Fatih Terim

Bekleyeceksin gerekirse,senin rakiplerin 25 senedir Terim'ini arıyor sen elindekinden hemen vazgeçeceksin neymiş şampiyon olamıyormus.Hoca GS için bir realitedir kabul etmek lazım. Ha ,bulursun kulübe zengin para verecek bir başkan, kurarsın rüya takım, başına da birinci sınıf yabancı bir hoca getirirsin o zaman kimse Terim'i aramaz, konuşmaz. Yoksa bu imkanın, yarım sezon daha hocayla devam edip bakacaksın umut var mı?Yoksa artık olmuyor diyebilirsin ya da hoca kendi bırakır.Bir de ben hiç iyimser biri değilimdir, emekli mühendisim ben , rakamlara inanırım.Bulundugu 13 senede 8 şampiyonluk ve bir Avrupa kupası büyük başarıdır bence.
.
Abartmayın kardeşim ya. Terim elbette değerlidir ama bırakalım bu şeyh uçmaz mürit uçurur hikayeleri. Rakipler terimi arıyor doğru ama 70 yaşındaki Terimi değil. 45-50’lerindeki terimi. Ne yapalım rakipler terim bulamıyor diye ölene kadar futbolu terime mi bağlayalım? Sir Alex Ferguson bile bıraktı zamanı geldiğinde. Zamanı geldiğinde bırakmasını bilmek lazım. Bu arada o dönemi bire bir bilmesem de benim de hatırladığım Canaydın bırak dedi terim de bıraktı. Sonraki dönemde de Ünal Aysal kovdu. Yok Aysal terimi kovmasaydı her şey çok başka olurdu filan. Bunlar çok iyimser hikayeler Terimin genelde ilk 2-3 yılı verimlidir sonra genelde ben buraların kralıyım der hata üstüne hata yapar ve başarısız olur.

Abartmayın kardeşim ya. Terim elbette değerlidir ama bırakalım bu şeyh uçmaz mürit uçurur hikayeleri. Rakipler terimi arıyor doğru ama 70 yaşındaki Terimi değil. 45-50’lerindeki terimi. Ne yapalım rakipler terim bulamıyor diye ölene kadar futbolu terime mi bağlayalım? Sir Alex Ferguson bile bıraktı zamanı geldiğinde. Zamanı geldiğinde bırakmasını bilmek lazım. Bu arada o dönemi bire bir bilmesem de benim de hatırladığım Canaydın bırak dedi terim de bıraktı. Sonraki dönemde de Ünal Aysal kovdu. Yok Aysal terimi kovmasaydı her şey çok başka olurdu filan. Bunlar çok iyimser hikayeler Terimin genelde ilk 2-3 yılı verimlidir sonra genelde ben buraların kralıyım der hata üstüne hata yapar ve başarısız olur.
Tabi herkesin bir fikri var ama ozellikle geçmiş olayları doğru aktarmak gerek.Şu an her iki rakip, kabul etse Terim'i havada kapar.70 lik Terim eskisinden daha tecrübeli ve sakin bir kere.Seyh,murid hiç olmamış.Hele Ferguson örneği,eminin United taraftarı hiç bırakmasaydı diye hayiflanıyordur.Zaten 27 yıl aralıksız çalışan biri ile defalarca gidip gelen birini nasıl kiyaslariz.Kaldi ki Ferguson elestirildigi için bırakmadı.Ama sorduğun için cevaplayayim Terim kalsın isterim.Canaydin olayı da şöyledir hatirledigim kadarıyla, Terim bırakmış Canaydın kal dememiştir.Terim başta iyi sonra bozar tespiti de cok doğru değil.İlk geliş 4 yıl 4 şampiyonluk alıp kendi gider,ikinci geliş 1.5 yıl baştan sona kötü bir ikincilik alsa da transferde çok büyük
hata yapmistir ve bırakır, üçüncü geliş 2yil ve altı maç, 2 sampiyonluk gönderilir. Son geliş 4.5 yıl 2 şampiyonluk sonrasında başarısız 3 yil.Ama pandemiyi unutmayalım.Sonuc olarak Terim babamin oğlu değil, basaramiyacaksa ne hali varsa görsün, bana ne.Ama ben hala onun takımı toplayabilecegini düşünüyorum.Umarim yanılmam, yoksa yeni hoca,yeni kadro,zaten seneye bankalara ödeme başlayacak ama yapilabilecek mi,emin değilim.Durum çok sıkıntılı bir hal alır.

