Evren Büker Gelmeli mi?

Evren'in Geri Dönmesini İstiyormusunuz

• Evet,İstiyorum

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    163
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Evren Büker'i Geri İstiyoruz . . .

Zaten o FB'ye yakışır bu FB'ye yakışır dedik FB'ye aslan gibi bir takım yolladık. Şimdi de şampiyonluk istiyoruz:))

Benim basketbol anlamında GS'da görmek istemeyeceğim oyuncular

Ömer Onan, Mirsat, Rasim, Semih dir. Bunun dışında GS'da oynamasında sakınca gördüğüm basketbolcu varsa da şu an aklıma gelmiyor.

Gazanfer Cem Akdağ ile apzarlığını sürdürüyor osla CemAkdağ neden idari hata diyor peki? Direk Gökçe Başaran'a verdiği röportajda dediği bu çünkü Hocanın.

Trabzon hiç bir oyuncu ile resmi sözleşme yapmamış.Üstüne üstlük yerlilere ödeme yapmamış.İki tane oyuncusunu kapının önüne koymuş (fırat ve Volkan).Evren trabzondan ayrıldı diye yüzüstü bırakmış oluyosa diyecek birşey yok aslında ayrılmamış bile Trabzon muhtemelen kendi lehine olacağını düşündüğü için kimse ile resmi sözleşme yapmamış ve bu durumu kendi lehine kullanarak Fırat ve Volkan'a bütün takımlar kadrolarını kurmuşken yol vermiş.Evren de aynı haktan yararlanıp kendisine ödeme de yapılmadığı için ayrılmış.

Evren gelmesin olur mu hic paragöz Evren'in ne isi var bizde. Emre gelsin :)

Vallahi hayretler icerisindeyim bu konuda yapilan bazi yorumlari okuduktan sonra.

Evren'in iyi bir basketbolcu olmasini gectim, herseyden önce karakterli, hirsli ve sorun cikarmayan bir sporcu. Belki dogustan Galatasaray'li degildir (bunu bilmiyorum), olma zorunlulugu da yok zaten, ama oynadigi 1 sene boyunca Galatasaray icin elinden gelenin en iyisini verdi ve ligde kalmamizda ciddi bir rol oynadi. Dogal olarak da profesyonel bir sporcu olarak belli bir miktar parayi hakettigini düsünmüs olabilir, ki gercekten haketti de bence. Galatasaray ona bu parayi vermeyince de Trabzon'a imza atti. Ne var yani bunda adam takimdaki en önemli 2-3 oyuncudan biri, biraz daha fazla para isteyemez mi?
Diyelimki siz X takimi taraftarisiniz, ayni zamanda profesyonel bir sporcusunuz. Ancak o X takim sizinle ilgilenmedigi icin Y takimiyla 3 lira ücret karsiliginda 1 yillik sözlesme imzaladiniz. Ertesi sezon icin Z takimi 5 liralik bir teklifle gelmis, suanki Y takiminiz da yine 3 lira teklif etmis. Ve su anin sartlarinda her iki takim da yeni sezonda kagit üzerinde esit gücte ve asagi yukari ayni hedefin pesindeler. Siz olsaniz hangi takimi secerdiniz? Her ikisi de sizin tuttugunuz takim degil fakat siz profesyonel bir sporcusunuz, tercihiniz ne olurdu?

Trabzon meselesine gelince; Evren'in yerinde ben olsam, ben de birakip giderdim. Neden derseniz, bir sözlesme yapiyorsunuz, sözlesme yaparken karsi taraftan söz aliyorsunuz, mesele para degil sözdür. Sözünü tut(a)mayan'a da 2. bir sans daha vermem. Gönülden tuttugum, bagli oldugum Galatasaray disinda Türkiye'de hangi takim olursa olsun, birakip giderim. Mesele para degil, sözdür. Tutamayacagin sözü de vermeyeceksin bu kadar basit.

