Evren Büker Gelmeli mi?

Evren'in Geri Dönmesini İstiyormusunuz

• Evet,İstiyorum

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    163
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Evren Büker Geri Dönmeli mi?

İstemiyorum. Şahsi fikrimdir, kimsenin düşüncesini sorgulamadığım için kendi düşüncemin de sorgulanmasını istemem bu konuda. Hatta bir başka arzum Fenerbahçe Ülker'e gitmesidir.

İşin teknik kısmına gelirsek birincisi önalan savunmasınıda bizi bir seviye atlatır en azından .İkincisi top getirebilecek oyuncu açısından bir alternatif daha olur ki Shipp'de de kısmen bu özellik var deniyordu.Aynı zamanda oyun kurucu özellikleride olan 2 tane sg'miz olmuş olur.Ayrıca Hem Shipp hem Evren atletik guardlar olduğu için gereğinde dezavantaj yaşamadan 3 guard ile oynamak mümkün olur savumada rakip 3 numarayı tutabilirler.

Shumpert Türk oldu ise 1 yabancı uzun almamız iyi olabilir ama iki yabancı uzunu yanyana oynatamadıktan sonra bunun anlamı olmazdı kaliteli bir dış adam ile bu daha çok mümkün.

3. daha 25 yaşında ve hala gelişme kaydeden bir oyuncu

Alperen Kaplan' Alıntı:
Burak Abi'ye katıldığımı belirtmek istiyorum. Yüzde seksenin istediği bir şeyi forumun görüşü olarak bildirmekte bir sakınca görmüyorum. Başlığın geri dönüşü, gerek kendimizle ilgili gerekse yönetimle ilgili bazı sorulara daha net yanıtlar verebilmemiz açısından faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Rica ederim bu cümleyi açmamı istemeyiniz, sabaha kadar yazmam gerekebilir zira...

Sabaha kadar yaz Alperen sorun değil. Referandumu boşuna tartışıyoruz o zaman aylardır hatta sonuçtan sonra günlerdir. Burada referandum sonucuna küfür kafir giden, isyan eden çok kişi tanıyorum. O yüzdendir ki bu sonucu net olarak istiyoruz anlamına getiremez kimse. Daha önce de söyledim, Evren gelirse maça gitmem, TV'den izlemem.

Evren, Galatasaray'dan şık bir biçimde ayrılmamıştır, habersiz, sessiz ve oldu bittiye getirerek gitmiştir.
Evren bize ne yaptı ki demek bence fazla iyimser bir davranış.
Yönetimin hatası, sözleşme sürecinde ağır davranmaktır, eni sonu bu bir hatadır, ama Evren uyanıklık yapmaktadır, bu hataları bahane edip, insanları yüzüstü bırakmak için kullanmaktadır.

Mesela Tufan Ersöz vardır, oda kulübü onu arayana kadar hiç bir yere gitmemiştir, teklifler geldiği halde beklemiştir, vefa budur... ekmek yediği yere saygı göstermek budur....

H.Beşok, para için gitmemiştir Telekom'a, gönderilmiştir, komik bir ücret teklif edilmiştir, kısaca nazikçe git denmiştir....

Evren, Trabzon'a da yanlış yapmıştır, beni kimse Evren'in parasını alamadığı için ayrıldığına ikna edemez, hata yaptığını anlamıştır, pişman olduğu için, ödeme yapılmamasını avantaja çevirerek kaçmıştır, bu gidişde şık olmamıştır.

Trabzon, parasını ödemeliydi, bu hatadır. Evren parasını almak için, işlemesi gereken süreci başlatmamıştır, bunu fırsat bilip gitmiştir.
Geçmiş yıllarda, GS de aylarca oyunculara para ödeyememiştir, buna en yakın örnek Zizic'tir, o zaman herkes Zizic'e kötü bakmıştır, zira parasını alacağı halde gitmiştir. Bu olaylar GS de olmuştur zamanında ve tepki tavır bellidir. Şimdi bu durum TS için geçerli, ve tekrar ediyorum, Evren parasının yatmamış olmasını fırsata çevirmiştir, üzücüdür.

