Fatih Terim

Adam sahada birşeyler yapmaya çalışan Feghouli'yi oyundan aldı, lakayt takılan Belhanda'yı sahada tuttu. Adamın sözünde bile adalet yok.

Soso konusunda büyük bir skandal varya. Sakat olduğu bilgisi geldiği için çıkartılmış. Ama adam sakat değildi. Kim nasıl bir bilgi veriyor bilmiyorum ama skandal.

Geçelim bu palavraları, sakatmış, 66 yaşında adamsın arkadaş yalandan da mı utanmıyorsun.

Ne diycektim, ezilip büzülüp "Yha pardon Fatih bey 3 Milyon Euro maaşınız var lütfetsem istifa edermisiniz :D" mi diyecektim.

Bu forumda kimlere kimlere neler yazıldı.

Mancini Karabük maçında Ceyhun'u aldı diye küfür edildi adama, al sana Fatih Terim Andonne çıktı Emre Mor girdi kim küfür etti?

Terim sevicisiniz, realist düşünmüyorsunuz, objektif olamazsınız.

Ben iki yıldır takım kötü oynuyor diyorum, karşımda sen böylesin, şöylesin diyenler nerede?

Ben Galatasaray'ın kötü mü olmasını istiyorum arkadaş ya, aklınız var kullanın şunu.

Bu tarz komik ve on yargili usluplari birakin bence, Babam olsa elestirmekten geri kalmam Degil ki Fatih Terim. Benim tek ricam var kibar olalim baska birsey istemiyorum. Her fikre saygim var ama hakaret derecesinde yorumlari da desteleyecek kadar cahil degilim.

Fatih Terim: "Sitem değil, direkt söylüyorum. Yakışmadı oyuncularıma. Ocak'a adar Galatasaraylılar bu sabrı gösterecek. Sosyal medyaya göre hareket etmiyoruz. Takımı ona göre yapmıyoruz. Eleştiriler olabilir. Seçimim böyleydi. Ben de hata yapabilirim, ben de insanım."

Hocam geçen sene de Ocak dedin.
Her sene Ocak dönemini mi bekleyeceğiz?
Tamam ffp var, tamam yönetim futbolcu satmayı almayı beceremiyor doğru.
Ama Allah aşkına Süleyman Luş'a şans versen Naga yerine daha mı kötü olurdu?
Ya da Selçuk yerine Taylan, Mariano yerine Şener ile başlasan daha mı kötü olacaktı?

En kötü gün bugünse, bugün de Galatasaray!

Ben, benim aldığım maaşın 100 katını alan Terim beyefendini keyfinin gelmesini bekleyemem, egosunu tatmin etmesiyle uğraşamam. Öyle onla bunla ağız dalaşı yapmakla, "resultante importante" demekle de yürümüyor işler.

Galatasaray Terim'den önce de vardı, Terim'den sonra da var olmaya devam edecek.

Geçmişte başarıları var diye kimseye ömür boyu eyvallah edemeyiz. Bugüne bakılır. Ya adam gibi işini yaparsın, ya da gidersin bu kadar basit.

Fatih Terim: "Performansla ilgili çok söyleyeceğim şey var. Bir defa Gençlerbirliği'ni tebrik ederim. Sadece istemek yetmiyor. Kazanmayı da bilmek gerekiyor. Galibiyeti de almanız gerekiyor. Sadece istemek yetmiyor."

Takımın teknik direktörü sen değil misin, oyuncuları sen hazırlamıyor musun?

Fatih Terim: "Muhakkak ki Galatasaray puan kaybedecektir ama salı günkü gibi kaybettiği takdirde helal olsun denilen bir takım vardı. Kaybederse öyle bir takımla kaybeder. Böyle kaybederse başka kayıplar olur. Sadece puan kaybetmez."

Muhakkak kaybedecektir, ama böyle bir oyunla mı, yada böyle bir oyunla puan kazansa memnun olacak mıydı?

Fatih Terim: "Hiç hoşnut olmuyorum bundan. Eğer Galatasaray kaybedecekse savaşarak kaybedecek. Onun hesabını zaten veririz biz. Böyle vurdumduymaz olmaz. Buna ne ben müsaade ederim, ne kültürümüz müsaade eder. Biraz fazla uzadı bu iş. Üzgünüm."

Bu takım yazın üç ay ne çalıştı paşam?

Fatih Terim: "Galatasaraylılar savaşan bir takım görecektir. Bu isim olmayabilir. İsim olup da, cisim yoksa zaten bir işe yaramaz."

Savaşan takım diyorsun sahada Selçuk İnan ve Belhanda var, şaka mı?

Fatih hoca gidip gelene kadar 4 yıl içinde değiştirdiğimiz Teknik direktörler.