Bu arada Sühan Abi genclerin hepsi de Evren'e karsi demissin, Evren'i en cok takimda görmek isteyenlerden biri de benimdir :)

Edit: Evren'in neden istenmedigini biliyorum, yazdim da bunu az önce sonra tartismalara yol acmamak icin geri sildim : )

Haluk söylenenlere göre direk taraftarla hoş olmayan şeyler yaşamış o da formamızı giyecek bu sezon onun için boykot yapılmıyor mesela Evren'in yaptığı daha mı büyük hata.

Ayrıca Cem Akdağ (ve ekibi) oyuncu ile pazarlık yapacak kadar kalıcı iken gidici olmuşsa asıl ayıp asıl tepki verilmesi gereken asıl protesto edilmesi gereken bu değil mi allah aşkına.

YAni şunu söylemey çalışıyorum tepki gösteren boykot ederim diyen arkadaşlar Cem Akdağ'a yapılandan sonra zaten bu takım benim için bitmişti maçlara gitmeyecektim bir de bu olay tuz biber olur dese anlarım da o olaya rağmen boykot etmeyip bu meselede boykotun gündeme gelmesini anlayamıyorum.

Ekleme: Bu arada EVren'de kalmak için elimden geleni yaptım gibi bir söylemde bulunmuştu daha fazla para veren klübe gitmesini anlarım ama kalmak için elimden geleni yaptım diyen biri yangından mal kaçırır gibi hemen sezon biter bitmez imza atmayabilirdi biraz daha bekleyebilirdi.Bu konudaki kırgınlığım bakidir.

Kutay Çamcı' Alıntı:
Haluk söylenenlere göre direk taraftarla hoş olmayan şeyler yaşamış o da formamızı giyecek bu sezon onun için boykot yapılmıyor mesela Evren'in yaptığı daha mı büyük hata.

Ayrıca Cem Akdağ (ve ekibi) oyuncu ile pazarlık yapacak kadar kalıcı iken gidici olmuşsa asıl ayıp asıl tepki verilmesi gereken asıl protesto edilmesi gereken bu değil mi allah aşkına.

YAni şunu söylemey çalışıyorum tepki gösteren boykot ederim diyen arkadaşlar Cem Akdağ'a yapılandan sonra zaten bu takım benim için bitmişti maçlara gitmeyecektim bir de bu olay tuz biber olur dese anlarım da o olaya rağmen boykot etmeyip bu meselede boykotun gündeme gelmesini anlayamıyorum.

Ekleme: Bu arada EVren'de kalmak için elimden geleni yaptım gibi bir söylemde bulunmuştu daha fazla parar veren klübe gitmesini anlarım ama kalmak için elimden geleni yaptım diyen biri yangından mal kaçırır gibi hemen sezon biter bitmez imza atmayabilirdi biraz daha bekleyebilirdi.Bu konudaki kırgınlığım bakidir.

Gerçi teknik olarak imzayı atmamış zaten Evren :))

Ya bütün bunları anlatıyorum Evren GS'a gelse ne gelemse ne. Büyük ihtimalle de gelmeyecek. Ben bunları ısrarla anlatıyorum çünkü GS'lılığı yanlış yerden değerlendiriyorsunuz. Siz anlattım işte sizin mantığınızla bakarsak GS'lılık kaba hesapla 425 milyar ediyor. Böyle bir şey yok arkadaşlar. GS'lılık öyle kolay değil. Sizin düşündüğünüz yerden bakılıyorsa benim GS'lı olmadığım kesin. Büyük GS'lı Hakan Şükür 1998de 3.250.000 $ paraya oynuyordu yıllık. düşünün ki 12 sene geçmiş takımda o paradan fazla alan bir Elano var şu an. Hagi kaç defa GS'dan ayrılmak istedi o da 3.500.000 $a oynuyordu GS'da. Haa onlar büyük GS'lı tabii. Evrene neymiş. Semih 1.300.000 euro alıyordu sanırım FB'den. Biz 375.000 TL vermişiz FB'ye giderse de hain ilan edeceğiz. Ama normal hayatta 600TL maaş alırken başka iş bulsak 2000 TL'ye hemen bırakır o işe geçeriz bu gayet normal..

