Fatih Terim

Terim 5 kez gider, 10 kez gelir ve her zaman Galatasaray'ın efsanesi olarak hatırlanır. Ünal Aysal ve yönetimi ise dönmemek üzere gidecek ve hatırlanır mı bilmem..

buralarda "iyi ki gitti, zaten 2 senedir kötü top oynuyorduk" diyenler de vardır elbet.. gerek içinde tutan, gerekse buraya yazan.. size fatih terim değil, takımı ilk 10'a zor sokan hocalar lazım da işte.. bunu dememizi ne fatih terim ister, ne bizim Galatasaraylılığımız el verir..

Fatih Terim gönderildimi,yoksa gönderilmek zorunda bırakıldımı?

Bir kulüpte hiyerarşik düzenin bozulmasına kim razı olabilir.Haklı haksız farketmez.Kongre bir yönetim seçmişse ve bir başkan atamışsa herkes başkanın dediklerin yapmak başkana saygı duymak zorundadır.

Aksi halde kulüpte anarşi hakim olurki bu durumda oluşan anarşik durum herşeyin sonunu getirir.

Başkan ı desteklemek yandaşlık olarak yorumlanamaz.Çünkü o seçimliş ve yönetmek üzere görevlendirilmiştir.

Peki neden Fatih Terim başkanın tel ine cevap vermemiş.Neden başkana tavır almış.

Nedenleri muhakkak vardır.Ama eğer hoca başkana karşı tavır almışsa başkanda adam gibi başkansa gidecek olan elbette hocadır.Aksi ortada kulüp filan bırakmaz geride kalan sadece enkaz olurdu.

Fatih Terimi hepimiz severiz.Galatasaray a kazandırdığı kupalar başarılar inkar edilemez.

Ancak kulüpte başkanla güç savaşı yaparsa Galatasaray gelenekleri adına elbette başkan tarafında olmak zorundayım.

Ne yapmış başkan Fatih Terim in taktiğinimi sorgulamış yoksa futbol takımının kadrosunu mu yapmış.Hocanın teknik işlerine karışmadıktan sonra hocanın başkanla sorun yaşaması nedemek oluyor.

Bir hocanın teknik işlerine karışmadıktan sonra başkanla polimik yaşaması gitmesini gerektirir.Net.

Fatih Terimi sevmem ve takdir etmem bu sonucu değiştirmez.

Keşke olmasaydı.Hepimiz çok üzüldük.Ama bu durumda bende olsam hocayı gönderirdim.Göndermek zorunda kalırdım.Aksi halde kulüp yönetilemez hale gelirdi.Başkan a yapacak bir şey bırakmadı ki Fatih Terim.

Galatasaray burda bizde burdayız.Artık Fatih Terim yok.O başka yeri tercih etti.Ortam gerildi.Bütün ülke Galatasaray hakkında komplolar üretecek.Üzerimize gelecek.Sorumlusu kim bilemem ama görünen Fatih Terimin yanlış yaptığıdır.

Fatih Terimi zaten Galatasaray için sevmiştim.Galatasaray bu gün kaostaysa ve Fatih Terim de Şu anda Galatasaray da değilse ben Galatasaray ve Fatih Terim arasında bir tercih yapacaksam elbette Galatasaray derim.Galatasaray ı başkan yönetiyorsa elbet başkan derim.

Ünal başkan inşallah bu kaostanda takımı çıkartıp başarılara devam edersin.Yaptıklarını gördükçe bunuda başaracağına inanıyorum.

Kalbimle seni destekliyorum.ASIL OLAN GALATASARAY dır.

Fatih TERİM milli takım ile görüşesine izin veren Ünal AYSAL'dır bunu unutmayın. Hoca kendisi demedi ben Milli Takımı çalıştırmak istiyorum diye. Aysal'ın görüşebilirsin demesi zaten kibarca artık gidebilirsin anlamını taşıyordu. Başbakan bile Fatih Terim'i arayıp rica da bulundu gidilecekti...

Fatih TERİM' gönderiliş şekli yanlıştır yakışmamıştır. Kimse öyle hiyerarşi masallarını anlatmasın yemez bu taraftar !..

Fatih TERİM milli takım ile görüşesine izin veren Ünal AYSAL'dır bunu unutmayın. Hoca kendisi demedi ben Milli Takımı çalıştırmak istiyorum diye. Aysal'ın görüşebilirsin demesi zaten kibarca artık gidebilirsin anlamını taşıyordu. Başbakan bile Fatih Terim'i arayıp rica da bulundu gidilecekti...