Aynen mesela ilk 2 3 yilinda sampiyon yapip sonraki sezonunda tekrar sampiyon yapip Uefa Kupasi’ni alarak ne kadar batirdigini gostermistir.
Su anda eskisi kadar iyi degil belki ama bu adamin genel hocaligina sallayacak kadar da dusman olmayin adama.Bu adam olmasa sen su an Bjkyle falan es degerdin.Bunu da soylemekten hic gocunmam cunku gercek bu.

Galatasaray tarihi fatih terim'in buyuklugunu gayet guzel anlatiyor. Bu konunun tartismasi bile gereksiz.
Ancak son donemlerde gozle gorulur bir sekilde hocaligi geriledi, daha ne olmasi lazim. Bugun seviyeli bir sekilde yollari ayiramazsak yarin istemedigimiz bir sekilde gelisecek isler.
Bu is gittikce Estonya feribotu sendromuna benziyor bence.

Galatasaray tarihi fatih terim'in buyuklugunu gayet guzel anlatiyor. Bu konunun tartismasi bile gereksiz.
Ancak son donemlerde gozle gorulur bir sekilde hocaligi geriledi, daha ne olmasi lazim. Bugun seviyeli bir sekilde yollari ayiramazsak yarin istemedigimiz bir sekilde gelisecek isler.
Bu is gittikce Estonya feribotu sendromuna benziyor bence.
İlk 2 paragrafa imza,kase,muhur ne dersen de.

Galatasaray'da kısa süre önce Başkan Burak Elmas'ın tavsiyesiyle Florya'da göreve başlayan Bülent Bayraktar, Fatih Terim ile yaşadığı anlaşmazlık ve teknik kadronun değiştirilmemesi nedeniyle görevinden ayrıldı.

Yakında başkanı da kovar..

O değil de Galatasaray tarihinden Terim'i çıkar, BJK'den bile gerideyiz. GS'nin diğer Türk takımlarına karşı en net ayrıcalığı olan Avrupa Kupası başarısında yine kendisi var.

Tabi ki şu dönemki performansı için eleştirilir hatta teknik direktör değişikliği de istenir ki Terim yerine başkası olsa çoktan gitmişti, bu adama karşı GS'li birisi nasıl nefret duyar

Yav bu adam olmasa BJK kadar hürmetin yoktu bu ligde. Hadi Canaydın kovdu, Demirören'le Mayıs'ta yolunu yaptı, paragöz falan gibi kısmen afaki tespitler var da benim yukarda saydığım objektif ve kanıtları müzede sergilenen başarıları ve Gs'yi taşıdığı yeri nereye koyacağız

O değil de Galatasaray tarihinden Terim'i çıkar, BJK'den bile gerideyiz. GS'nin diğer Türk takımlarına karşı en net ayrıcalığı olan Avrupa Kupası başarısında yine kendisi var.