Yani Evren'e klüp istediği parayı verse idi Evren kalmış olacak o zaman sorgulanmayacaktı.Bu durumda klübün mali gücü artıkça hiç bir oyuncuyu bu açıdan sorgulamak için neden kalmayacak.MAddi gücü azaldıkça neden artacak.Biraz garip bir etik anlayışı oluyor sanki.

Mesela bu durumda şimdiye kadar bize imza atmayan Kerem Gönlüm'ü de sorgulayalım.Neden para gözlük yapıyor ne biçim Galatarsaraylı telefon açıp klübüe ne verirseniz gelirim demeli idi ama yapmadı bundan sonrada gelmesin iztemezük Fenere yakışır diyelim ama demiyoruz basketbolu bırakmadan şu formayı giysin diyoruz iyi bir galatasaraylı biliyoruz profesyoenl davranıp daha yüksek ücretle başka bir takımı parçası olmayı tercih etmiş olsa bile

Evren'i isteyen olabilir, gelmesin lan ne işi var diyen de olabilir, tüm yaşanmışlıkların ötesinde sistemde iş yapmayacağını ya da çok faydalı olacağını düşünerek fikrini belirtenler de olabilir. Gelsin diyene yazıklar olsun, gelmesin diyen kraldır ya da tam tersi keskinlikteki yorumların bir fayda sağladığı yok tartışma konusuna, o paralelde yazacak arkadaşlar zahmet etmesin bence ki konu sağlıklı ilerleyebilsin.

Çağlar Şentürk' Alıntı:
Herkesin fikrine saygı duyarım.Evren'in G.Saray'dan ayrılış şekli hoşuma gitmedi.Gelmesinide istemiyorum.Zaten o parayı kim verirse ona gider.Ona yakışan klüpte Fb'dir.Umarım oraya gider.

Yani yarın Jasaitis gelse de kombine almayacaksınız. İyi bir teklif gelse başka bir takkımda oynayabileceğini söylemiş bir oyuncu.

Yanlış anlamayın, ben de geçen yıl malum sebeplerden kadın takımımıza eski aidiyeti hissetmiyordum, bazıları gibi Galatasaray'da oynuyorsa sahip çıkılmalı gibi saçma geyikler yapmayacağım herkesin kendi bileceği i; ama bir oyuncu daha yüksek paraya başka bir takıma imza attı diye karkaterinden şüphe duymak fazlasıyla mantıksız geliyor bana. Ne var bunda onu anlamış değilim.

Bu arada mevcut oyuncular daha yüksek teklif alsalar başka takıma gitmiyecekler eminiz değil mi :)

A.Çağlar Torun' Alıntı:
Evren'i isteyen olabilir, gelmesin lan ne işi var diyen de olabilir, tüm yaşanmışlıkların ötesinde sistemde iş yapmayacağını ya da çok faydalı olacağını düşünerek fikrini belirtenler de olabilir. Gelsin diyene yazıklar olsun, gelmesin diyen kraldır ya da tam tersi keskinlikteki yorumların bir fayda sağladığı yok tartışma konusuna, o paralelde yazacak arkadaşlar zahmet etmesin bence ki konu sağlıklı ilerleyebilsin.

Bir sayfa önce buna benzer bişi ayzdım. Gelmesin diyen de olur gelsin diyen de olur.

Mesela "Evren gelmesin o mevkide gerekirse Ermal oynar" der adam, bu da bir görüştür. Ama "para için bizi sattı" saçma sapan bir cümledir. Benim burada ısrarla anlatmak istediğim bu. Burda GS'lılık çatısından, saçma teoriler üretmesin kimse. Yani öyle cıvık bir sebepki "Kızla buluşmak için GS maçına gelmedi o gün eleman, o GS'lı değil" muhabetine gider bir gün bu muhabbet.