Fatih TERİM' gönderiliş şekli yanlıştır yakışmamıştır. Kimse öyle hiyerarşi masallarını anlatmasın yemez bu taraftar !..

Emin olun hoca istedi Milli Takımı.

Pek sevmeme rağmen Erman Toroğlu bugün çok beğendiğim açıklamalar yapmış.

Eleman lafına takılan sayın Terim, Ünal Aysal'ın bir vizyonu var. Kurumsal bir yapıda sen de futbolcular da Galatasaray AŞ'nin maaşlı elamanısınız. Bunda ne yanlış var, buna alınıp ego triplerine girmek işte bugünlere gelmemizdeki sebep. Ünal Aysal'ın eleman dediğimde alınan hoca istemiyorum demesi bu demek. Hangi profesyonel yapıda patron elamanına, elamanım demez ki?

Pek sevmeme rağmen Erman Toroğlu bugün çok beğendiğim açıklamalar yapmış.

Eleman lafına takılan sayın Terim, Ünal Aysal'ın bir vizyonu var. Kurumsal bir yapıda sen de futbolcular da Galatasaray AŞ'nin maaşlı elamanısınız. Bunda ne yanlış var, buna alınıp ego triplerine girmek işte bugünlere gelmemizdeki sebep. Ünal Aysal'ın eleman dediğimde alınan hoca istemiyorum demesi bu demek. Hangi profesyonel yapıda patron elamanına, elamanım demez ki?

Galatasaray şirketse, şirketlerin kurallarına göre yönetilsin. takımdan memnun olmayan taraftar ödediği parayı geri alsın? böyle bir şey yok. Burası şirket değil Galatasaray Spor Kulübüdür. Fatih Terim, Galatasaray'ın elemanı değil. Değeridir. Fatih Terim eleman, taraftar müşteri mi? o zaman bizde müşteri haklarımızı kullanalım, memnun kalmadığımızda paramızı geri isteyelim. Sonuçta "müşteri her zaman haklıdır!" Bugünlere gelmemizde ki sebep Fatih Terim. 2 sene önce "istifa da bir hizmettir" pankartının açıldığı yere "şampiyonluk şarkıları yarım kalmayacak, o kupa bir gün ellerinizde kalkacak" pankartı asıldı. 2 senede yaşanan değişim bu.

Galatasaray'ı şirketleştirme çabası devam ettiği sürece, 60. 70. dakikalarda stadın boşalmasına "rerererörörö" çekmeyeceksiniz o zaman. sonuçta müşteri, memnun değil..

Evet biz de müşteriyiz, dünyada Galatasaray'ın bırakın maçını özetini izleyip dolaylı yoldan para kazandıran herkes müşteri.

Taraftar memnun değilse yönetim değişir zaten, burasına itiraz eden yok ki?

kendini müşteri olarak görüyorsan, diyeceğim yok.. Taraftarın memnun olmadığı başarılı bir yönetim değişmez. Kaldı ki başarılı bir yönetimden memnun olmayacak kimse yoktur.Konu farklı burda.

Galatasaray şirketse, şirketlerin kurallarına göre yönetilsin. takımdan memnun olmayan taraftar ödediği parayı geri alsın? böyle bir şey yok. Burası şirket değil Galatasaray Spor Kulübüdür. Fatih Terim, Galatasaray'ın elemanı değil. Değeridir. Fatih Terim eleman, taraftar müşteri mi? o zaman bizde müşteri haklarımızı kullanalım, memnun kalmadığımızda paramızı geri isteyelim. Sonuçta "müşteri her zaman haklıdır!" Bugünlere gelmemizde ki sebep Fatih Terim. 2 sene önce "istifa da bir hizmettir" pankartının açıldığı yere "şampiyonluk şarkıları yarım kalmayacak, o kupa bir gün ellerinizde kalkacak" pankartı asıldı. 2 senede yaşanan değişim bu.