Evren, bu tavırlarına devam ederse, hiç bir kişi tarafından, hiç bir camia tarafından güzel anılmayacaktır, artık takkesini önüne alıp düşünme zamanıdır Evren için, doğru kararı verip bu hareketlerine son vermelidir.

Forumda her zaman linç kültürüne karşı çıkmışımdır, Evren'in de afaroz edilmesi doğru değildir, ama Evren rencide ettiği yüzüstü bıraktığı insanlardan özür dilemelidir.

İyi sporcu kolay yetişmiyor, harcamayalım insanları, hangi klübe giderse gitsin yolu açık olsun... AMA ARTIK KİMSEYİ YÜZÜSTÜ BIRAKMASIN!!!

Galatasaray toplasın Gençleri. 2 milyon Furkan'a teklif etsin ama takımın en önemli yerli oyuncusuna sözleşmeyi yapmak için biraz çekimser yaklaşsın.

Taraftar GS'lılık değerlerinden bahsetsin. Geçen sene takımın "en iyi GS'lısı" olduğu açık açık belli olan, fırsat buldu mu Futbol maçlarına giden Murat Kaya'ya küfür etsin bu GS değerlerine zarar vermez. Ama Allah korusun Murat'ı GS göndermeseydi sözleşmeye yanaşmasaydı da başka takıma gitseydi Vay GS'lılık değerleri diyip ortalığı inletirdik biz.

Hüseyin de demin Twitter'da demiş "bu forumda yakında Emre belözoğlu GS'a gelsinmi?" diye başlık açılır diye. İçi boş eleştiri işte budur. Bravo çok iyi GS'lılarsınız hepiniz. Hadi maça desem bin tane bahane üretirsiniz. GS'ın 25 milyon taraftarı varmış. Hadi abicim. Ben GS maçına gidemediğimde telefonlara bile bakamıyorum. Sanki telefonu açtığımda arayan küfür edecek "lan neden stadda değilsin!!!" diyecek gibi suçluluk hissediyorum. Ama Evren Büker ile Emre'yi aynı kefeye koyduğumuzu düşünen insanlar var. Bundan sonra daha söylenecek bir şey yok. Bravo arkadaşlar her sene maçlara gelmemek için bir bahane üretiyorsunuz. Geçen sene Nalga olayıydı Nilay Yiğit idi Zafer Kalaycıoğluydu bu sene Evren olur seneye başka bişi..

Eyüp'ün dediği bir şey vardı. "Eskiden Salona gittiğimde seyircinin yarısından fazlası GSBasketten olurdu şimdi üç beş kişi anca oluyor" diye. Hadiyin isterseniz bunu ispatlıyalım. Madem bu avrupa kupası maçımız Ayhan Şahenkde olacak GS basket takipçileri Pota arkasında toplansın bakalım 10 kişimi olacak 20 kişimi. GS'lılıkmış, Emre belözoğlu= Evrenmiş. hıı doğru...

Sırf bu yüzden Galatasaray'ı izlemeyeceksen. İzleme Tugay Abi. Her şey bu kadar basit mi? Evren'in gelmesini niye bu kadar yadırgıyorsunuz anlamış değilim. O zaman ben de Melih'i istemiyorum. Saraçoğlu'nda Fb formasıyla çekilmiş fotoğrafı vardı daha düne kadar Facebook'ta.Fb formasıyla yahu. Bundan daha ötesi var mı?Bu konu uzar uzar gider. Bu şekilde bir yere varamayız. Tekrar söylüyorum. Her şey Galatasaray menfeaatleri için.

Hele durun bir alalım da.Daha gelişen bir şey yok.

Evren Büker bu armaya,bu taraftara saygısızlık filan etmemiştir,Haluk ile o ile bu ile aynı kefeye konulamaz...

1 yıllık sözleşme imzalamıştır ve bu sözleşmeyede sonuna kadar sadık kalıp sahada terinin son damlasına kadar savaşmıştır,sözleşmesi bitincede serbest bir oyuncu olarak kendisine daha fazla ücret teklif eden bir takıma gitmiştir...

