Evren Büker Gelmeli mi?

Evren'in Geri Dönmesini İstiyormusunuz

• Evet,İstiyorum

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    163
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Evren Büker Sorunsalı

Neye göre dur diyeceksiniz yada nasıl diyeceksiniz?? Evren Büker ahlak dışı ne yapmıştır??? Nedir bunun kıstası acaba?? Geçen sene terinin son damlasına kadar mücadele etmiştir bu çocuk. Daha sonra Türkiyede çoğu oyuncunun hayalinde göreceği bir teklif almış yıllık 800 bin tl. Kabul etmiş gitmiş ama olmamış verilen sözler tutulmamış ve iptal etmiş sözleşmeyi. Şu anda boşta ve takımın bu oyuncuya ihtiyacı var. Bu kadar basit....

Şu forumdaki demokrasi anlayışı ülkemizde olsa idi keşke % 58'e 42 ile anayasa değişiyor.

%80 karşısında %20 başlık değiştiriyor çok çoğulcuyuz vesselam :)

Yahu yüzde 80'i geçtim de Evren Büker Sorunsalı nedir abi ya ?
Evren Büker'in sorunu mu var ?
Sorun Evren'de mi ,bizde mi, Gs Yönetiminde mi ?

Evren Büker sorunsalı demek direk akılda olumsuz bir izlenim bırakıyor forumun %80'i bu duruma olumlu yaklaşırken böyle olumsuz bir izlenim bırakabilecek bir başlık doğru değil...Çünkü direk Evren Büker isminin yanında sorunsal kelimesi yani özünü sorundan alan negatif bir kelime kullanılıyor,buda ucu açık birçok anlama gelebilir...Başlık ''Evren Büker Gelsin'' olmasın diyelim bari sonuna bir ek koyup bunu soruya çevirelim,GELSİN (Mİ) olabilir kısa yoldan...Ancak dediğim gibi şu anda değiştirilen hali direk olumsuz bir başlık izlenimi veriyor...

80 sonrası Türk solunun yapılanması tartışılırken toprağı bol olsun Fikret kızılok ile tartışmıştık. "Halktan kopuk davranarak kitlelere öncülük edemezsiniz. İnsanların sizi takip etmesini istiyorsanız, halkı miyop olarak düşüneceksiniz. Halkın 3 adım önünde yürürseniz sizi göremeyeceklerdir. Bu yüzdende peşinizden gelmezler. Halkın yanında yürürseniz ileri gitmesini sağlamazsınız. Onlarla beraber yola alırsınız ancak. Bu yüzden Halkın bir adım önünde olacaksınız ki sizi görebilsinler. Onlardan biraz ilerici düşünecek ama onlardan kopuk olmayacaksınız" demiştim. (gene rahmetli Can yücelden iyi küfür yemiştim) :))

İşte GS basket.org da bu anlamda başta GS basketbol taraftarları, ülke basketbol taraftarları ve son olarak sporseverlere bu anlamda örnek de olmalı. Tekrar söylüyorum Benim sorunum Evren gelmiş veya gelmemiş değil. Gelmemesine yönelik yapılan eleştirideki dar bakış açısı. Bu bakış açısı ile GS'ı ligdeki tüm oyunculardan mahrum edersiniz. Amaç daha iyi bir GS'mı? küçük olsun benim olsun anlayışı mı? Sorduğum hiç bir soruya mantıklı yanıt almıyorum. Sadece düşünsel bir inat söz konusu gibime gelmeye başladı. Bende pragmatik bir adam değilim. İçinde bulunduğum kitleden çok uçuk şeyler düşünmüyorum. Semih Ömer Onan Mirsattan bahsetmiyoruz ya. GS da hepi topu 10 ay oynamış bir adamdan bahsediyorusz. Ne çabuk GS'lı yaptınız adamı da GS'ı sattı yaptınız. GS'da bazı değerleri tartışacaksak buyrun tartışalım ama Evren'i GS değeri olarak görüp de bunu tartışıyorsak zaten en başta yolumuz ayrılıyor.