Tabi ki şu dönemki performansı için eleştirilir hatta teknik direktör değişikliği de istenir ki Terim yerine başkası olsa çoktan gitmişti, bu adama karşı GS'li birisi nasıl nefret duyar

Yav bu adam olmasa BJK kadar hürmetin yoktu bu ligde. Hadi Canaydın kovdu, Demirören'le Mayıs'ta yolunu yaptı, paragöz falan gibi kısmen afaki tespitler var da benim yukarda saydığım objektif ve kanıtları müzede sergilenen başarıları ve Gs'yi taşıdığı yeri nereye koyacağız
Ondan önce şampiyon olmuyor muydu? Şampiyon Kulüpler Kupasında yarı finali Terim mi oynattı? Ki Galatasaray'la kazandıklarını inkar eden yok bugün yaptıklarına bakıyoruz. Kontrol edilmezse ne yazık ki hep patlıyor. Ünal Aysal'a kadar bir kez bile şampiyonlar ligi gruplarından çıkamadı. Lucescu kiralık futbolcularla ve ekonomik sorunlarla ve daha da önemlisi bazı kilit oyuncuları takımı 2000-2001 sezonunun ikinci yarısı satmışken o sezon çeyrek final sonraki sezon ise ikinci tur gruplarında son maçta elenmişti ofsayttan yediği golle. Terim Galatasaray'a ne verdiyse Galatasaray o'na 40 katını verdi.
Bu arada Terim ilk defa Galatasaray'a gelmeden önce bizim 10, Beşiktaş'ın 9 şampiyonluğu, Fenerbahçe'nin de 13 şampiyonluğu vardı.

Ondan önce şampiyon olmuyor muydu? Şampiyon Kulüpler Kupasında yarı finali Terim mi oynattı? Ki Galatasaray'la kazandıklarını inkar eden yok bugün yaptıklarına bakıyoruz. Kontrol edilmezse ne yazık ki hep patlıyor. Ünal Aysal'a kadar bir kez bile şampiyonlar ligi gruplarından çıkamadı. Lucescu kiralık futbolcularla ve ekonomik sorunlarla ve daha da önemlisi bazı kilit oyuncuları takımı 2000-2001 sezonunun ikinci yarısı satmışken o sezon çeyrek final sonraki sezon ise ikinci tur gruplarında son maçta elenmişti ofsayttan yediği golle. Terim Galatasaray'a ne verdiyse Galatasaray o'na 40 katını verdi.
Bu arada Terim ilk defa Galatasaray'a gelmeden önce bizim 10, Beşiktaş'ın 9 şampiyonluğu, Fenerbahçe'nin de 13 şampiyonluğu vardı.

59'dan beri sayılan şampiyonluk sayılarında Terim çalıştığı 12 yılda 8 şampiyonluk alırken Terimsiz Galatasaray 50 yılda 13 şampiyonluk aldı. Terim'in şampiyonluk yüzdesi %66 iken Terimsiz Gs'nin şampiyonluk yüzdesi %26. Bu oranlara bir de Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş ve muhtemelen tek olarak kalacak olan UEFA kupasını da ekleyelim.

Bak ben hikaye anlatmıyorum, yok Canaydın kovmasa gitmeyecekmiş, yok zaten Mayıs'ta ayrılmayı kafaya koymuş demiyorum ortaya subjektif değil bariz gerçekleri koyuyorum.

Kabul etseniz de etmeseniz de GS futbol takımının tarihindeki sportif başarıların 1/3'ünden fazlası Terimindir. Hani şu sizin tuttuğunuz uğrunda günlerinizi berbat geçirdiğiniz, karalar bağladığınız Galatasaray var ya hani, hah işte o takımın tarihinden bahsediyorum.

Ben Galatasaraylıyım şu dönem oynanan futboldan memnun olmayabilirim, gitmesini de isteyebilirim. Ama bunu Gs tarihine adını altın harflerle yazdırmış Terim'e her daim saygı duyarak yapacağım. Çünkü Terim'e saygısızlık GS tarihinin en önemli futbol figürüne saygısızlıktır. Sevseniz de sevmeseniz de

59'dan beri sayılan şampiyonluk sayılarında Terim çalıştığı 12 yılda 8 şampiyonluk alırken Terimsiz Galatasaray 50 yılda 13 şampiyonluk aldı. Terim'in şampiyonluk yüzdesi %66 iken Terimsiz Gs'nin şampiyonluk yüzdesi %26. Bu oranlara bir de Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş ve muhtemelen tek olarak kalacak olan UEFA kupasını da ekleyelim.