Öyle bir tablo çiziliyorki sanki Evren sözleşme şartlarına uymayıp kaçmış veya sözleşme süresi devam ederken başka bir takımla görüşmüş yada ne bileyim sözleşmeli oyuncumuz iken sahada elinden geleni yapmamış...

Ayrıca şunuda eklemek gerekirki sanki adam alt yapımızdan çıkmış ve üstünde bir sürü emeğimiz var,altı üstü 1 yıl oynadı,Galatasaray'ın ona kattığını o da Galatasaray'a kattı,aldığı paranında hakkını son kuruşuna kadar verdi yani bize borcu filanda yokki adama söyleyecek sözümüz olsun...

Duruşmus üstteki olayda hangi duruşa ters bir durum var bunu birisi derinlemesine anlatabilirmi?

Burda duruşumuza ters bir durum varsa şu anda bünyemizde bulunan herkes bu süzgeçten geçmişmiştir birde bunun cevabını merak ettim...

Yunus Taylan' Alıntı:
Sırf bu yüzden Galatasaray'ı izlemeyeceksen. İzleme Tugay Abi. Her şey bu kadar basit mi? Evren'in gelmesini niye bu kadar yadırgıyorsunuz anlamış değilim. O zaman ben de Melih'i istemiyorum. Saraçoğlu'nda Fb formasıyla çekilmiş fotoğrafı vardı daha düne kadar Facebook'ta.Fb formasıyla yahu. Bundan daha ötesi var mı?Bu konu uzar uzar gider. Bu şekilde bir yere varamayız. Tekrar söylüyorum. Her şey Galatasaray menfeaatleri için.

Hele durun bir alalım da.Daha gelişen bir şey yok.

Galatasaray'ın akıbeti Evren'e kalmış gibi hareket edilmesi basit değil ama benim tavır almam basit. İlginç.

Evren, Galatasaray'dan şık bir biçimde ayrılmamıştır, habersiz, sessiz ve oldu bittiye getirerek gitmiştir.
Evren bize ne yaptı ki demek bence fazla iyimser bir davranış.
Yönetimin hatası, sözleşme sürecinde ağır davranmaktır, eni sonu bu bir hatadır, ama Evren uyanıklık yapmaktadır, bu hataları bahane edip, insanları yüzüstü bırakmak için kullanmaktadır.

Mesela Tufan Ersöz vardır, oda kulübü onu arayana kadar hiç bir yere gitmemiştir, teklifler geldiği halde beklemiştir, vefa budur... ekmek yediği yere saygı göstermek budur....

H.Beşok, para için gitmemiştir Telekom'a, gönderilmiştir, komik bir ücret teklif edilmiştir, kısaca nazikçe git denmiştir....

Evren, Trabzon'a da yanlış yapmıştır, beni kimse Evren'in parasını alamadığı için ayrıldığına ikna edemez, hata yaptığını anlamıştır, pişman olduğu için, ödeme yapılmamasını avantaja çevirerek kaçmıştır, bu gidişde şık olmamıştır.

Trabzon, parasını ödemeliydi, bu hatadır. Evren parasını almak için, işlemesi gereken süreci başlatmamıştır, bunu fırsat bilip gitmiştir.
Geçmiş yıllarda, GS de aylarca oyunculara para ödeyememiştir, buna en yakın örnek Zizic'tir, o zaman herkes Zizic'e kötü bakmıştır, zira parasını alacağı halde gitmiştir. Bu olaylar GS de olmuştur zamanında ve tepki tavır bellidir. Şimdi bu durum TS için geçerli, ve tekrar ediyorum, Evren parasının yatmamış olmasını fırsata çevirmiştir, üzücüdür.

Evren, bu tavırlarına devam ederse, hiç bir kişi tarafından, hiç bir camia tarafından güzel anılmayacaktır, artık takkesini önüne alıp düşünme zamanıdır Evren için, doğru kararı verip bu hareketlerine son vermelidir.