Basketbol anlamında benim için GS değeri diyeceğim oyuncu Işıl Albendir. Ki ona bile bu anlamda bir şeyler yüklemek istemiyorum. Yazık gerçekten. TV'deki yorumculardan farkımız kalmadı. Onlarda 5000 dolar maaş alır Mourinho hoca değil Rijkaard adam değil İmsua topçu değil derler ya. Biz de sıcak evimizde 2 torba kömüre hislerimizi satarken, bu arada insanların 2 mahallenin 2 yıllık kömür parasına takım değiştirmesini sorguluyoruz. Ki ortada GS değerleri anlamında hiç bir sorun yok. Metin Oktay bile gitmedi mi zamanında Palermo'ya? Yani neresinden tutsam elimde kalıyor. Şurada yanıt alamayacağımı bildiğim onlarca soru var aklıma gelen. Ama gereği yok. Kılıçlar çekilmiş kalem kırılmış bazıları için.

konu başlığı altındaki tüm yazıları okudum ve kimse,kimsenin görüşüne saygı duymadan yorumlarda bulunuyor.evren gelir veya gelmez,gelmesini isteyen olur veya olmaz,çoğu arkadaş rüzgara karşı tükürük yarışı yapıyor.birbiri'nin görüşünü yorumluyor.konu burda takımın menfaatiyse herkes egolarını bir kenara bırakmalı evren'e kızgın olanlarda,olmayanlarda olabilir.bunu anlayabilirimde,başkasının gelsin veya gelmesin demesini sırf kendisi öyle istiyor diye yorumlamak hangi ruh halinin eseri bunu çok merak ettim.herkes galatasaray etiği tutturmuş gidiyor.sormak istiyorum o büyük galatasaraylılara biri sorsa al sana evren'in bizim verdiğimizle,trabzon'un verdiği arasındaki 500 bin doları bu sezon takımının hiçbir maçına gitmeyeceksin yinede gidermiydiniz?samimi ve içten sordum aynı şekilde cevap verecekmisiniz merak ediyorum.profesyonellik konusunda forumda birçok ileti okudum maşallah çoğu arkadaşım profesyonellik konusunda açıklama ve brifing vermede bayağı profesyonel.hep şikayet ederiz ya şu zihniyet şubeden elini artık çeksin diye.bence bu zihniyette artık elini çeksin.evren basketbol olarak geçen sezon bu takıma terinin son damlasına kadar hizmet etmiş bir oyuncudur ve bu oyuncu ekmeğini bu spordan kazanmakla beraber öyle normal bir işçi gibi 30 yıl çalışıp emekli ikramiyesi alamayacatır.tabiki kendi geleceğini düşünmek zorundadır ve 500 bin dolar fazla veren bir takımı tercih edecektir,etmelidirde kimse burda ucuz kahramanlık yapmasın.para için sattı yarı yolda bıraktı edebiyatı yapmasın.evrene suç bulan arkadaşlar yönetime bukadar tepki koydularmı bunuda sorgulamak gerek,böyle bir oyuncunu sezon içinde performansını görüp elinde tutmayan yönetimin hiçmi suçu yok.

Re: Evren Büker Geri Dönmeli mi?

Başlığı son kez değiştirdim. Daha da sorun çıkarsa demokratik yollar yerine dikta yönetimini seçeceğiz ona göre :)

Şaka bir yana kimseyi memnun etmek zor değil. Ben de çoğunluk gibi düşünen biriyim ama orta yolu da bulmak zorundayım bazen. Kişisel görüşüm Gazanfer'in yaptığı, yapmak istediği hoş değil, bizi de zor durumda bırakıyor ama orta yolu da bulmak zorundayız.

Son olarak da Evren Büker dönmeli çünkü asıl suçlu olan yönetim suçunu telafi etmeli. Edemezse suçlu olarak kalmaya devam edecek gözümde.

Kerem Abi, birşey sorabilir miyim ? Benzer düşünceler geçen sene Zafer Kalaycıoğlu konusunda da yaşandı.
Gsbasket yönetimininde site girişine yaptığı resim ve koyduğu tepki çoğunluğun sesiydi.Şimdi nedir içimize kaçan demokrasi sevdası bunu anlamadım...

Evren Büker'i İstiyoruz haberi, Hermann Galatasaray'da haberiyle benzer etki yapıp yönetimin dikkatini çekmek istemek amaçlı açılmıştır, Geri Dönmeli mi Ne düşünüyorsunuz gibi başlıklar bizim vizyonumuzu ne de amacımızı yansıtmaz 1-2 kişinin egosunu tatmin etmesini sağlar.

