları rahat bulacaktır bence faul problemi olmadıkça, her ikisini de takımlarıma alacağım.

Bilan ın Raduljica ve Kuzmic karşısında çok zorlanacağını düşünmüyorum. Aynı şekilde Zirbes ve Miller da Darussafaka karşısında tercih edilebilirler bence.
Real Madrid evinde favori Laboral karşısında, Reyes-Ayon dan biri ve gene llull-rodriguez den biri düşünülebilir.

Shved bir iyi 3 maç idare eder..
Datome son haftalarda formda gerçekten.

Tek takımdan 4 oyuncu almak istemiyorum ama Fenerbahçe 100 civarında pir yapıyor ve bunun da yaklaşık 75-85 i vesely-udoh-datome-dixon-bogdanovic arasında paylaşılıyor. Araya birde hickman girecek gibi. vesely-udoh-datome-hickman dan 3 tanesini takıma almayı düşünüyorum. Hickman kredisi sebebiyle avantajlı. Vesely-Udoh dan birisinin yerine de Zirbes/Bilan/Reyes alternatifleri olabilir.

Bilan/Zirbes kararı felaketmiş.
bir başka sıkıntıda 4 takımdan Calathes i satmak oldu. Gerçi çoğunda kredi açmak için Hickman ile değiştirmişim ama satmak için doğru guardı tercih edip etmedeğim teo, rice, rodriguez in performanslarına göre belli olacak. Birde Hickman ın ne getireceği de önemli.

İyi hamleler ise, bütün Miller ları satmam, Raduljicaları tutmam olmuş şimdilik.

bu hafta çok gerilerdeki bir takımımla saat kovalıyorum. hadi şu saati bana aldırın:)

lull-
calathes- 19,8

nando de colo-
delaney- 34,1
kuzminskas- 19
spanoulis-

ayon-
bourusis-
printhezis-
hunter-

saati almam için teodisic- vesey- shved ve lojeski dörtlüsünün kötü yapması gerek.

ayrıc prinhezis, spanoulis ve hunter üçlüsünün en az 50 yapması gerek.

nando-ayon-bourusis- lull herkeste var zaten. hadi bakalım.

edit: bu takımdan geçen hafta radulijica'yı çıkarmışım. çıkarmasam takmıştım saati koluma.

Benimde bir takımım 102,6 (delaney, kuzminskas, radu, semih) + hickman-rice-bogdanovic-lojeski-udoh-hunter

takımım 206 yaptı. lull yerine teodisic, ya da ayon yerine udoh/melli olsaydı büyük ihtimalle 225 puanla bu düşük skorlu haftada birinciydim. yine olmadı.

Shved'i doğru zamanda çıkarmışım :) Ama Printezis haftalardır takip ettiğim bir isimdi,kredisinin düşmesini bekliyordum ve epey düşmüştü,nasıl almadım hala anlamış değilim,belki de oly'nin son haftalardaki düşüşü buna neden oldu

Zirbes,Tomic,Vesely kadromda 3'ü 20 pr'ı bulamıyorsa bu 3'ünün benim kadromda bir araya gelmiş olmasındandır,Tomic'e olan sinirim artıyor ama çıkarsam ikinci Rice vakasını yaşayacağımı biliyorum

Vesely güvenilmez,kolay faul yapıyor,serbest atış sokamıyor
Zirbes'in sorunu benim onu almış olmam,bugüne kadar pota altında hep canavarlaştı
Cska'da Freeland 30 dakika civarı oynasa her maç 20 pr'ı bulabilir
Miro Bilan bir maçta sanki 30 pr'ı aşacak gibi ama hangi maçta ?

Kadromda ki oyuncuların % 80 'i ortalama prlarının altında pr getiriyor,ne yaparsam yapayım bu değişmedi,herkesin aldığı yüksek prlı oyuncular ben onları alana kadar hep yüksek prlar getiriyorlar benim aldığım hafta sezonun en kötü oyununu sergiliyorlar,son örnek Zirbes

Son olarak bu De Colo ve Teodosic hep mi iyi pr getirir yahu ?

Sezonun başından beri her hafta 3 oyuncu çıkardım bu hafta 2 oyuncu çıkarıyorum

KC Rivers
K.Higgins

Yerlerine alacağım isimler henüz belli değil,Higgins büyük ihtimal 15 pr'ı aşacaktır gelecek hafta

5-ksecer-TVS-1501-2.494
6-ksecer-TVS-1502-2.475
8-Alba Torrens- -2.445

Top16'da 6.hafta geride kalırken GSbasket Liginde sıralama şu şekilde oluştu:

1-Oğuzhan Günebakan-Hz.Arroyo- 2701
2-bekojaan?-bekojaan- 2687
3-Hakan Türk-kosecki35- 2667
4-Oğuzhan Günebakan-Dr.House- 2657
5-Kerem Seçer-TVS 1501- 2653
6-Tanju Çiçek-Dixonspor- 2636
7-Kerem Seçer-TVS 1502- 2636
8-Tolga Çıralı-clutch time- 2623
9-Tutku Dinçer-Alba Torrens- 2607
10-Emre Üner-Obi-Wan Kenobi2604

GSBasket Liginde bu hafta haftanın birincisi 206 puan alan Tolga Çıralı oldu. Sıralamaya baktığımızda hemen hemen herkesin yerini koruduğunu görüyoruz. Özellikle uzunların çok düşük katkı verdiği bir hafta oldu. Alınan oyuncuların çoğunluğu kredi kaybettirdi. Shved'in -2'lik perfromansı ve Bilan 3'lük perfromansı takımların büyük çoğunluğuna sekte vurdu denilebilir.

