Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Kadrodan kimleri çıkaracağımı belirledim ama kimleri alacağım konusunda birkaç isim arasında karar veremedim.Oyun kurucumun bir tanesi geçen hafta kadroma kattığım Calathes,ikinci isim de ise herkesin çok yüklendiği Doncic-Jackson almak istemiyorum açıkcası aklımda başka bir isim var.Real in rotasyonu geniş olduğu için Real li oyunculara hiçbir zaman güvenemiyorum bu oyunda,uzunlarda ise Vesely ve Dunston u çıkarmayı düşünüyorum.Vesely bana Pana deplasmanında hiç güven vermedi,Dunston ise her hafta standart katkı veriyo ekstra bir pır yapamıyo.Bunların yerine ekleyeceğim ilk isim Melli,diğer isim konusunda Jankunas-Udoh arasında karar veremedim henüz,uzun vadede düşündüğümüzde Udoh daha cazip bir seçenek olduğu için ona daha yakınım şuan.Yani uzun rotasyonum D.Brown-Melli-Udoh-Pleiss olacak gibi

Kadrodan kimleri çıkaracağımı belirledim ama kimleri alacağım konusunda birkaç isim arasında karar veremedim.Oyun kurucumun bir tanesi geçen hafta kadroma kattığım Calathes,ikinci isim de ise herkesin çok yüklendiği Doncic-Jackson almak istemiyorum açıkcası aklımda başka bir isim var.Real in rotasyonu geniş olduğu için Real li oyunculara hiçbir zaman güvenemiyorum bu oyunda,uzunlarda ise Vesely ve Dunston u çıkarmayı düşünüyorum.Vesely bana Pana deplasmanında hiç güven vermedi,Dunston ise her hafta standart katkı veriyo ekstra bir pır yapamıyo.Bunların yerine ekleyeceğim ilk isim Melli,diğer isim konusunda Jankunas-Udoh arasında karar veremedim henüz,uzun vadede düşündüğümüzde Udoh daha cazip bir seçenek olduğu için ona daha yakınım şuan.Yani uzun rotasyonum D.Brown-Melli-Udoh-Pleiss olacak gibi

Point guard konusunda düşünebileceğin isimler Cotton un yokluğunda Huertel, diğeri ise Hackett in yokluğunda Eric Green olabilir..Bu hafta Colom da Baskonia karşısında iyi PIR getirebilir..Uzun rotasyonunda Bargnani yokluğunda Voigtmann ıda düşünmeni tavsiye ederim..Larkın ve Bargnani yokken sorumluluk alacaktır..

ben de real madrid'de geniş rotasyondan dolayı oyuncu almazdım fakat bu hafta llull-randolph-thompkins yok. özellikle pf-c bölgesi için sadece ayon-hunter-reyes kalıyor. reyes'te yaşından ötürü 17-18dk'nın üzerinde süre alamıyor. ayon-hunter ikilisi oldukça iyi süre bulacak ve top kullanacaktır.

Larkin, Teodosic ve Randolph un en az biri vardı takımlarımda, hatta üçünün birden olduğu takımlarım bile vardı. Mecburi değişiklikler yapmak zorunda kaldım hep.

Teo ve de colo'nun dönmesiyle işler iyice karıştı. Bu hafta doğru riskleri alanlar avantaj yakalar gibi

Larkin'de soğuk algınlığı varmış ama oynar bence O da

Luka Doncic
Nick Calathes

Keith Langford
Vassilis Spanoulis
Blake Schilb
Tyler Honeycutt

Ekpe Udoh
Tibor Pleiss
Nicolo Melli
Gustavo Ayon

açıkçası çok kafam karıştı fakat ikisinin birlikte sakatlıktan dönmesi iki açıdan tercih etmeyi riskli kılıyor bence. birincisi sakatlıktan yeni dönen oyuncu oldukları için süreleri ne kadar olacak bilemeyiz. her türlü çok fazla zorlayacaklarını ve 20-25 dknın üzerinde süre alacaklarını düşünmüyorum. özellikle de colo'nun. sonuçta uzun süredir maç yapmıyor. teo sadece bir maç kaçırdı. diğer etken de birlikte döndükleri için alacakları kısıtlı süreyle birlikte topları paylaşacaklar ve ikisi de ortalama skorlar üretecektir bence. skor yükünü çeken bir oyuncu olacağını düşünmüyorum bu maçta cska'da bu yüzden. bir de ne zaman böyle son dk sakatlıktan alakalı bi haber çıksa tüm fikrimi değiştirip değişikliğe gidiyorum ve sonunda pişman oluyorum. o yüzdenn yaptığım kadroyu bozmayacağım bu sefer :)

3 hafta önceki kadrolarla devam ettiğim için birçok takımım zirveden uzaklaştı. Ligde bulunmayan Kömürspor USA takımım en iyi durumdaki takım şu anda. 93. sırada genelde. 3 hafta önceki kadrom şu şekildeydi;

A.Jackson, Rice
Honeycutt, Singleton, Rivers, Langford
Dunston, D.Brown, Udoh, Randolph

Rivers ve Randolph sakat olduğu için çıkmak zorunda. 3 Efesliden 1 tanesini de çıkmak zorundayım ama prensip gereği sadece Amerikalı almam lazım. Bu yüzden Dunston'dan çıkmayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm oyuncular da Godelock, Clyburn ve Iverson. Iverson uzun olmadığından dolayı tabiki. Başarılı olacağını sanmıyorum ama Amerikalı dışında alamam.

bu hafta jankunas-parakhouski-kuzmic iyi şeyler yapıcak diye düşünüyorum.
guard olarakta wanamaker-westerman dan ümitliyim
melli ve jankunas cska ya coşmuşlardı yakın zamanda bir süpriz tomic ten bekliyorum.

Teo-De Colo belki
Llull-Randolph yok
Larkin şüpheli

Hiçbirini almadım. Özellikle guardlarda seçenekler daraldı. Calathes-Sloukas-Rice bolca alınacaktır diye düşünüyorum. Ben yine Teo'dan gelen kredilerin hepsini harcamayıp Melli aldım takımlarıma. Melli ve Udoh'u beraberce almaya çalıştım. Singleton-Honeycutt-Langford daha önceden sıkça aldıklarım oyuncular. Görüyorum ki takımlar artık gittikçe birbirine benzemeye başladı. Bu hafta süpriz çıkaran avantajlı olacaktır.

Langford eskisi gibi değil. Rakipler çok iyi önlem alıyor. Bir de Paul Stoll ve Orlando Johnson geldikten sonra takımdaki rolü biraz azaldı gibi. Yine çok şut kullanıyor ama eskisi kadar etkili değil.