Forumdaki Değişim & Şikayetler & Öneriler

Belhanda'yı eleştiren içinde hiçbir küfür, hakaret veya argo bulunmayan bütün mesajlarım silinmiş. Dediğim gibi sadece eleştiri. Hatta Arap kulübü 9 m veriyormuş satılırsa iyi olur dediğim mesaj bile silinmiş.

Bakın bir oyuncuyu sevebilirsiniz hatta fanboyu da olabilirsiniz saygı duyarım. Lakin beğenmeyenlerin de mesajını silmeyip saygı duyacaksınız. Yoksa burası oyuncuların fan club sayfası olur çıkar.

Ülkede demokrasi yok faşistlik var diye eleştirirsiniz biraz eliniz güçlenince aynısını siz yaparsınız. Bizim milletimiz bir değişik.

Belhanda'yı eleştiren içinde hiçbir küfür, hakaret veya argo bulunmayan bütün mesajlarım silinmiş. Dediğim gibi sadece eleştiri. Hatta Arap kulübü 9 m veriyormuş satılırsa iyi olur dediğim mesaj bile silinmiş.

Bakın bir oyuncuyu sevebilirsiniz hatta fanboyu da olabilirsiniz saygı duyarım. Lakin beğenmeyenlerin de mesajını silmeyip saygı duyacaksınız. Yoksa burası oyuncuların fan club sayfası olur çıkar.

Ülkede demokrasi yok faşistlik var diye eleştirirsiniz biraz eliniz güçlenince aynısını siz yaparsınız. Bizim milletimiz bir değişik.

Fan club sayfamızda kimseyi zorla tutmuyoruz. Ya haddinizi bileceksiniz, saygılı olacaksınız ya da bu sitede olmayacaksınız bu kadar basit. Burası cahil ve hiç bir şeyden haberi olmayıp bol keseden sallayan sosyal medya insanlarının olduğu bir ortam olmayacaktır.

Fan club sayfamızda kimseyi zorla tutmuyoruz. Ya haddinizi bileceksiniz, saygılı olacaksınız ya da bu sitede olmayacaksınız bu kadar basit. Burası cahil ve hiç bir şeyden haberi olmayıp bol keseden sallayan sosyal medya insanlarının olduğu bir ortam olmayacaktır.
Ben zaten saygılı oluyorum, kendime karşı böyle bir saygı göremediğim için bu mesajı yazdım. Ayrıca kimse kimseye had bildirme gibi bir şey yapamaz hele hele burada mesaj silmek ve ceza vermek için bahane arayan bir forum asla. Bana cahil diyene bakın daha "hiçbir" kelimesinin bitişik yazılacağını dahi bilmiyor lol.

Ben zaten saygılı oluyorum, kendime karşı böyle bir saygı göremediğim için bu mesajı yazdım. Ayrıca kimse kimseye had bildirme gibi bir şey yapamaz hele hele burada mesaj silmek ve ceza vermek için bahane arayan bir forum asla. Bana cahil diyene bakın daha "hiçbir" kelimesinin bitişik yazılacağını dahi bilmiyor lol.

Burada had bildirmelik bir durum yok. Kurallar açık. Tekrar tekrar uyarılara ve mesajların silinmesine rağmen hala bir takım şeyleri idrak edemiyorsanız o sizin bileceğiniz bir iş. Öyle cümle sonuna lol ekleyerek karşıdakini küçümseyerek kendinizi haklı çıkarmaya çalışamazsınız. 20 yıldır var olan bir forumun biraz geçmişini öğrenseniz faşist gibi saçma saçma argümanları kullanmaya utanırsınız zaten.

Burada had bildirmelik bir durum yok. Kurallar açık. Tekrar tekrar uyarılara ve mesajların silinmesine rağmen hala bir takım şeyleri idrak edemiyorsanız o sizin bileceğiniz bir iş. Öyle cümle sonuna lol ekleyerek karşıdakini küçümseyerek kendinizi haklı çıkarmaya çalışamazsınız. 20 yıldır var olan bir forumun biraz geçmişini öğrenseniz faşist gibi saçma saçma argümanları kullanmaya utanırsınız zaten.
Bak renktaş size tane tane Bilal'e anlatır gibi anlatacağım. Burada bir Belhanda destekçisi moderatör veya admin var her kimse. Bu oyuncu hakkında eleştiri olsun veya olmasın bilgi amaçlı yazdığım mesajı bile silmiş. Argo varsa gidersin o mesajı editlersin, komple silmezsin. 8 yıldır Forum Dh üyeliğim var hatta modluk da yaptım, az çok forum ortamını biliyorum. Yine aynı şekilde birçok spor forumunda yazarlık yaptım. 1 haftalık cezayı hangi mesajımdan dolayı verdiler onu da bilmiyorum. Günde 20 tane mesaj yazıyoruz hangisi hatalı belirtin biz de ona göre çekidüzen verelim. Erman Toroğlu'nun lafını paylaştığım için ceza almışsam o da adil değil çünkü adam canlı yayında söylemesine rağmen ceza almadı.