Bak ben hikaye anlatmıyorum, yok Canaydın kovmasa gitmeyecekmiş, yok zaten Mayıs'ta ayrılmayı kafaya koymuş demiyorum ortaya subjektif değil bariz gerçekleri koyuyorum.

Kabul etseniz de etmeseniz de GS futbol takımının tarihindeki sportif başarıların 1/3'ünden fazlası Terimindir. Hani şu sizin tuttuğunuz uğrunda günlerinizi berbat geçirdiğiniz, karalar bağladığınız Galatasaray var ya hani, hah işte o takımın tarihinden bahsediyorum.

Ben Galatasaraylıyım şu dönem oynanan futboldan memnun olmayabilirim, gitmesini de isteyebilirim. Ama bunu Gs tarihine adını altın harflerle yazdırmış Terim'e her daim saygı duyarak yapacağım. Çünkü Terim'e saygısızlık GS tarihinin en önemli futbol figürüne saygısızlıktır. Sevseniz de sevmeseniz de

Ayrılık güzel olsun diyorum ben de. Bu işin sonu Seba'nıın Beşiktaş'taki sonuna dönecek. "Ahmet Dursun, Seba gitsin" türü aleyhte tezahuratlar duymaması için bırakmalı.
Ve spor gibi performansa dayalı bir sektörde kimse kusura bakmasın vefa yoktur. Üç sezondur şampiyonluğu geçtim kupa yok.
Geçmişle savunmayın o yüzden kimseyi. Terim sorunlara çözüm bulamıyor ve bulabilecek gibi de durmuyor.
Terim'in kariyerinde tüm başarılarda da Galatasaray var.
Bu kulüp Avrupa bileti alamazsa 2022 - 2023 sezonunda büyük ızdırap çekeriz. Bu yönetiminde futbolcu satabileceğini düşünmüyorum, iyi bir menajer kanalı bulamazlarsa.

Ve spor gibi performansa dayalı bir sektörde kimse kusura bakmasın vefa yoktur.

Vefa olmasa çoktan gönderilmişti. Terim Galatasaray'a ne kadar sabrettiyse, Galatasaray da Terim'e o kadar sabretmiştir. Ama konu artık çok farklı yere gitti. Başkan getirip, başkan götürmeye gidiyor iş. Bu kadar meraklıysa başkan olsun bu kadar basit. Terim'den insan olarak nefret etmek gayet olabilecek bir şey. Hepimiz sırf aynı takımı tutuyoruz diye aynı amaç doğrultusunda gittiğimiz insanları sevmiyoruz. Hatta iş yerimizde yan masamızda oturan insanı bile sevmeyebiliyoruz. Hayatın olağan akışı. Burda kimse Terim'e kötü hoca demiyor zaten gördüğüm kadarıyla.

Ayrılık güzel olsun diyorum ben de. Bu işin sonu Seba'nıın Beşiktaş'taki sonuna dönecek. "Ahmet Dursun, Seba gitsin" türü aleyhte tezahuratlar duymaması için bırakmalı.
Ve spor gibi performansa dayalı bir sektörde kimse kusura bakmasın vefa yoktur. Üç sezondur şampiyonluğu geçtim kupa yok.
Geçmişle savunmayın o yüzden kimseyi. Terim sorunlara çözüm bulamıyor ve bulabilecek gibi de durmuyor.
Terim'in kariyerinde tüm başarılarda da Galatasaray var.
Bu kulüp Avrupa bileti alamazsa 2022 - 2023 sezonunda büyük ızdırap çekeriz. Bu yönetiminde futbolcu satabileceğini düşünmüyorum, iyi bir menajer kanalı bulamazlarsa.