Tutku Dinçer Top16'da büyük bir atak yaparak kendisini ilk 10'a atmayı başardı. Top16 öncesi ilk 15'ten çıkmıştı. Normal sezonda topladığı kredilerin karşılığını alıyor ama kredi kazanmak uğruna yaptığı bazı tercihler onu zirveden epey uzaklaştırdı. Top16 başarısı dolayısıyla tebrik ediyoruz kendisini.

Önümüzdeki hafta için herkese bol şans.

#bekojaan isimli kullanıcının kim olduğunu bilmiyorum, kendisinin adını yazamadığım için özür diliyorum.

#Arda abi nerelerdesin?

#Tolga Çıralı, Mustafa Kayan, Uğur Ortaç nerelerdesiniz?

Bu hafta için fikirleriniz nedir arkadaşlar ?

Laboral-Brose ve Kuban-Dacka maçlarında ev sahibi takımları avantajlı görüyorum, Bu takımlardan Bourousis, Randolph, Causeur, Adams, Hanga alınabilir diye düşünüyorum.
Birde bu hafta artık daha beklemeyip De Colo yu almaya karar verdim, dolayısıyla 30 kredi civarında isimlerden 2 tane eklemek gerekecek o takıma, aklıma gelen isimler draper, abrines, navarro, spanoulis, cedi. Siz ne düşünüyorsunuz ?
Shved sorunsalı, en başından beri güvenemediğim isimlerden. Sizce ne kadar sabretmek lazım ? - 2 de sonra dakika tutmak istemiyorum ama genede makul karar vermek lazım, Khimki bu hafta evinde Real ile oynayacak.

Shved normal sezonda iki Real maçında da 10 kredi ile oynamış. Top 16'da ise iç saha maçlarında 33, 26, 15 ve 9 kredisi var. Son 2 maçta düşüşte, ama genel iç saha performansı iyi. Real maç performansları kötü.
Bu kadar parametre kafa karıştırıcı. Ama -2 üzerine bu hafta +15 yapar diye düşünüyorum. 65 krediden çıkarasım gelmiyor ama uygun uzun denk gelirse De Colo için çıkarabilirim.
Aklıma gelen uzun ise 29.7 krediden Khryapa. 17 kredi yapmazsa kredisi düşeceği kesin ama 29.7 krediye potansiyel +10 getirecek bir oyuncu. Bilan, Tomic ya da Raduljica yerine alıp, Shved ile De Colo değişikliği de yapılabilir. Fikriniz nedir?

30 kredi altındaki oyuncuların kredi düşmesi çok da etkilemiyor aslında. Artı kredi her ne kadar önemli olsada amaç değil, araç sayılır.

khryapa için max 4,46 düşer dediğim gibi ama başka bir dezavantajı, kredisini korumak için 19 alması gerekiyor, yada 17 ve cska nın kazanması. Baktım son 2 senedir hiç 19 yapmamış :)

Ama artık de colo için beklemek istemiyorum. kadrodaki değiştirmek istediğim isimlere göre birşeyler yapıp de coloyu alacağım. Mesela bir kadromda bilan-zirbes-hines-kinsey-shved var, bilan-zirbes in ikisini birden gönderip (üstelik birbirlerine karşı oynayacaklar) dediğin gibi de colo + khryapa yapılabilir.

Shved normal sezonda iki Real maçında da 10 kredi ile oynamış. Top 16'da ise iç saha maçlarında 33, 26, 15 ve 9 kredisi var. Son 2 maçta düşüşte, ama genel iç saha performansı iyi. Real maç performansları kötü.
Bu kadar parametre kafa karıştırıcı. Ama -2 üzerine bu hafta +15 yapar diye düşünüyorum. 65 krediden çıkarasım gelmiyor ama uygun uzun denk gelirse De Colo için çıkarabilirim.
Aklıma gelen uzun ise 29.7 krediden Khryapa. 17 kredi yapmazsa kredisi düşeceği kesin ama 29.7 krediye potansiyel +10 getirecek bir oyuncu. Bilan, Tomic ya da Raduljica yerine alıp, Shved ile De Colo değişikliği de yapılabilir. Fikriniz nedir?

Khryapa'nın dakikaları biraz risk barındırıyor.Son maç fena süre almamış, cuma oynanan maçları izleyemedim nasıl oynadağına dair bir fikrim yok. Ama CSKA bu hafta içeride Olympiakos ile oynayacak bu hafta, belki dakikalarında azalma olabilir.

Bu konudaki önerim bugünkü CSKA-Khimki lig maçındaki alacağı dakikalara bakmak ve aşağı yukarı Olympiakos maçında da bu kadar oynar herhalde diye düşünmek olur.