Galatasaray'ı şirketleştirme çabası devam ettiği sürece, 60. 70. dakikalarda stadın boşalmasına "rerererörörö" çekmeyeceksiniz o zaman. sonuçta müşteri, memnun değil..

arkadaşlar anlamadığınız bişey var. bütün tartışmaları bi kenara koyun. bütün sevgilerinizi veya nefretlerinizide bi kenara koyun. şu eleman lafına sadece tüm duygularınızdan sıyrılıp, objektif oılarak olaydaki tüm gerçekleri göz önünde bulundurarak değerlendirme yapın. en başta kime söylendiği önemli değil eleman lafı haklı olarak egosu olan birisine söylenirse sorun çıkar. ama bu lafı söyleyenin amacı, yapısı nedri bunu hiç değerlendirdinizmi. ünal aysal hayatının büyük bölümünü Avrupa da geçirmiş çok iyi kariyer yapmış, tepe noktaya ulaşmış bir insan. yani söyleyebilirizki admada bizim kafa yok. Avrupa kafası var ve türk insanını, türk futbolunu, fatih terimi, tunca kobakoğlunu, Furkan dillice yi, ali ömer horzum u falan iyi tanımıyor. yapımızı bilmiyor. iyi hatırlayın. terim e eleman demeden daha önce kendisine eleman dedi. bunudamı göz önünde bulundurmuyorsunuz. adamın yapısı bu. kötü niyetle söylemedi ama türk insanına uymadı. hele hele fatih terim e hiç uymadı. ama be fatih hocam sende biraz insandan anlayıp yanlış bile yapsa egonu bakadar öne koymadan, hemen her sözünde eleman a atıf yapmadan Galatasaray için bizim için şu lafı sorun yapmasaydın ne olurdu. bu kadar mı önemli ya Avrupa kafası olan, kendisine bile eleman diyerek bilmeden yanlış yapan bir Galatasaray başkanın ın bu lafı. şunu demek zorundayım kusura bakmayın. bize çok şey yaşattı çokta seviyoruz fakat ne egoymuş be arkadaş.

şunuda ekleyeyim.sinirden biraz sonra yazacaklarım sert kaçabilir şimdiden kusura bakmayın. yukardaki nedenden dolayı ünal aysal ın terim e eleman demesi benim tepemin tasını attırmadı ama şu tüpçü denen ...... in başkanımıza laf sokması, "elemanımız değildir kader ortağımızdır" demesi beni çileden çıkarıyor. ne vardı terim, bi sözünde de "kendisine bile eleman diyen başkanımızın bunu kötü niyetle söylemediğinden eminim vs vs ...." gibisinden laflar etseydin. koskoca Galatasaray başkanını i...in k....ğin diline düşürmeseydin. ne vardı başkanın telefonlarına çıksan bu leş kargalarının "bana kimse telefon açmamazlık yapmadı, yapsaydı kendimi sorgulardım" gibi lafları bu makama ettirmeseydin. Galatasaraylı arkadaşlarım, bunlar sizi çileden çıkarmıyormu. terim i o tüpçünün yanında gördükçe ne hissedeceksiniz. birazda başkanlık makamını ve Galatasaray ı düşünsek hiç fena olmayacak artık. lütfen.

Yönetimden gayet memnunum.Her branşta imkan ölçüsünde iyi takımlar kuruluyor.

Bu sene ağız tadıyla EL i de izliyeceğiz.

Fatih Terim olayı üzücü olsada şartlar onu gerektirdi yapacak bir şey yok.

Ben armanın peşinde izlemeye devam derim.

şunuda ekleyeyim.sinirden biraz sonra yazacaklarım sert kaçabilir şimdiden kusura bakmayın. yukardaki nedenden dolayı ünal aysal ın terim e eleman demesi benim tepemin tasını attırmadı ama şu tüpçü denen ...... in başkanımıza laf sokması, "elemanımız değildir kader ortağımızdır" demesi beni çileden çıkarıyor. ne vardı terim, bi sözünde de "kendisine bile eleman diyen başkanımızın bunu kötü niyetle söylemediğinden eminim vs vs ...." gibisinden laflar etseydin. koskoca Galatasaray başkanını i...in k....ğin diline düşürmeseydin. ne vardı başkanın telefonlarına çıksan bu leş kargalarının "bana kimse telefon açmamazlık yapmadı, yapsaydı kendimi sorgulardım" gibi lafları bu makama ettirmeseydin. Galatasaraylı arkadaşlarım, bunlar sizi çileden çıkarmıyormu. terim i o tüpçünün yanında gördükçe ne hissedeceksiniz. birazda başkanlık makamını ve Galatasaray ı düşünsek hiç fena olmayacak artık. lütfen.
Beni de çileden çıkartıyor. Maalesef Fatih Hoca, YD'ye verdiği değeri GS başkanına vermedi. Üstüne bir de tüpçüye bize çemkirme fırsatı verdi.