1 Mancini
2 Prandelli
3 Hamzaoğlu
4 Denizli
5 Riekerink
6 Tudor

Bu süreçte Hamza Hocanın 3 kupası dışında ne doğru düzgün başarı ne de iyi oyun gördük. Mali durum da iyice çökmüştü.

Doğru eleştiri geliştirir. Ama Fatih hoca gitsin demek bir daha şampiyonluk istememek demek. Lütfen kıymet bilelim arkadaşlar.

Bende eleştiriyorum ama gitsin dersem FB'li bu federasyon başkanı ile bir daha bize ne şampiyonluk ne de kupa gösterirler. Bunun farkında olalım ve Fatih hocaya destek çıkalım.

Tudor çatır çatır oynatıyordu. Hatırlayın orta sahada Ndiaye Fernando’nun arı gibi çalıştığı maçları. En kötü iç sahada 5 atıyordu rakiplere.
Mancini Prandelli dönemi olaylı Terim ayrılığından sonra tam bi kaos dönemiydi. Hatta bu dönem Hamza hocaya kadar sürdü. Riekerink teknik direktör bile değildi onu mu kıyaslıycaz? Adam kendi sınırları içerisinde bişeyler denemeye çalıştı.
Ve Allah aşkına destek olmuyormuşuz gibi yorumlar yapmayın. Terim kadar destek gören kimse olmadı bu kulüpte. Taraftar şu rezil ülke ekonomisinde sürekli kulübe para yardımı yaptı kombine aldı forma aldı storelara akın etti. Ağır mağlubiyetler sonrası bile havalimanları doldu taştı..
Şimdi napalım ölene dek yanlışı mı destekleyelim? Bu daha büyük yanlış olur.
Ha sanki Fenerli federasyon olmasa şampiyon olucaz ha 😂😂😂 Şu an küme düşme hattında değilsek sebebi Muslera’dır.

Hiç sevmediğim Mustafa Cengiz kırk yılın başında doğru bir laf etmiş ve "herkes işini yapsın" demiş. Anlaşılan Terim ile araları bozulmuş. Yine bir ego savaşının arasında kalabilir takım.

Yönetim ne kadar başarısız olsa da bu sezon ligdeki en iyi kadroyu kurdu ve teknik heyetin eline verdi. Bu kadrodan iyi futbol beklemek de herkesin en doğal hakkı. Takım oynayamıyorsa bunun bir numaralı sorumlusu teknik direktördür.

Ben yönetimin de, teknik heyetin de değişmesinden yanayım. Halihazırda yabancı futbolcular çoğunluktayken sistemi olan yabancı bir hoca ile anlaşılabilir. Günü kurtaramayız belki ama geleceğimizi kurtarabiliriz. Ve yıllardır hasret kaldığımız Avrupada başarıya da en kısa zamanda ulaşmalıyız. Galatasaray'ın hedefi asla yerel lig olamaz.

Terim'den başkası Galatasaray'ı şampiyon yapamaz demek de Galatasaray'a hakarettir. Galatasaray'ın büyüklüğü kişilere endeksli değildir. Herkes gider, Galatasaray ebediyen kalır.

Fatih hoca gidip gelene kadar 4 yıl içinde değiştirdiğimiz Teknik direktörler.

1 Mancini
2 Prandelli
3 Hamzaoğlu
4 Denizli
5 Riekerink
6 Tudor

Bu süreçte Hamza Hocanın 3 kupası dışında ne doğru düzgün başarı ne de iyi oyun gördük. Mali durum da iyice çökmüştü.

Doğru eleştiri geliştirir. Ama Fatih hoca gitsin demek bir daha şampiyonluk istememek demek. Lütfen kıymet bilelim arkadaşlar.

Bende eleştiriyorum ama gitsin dersem FB'li bu federasyon başkanı ile bir daha bize ne şampiyonluk ne de kupa gösterirler. Bunun farkında olalım ve Fatih hocaya destek çıkalım.

Mancini'ye çok ayıp olmuş. Adam Şampiyonlar Ligi'nde beşler sucuğa dönen ve ligde de 6-7 civarı sırada bulunan takımı aldı gruptan çıkardı ve ikinci yaptı. Çizdiği taktiği anlamayan futbolculara bile güzel top oynattı.

Dikkat edin, yazdığınız hoca sıralaması zaten kulübün başına gelen yönetimlerin vizyonunu çok net ortaya koyuyor. Tudor denen adam mesela takımın başına gelmeden önce ne başarı göstermiş de gelmiş? Kulübe babaannemi başkan yapsak o altı kişiden üçü tesislerden içeri giremezdi.

