Fatih Solak

Arkadaşlar galatasaraylılık buysa gercekten uzulurum.Yani sonunda hakan şükürde zamanında ergünde para alamamışlardır aylarca erkes ole yazdı ama ne oldu herzaman parası verildi ve bikere ağzını acıp konusmadı biz kulubu vercez filan ve onlar hep bize yararlı oldu fatih bey de bir kuruş para alamadım dio sanki vermicekler soruyorum hangi oyuncunun parası bizde kaldı once biraz dusunup konusması lazım ha feneri gitmek istiyormus gitsin 5 dakka oynasın oturdugu yerde nerden geldigi herkes tarafından bilinen paralarını saysın o hep aynı ancak blok yapan fatih diye kalsın bundan sonrra galatasaray da kalmasınını da istemem bole dedikten sonra ancak fener gibi bir kulube yakısır haa ekmek parası diyorsunuz zamanında futbolcular da para alamadı kimse ama icaaya vercez filan demedi mahkemelik olcaz filan galatasaraylık ruhu budur biz dogdugumuzdan beri bole biliriz herzaman galatasaraydır 1 numarqa her şartta her koşulda fatih gider başkası gelir yeterki biz takımımıza sahip cıkalım gerisi zaten gelir ulker fener gibiler anca bakarlar arkamızdan tesaduf derler bazı seylere ama biz neyin ne oldugunu biliyoruz biz GALATASARAYLIYIZDIR ve hicbirsey icin odun vermeyiz...

fenerbahçenin bu kadar kaliteli adamlar almasını sağlayıp galatasaray ve beşiktaşa sus payı veren ülker yönetimine bu sene allah öyle bir tokat çarpacak ki bütün yıldız bozuntularının hepsinin eli ayağı dolaşacak arkadaşlar bu kadar karamsar olmayın çünkü yukarıda allah var

bn onu bizim maca ciktiginda gorucem
bundan sonra fatihle bnim isim olmaz Fatih in ulkerden aldiklarini dusunursek adam burdan daha parasini alamadi diye ac kalmaz
fatih in bu yaptigi tam olarak ihanet hic bi sekildede hak vermiyorum
ve bu adama parasini alamadi diye giden birine hak verenlerde bundan sonra ne okan buruga ne fatih akyele ne emre bolezoglunane tanju colak a hic birine laf etmesin madem para onemli biz bunca zaman ribery ye bosuna kufur ettik elestirdik

ya arkadaşlar kusura bakmayın ama bu ülkerle yapılan sözleşmede fatih solakın bonservisi galatasaraya verildi die biliyorum bilgisi olan varmı

Vurun düne kadar başka topiclerde fatih hakkında incredible tanımı bugün yerini hakaretlere hatta küfürlere bırakıyor galatasaray için bir yıl boyunca para almadan çalışacak ama işini falan herşeyini bırakacak o yıl hiç para kazanmayacak olan var mı? Yoksa kimse konuşmasın belki fatih sizden koyu galatasarlı ama onun işi o basketbolu galatasaraylı olduğu için değil para kazanmak için oynuyo çalıştığınız işte bir yıl size para vermeseler hanginiz çalışacak bişeyler yazmış olmak için yazmayın bir yıl parasız oynamış teşekkür etmeniz gerekirken kufur etmeyin galatasaraylılık ruhu budur vurmaz vurdurmaz hemde arkadan hiç
:atki :atki :atki :atki :atki :atki :atki :atki

biglion' Alıntı:
bundan sonra fatihle bnim isim olmaz Fatih in ulkerden aldiklarini dusunursek adam burdan daha parasini alamadi diye ac kalmaz
ve bu adama parasini alamadi diye giden birine hak verenlerde bundan sonra ne okan buruga ne fatih akyele ne emre bolezoglunane tanju colak a hic birine laf etmesin madem para onemli biz bunca zaman ribery ye bosuna kufur ettik elestirdik
Keşke Fatih Solak'ın da arkasında Adnan Polat olsaydı Doğan abi...

biglion' Alıntı:
Tanju Çolak durumu tamamen farklı.Orada paradan önce Alp Yalman'ın sorumsuzluğu ve kendini bilmişliği yatıyor...