GS'lılık başka bir şey. Sahadaki adamın GS'lılığı hiç umurumda değil. Sensin GS'lı benim, biziz. Sahadaki herhangi birinin, tribündeki adamdan daha GS'lı olduğuna inandıramaz beni kimse. Arda, Hagi, Hakan istediğniz isimi koyun. GS'dan ekmek yemiş adamlar, bunların hepsi. Ben ise GS'a ekmeğimi veriyorum. Bu yüzden Evren GS'lı değil, Devren GS'lı, gibi muhabbetlerle sulandırmayın konuyu. Benim ifrit olduğum bu. Yoksa gönlünüz rahat olsun, Evren istese de GS'a gelmeyecek bu sene, bu gayet net belli. Bizim yönetim Adnan Sezgin'e aylık 30 bin dolar verir Evrene aylık 21 bin dolar teklif eder.

Çağlar sana yanıt değil bu :) Senden alıntı yaptım da dediklerine katıldığımdan alıntıladım.

Bir Not daha: "GS maçına gelmem o zaman ben" diyen bir zahmet gelmesin abicim. Lütfen gelmesin. GS spor klübünde herhangi bir branşın herhangi bir takımı bir taraftar daha gelsin diye ayarlanıp sahaya çıkarılmayacak ya.

Açtığım konunun silinmesini talep ediyorum.

Artık harbi nefret ettim forumunuzdan da düşüncelerinizden de...
Yıllardır sövülüp sayılan Gs yönetimi, neydiği belirsiz adamların buraya laflarıyla kulubu satmış gibi gösteriliyor.
Takımın hocası yönetim hata yaptı diyor bizim arkadaşlar Evren sattı diyor.

Kimse kusura bakmasın 350 bin dolar nerede 800 bin dolar nerede...Kimse kendini kandırmasın, taraftar kimliğinizi koyun kenara Evren gibi düşünün.Sana 350 veren Galatasaray var diğer tarafta 800 veren başka takım var.
Burada 350 bini seçen adam ya zengindir ya da salaktır.

Arkadaş kafasına yatan gelsin der,yatmayan gelmesin der,herkes aynı düşünmek zorundamı,bu nasıl bir saçma mantıktır,fikrini söyle ve çık,yazıklar olsun,yok daha neler vs vs. gibi içinde sataşma içeren söylemlere ne gerek var...

Konu başlığı istiyoruz olarak değil de geri dönmeli mi şeklinde değiştirilsin lütfen.

Re: Evren Büker Sorunsalı

Bence Gsbasket Sorunsal'ı desek daha doğru olur.Çünkü ciddi şekilde kendi egolarını tatmin etmeye çalışan insanlar görüyorum.

Çoğunluk istiyorsa bunda bir sorun yok Gazanfer. İstemeyenler tepkisini rahat bir şekilde göstersin buraya.Başlık çok güzel bence.
Bu bir istek. Her şey Galatasaray'ın menfaatleri için. Bırakalım duygu sömürüsü yapmayı. Yok Galatasaraylılık duruşuymuş falan.Kimler geldi,kimler geçti bu kulupten . .
Evren daha dünkü çocuk. Elbette hatalar yapacak.Evren'i alırsak öpüp başımıza koyalım. Sonuna kadar gelmesi taraftarıyım.

Gazanfer Evren ne yaptı Allah aşkına? Takımda kalmamasının bana göre de tek suçlusu yönetimdir. Bana bunu kimse anlatamaz. Evren her maç üstüne koyarak oynuyordu. Bunu görenler niye erkenden hareket etmiyor? Onu geçtim.Sezon sonunda niye tutmuyorsun? Çok mu zor Evren'i takımda tutmak.Tutmak isteyen tutar. Tut kardeşim. Aylarca Furkan'ın peşinden koşacağına,ver Evren'e 3-5 kuruş daha fazla takımda kalsın. Furkan'dan eksiği yok,fazlası var . .

OKtay Mahmudinin geliş şekli daha doğrusu Cem Akdağ'ın gönderiliş şekli Galatasaray duruşuna uyuyor mu idi ?

Edit:Konu başlığı bari geri dönmeli mi şeklinde olsa idi .

İşine gelince başarı, işine gelince duruş.

İşte Galatasaray taraftarının profili...

Geçiniz bana kimse duruş muruş demesin.Kulup eğri duruş bozukluğu var.Eğer bozukluk olmasaydı Hüseyin'i de bu kulupte tutabilirdik, Cem Akdağ'ı da...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...