Forumda her zaman linç kültürüne karşı çıkmışımdır, Evren'in de afaroz edilmesi doğru değildir, ama Evren rencide ettiği yüzüstü bıraktığı insanlardan özür dilemelidir.

İyi sporcu kolay yetişmiyor, harcamayalım insanları, hangi klübe giderse gitsin yolu açık olsun... AMA ARTIK KİMSEYİ YÜZÜSTÜ BIRAKMASIN!!!

Kimseyi yüzüstü bırakmadı bu adam,bizle sözleşmesi bitti gitti yani sözleşme şartlarını yerine getirdi...

Trabzon ile yaşadığı sorunda yüzüstü bırakma diye adlandırılamaz...
Adam ile federasyon sözleşmesi bile yapma,söz verdiğin parayı ödeme üstüne git pahalı bir oyuncuyu al,yabancılara gereken ödemeleri yap yerliler avucunu yalasın...

Trabzon ve ismini söylemekten bile hazetmediğim Doğan Hakyemez her türlü üçkağıtçılığı yapsın,verdiği sözlerin hiçbirini tutmasın,açıkca yerli oyunculara ikinci sınıf muamele yapsın,hoşuna gitmediği oyuncuları göndermek için federasyon sözleşmesini es geçsin ve iki tane geç oyuncuyu takımsız bıraksın ancak suçlu Evren olsun yok öyle...

Yalnız konu ile alakası yok gibi gözükecek. Futbol anlamında GS'a gelmesini en çok istediğim oyuncu Selçuk İnan'dı. Hatta klübümüzün bu anlamda girişimleri olduğu artık biliniyor. Ama durum böyleyse biz GS taraftarları Selçuk İnan'ı istemeyiz diye düşünüyorum. Çünkü bugün para için Trabzonu satarsa Selçuk yarın GS'ı da satar. Kalsın Selçuk takımında.

Trabzon'da adamlar şampiyonluk primlerini alamamışlar, şu an kan ağlıyorlar kimi oyuncular neyden bahsediyoruz bilemiyorum. Trabzon basketbol yönetimi zaten pek temiz olmayan basketbol camiasını bile kirletmektedir.

Bazılarımız yönetimi bazılarımız da Evren'i savunuyor.Olayların için de olaylar dönüyor ve kimsenin bildiği net birşey yok.Bu durumda neden birbirinizi yiyorsunuz ki ?

Henüz kesinleşen de birşey yok ortada.Gelirse gelsin o zaman tartışılır ne olacağı.

Yönetime kızdığım nokta bu tip konularda hep aynılar.Çok ağırdan alıyorlar ve rahatlar.Sonra olaylar olup bitince arkada bir sürü soru işareti bırakıyorlar.

Re: Evren Büker'i İstiyoruz...

Demokratik olmak iyi değilmiş demek ki. İşin şeyini çıkarmamak gerek. Başlığın ismiyle ilgili mesaj yazılırsa sileceğim bir daha da. İyi niyet suistimal edilmemeli. Lütfen ama.

Sühan Cem' Alıntı:
. Bravo arkadaşlar her sene maçlara gelmemek için bir bahane üretiyorsunuz. Geçen sene Nalga olayıydı Nilay Yiğit idi Zafer Kalaycıoğluydu bu sene Evren olur seneye başka bişi..

Sühan hocam Evren konusunda hemfikiriz de burada ayrıldık. Başında Zafer Kalaycıoğlu guardı Nilay Yiğit olan bir takıma benim aidiyet hissetmem mümkün değildi, bu biraz da içten gelen birşey.

Neyse, söylemek istediğim şey şu, burada sabaha kadar tartışırım Evren'in gelmesini savunurum; ama maça gelmem diyene de niye gelmiyosun, Galatasaray arması falan demem. Etik olmadığnı düşünen bu yola başvurur, doğaldır.Asla etik değerler bir kenara bırakılmamalıdır benim gözümde de. Burada tavrımın geçen yıldan farklı olmasının sebebi Evren'i üstte bahsettiğim kişilerden farklı bir yerde görmemdir.