Ayrılığını istemekte bence de bir sıkıntı yok şu performanstan sonra. Sene başında kalmasını isteyen birisi olarak bu isteğimin vefayla da alakası yoktu. Son sezonda şampiyonluğu averajla kaybetmiş Terim'in bu sezon şampiyonluğu alacağını düşünmemdi. Vefa için bile bile lades denmez. İsterse 20 kere şampiyon olsun bundan sonra şampiyon olmayacağını bileyim gitmesini isterim

Mesela benzer örneği erkek basketbol takımıyla ilgili vereyim. Ekrem Memnun Gs tarihinin önemli kupalarından birini Fb'nin canını yakarak Gs müzesini koymuştur. Hayatımda en keyif aldığım anlardan birini bana yaşatmıştır. Ancak erkek basketbolu için kendisini yetersiz görüyorum ve elimde imkan olsa coach değişikliğine giderdim

benim tepkim Terim kendisi hakkında alaycı, küçümseyici, alçaltıcı yorumlar yapan Emre Bol, Turgay Demir, Tahir Kum görünümlü Galatasaraylılara

Tek ölçütleri başarı olan tiplerin Terim’i sevmesi son derece doğaldır. Onlara Aziz Yıldırım gelip şampiyon yapacak deseler, muhtemelen onu da kabul ederler. Fakat Galatasaraylılık sadece başarıdan ibaret değildir. En azından biz büyüklerimizden böyle gördük. Ben de tam aksini söylüyorum. “Galatasaray bir his takımıdır” vs. mottoları şiar edinmiş kimseler nasıl olur da egosundan yanına varılmayan, hayatı boyunca kişisel menfaatlerini her zaman her şeyden önde tutmuş, çalıştığı her başkanla sorun yaşamış, her başarıyı kendisi üstlenip her başarısızlıkta topu başkalarına atmış, kariyeri darp, tehdit, kabadayılık, damadıyla mekân basma, Galatasaray düşmanlarıyla işbirliği yapma vs gibi olaylarla dolu olan Terim’i sever? Kupa için mi?

Utanmasalar Terim olmasa Galatasaray diye bir takım da olmazdı yazacaklar neredeyse. Asıl Galatasaray olmasa Terim yiyecek ekmek bulamazdı. Kimsenin babasının çiftliği değil burası. Geçmiş romantizmi kasma yeri hiç değil. Diğer büyük kulüpler salak o zaman. Real Madrid Zidane ile, Milan Ancelotti ile, Barça Guardiola ömürlük sözleşme yapmamış zamanında. Hiç kafaları çalışmıyor demek ki. Bir akıllı biziz çok şükür. Terimspor mu yapsak kulübün adını acaba?

Son düzenleme:
Galatasaray taraftarı çiğ süt emmiş. Bu yazdıklarınızdan ileride utanacaksınız.

Bu yazdıklarımdan kasıt ve alaka şu ki; Terim'in Galatasaray Futbol takımından gitmesi veya kalması değildir. Galatasaray'ın şuan halihazırda bulunan hocasına söylenen küçük düşürücü, sicilini aşağılayıcı sözler ve alaycı tavırlar.

Manchester United, ilk 7 sene şampiyonluk göremeyen, 16-17 senede 7-8 şampiyonluk yakalayan Ferguson'un heykelini Old Trafford'un önüne dikiyor ancak biz 12-13 yılda 8 şampiyonluk yaşamış, Türkiye'nin futboldaki ilk ve tek Avrupa kupasını kazandırmış ve daha da önemlisi futbol branşında psikolojik üstünlüğü lehimize çevirmiş hocamıza ne kelimelerle hitap ediyoruz. Yazık gerçekten. İnsanoğlu bazen yılandan beterdir. Twitter'da Terim gönderilsin diye hashtag açanların yarısından çoğu Fenerbahçeliler veya diğer takımın taraftarları oluyor genelde. Bu da şöyle bir göstergedir ki; kendi rakiplerinin takımının güçsüzleşmesi demek onların menfaatine demek. Bunu da şuraya bağlarız ki, bu sezonki rezil rüsva halimizde bile halen Fatih Terim'in Galatasaray'dan ayrılmasını bizden kayıp onlara fayda verecek diye tefekkür ediyorlar. Psikolojik üstünlüğü mevzu bahse dahi açmıyorum.