Önceki mesajımda da yazdım, Terim'e bize yaşattığı başarılar için sonsuz teşekkürler. Onun GS tarihindeki yeri ayrıdır ve asla dolmaz. Ama giderken, söylemleri ile çelişen tavırları hiç şık olmadı. Kendisine kariyerinde ve "dava arkadaşları ile" çıktıkları yolda başarılar dilerim. Umarım Milli takım önce play offlara, ardından Dünya Kupasına katılmaya hak kazanır da; yaşanılan bunca sıkıntıya değer.

Aysal: Terim bizi mecbur bıraktı
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sarı kırmızılı camiadaki son gelişmeler ve Fatih Terim'in görevine son verilmesiyle ilgili olarak kulübün kurullarına bilgi verdi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal yaptığı konuşmada Fatih Terim'in görevine son verildiği süreci detayları ile anlattı. Aysal üyelerle yaptığı görüşmede ilginç göndermelerde bulundu. Galatasaray Başkanı son derece başarılı bir teknik adamın görevine son verilmesinden sonra tartışılmasının son derece doğal olduğu belirtti ve yönetim, sicil ve denetleme kurulu üyelerine hitaben şu konuşmayı yaptı.

"Ben deli miyim ki bu denli başarılı bir adamın görevine son vereyim. Ama gelişmeler Galatasaray ananelerini alt üst edecek duruma geldi. Beşiktaş maçı öncesinde Fatih Hocayı birkaç kez aradım bana cevap vermedi. Mesajıma cevap vermedi. Maçtan sonra pazartesi günü konuşarak yine anlaşıp, sorunlarımızı çözeceğimizi düşünüyordum. Ancak Lütfi Arıboğan'a, bana Hande üzerinden ulaşın diyerek kendisi ipi kopardı. Düşünün Ben Fatih Terim'e ulaşmak için futbol şubesinin basın sorumlusu Hande ile konuşacağım. Fatih Hoca ipi koparmak için kararlı gibiydi. Bize başka yol bırakmadı."

DHA

İki tarafı da dinlemeden sağlıklı karar vermek zor; Taraflardan biri konuşuyor, diğeri susuyor.

Terim Juventus maçı sonrası konuşacak deniyor basında. Bence beklemeye gerek yok, etekteki taşlar bir an önce dökülmeli.

kendini müşteri olarak görüyorsan, diyeceğim yok.. Taraftarın memnun olmadığı başarılı bir yönetim değişmez. Kaldı ki başarılı bir yönetimden memnun olmayacak kimse yoktur.Konu farklı burda.

Evet kendimi müşteri olarak görüyorum. İzlemek için para veriyorum, hem televizyonda, hem de statta. Zaten benim ideal anlayışım da budur, bana göre Türk futbolunun ülke ekonomisi ve yapısı bir yana Avrupa'da geride kalmasının başlıca sebeplerinden biri de futbolu profesyonel bir iş sektörü olarak maddesel görmekten ziyade halen amatör branş muamelesi yapmamız; hatırla her yolun çözülmesi vs.dir. Ünal Aysal'ın da bu bakış açısında olduğunu düşünüyorum. Adam çok basit bir açıklama yapıyor, Türk ligleri şampiyonluğu beni tatmin etmiyor, benim yaratmak istediğim Avrupa arenasında başarılı ve istikrarlı, marka değeri sabit olan bir takım yaratmaktır diyor. Bu amacıma giden yol da yine "bence" bu kulubün bu tarzda Avrupa kulüpleri gibi kurumsallaşmasıdır diyor.

Dolayısıyla Fatih Terim ile arasında olan diyalog, lig başından beri anlayışına ters düşüyor.

Bu görüşü doğru veya yanlış, Türkiye koşullarında; bu tartışılabilecek başka bir konu.

Şimdi bilgi kirliliği var doğru ama bu kirliliği bile bile yanlış yazanlarda var. Olayın içi yüzü madrid maçından sonra Hoca telini kapatıyor yaklaşık 4 gün hiç açmıyo,başkan bu süre içersinde hocaya 3 kez telefon açıyor ulaşamıyor mesaj atıyor dönülmüyor çünkü tel kapalı.Başkan en son Lütfü beyi gönderiyor.Lütfü beyde hocaya başkan seni arıyor ama ulaşamıyor diyor.Hocada bana ulaşamıyorsa asistanım Hande var onun aracılığıyla ulaşabilirdi diyor.Bu arada lütfü beyde ceo mu şirketin başkanın postası mı? belli değil.Yalnız buraya kadar olaylar doğru şimdi burdan sonra yaşananlar muamma öğrenince onu size aktaracağım.