Belki ayrı bir başlıkda tartışmak gerek ama Evren özelin'de de söylemiyorum basketbol klüpleri denk bütçe yapmak gibi bir derdin içine girmiyorlar ve bazıları istikrarlı olarak ödeme problemi çekiyor ve buna bir yerden sonra tavır alan oyuncuları hanin ilan ediyorlar.Hatta spor klüpleri kendilerine karşı yasal yollardan hakkını arayan her oyuncuya nerede ise bunu yapıyor (FB-Ömer,BJK-Kerem,HAluk vs)

Bu son olayda Trabzonspor zaten en baştan muhtemelen pararları geç ödeyeceğini planlayıp bir sistem kurmuş oyunculara resmi sözleşme imzalatmamış.Ödeme yapılmayan oyuncuların da hamle şansı kalmamış. Bu sistem sayesinde iki oyuncularınıda rahatca kadro dışı bıraktılar.Öyle bir zamanda yaptılarki baka klüp bulmamları da çok zordu .Evren bu sistemi tersine çevirdi yani aslında kendi silahları ile vurdu.

Ayrıca ödeme yapılmadığı için mi musuzdu ve gitmek istiyordu zaten mutsuzdu ödeme yapılmadığı için gitti ayrımı epey çetrefiili bir ayrım öyle yada böyle yasal haklarını kulalndı ve cidden trabzon basletbol şubesinin sistemi pek iyi niyetli bir sistem değil.

Önceden öngörülemeyen süpriz geşişmeler yüzünden ödeme sorunu yaşanmasından farklı bir durum olmuş daha sezon başlamadan ödeme sorunları başgöstermiş.Bu arada ödeme sorunu yaşayan klüp hangi peşinatla aldı ise Rasiç'i almaktan da geri kalmamış.

Böyle bir tabloda klüpten ayrılmak bence yanlış yapmak değil bence.

Yapalım uzun vadeli bir anlaşma koyalım milyon dolarlık bir de buy-out maddesi gidemez hiç biryere.Sorun da çözülür :)

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":3dt74yc3]
. Bravo arkadaşlar her sene maçlara gelmemek için bir bahane üretiyorsunuz. Geçen sene Nalga olayıydı Nilay Yiğit idi Zafer Kalaycıoğluydu bu sene Evren olur seneye başka bişi..

Sühan hocam Evren konusunda hemfikiriz de burada ayrıldık. Başında Zafer Kalaycıoğlu guardı Nilay Yiğit olan bir takıma benim aidiyet hissetmem mümkün değildi, bu biraz da içten gelen birşey.

Neyse, söylemek istediğim şey şu, burada sabaha kadar tartışırım Evren'in gelmesini savunurum; ama maça gelmem diyene de niye gelmiyosun, Galatasaray arması falan demem. Etik olmadığnı düşünen bu yola başvurur, doğaldır.Asla etik değerler bir kenara bırakılmamalıdır benim gözümde de. Burada tavrımın geçen yıldan farklı olmasının sebebi Evren'i üstte bahsettiğim kişilerden farklı bir yerde görmemdir.[/quote:3dt74yc3]

Emre, taraftarın mevziisi salonlardır stadyumdur. Mevziler terkedilmez. Tam tersi doldurursun salonu, protesto edersin Zaferi protesto et, evren'i protesto et ama salona, stadyuma gelmemek için bahane üretme. Benim demek istediğim bu. Bizim taraftarımız maçlara gelmemek için bunları bahane olarak kullanmaya başladı gibime gelmeye başladı. yılların ucube Ali samiyeni son 4 senedir mi kulübe mesela.:))

Sühan Abi, ligin ilk maçında Evren'i ıslık ile protesto etmeye çalışsam ve bunda başarılı olsam o salondaki huzurumu, refahımı Türk Polisi mi sağlayacak ?

Aklıma Gurovic transferi geldi. Evren Büker gelirse aynı şeyler yaşanacak sanırım. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...