Burası bir forum. Karşı görüşler illa ki olacak. Mesajı silerek değil argüman sunarak karşıdakini çürütürsün. Mesaj silmek en kolayı ve en çocukça şey. Demek ki savunacak bir şey bulamıyor ki silmeyi tercih ediyor. Peki size sorum, karşıt görüşü susturmak, cezalandırmak, tek tip düşünceye sahip olanlarla bir arada olmaya çalışmak faşistlik değil midir?

Israrla mesajlarınızı silmeme rağmen sürekli hakaret içeren yorumlar atıyorsunuz. Her sildiğim yorumdan sonra size uyarı cezası yollamaktan yoruldum. 1 hafta cezanın sebebi budur.

Bu Yasin denen arkadaş kendini herkesten üstün görüp insanlara sürekli hakaret ediyor. Kendini otorite sanıyor galiba. Ne zaman atılacak buradan?

Bu Yasin denen arkadaş kendini herkesten üstün görüp insanlara sürekli hakaret ediyor. Kendini otorite sanıyor galiba. Ne zaman atılacak buradan?

Kelimelerine dikkat et. Kimseye hakaret etmiyorum yalan söyleme şu 1

Ayrıca zaten çokça ceza veriyorlar merak etme şu 2

Forum yönetimi eğer cezaları adil olmayan biçimde sanki bir hata yapmışım gibi verirse sorun çıkarırız isterlerse Rte iktidarı olsun. Onlar da bizim gibi insan sonuçta. Kimseden korkacak değiliz. Duruşu olmayanlar bilmez.

Mesajımız silinince sebep belirtilmesi çok iyi olmuş. Önceden günde 20 tane mesaj yazdığımız için hangi sebepten dolayı hangi mesajımızın silindiğini bilemiyorduk. 1 senedir bunu yazıyordum nihayet dikkate alınmış.

Son günlerde sürekli üzerime oynandığını düşünüyorum. Geçen yıllarda Metin Karadeniz vardı galiba sürekli beni sinirlendirmeye çalışıyordu. Geçtiğimiz günlerde de Berkay Yaman'ın provake edici, ikili tartışmaya davet hazırlığında mesajlar attığını gördüm. Ama bugün Eyüp Özkaya'nın attığı mesaj bardağı taşıran son damla oldu. Uzun uzun, detaylıca yazıyorum ki anlama problemi olanlar da anlasın diye. Yüksek bütçelere rağmen sürekli başarısız olan ve yeniden yapılanmaya gitmeyen kadın voleybol takımımız kapatılsın o para erkek voleybola gitsin en azından 1 takımımız daimi olarak şampiyonluğa oynar düşüncesini "sen kadın düşmanısın o yüzden kapatılmasını istiyorsun" minvalinde attığı mesaj normal bir mesaj değildir. Bu düpedüz insanların sinirini zıplatmak ve tahrik ederek ceza verdirmek için yapılan bir mesajdır.

Forum yönetiminden ricam bu tip şeylere tolerans vermemeniz. Biz yaptığımızda mesaj siliniyor hatta myc alıyoruz. Ama başkaları yapınca bir madalya takmadığınız kalıyor.

Son günlerde sürekli üzerime oynandığını düşünüyorum. Geçen yıllarda Metin Karadeniz vardı galiba sürekli beni sinirlendirmeye çalışıyordu. Geçtiğimiz günlerde de Berkay Yaman'ın provake edici, ikili tartışmaya davet hazırlığında mesajlar attığını gördüm. Ama bugün Eyüp Özkaya'nın attığı mesaj bardağı taşıran son damla oldu. Uzun uzun, detaylıca yazıyorum ki anlama problemi olanlar da anlasın diye. Yüksek bütçelere rağmen sürekli başarısız olan ve yeniden yapılanmaya gitmeyen kadın voleybol takımımız kapatılsın o para erkek voleybola gitsin en azından 1 takımımız daimi olarak şampiyonluğa oynar düşüncesini "sen kadın düşmanısın o yüzden kapatılmasını istiyorsun" minvalinde attığı mesaj normal bir mesaj değildir. Bu düpedüz insanların sinirini zıplatmak ve tahrik ederek ceza verdirmek için yapılan bir mesajdır.