Bizim ülkemizde hamaset fazladır. Ülkemin insanının mizacı da budur. Bir kişi bir şey başarınca, muvaffak olunca, o insana tapılır. Hatta Tanrının yeryüzündeki gölgesi ilan edilir. Ama adem-i muvaffak olunca yani başarıdan yoksun olunca o insan daha önce yaptıkları, işledikleri ve söyledikleriyle birlikte yerin yedi kat dibine sokulurcasına eleştirilir.

Bu başlıkta neler neler yazıldı, sadece Fatih Terim'in gitmesi için Türkiye'nin üst üste galibiyet alamama rekorunu kırmamız temenni edildi. Fatih Terim'e karşı, ki bu adam Galatasaray tarihinin istatistiksel olarak açık ara en başarılı şahsiyetidir, o kadar gözü kara ve cahilce bir nefret oluşmuş ki adamda, Galatasaray'ın yenilmesini, daha alt sıralara inmesini temenni ediyor. Malzeme çıksın, eleştirsin. Çünkü zihin genişliği o kadar. Ötesini kaldırmıyor. Makinenin teknolojisi bu kadar.

Yok Galatasaray olmasa Terim yiyecek ekmek bulamazmış, yok şunu dövmüş yok bunu dövmüş. Magazin yapmak isteyen magazin başlığı açsın. Alsın kahvesini.

Sen sicil kayıt memuru musun? Fatih Terim'in sicil kaydını mı tuttun? Fenerbahçeli ağzıyla yazma buraya. Bu kelimeleri en son Fenerbahçe başkanı Ali Koç demişti. Sicil-kayıt memuruysan bile Fatih Terim'in kayıtlarından sana ne ? Kişisel hayatıdır. Sokakta kim kimle kavga etti, kim ne içti, kim kiminle sevişti, kim hangi markette ne kadar para harcadı, kim nereye yatırım yaptı, bunlar kişisel mevzulardır. Seni bağlamaz. Laf olsun torba dolsun diye yorum yapılmaz.

Rızkı veren de Allah'tır ötesi berisi yok. Galatasaray Fatih Terim olmasa da kupa kazanırdı, Fatih Terim Galatasaray olmasa da teknik direktörlüğe başka takımlarda devam ederdi.

Tek ölçütleri başarı olan tiplerin Terim’i sevmesi son derece doğaldır. Onlara Aziz Yıldırım gelip şampiyon yapacak deseler, muhtemelen onu da kabul ederler. Fakat Galatasaraylılık sadece başarıdan ibaret değildir. En azından biz büyüklerimizden böyle gördük. Ben de tam aksini söylüyorum. “Galatasaray bir his takımıdır” vs. mottoları şiar edinmiş kimseler nasıl olur da egosundan yanına varılmayan, hayatı boyunca kişisel menfaatlerini her zaman her şeyden önde tutmuş, çalıştığı her başkanla sorun yaşamış, her başarıyı kendisi üstlenip her başarısızlıkta topu başkalarına atmış, kariyeri darp, tehdit, kabadayılık, damadıyla mekân basma, Galatasaray düşmanlarıyla işbirliği yapma vs gibi olaylarla dolu olan Terim’i sever? Kupa için mi?

