Galatasaray:79 - Tekel:76

İlk yarıdaki igrenc oyun,son periyot müthis bir savas ve savunmaçİşte macın özeti. Madem böyle oynayabiliyorduk ta niye macın sonunu bekledik.
Tebrikler emegi gecenlere,haftaya Karsıyakayı da yeneriz insallah.

GSbasket.Org Ana Sayfadan ...

02 Aralık 2005 cuma akşamı Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonu' nda oynanan karşılaşmada Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Tekelspor' u 79-76 mağlup etmeyi başardı. Karşılaşmanın genelinde rakibini ortalama 10 sayı geriden takip eden Galatasaray, özellikle son period daki mücadalesiyle ve tribünden aldığı büyük destekle maçı kazandı. Bu galibiyet bir kez daha göstermiş oldu ki; Galatasaray Erkek Basketbol Takımı kendi sahası olarak kesinlikle Ahmet Cömert Spor Salonu' nu tercih etmelidir.

Öncelikle u maçta en çok abd motivasynları ust duzeye cıkmaya başladı dıxon maç öncesi soyunma odasında iğne olup maça çıktı ve çok iyi dayandı Halil hoca ilk kez hatasaını erken gordu diye bilriz zamanında alan savunması ve pota altından oynamak ıcın doğru zamanda hamle yaptı.Çok top kaybedyoruz buna çozum bulmamız lazım fatih gene basit hatlar yaptı ama nisbeten daha iyiydi.
Şemso takım içinde müthiş bir hava yaratıyor ve bence ıyıde rıbound aldı

Son olarakta seyirciyi nacizane hepimiz gunlerdir mucadele ediyoruz salonun dolması için bana gore iyi seirci vardı şuan için ve onca halem hatasına ragman dolduruşa gelmedi akıllı vurduk kesinlikle Ahmet Cömertte oynayaagız!

Maç kötü başladı ama inancımın beni yönlendirdiği noktada maçı kazandık
Özellikle werdiğimiz hücum ribaundları kalbe zarardı yahu 16 h. ribandı werilirmi :( Malik sakatlığı ne kadar düzeldi bilemiorum ama bugün adamın son periyotta yüreğini ortaya koydu.(nokta)
Tribünlere gelirsek güzel 1 destek var ama Yılmaz abinin dediği gibi böle 1zamanda sığmamamız lazım ama...

Özellikle son çeyrekte yapılan mücadeleyi uzun zamandır görmemiştim..Böyle mücadele etsinler kaybetselerde bu seyirci onları ayakta alkışlar....Dıxon'a 3 çeyrek az küfür etmedim ama o da son çeyrekte iyi mücadele etti ve kritik şutlar soktu...Eger Fatih biraz kıpırdasa,Lıvıngston biraz daha katkı yapabilse çok şey daha farklı olucağını düşünüyorum...

Birde arkadaşlar birşey sormak istiyorum....Valentın neden oynamıyor,sakatlığı felan mı var...

Yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Bu akşam Valentin PASTAL ve Serhat CETIN karsılasmayı tribunden izlediler. Ikisinin de hafif sakatlıkları söz konusu.

Kötü basladik tam zamaninda toparlanabildik. Galibiyet güzel ama oyun tatmin etmedi acikcasi..

Sevgili duayenlerimiz, Önder ve Arda Kardeş,
hakemlerle ilgili yorumlarınızı alabilirmiyim,
Bas hakem ilk yarıda, 12 adet aleyhimize, 1 adet de lehimize duduk caldi,
Tufan a 3 adet 3 atışlık faul caldı, yanimda oturan ve basketbolla iç içe olan kişilerin yorumu , uçünün de faul olmadığı idi, bize 8 sayıya mal oldu,
İkinci yarı sizin onunuzde calmadığı ve çaldıgı 4-5 duduk vardı ki, az kaldı sahaya atlıyordunuz,

Bence bazı arkadaşlar üzülsede, daha çok çok iyi basketbol oynamasak da Hoca takımı takım yapmış, takım olma yolunda buyuk adımlar atılmış.
Son ceyrek maçi mı seyrettim yoksa bench i mi anlayamadım,
Savunmada ve hucumda de nerede ise tum bench sahanın içinde idi, ağlayanlar bağıranlar sağı solu yumruklayanlar gercekten inanılır gibi degildi, hele hele amerikalının yerdeki topa atlayışı ise hiç onlardan beklenilen bir davranış degildi,

Bu gun bir başka guzel olan olay ise, sayıları çok olmasa da, senelerdir ilk defa seyircinin 6. adam olarak takımla kaynaşması ve galibiyette çok ciddi rol alması idi,

Emegi geçen herkezin eline saglik,
Valentin sakat oldugu için oynamadı,

Tekel mi,
Ben ce izleyin, bu ligde çok can yakarlar, bu sene oynadığımız en sert ve sıkı rakipdi bence.

ultrAslan nerde ..yazık oluyo.

beyler bazılarınız salonda müthiş atmsfer var dı dio.ama salonda toplasan 200 kişi yok tu. 2.200 kişilik salonu dolduramıyoruz.aksine takım üst üste 3. galibiyetini aldı.lütfen ultraslan nden gitmio en maça 3000 4000 kişi gidiolar ultraslan nolur maçada gelin.buradada konuşmanın hiçanlamı yok.çaluk cocuk konuşuyo.sonra maç günü gelio ortada kimse yok.