Forum yönetiminden ricam bu tip şeylere tolerans vermemeniz. Biz yaptığımızda mesaj siliniyor hatta myc alıyoruz. Ama başkaları yapınca bir madalya takmadığınız kalıyor.

Haftalardır rakip takımlara ettiğin hakaretleri rapor etmeye ve silmeye ayırdığım zaman azmış gibi bir de şimdi sana laf yetiştireceğim için kendime teessüflerimi ileterek başlamak istiyorum. Öncelikle senin kendi otokontrolün yok mu da başkalarının laflarından tahrik olup ceza alacak yazılar yazıyorsun. Bir katil, "...ama,gözleriyle aslında beni nasıl yere sereceğini ifade etmek istiyordu. Beni açık açık tahrik edip onu öldürmekten başka çare bırakmadı" dese ne kadar haklıysa sen de o kadar haklısın! Bunu da şimdi Eyüp beni katil yerine koydu diye şikayet edersen o senin en kibar haliyle az kitap okuduğunu gösterir. Gelgelelim ben sana gerçekte tam olarak ne yazmışım;
"Kadın voleybol kapatılırsa buraya aktarılan paranın tamamının erkek voleybola yöneltileceğini düşünmek nasıl bir polyanna'lık(!) anlamış değilim. Kadın sporunda var olmak bile Galatasaray değerleri için olmazsa olmaz bir olgu. Bence kadınların tuttuğun takımda spor yapması rahatsız ediyor seni!" Son cümleyi neden yazdım diye merak mı ediyorsun? Bu kadar ısrarla kadın voleybol takımının kapatılmasını istemenden dolayı bıkkınlık verdiğin için altında bir şeyler aramam normal(Şampiyonluk argümanını da ciddiye alamam. Bu kulüp sadece şampiyonluklar kulübü değildir. Kadın voleybol şubesini kapatmanın utancını örtemezsin!). Rakip takımlara olan kinini hakaretlerle gözlerimizi kanata kanata gösterdiğin için senden çok olumlu şeyler bekleyemem.
Mesajımız silinince sebep belirtilmesi çok iyi olmuş. Önceden günde 20 tane mesaj yazdığımız için hangi sebepten dolayı hangi mesajımızın silindiğini bilemiyorduk. 1 senedir bunu yazıyordum nihayet dikkate alınmış.
Şu yazdığın mesaja bakar mısın? :) Milletin derdi ne seninki ne? Biraz yazdıklarına dikkat et de kimse mesajlarını silmesin! kendine güncelleme getireceğine foruma yenilik gelsin diye çabalıyorsun. Sen oturduğun yerden millete rahatça hakaret edebil diye biz devlet olarak yasalarımızı bile değiştiririz yeter ki üzülme(!) Ah şu forum kuralları yok mu hep Yasin Beyin aleyhine:) Adamcağız şöyle gerine gerine bir küfredemeyecek mi millete canım! Mesajlarını silerken nedenini belirtirken belki aynı hataya tekrar düşmezsin diye yazıyorum. Yoksa sen ne yazdım ne yazmadım şeklinde kontrol et diye değil! Eğer yazılarında olumsuz içerikler devam edecekse bir açıklamayı hak etmiyorsun demektir!

Ben şunu söylemek istiyorum.Bu forumda bulunan herkes Galatasaraylı ve Galatasaray için en iyi neyse onu ister.

Bence forumdaki tartışmaların ve kullanıcılar arasında çıkan sorunların en önemli nedeni,herkes saygılı bir şekilde fikrini söylemek yerine,kendi fikrini başkasına kabul ettirmeye çalışıyor.

Herkes düşüncelerini kimseye sataşmadan söylese,gerginlik daha az olur diye düşünüyorum.

Bir an aktif olarak kullandığım teknoloji forumunda mıyım diye düşündüm :)

Alinti ve begeni gibi bildirimler simdilik gelmiyor bilginiz olsun. Bi de eskiden En ust soldaki GSBASKET.ORG linkine tikladigimizda forum ana sayfasina yonlendirilirdik, Simdi ise ilk giris sayfasina gidiyoruz. Forum Ana sayfasina yonlendirilmenin daha pratik oldugunu dusunuyorum. Kolay gelsin.