Tudor çatır çatır oynatıyordu. Hatırlayın orta sahada Ndiaye Fernando’nun arı gibi çalıştığı maçları. En kötü iç sahada 5 atıyordu rakiplere.
Mancini Prandelli dönemi olaylı Terim ayrılığından sonra tam bi kaos dönemiydi. Hatta bu dönem Hamza hocaya kadar sürdü. Riekerink teknik direktör bile değildi onu mu kıyaslıycaz? Adam kendi sınırları içerisinde bişeyler denemeye çalıştı.
Ve Allah aşkına destek olmuyormuşuz gibi yorumlar yapmayın. Terim kadar destek gören kimse olmadı bu kulüpte. Taraftar şu rezil ülke ekonomisinde sürekli kulübe para yardımı yaptı kombine aldı forma aldı storelara akın etti. Ağır mağlubiyetler sonrası bile havalimanları doldu taştı..
Şimdi napalım ölene dek yanlışı mı destekleyelim? Bu daha büyük yanlış olur.
Ha sanki Fenerli federasyon olmasa şampiyon olucaz ha 😂😂😂 Şu an küme düşme hattında değilsek sebebi Muslera’dır.

Hatırlıyorum. Başaksehir'den 5 yiyen. Beşiktaş'tan 3 yediğimiz için Allah'a şükür ettiren zamanlarımızı. Ne zamanlardı be. Ama içeride 5 atıyorduk o yüzden her şey güllük gülistanlık.
Tudor teknik, taktikten ziyade işin psikolojisini kaldıramadı. Zaten bu işler sadece teknik bilgi ile olmuyor.

Ölene kadar destekleme. Öyle bir dünya yok zaten. Ama 6. hafta sonunda da ipini çekme.

Gol lazımken Andone'yi çıkarıp Emre'yi oyuna sokuyorsun hocam. Hem de bitme 5 dakika kala. Ne oldu sana hocam?

Hatırlıyorum. Başaksehir'den 5 yiyen. Beşiktaş'tan 3 yediğimiz için Allah'a şükür ettiren zamanlarımızı. Ne zamanlardı be. Ama içeride 5 atıyorduk o yüzden her şey güllük gülistanlık.
Tudor teknik, taktikten ziyade işin psikolojisini kaldıramadı. Zaten bu işler sadece teknik bilgi ile olmuyor.

Ölene kadar destekleme. Öyle bir dünya yok zaten. Ama 6. hafta sonunda da ipini çekme.

İnsanın sinirlerini zıplatıyorsun, sana bu mesajdan sonra başka cevap da vermeyeceğim maalesef engelle butonu da yok.

Geçen sene Trabzon'dan 4, küme düşen Akhisar'dan 3 yedik.

Bu sene Fener dışında aman aman bir takımla bile oynamadık daha ki onuda kendi evimizde taraftar baskısıyla... Gençlerbirliği gibi pozisyona girmekte zorlalanan takıma karşı 20 şut şansı verdik. Daha ne olması lazım birşeyleri değiştirmek için?

İnsanın sinirlerini zıplatıyorsun, sana bu mesajdan sonra başka cevap da vermeyeceğim maalesef engelle butonu da yok.

Geçen sene Trabzon'dan 4, küme düşen Akhisar'dan 3 yedik.

Bu sene Fener dışında aman aman bir takımla bile oynamadık daha ki onuda kendi evimizde taraftar baskısıyla... Gençlerbirliği gibi pozisyona girmekte zorlalanan takıma karşı 20 şut şansı verdik. Daha ne olması lazım birşeyleri değiştirmek için?

Bak mesajın tümünü okusan anlayacaksın aslında. Önemli olan o mağlubiyetlerden nasıl çıktığın. Tudor bunu başaramadı ki onu da yazdım.
''Tudor teknik, taktikten ziyade işin psikolojisini kaldıramadı. Zaten bu işler sadece teknik bilgi ile olmuyor.''
İkisi arasında ki farkta bu. Biriyle takım darmadağın olurken diğeri oradan şampiyonluğa taşıyor.

Bir şeylerin değişmesi gerektiğinde zaten hem fikiriz. Sen hoca değişsin diyorsun. Bense hoca değiştirecek, değiştirmeli diyorum.

Bu kadar kolay adam harcanmaz. harcanırsa da Fatih hoca harcanmaz. Tabi ki yanlışları var. Eleştirilmeli. Kendisi de kabul ediyor yanlışlarını ama 4 hafta takımın başında değildi. Olduğunda takım daha derli toplu. Ama oyuncu seçimlerinde bariz hataları var. Selçuk'un bu takımda yeri yok mesela. Çıkar Taylanı oynat, Seri yoksa eğer. Ne zaman güveneceksin gençlere? Ama Fatih hocayı tanıyorsam eğer yavaş yavaş önümüzdeki maçlarda radikal değişiklikler yapacaktır. Takımı da toparlayacaktır.