valla ne olursa olsun iyi bir galatasaraylı,hiç bir koşulda fenere gitmemeli

dirk nowitski' Alıntı:
valla ne olursa olsun iyi bir galatasaraylı,hiç bir koşulda fenere gitmemeli

sana bu konuda hakveriyorum fatihin bende fenerbahçe' ye gelmesini istemem inşallahta gelmez

GALAT-ASIR-AY' Alıntı:
biglion' Alıntı:
Tanju Çolak durumu tamamen farklı.Orada paradan önce Alp Yalman'ın sorumsuzluğu ve kendini bilmişliği yatıyor...
sen onu hala alp yalman in GS in son 8sene icindeki en iyi baskanina mall et hatana devam edersin arkadasim.
o olay tamamen tanju nun para gozlulugune dayanan bir olaydi olay fb yi kullanarak GS dan daha cok para istemekti Alp Yalmanin kisiligini biraz bilen insanlar onun butur davranislardan hosnut olmadigini ve GSliliga nekadar onem verdigini bilirler neyse
konu dagilmasin daha fazla sonuc olarak egerki fatih fb ye iomza atarsa onun tanju ve dier ismini saydigim dier sporculardan hic bir farki olmicak benim ve bircok arkadasin gozunde

Doğan abi Tanju Colak o anıyı anlatırken ağladı.Beni Gs'dan kopardılar diye.Tanju'ya çok az bi para onermiş Alp Bey o da başkanım ben düşüneyim demiş.Alp Bey de onaylamıs düşün demiş.Sonra menajerleri arkadasları Tanju fb çok para veriyor gitişte demişler ama Tanju gitmem,bekliycem demiş.Bi cafedeyken Alp Bey Tanju'nun yanındaki birini aramış.Kim oldugunu hatırlamıyorum.Orada benim yanında oldugumu biliyordu ben konusmak istedim konusmadı bile dedi.Eğer orda gel Tanju sen GS'lısın deseydi istediği paraya oynardım dedi.Ağladı adam herşey herkes yalan söyler gözyaşları söylemez...

GALAT-ASIR-AY' Alıntı:
Doğan abi Tanju Colak o anıyı anlatırken ağladı.Beni Gs'dan kopardılar diye.Tanju'ya çok az bi para onermiş Alp Bey o da başkanım ben düşüneyim demiş.Alp Bey de onaylamıs düşün demiş.Sonra menajerleri arkadasları Tanju fb çok para veriyor gitişte demişler ama Tanju gitmem,bekliycem demiş.Bi cafedeyken Alp Bey Tanju'nun yanındaki birini aramış.Kim oldugunu hatırlamıyorum.Orada benim yanında oldugumu biliyordu ben konusmak istedim konusmadı bile dedi.Eğer orda gel Tanju sen GS'lısın deseydi istediği paraya oynardım dedi.Ağladı adam herşey herkes yalan söyler gözyaşları söylemez...
arkadasim Tanju futbolu biraktiktan sonra 2 secim hakkina sahip oldu ya GSli Tanju olcakti yada fb li Tanju ozamn biraz daha mantikli dusunup GS i secti dolayisiyle nezamn bi efsaneler maci olsa tanju cagrilir
ama bu secime bi kilif lazimdi cunku malum GS taraftari bole donusleri pek kolay kabullenmez ozamn bu para konusu gundeme cikti sonucta tanju da imza atarken fb bayragini optu ve gercekten alp yalman in kendini begenmisliginden degil para farki icin gitti he sonra pisman olmus olmamis o onun bilecegi is
bide herkez bilmez ama tanju un gitmam beklicem dedigi donemlerde ne fiyatlar arttirdigini bilsen
sonucta ok ozamn tanju ya kufrettik sonra tanju futbol sonrasi secimini GSli tanju olarak yapti zamnla alistik onada biraz dahada olgunlasinca Tanju nun bu ulkede top oynayan en profesyonel turk lerden biri oldugunu anliyosun

