Forumdaki Değişim & Şikayetler & Öneriler

En üstteki gsbasket yazısına tıklayınca forum ana sayfası geliyordu ama şimdi gsbasket sitesine gidiliyor. Eskisi gibi olsa daha iyi olmaz mıydı ?

Herkes benim gibi telefondan mı giriyor bilmiyorum yahut PC’den girince de böyle oluyor mu bilmiyorum, veya bu durumu tek ben ki yaşıyorum acaba.. Herhangi bir konuya mesaj atmak ya da mesajları okumak için girdiğimde, en son okuduğum mesajların olduğu sayfa yerine ilk sayfaya atıyor. Son sayfaya gelmek için de sayfayı baya bi aşağı çekip çekip son sayfaya tıklamak zorunda kalıyorum ve baya yıpratıcı bir şey bu 😄 Bu konuda bir düzenleme yapılabilmesi mümkün müdür? Ya eskisi gibi son kaldığımız mesajdan itibaren görelim, ya da olmuyor diyorsanız bari en üstte olsun o son sayfaya gidebilme butonu.

Herkes benim gibi telefondan mı giriyor bilmiyorum yahut PC’den girince de böyle oluyor mu bilmiyorum, veya bu durumu tek ben ki yaşıyorum acaba.. Herhangi bir konuya mesaj atmak ya da mesajları okumak için girdiğimde, en son okuduğum mesajların olduğu sayfa yerine ilk sayfaya atıyor. Son sayfaya gelmek için de sayfayı baya bi aşağı çekip çekip son sayfaya tıklamak zorunda kalıyorum ve baya yıpratıcı bir şey bu 😄 Bu konuda bir düzenleme yapılabilmesi mümkün müdür? Ya eskisi gibi son kaldığımız mesajdan itibaren görelim, ya da olmuyor diyorsanız bari en üstte olsun o son sayfaya gidebilme butonu.
Tekrar kontrol edermisiniz gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Öneri veya şikayet değil ama bana mı öyle geliyor forum son günlerde çok sessizleşti, bazı günler bir - iki mesajla geçildiği oluyor. Bunun için ne yapabiliriz onu konuşmak istiyorum. 4-5 senedir buradayım daha önce bu kadar az mesaj atıldığı bir dönem galiba hatırlamıyorum. Ben nba ve euroleague başlıklarına sürekli yazıp canlandırmaya çalışıyorum, hatta biraz da özellikle tartışma çıkarıcı şekilde yazıyorum ama yine de çok az mesaj geliyor. Zaten futbol başlıkları ve okumayı çok sevdiğim euroleague fantasy olmasa durum çok daha vahim. Fantasy başlığı zaten ayrı bir dünya, oranın yazarı farklı oraya yazanların çoğu başka yere yazmıyor zaten; futbol başlıkları desen orası da farklı bir ortam. Ben kendim şahsen artık futbol başlıklarına yazmama kararı aldım epey bir süredir. Hemen kavga çıkıyor, gereksiz gerilim yaşıyoruz. Zaten adı üstünde bu forum basketbol forumu. Basketbol konularını daha çok nasıl canlandırabiliriz onu konuşmak istiyorum. Yeni üye getirebilirsek belki bir canlanma olur veya mevcut üyeleri daha çok yazmaya teşvik de bir şekilde olabilir. Bu ortamı çok sevdiğim için daha çok canlanmasını istiyorum tek derdim bu.

Hakan bey neden bilmiyorum ama dün ben bu durumu sizde sezdim😄 Malum mu okuduysa artık, dedim Hakan Sezgin ve bir iki kişi forumu ve başlıkları canlı tutmaya çalışıyor.
Geçen sene yazmıştım sanırım, bunun sebebi şu, katılmayan varsa belirtsin ama çoğu kişi bunu biliyordur:
Foruma, 2016’ydı sanırım büyük bi yapılanma-tadilat gelmişti. Uzun da sürmüştü ve o süreç sonunda çoğu daimi üye ortalıktan kayboldu, hala da haber yok o üyelerden. Şahsen benim de tadım kaçmıştı biraz ama devam ettim ve hala sevdiğim bir yer. Önceleri futbol kısmı çok daha sessizdi şimdi öyle değil.
Ya genel özetle zamana yeniliyoruz.

