Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

guard teodosic doncic

sg schilb singleton langford spanoulis

uzunlar melli udoh pleiss birch şeklinde şimdi bikaç sorum var teodosicten çıkıcaz mecbur ekstra 7 kredim var 92 ediyor doncici tutmayı düşünüyorum başka guard olmadıgı için llull gelene kadar kalır büyük ihtimal schilbide çıkarmak istemiyorum çünkü ergin atamanın her maç 30 dk ve üstü süre verdiği isim evimizdeki milano maçında 15+ pır getirir bence singletondan çıkıp honeycutt almayı düşünüyorum sinlgeton udoh ve veselyye zorlanabilir bu hafta uzunlardan da birchten çıkıcam 212 krediye 1 guard 1 sg 1de uzun alacağım önerileri bekliyorum

Zaten iyi gitmeyen bu sezon 2 hafta üst üste kadro değiştirmeyi unutmam sebebiyle çöp oldu. Bu saatten sonra sadece hobi olarak değiştirir geçerim herhalde.

teo
heurtel

schilb
sanders
langford
singleton

rudd
pleiss
birch
vesely

kadromdan teo-heurtel-rudd çıktım bu hafta. sanders ne kadar dengesiz olsa da potansiyeli olan bi oyuncu ki ligde de 15 sayıyla oynamış bu hafta. bize karşı da iyi performans gösterebilir. singleton da üstte arkadaşın söylediği gibi fb uzunlarına karşı zorlanabilir ama yine de çıkmam bu istikrarlı gidişinden sonra. toplamda 174.76 kredim var 3 boş pozisyon için. 2 pg, 1 pf-c. bu seçimleri çok iyi yapmam lazım. çünkü teo-de colo-lull olmadığı bu zamanlarda yapılacak seçimler farkı belirleyecek. teosu olan herkesin eline kredi geçecek bu hafta ama önemli olan bunu doğru kullanmak. tavsiyelere açığım

guard teodosic doncic

uzunlar melli udoh pleiss birch şeklinde şimdi bikaç sorum var teodosicten çıkıcaz mecbur ekstra 7 kredim var 92 ediyor doncici tutmayı düşünüyorum başka guard olmadıgı için llull gelene kadar kalır büyük ihtimal schilbide çıkarmak istemiyorum çünkü ergin atamanın her maç 30 dk ve üstü süre verdiği isim evimizdeki milano maçında 15+ pır getirir bence singletondan çıkıp honeycutt almayı düşünüyorum sinlgeton udoh ve veselyye zorlanabilir bu hafta uzunlardan da birchten çıkıcam 212 krediye 1 guard 1 sg 1de uzun alacağım önerileri bekliyorum

kim kimle yapıyo bu hafta henüz tam kafa verip araştıramadım, öneri veremem fakat kadron çok güzel. teo dışında değişikliğe gitmesen bile olur :)

cotton efesten ayrılmış biri alınana kadar heurtel granger 35 dk oynarlar kredi sıkıntısı olan arkadaşlar hiç düşünmeden alsın ikisini başka kısa yok takımda zaten

teo
heurtel

schilb
sanders
langford
singleton

rudd
pleiss
birch
vesely

kadromdan teo-heurtel-rudd çıktım bu hafta. sanders ne kadar dengesiz olsa da potansiyeli olan bi oyuncu ki ligde de 15 sayıyla oynamış bu hafta. bize karşı da iyi performans gösterebilir. singleton da üstte arkadaşın söylediği gibi fb uzunlarına karşı zorlanabilir ama yine de çıkmam bu istikrarlı gidişinden sonra. toplamda 174.76 kredim var 3 boş pozisyon için. 2 pg, 1 pf-c. bu seçimleri çok iyi yapmam lazım. çünkü teo-de colo-lull olmadığı bu zamanlarda yapılacak seçimler farkı belirleyecek. teosu olan herkesin eline kredi geçecek bu hafta ama önemli olan bunu doğru kullanmak. tavsiyelere açığım

Ben 3-4 hafta takımda tutmayı düşünüyorum Efes li oyuncuları.

Hickman + honeycutt + jankunas bu hafta iyi seçenekler olabilir rakipleri düşündüğümüzde.

guard teodosic doncic

teo
heurtel

schilb
sanders
langford
singleton

rudd
pleiss
birch
vesely

evet efesli oyuncuları tutmak lazım cotton olmadığı için fakat heurtel de ne kadar güven veriyor deplasmanda bilmiyorum. son dönemde süresi de zaten 30 dk civarı genelde. he kullanacağı top artacaktır tabi ama heurtel bana pek güven vermiyo. yine de daha iyi seçenek yoksa tutabilirim tabi. diğer yandan heurtel'i tutmak pg pozisyonundan birini çıkıp oraya honeycutt'ı falan katmak için iyi olabilir. şu anda kimleri çıkmam gerektiği konusunda da biraz kafam karıştı yardımcı olun :D

kadronun son durumu

doncic calathes

langford spanoulis singleton schilb

pleiss jankunas melli udoh 1 değişiklik hakkım daha var ama kredim kalmadı doncici aaron jacksonla değiştirmeyi planlıyodum hayırlısı artık

bu hafta için en güvendiğiniz 3 oyuncu kimlerdir? pozisyon kredi farketmez. kafamda bişeyler oluşturmaya çalışıyorum da sizin tavsiyeleriniz de önemli benim için