Bu konuşmaları yaptıktan sonra bu sitede yazmak istediğini söyledin mi abi?
yani off the record bir konuşmamıydı yoksa duyulacağı yayılacağı bilinen bir konuşmamıydı?
eğer off the record bir konuşma idiyse BEN OLSAM buraya yazmazdım. adamı aslanların ortasında arenaya bırakmış oluyoruz çünkü, adamın günahı ise dürüst davranması. ama bunu oda düşünmeliydi. direk olarak FB ye gidecekmisin diye soran biri varsa demekki basketbolu takip ediyor ve zaten küçücük bir camiayız (Basketbolda) ve bunun yayılacağını bilmeliydi. o da ayrı bi konu.

neyse kendime göre bir durum değerlendirmesi yapayım

GS den 3 alırken FB 4 verip giderse kızabilirim
GS den 3 alırken FB 20 verip giderse anlayabilirim
GS den 0 (Yazı ile "sıfır") alıp FB 10 veriyorsa, ağzımı bile açamam ben

basketbolu bilmediğini düşündüğüm fakat oldukça faydalı bir oyuncu olduğunu gözardı edemeyeceğim bir adam fatih solak. kalmasını isterdim.

son bi cümle,
her topa blok yapacam diye zıplama fatihhhhh:)

ya nedense herkes fatihin bloklraına takmış bence pota altı caydırıcılığının en büyük etkeni bloktur fatih tamam kötü sayı yüzdelerine sahip olabilir ama sağlam bilinçsiz ama etkili savunması pota altını rakibe dar ediyo ben wallace da iyi sayı yüzdesine sahip deil hatta adam serbest atış larda topu potaya degmedği zamanlarda oluyo ama savunmasıyla taktir topluyo

bide işin zevk kısmı war basketbolu zevkli kılan önemli etkenlerdendir blok taraftarı bi blokla çoşturabilen bi oyuncunu galatasarayımızda kalması en büyük temenim tabi parasını alabilirse

taner_k' Alıntı:
ya nedense herkes fatihin bloklraına takmış bence pota altı caydırıcılığının en büyük etkeni bloktur fatih tamam kötü sayı yüzdelerine sahip olabilir ama sağlam bilinçsiz ama etkili savunması pota altını rakibe dar ediyo ben wallace da iyi sayı yüzdesine sahip deil hatta adam serbest atış larda topu potaya degmedği zamanlarda oluyo ama savunmasıyla taktir topluyo
Ya abi orası öyle blok da çok önemli bi istatistik ve jenerik bi görüntü oluşturuyor ama adam blok yapınca sevinci gereksiz oluyor sanki sadece blok için oynuyor gibi,milli takımda yaptığı bloka sevinirken az mı sayı yedik :kop

]
bilinçsiz bir savunma anlayışını olduğunu sölemiştim aslında taraftarın bloklarda müthiş olumlu tepki göstermesi fatihi şımartıyo heralde basketbolun takım oyunu olduğunu unutuyo. ama olsun sayı yesekde fatihin hatası bizi eğlendiriyo :D

sevgili kardeşim benim kastettiğim sayı atıp atamaması değildi,
iyi blokçu olmak ile iyi savunmacı olmak arasında hala belirgin farklar var. blok a sevinirken yenilen sayılar (denildiği üzere), ayrıca pick n' roll larda ağır kalması, savunmada mis match-up lar vs ile fatih'in bana göre oldukça eksikleri var. ofansif yanını söylemiyorum, zira o bölümünü sanılandan daha da kolayca halledebileceğini düşünüyorum. duenas bile epey adam olmuştu ofansta ilk yıllarına göre, fatih hayli hayli olur.

fatih'i seviyorum gerçekten. ama daha çok yolu var, illede çok genç olmak gerekmez gelişmek için. bülent korkmaz gibi 30 yaştan sonrada gelişilebilinir, yeterki inanç olsun.

benim kastettiğim FB-GS olayı idi. bu konuda hala haklı buluyorum onu

Arkadaşım olayları saptırma...Fatih'in GS'ı mahkemeye verdiğini söyleyince bir arkadaşımız bizde buna tepki olarak görüşlerimizi dile getirdik.....Geçen sene bir parasını alamayan Fatih'miydi diye....Bu taraftar Sarı Kırmızı giyen oyuncusunu bağrına basar sen merak etme...