Utanmasalar Terim olmasa Galatasaray diye bir takım da olmazdı yazacaklar neredeyse. Asıl Galatasaray olmasa Terim yiyecek ekmek bulamazdı. Kimsenin babasının çiftliği değil burası. Geçmiş romantizmi kasma yeri hiç değil. Diğer büyük kulüpler salak o zaman. Real Madrid Zidane ile, Milan Ancelotti ile, Barça Guardiola ömürlük sözleşme yapmamış zamanında. Hiç kafaları çalışmıyor demek ki. Bir akıllı biziz çok şükür. Terimspor mu yapsak kulübün adını acaba?
İlk paragrafta saydığın huyların hepsi var hocada ama Hamza Alan"in suratına tükürdüğünde ya da jubilesinde Saracoglu stadının ortasına helikopterle indiğinde de vardı bu huyları.Hocanin ne olduğunu bilmiyormuydu yöneticiler.Basari da hersey iyi güzel işler kötü gidince Terim tukaka.Sonuc olarak kulüpler başarıya odaklidir. Başarılı olunmayan sezonlarda ne bilet satılır ne de forma.Bir kez daha Terim benim umurumda değil,başaramaz ise gider. Bir de hatirlatma son yıllarda ülkeyi yönetenler Terim'den çok mu farklı, her seçilen başkan koşa koşa kapısına gidiyor ama.O his takımı GS bu kadar borclanip siyasetin kucağına oturduğunda beri maalesef sadece başarmak zorunda olan bir takım.Ve Terim bunu yapabildiğini ispatlamış biri.

Aman pasam ne olur sevin Fatih Terim’i.Siz ve gibilerinin sevgisine cok ihtiyaci var hocanin cunku.Bir de Galatasaray edebiyati falan yapmis.Sen gercekten Galatasarayli olsan Galatasaray’in yasayan en buyuk efsanesinin ozel hayatinda yaptiklarini burada asagilayici,suclayici bir dille yazmazsin.Senin bu yazdiklarini soyleyenler Emre Bol,Turgay Demir,Ali Koc,Semih Ozsoy gibi spor dunyasinda Galatasaray dusmanligindan baska hic bir vasfi olmayan adamlar.
Sev ya da sevme ama saygi duymak zorundasin.Galatasarayliyim diyorsan saygisiz bir uslupla konusamazsin sen bu kisiyle.Birkac sezondur basarisiz biz de soyluyoruz bunu zaten.Daha gecen gun birakmasi gerektigini ben de yazdim.Ama ufak bir cizgi var ki siz onu cekemiyorsunuz iste.Yok o kovmus yok paragozmus yok mekan basmis.Su adamin beste biri basariya veya dunya uzerinde sahip oldugu une sahip olsaniz ayakkabi almazsiniz kendinize.Cunku yere basmazsiniz omuzlarda tasitirsiniz kendinizi.Gelmisler burada adamin egosu bilmem neyi atip tutuyorlar.
Mesela sizler kesin Tudor’u seviyorsunuzdur.Cok karakterli cunku.O kadar karakterli ki sezon ortasinda Galatasaray’a gelmek ugruna Karabukspor’u yuz ustu birakiyor.Hani Terim milli takim icin bizi satmisti ya onun icin diyorum.
Mancini mesela o kadar karakterli ki giderken tazminat almiyor ama o donemki devre arasi transferlerinden alacagi tazminatin 3 katini indiriyor cebe.Ama İtalyan ya seversiniz atki falan takiyor bir de :)
Unal Aysal ilk iki sezonu cok basariliydi Terim bir gitti sivayip batirdi sonrasinda kulubu temlikler altinda birakip kacip gitti.
Abi olay karakter ve kaliteyse Burak Elmas’i niye sevmiyorsunuz ? O da Galatasarayli ve baskanimiz.Cok kaliteli,duzgun bir insan.Yani ben insanlarin sicilini tutmam ama benim duydugum bir seyi de yok.Gerci belki vardir siz daha iyi bilirsiniz.Basarisiz ama kaliteli sevin o zaman baskaninizi,sahip cikin.Sonucta his takimiyiz biz di mi ?
Bu konuda yazdigim son sey de buydu.Herkese iyi seneler,yeni yilda insallah her sey gonlunuzce olsun.