Teodosic-Doncic, Augustine-Udoh, Clyburn-Krunoslav Simon değişikliklerini yaptım.
Larkin Doncic-Langford Goudelock Singleton Simon-Udoh Melli D.Brown Pleiss'la gireceğim bu haftaya.Goudelock bu hafta da ligde iyi bir maç çıkarmış.Bu haftaki favorilerimden biri.Herkese bol şans

Zor bir hafta, sınırsız kredim olsa nasıl bir kadro kurardım bilmiyorum.
Langford dışında kimse aklıma yatmıyor ve belki Singleton, Causeur, Ayon/Randolph dan birisi, Jankunas, Brown/Duston dan birisi..
Spanoulis, Heurtel, Pleiss, Sloukas, Vesely de diğer alternatifler ama ilk grup kadar güvenemiyorum. Melli ve Udoh u yazmadım, ikiside bu hafta zorlanabilir diye düşünüyorum ama tabi uzun vadede her zaman getirisi olan isimler.

Milanodan adam almak istiyorum ama Hickman istikrarsız ve 3 lük yüzdesi düşük, Tyus ve Peiss varken de içeri girmesi kolay değil, Sanders düşüşte, Dragic hiç oynamadı ancak alt sıralardaki takımlara sürpriz olarak alırım, Simon bir diğer aday ama o da bu sene sadece 1 kez 20 lere gelmiş, son 5 maçta 11-12 hep.
Clyburn ve Wanamaker da ciddi kumar halini aldılar, hiç -10 görmemiştim. Wanamaker ın puanı 2 haftada çakılıp 52 ye indi. Belki Hickman yerine bir alternatif olabilir ama.. aması var işte, dün de iyi oynamadı, rakip Real, belki Wilbekin düşünülebir. Moermanı Randolph, Reyes, Hunter, Ayon karşısında almayı hiç düşünmüyorum.
Honeycutt hep istikrarsız benim gözümde, bu sene 1 kere aldım kredi getirmesi garanti diye, o hafta da 0 yaptı..

Zor yani :)
Her türlü öneriye açığım.

Langford dışında kimse aklıma yatmıyor ve belki Singleton, Causeur, Ayon/Randolph dan birisi, Jankunas, Brown/Duston dan birisi..
Spanoulis, Heurtel, Pleiss, Sloukas, Vesely de diğer alternatifler ama ilk grup kadar güvenemiyorum. Melli ve Udoh u yazmadım, ikiside bu hafta zorlanabilir diye düşünüyorum ama tabi uzun vadede her zaman getirisi olan isimler.

Milanodan adam almak istiyorum ama Hickman istikrarsız ve 3 lük yüzdesi düşük, Tyus ve Peiss varken de içeri girmesi kolay değil, Sanders düşüşte, Dragic hiç oynamadı ancak alt sıralardaki takımlara sürpriz olarak alırım, Simon bir diğer aday ama o da bu sene sadece 1 kez 20 lere gelmiş, son 5 maçta 11-12 hep.
Clyburn ve Wanamaker da ciddi kumar halini aldılar, hiç -10 görmemiştim. Wanamaker ın puanı 2 haftada çakılıp 52 ye indi. Belki Hickman yerine bir alternatif olabilir ama.. aması var işte, dün de iyi oynamadı, rakip Real, belki Wilbekin düşünülebir. Moermanı Randolph, Reyes, Hunter, Ayon karşısında almayı hiç düşünmüyorum.
Honeycutt hep istikrarsız benim gözümde, bu sene 1 kere aldım kredi getirmesi garanti diye, o hafta da 0 yaptı..

kredi durumun nedir bilmiyorum ama fazla değilse sanders'tan ben bu hafta bişeyler bekliyorum. galatasaray'ın oyun yapısındaki takımlara karşı yüksek sayı bulabilir. ne kadar düşüşte olsa da hafta sonu ligte de 15 sayı 3 ribaund 2 sayılık katkıda bulunmuş. isterse 20 civarı pir getirebilir bu hafta bence ama yine de psikolojik olarak sorunlu bi adam görüntüsü verdiği için şu ana kadar tam da güvenemiyorum tabi :)