Hakan bey neden bilmiyorum ama dün ben bu durumu sizde sezdim😄 Malum mu okuduysa artık, dedim Hakan Sezgin ve bir iki kişi forumu ve başlıkları canlı tutmaya çalışıyor.
Geçen sene yazmıştım sanırım, bunun sebebi şu, katılmayan varsa belirtsin ama çoğu kişi bunu biliyordur:
Foruma, 2016’ydı sanırım büyük bi yapılanma-tadilat gelmişti. Uzun da sürmüştü ve o süreç sonunda çoğu daimi üye ortalıktan kayboldu, hala da haber yok o üyelerden. Şahsen benim de tadım kaçmıştı biraz ama devam ettim ve hala sevdiğim bir yer. Önceleri futbol kısmı çok daha sessizdi şimdi öyle değil.
Ya genel özetle zamana yeniliyoruz.
Doğru sezmişsiniz ben özellikle Nba ve Euroleague başlıklarına yükleniyorum son zamanlarda. Diğer bizim maçlara da izlerken özellikle sürekli yazmaya çalışıyorum dikkat çeksin diye. Bakalım daha yoğun olur umarım forum.

Benim için gsbasket.org çok değerli. İnstagram ve Facebook'a bu kadar bakmıyorumdur. Günde 2 3 kez girdiğim oluyor. Umarım eski günlerde ki gibi olur. Bu forum devam etmeli...

Öneri eleştiri değil de bir sorum olacak foruma bir süredir pek giremiyordum.Forumda koçu destekleyenler koçtan memnun olmayanlar arasında bir tartışma ortamı falan mı oldu ? Eskiden forumda oldukça aktif olan ve bir kısmı yönetici olan üye forumda artık aktif değil gibi gözüküyor.Aynı kişilere twitterda denk gelince genelde koçu başarısız bulan kişiler olduğunu fark ettim.Sebebi her ne olursa olsun bu durum forum için kayıp olmuş bana kalırsa.

Isimiz tartismak.
Bu oyunu ve bu kulubu seven herkesi ne dusunurse dusunsun keyifle takip ediyorum. Isterse en agir elestiriyi yapsin, isterse en saglam destegi versin herkes bir renk katiyor.

Forum içi bu tartışmalar oldu ama bizim koçu başarısız buluyorsan forumdan atılıyorsun gibi bir durum söz konusu değil Kutay Abi. Forumda da çok insan var koçu başarısız bulan, bizim kalibremizde olmadığına inanan. Açıp görebiliriz bunu başlıkta. O kişiler, eğer tahmin ettiğim kişilerse forumdan ayrılma sebepleri çoğunlukla kişisel sebeplerdi. Ayrıca üyeliklerinin son zamanlarında da foruma uygun olmayan söylemler ve forum sahibine ve diğer insanlara olan üslupları da bu forumun kültür ve birikimine de ters düştüğü için kendileriyle forumun ilişiği de tamamen kopmuş oldu. Açıkçası forumun da bir şey kaybettiğine de pek katılmıyorum.

İş güç oluyor bir şeyler oluyor insanların yazmaya vakti olmuyor. Ya da hepimiz büyüyoruz artık o eski heyecan kalmıyor sürekli yorum yazmak için. En büyük sebep bence son 3 sezonda geldiğimiz nokta. İnanılmaz geriye gittik. Heves bırakmadılar soğuttular. Benim şahsi fikrim bu.

Ben tamamen Ergin hoca sonrası geriye gitmemize bağlıyorum. Muhammed e katılıyorum bu konuda. Bazı arkadaşlar soğudu malesef. İnşAllah yine o eski güzel günlere geri döneriz...

Ben olanı biteni bilmiyordum da dediğim gibi bir baktım burada göremediklerim genelde Hocayı başarılı bulmuyor :) .Kim neden yok bilmiyorum ama bir kısmının yazıp çizdiklerini kumayı seviyordum .Hayırlısı olsun

Genel sorundan bahsedeceksek eğer takımın son 3 sezondaki küçülüşü büyük etken. Zaten Twitter'ın çıkışıyla forumlar büyük darbe yemişti. Forum hala takip ediliyor ama insanlar nedense yazmıyorlar, yazmak istemiyorlar. Yeni nesilde forumlardan ziyade yeni mecralara daha aşina.

Kutay Abi sen de eskilerdensin, bilirsin, bu forumda zamanında ne tartışmalar ne olaylar döndü. Ama iftira atmak, saygısızlık yapmak gibi çizgiler geçilmedikçe insanlar tamamen uzaklaştırılmadı, bütüncül olunmaya çalışıldı.