GS kombinesi alıyoruz Başlığı da GS kombinesi alıyormuyuz? diye değiştirilse iyi olacak. Çünkü almayan arkadaşlar da var haksızlık yapmayalım bence:))

Burak Barut' Alıntı:
Kerem Abi, birşey sorabilir miyim ? Benzer düşünceler geçen sene Zafer Kalaycıoğlu konusunda da yaşandı.
Gsbasket yönetimininde site girişine yaptığı resim ve koyduğu tepki çoğunluğun sesiydi.Şimdi nedir içimize kaçan demokrasi sevdası bunu anlamadım...

Evren Büker'i İstiyoruz haberi, Hermann Galatasaray'da haberiyle benzer etki yapıp yönetimin dikkatini çekmek istemek amaçlı açılmıştır, Geri Dönmeli mi Ne düşünüyorsunuz gibi başlıklar bizim vizyonumuzu yansıtmaz 1-2 kişinin egosunu tatmin etmesini sağlar.

Ortada modern anlamda da bir demokrasi yok hani salt çoğunluk yetmez nitelikli çoğunluk aranmalı dense o da 2/3 kararsızlar eşit dağatıldığında 4/5 kalsın diyor.Bu azınlık darbesi oldu demokrasi sevdası değil :)

Sühan Cem' Alıntı:
GS kombinesi alıyoruz Başlığı da GS kombinesi alıyormuyuz? diye değiştirilse iyi olacak. Çünkü almayan arkadaşlar da var haksızlık yapmayalım bence:))

Evet kesinlikle katılıyorum.
Yapılmalıdır.

Evren dönsün. Shumpert Türk olsun.Bir de Ersan tarzı bir yabancı oyuncu alalım. Çok şeker takım olacağız yahu. :)
Pardon çok şey istedim galiba.

Arkadaşlar bu konuda ne düşündüğümü tahmin ediyorsunuzdur herhalde. Bu yüzden içeriğe yönelik devam edelim en iyisi ;)

Lütfen ciddi ciddi tartışalım.

Evren gelsin takımın en eksik bölgesi 2 numara ve savunmacı guard.Evren bu iki eksiği de çok iyi kapatabilir ve kanının son damlasına kadar da mücadele eder.İyi performansıyla geçen senenin en iyi oyuncularından biriydi kendisi.

Bu oyuncunun yeniden bu forma altında olması için birşeyler yapmalıyız birilerinin dikkatini çekmeliyiz.
Evren'e sahip çıkmalıyız.

Sühan Cem' Alıntı:

Sühan Abi o dediğin bambaşka bir şey.

O taraftarı güzel birşey yapmaya teşvik edecek bir olay ki, kimse bu kombineler neden 100 lira da diyemez sonuçta. Evren Büker olayında ise takımda bile istemeyenler var bu olayı, daha burada tartışamayız ortamı yaratılıyor.

Galatasaray değerleri benim için herşeyden önemlidir, aynı tepkiyi Haluk geldiğinde de vermiştim ama Evren olayı son nokta olur.

Neyse abi cevap verenler olur illaki, sen de cevap verirsin eminim ama uzatmak da istemiyorum, buraya attığım son mesajım bu.

Evren Büker oyuncu sayfasında da belirtmiştim düşüncelerimi gittiğimde. İsteyen orayı açıp baksın yazdıklarıma.

Evren Büker olayında ise takımda bile istemeyenler var bu olayı, daha burada tartışamayız ortamı yaratılıyor.

Şunu ciddi merak ettim...Geçen seneki kadrodan kalan 2 kişi var; Rancik-Caner.
Bu arkadaşlar mı istemiyor ?

Burak Abi'ye katıldığımı belirtmek istiyorum. Yüzde seksenin istediği bir şeyi forumun görüşü olarak bildirmekte bir sakınca görmüyorum. Başlığın geri dönüşü, gerek kendimizle ilgili gerekse yönetimle ilgili bazı sorulara daha net yanıtlar verebilmemiz açısından faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Rica ederim bu cümleyi açmamı istemeyiniz, sabaha kadar yazmam gerekebilir zira...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...