teo
heurtel

schilb
sanders
langford
singleton

rudd
pleiss
birch
vesely
teo-heurtel-rudd çıkmıştım fakat şimdi biraz çıkacağım oyuncularla ilgili araştırma yaptım. yaptıkları takımlar, yaptıkları takımların o pozisyon oyunculara karşı ne skorlarla karşılaştığı, oyuncuların bu tip takımlara karşı ne sonuçlar bulduğunu. teo-heurtel-rudd yine doğru karar gibi gözüküyor fakat bu hafta bu istatistiklere göre iyi performans beklemediğim 2 oyuncu daha var kadroda. singleton ve birch. fakat singleton son dönemde inanılmaz istikrarlı ve panat tamamen onun eline bakıyor. o yüzden onu çıkmayı hiç düşünmüyorum fakat birch'ten hiç iyi bir performans beklemiyorum. heurtel'i kadroda bırakıp birch'ü çıkasım var açıkçası. keza heurtel'in süresi ve kullanacağı top artacaktır cotton gittiği için ne kadar güven vermese de kendisi. aynı şekilde pg pozisyona alacağım 2 adamı seçmek uzun seçiminden her türlü daha zor olacaktır. birch ve rudd'un boşalttığı yere gelecek ikili teo+heurtel'in yerine gelecek ikiliden her türlü daha iyi skor getirir diye düşünüyorum daha fazla düzgün seçenek olduğundan dolayı pf-c pozisyonu için. gel geleim bu pozisyonlara kimi alacağımı bilmiyorum hala :D sizler ne dersiniz çıkmam gerekenler ve almam gerekenler konusunda? teo-heurtel-rudd out mu yoksa teo-rudd-birch out mu?

edit: teo-heurtel-rudd çıkarsam 174.76 kredim, teo-rudd-birch çıkarsam 179.45 kredim oluyor.

teo-heurtel-rudd çıkmıştım fakat şimdi biraz çıkacağım oyuncularla ilgili araştırma yaptım. yaptıkları takımlar, yaptıkları takımların o pozisyon oyunculara karşı ne skorlarla karşılaştığı, oyuncuların bu tip takımlara karşı ne sonuçlar bulduğunu. teo-heurtel-rudd yine doğru karar gibi gözüküyor fakat bu hafta bu istatistiklere göre iyi performans beklemediğim 2 oyuncu daha var kadroda. singleton ve birch. fakat singleton son dönemde inanılmaz istikrarlı ve panat tamamen onun eline bakıyor. o yüzden onu çıkmayı hiç düşünmüyorum fakat birch'ten hiç iyi bir performans beklemiyorum. heurtel'i kadroda bırakıp birch'ü çıkasım var açıkçası. keza heurtel'in süresi ve kullanacağı top artacaktır cotton gittiği için ne kadar güven vermese de kendisi. aynı şekilde pg pozisyona alacağım 2 adamı seçmek uzun seçiminden her türlü daha zor olacaktır. birch ve rudd'un boşalttığı yere gelecek ikili teo+heurtel'in yerine gelecek ikiliden her türlü daha iyi skor getirir diye düşünüyorum daha fazla düzgün seçenek olduğundan dolayı pf-c pozisyonu için. gel geleim bu pozisyonlara kimi alacağımı bilmiyorum hala :D sizler ne dersiniz çıkmam gerekenler ve almam gerekenler konusunda? teo-heurtel-rudd out mu yoksa teo-rudd-birch out mu?

edit: teo-heurtel-rudd çıkarsam 174.76 kredim, teo-rudd-birch çıkarsam 179.45 kredim oluyor.

Heurtel in bir başka avantajı daha var yalnız, Efes arka arkaya 3 nispeten kolay maça çıkıyor, Brose, Zalgiris, Galatasaray ve sonrasında da evlerinde Real ki 4 maçı da kazanabilir Efes. Heurtel de bu 4 maçta, %10 galibiyet bonusuyla beraber 80 in üzerinde pir getirme ihtimali var. Ve 4 hafta boyunca değiştirme hakkını buraya harcamak zorunda kalmazsın.

Ben bu hafta Melli'den yine yüksek skorlar bekliyorum. Evinde iyi oynuyor. Efes savunması da çok iyi sayılmaz. Tabi atletik 5 kullanmadıkları zamanlarda. Real pota altından da bir patlama bekliyorum. Ayon, Randolph ve Reyes'ten özellikle. Gerçi 4 tane çok iyi uzunu olunca Real'in adam seçmek zor ve riskli oluyor.Ama benim tercihim Ayon olur. Kredisi Randolph'a göre daha düşük.2 haftadır daha formda. Darüşşafaka karşısında şansı yüksek olacaktır diye tahmin ediyorum. Olympiakos'ta da Daniel Hackett'ın sakatlığı var o yüzden Spanoulis'in şansının artacağını düşünüyorum ama son haftalarda çok formsuz ben çok cesaret edemedim.Erick Green hem daha çok şans bulacaktır, hem de kredi getirecektir. Geçen hafta 20 PIR getirdi bu hafta belki yaklaşır bu skora. Süpriz olarak Guduric'in yokluğunda Simonovic ve son haftalarda formda olan Lojeski düşünülebilir.