hakemlerimiz

dün hakemleri tanıyamadım.bizim hakemlerimiz son haftalarda böyle bir kötü perfomansı olması beni üzüyo 9+ sinirlendiro...şemsettini çok sinirlendirdiler :atki :atki :atki :atki :atki :atki :atki :atki :atki :atki

Re: ultrAslan nerde ..yazık oluyo.

alan_savunması_dixon' Alıntı:
beyler bazılarınız salonda müthiş atmsfer var dı dio.ama salonda toplasan 200 kişi yok tu. 2.200 kişilik salonu dolduramıyoruz.aksine takım üst üste 3. galibiyetini aldı.lütfen ultraslan nden gitmio en maça 3000 4000 kişi gidiolar ultraslan nolur maçada gelin.buradada konuşmanın hiçanlamı yok.çaluk cocuk konuşuyo.sonra maç günü gelio ortada kimse yok.

Öncelikle ultrAslan hayali bir kişilik ya da hayali bir oluşum değil. Burada hepimiz ultrAslan ız, salonda gördüğün tüm taraftarlar ultrAslan. Yani neye dayanarak ultrAslan salonlara gelmiyor diye yazıyorsunuz anlamak güç.

Hadi her Galatasaray taraftarı ultrAslan' dır felsefesini de bir yana bırakalım; dün akşam salonda ben dahil birçok arkadaş vardı ki ultrAslan' ın kuruluş aşamasından beri bilfiil içinde olan ve bu oluşumun faaliyete geçirilmesi adına emek harcayan insanlar. Yani lütfen boş konuşmayalım, dışarıdan kulakdan dolma bilgilerle yazıp çizen çok sevgili basınımızı yanlış yönlendirmeyelim.

kaemre' Alıntı:
Sevgili duayenlerimiz, Önder ve Arda Kardeş,
hakemlerle ilgili yorumlarınızı alabilirmiyim,
Bas hakem ilk yarıda, 12 adet aleyhimize, 1 adet de lehimize duduk caldi,
Tufan a 3 adet 3 atışlık faul caldı, yanimda oturan ve basketbolla iç içe olan kişilerin yorumu , uçünün de faul olmadığı idi, bize 8 sayıya mal oldu,
İkinci yarı sizin onunuzde calmadığı ve çaldıgı 4-5 duduk vardı ki, az kaldı sahaya atlıyordunuz,

Bence bazı arkadaşlar üzülsede, daha çok çok iyi basketbol oynamasak da Hoca takımı takım yapmış, takım olma yolunda buyuk adımlar atılmış.
Son ceyrek maçi mı seyrettim yoksa bench i mi anlayamadım,
Savunmada ve hucumda de nerede ise tum bench sahanın içinde idi, ağlayanlar bağıranlar sağı solu yumruklayanlar gercekten inanılır gibi degildi, hele hele amerikalının yerdeki topa atlayışı ise hiç onlardan beklenilen bir davranış degildi,

Bu gun bir başka guzel olan olay ise, sayıları çok olmasa da, senelerdir ilk defa seyircinin 6. adam olarak takımla kaynaşması ve galibiyette çok ciddi rol alması idi,

Emegi geçen herkezin eline saglik,
Valentin sakat oldugu için oynamadı,

Tekel mi,
Ben ce izleyin, bu ligde çok can yakarlar, bu sene oynadığımız en sert ve sıkı rakipdi bence.

Her hafta hakem konusunu konuşmak aslında bizi çok düşürüyor. Yıllardır Fenerbahce' nin yaptığı olayı bizler gercekleştiriyoruz ki bu da ister istemez insanı üzüyor.

Ben açıkçası FIBA hakemi olmasına karşın baş hakem Elif INCI' den zerre kadar haz etmeyen bir basketbolseverim. İlla ki bir tarafı tutmasına ya da kayırıcı düdükler çalmasına gerek yok, fazlasıyla antipatik geliyor kendisi. Saha içindeki hal ve hareketleri hiç hoş görünmüyor. Bayan olmasının avantajıyla FIBA statüsüne kadar yükselmiş ancak bu statüyü ne kadar hak ediyor tartışılır. Maç içinde kendimi göstereyim, kahraman olayım edasıyla çok basit hatalar yapıyor. Bunları bilerek ve isteyerek yani bir tarafı kayırmak adına yapmıyor olabilir ama sonuçta ortaya karşılaşmanın skuruna etki edici bir takım hatalı düdükler çıkıyor. Bence bunlara dikkat etmeli Sn. Elif INCI.

Yardımcı hakemlere gelirsek; artniyet aramak istemiyorum ama bugün çok defa alakasız düdükler çaldılar. Ya bizler bu oyunu bilmiyoruz, ya da onlar gerçekten göremiyorlar. Ama tabi hakemin pozisyonu göremedim deme lüksü olmadığını varsayarsak, bu işte bir hata var.

Ben yine lafı Halil ÜNER' e getirmek istiyorum. Anlayabiliyorum hırslı ve heyecanlı bir teknik adam, hakkının yenilmesine kesinlikle dayanamıyor ki zaten hangi birimiz buna dayanıyoruz ki zaten ...
Ancak Halil Hoca yeterince iyi göremediği ya da doğru düdük çalınmasına ragmen yanlış yorumladığı pozisyonlar da bile hakemlere itiraz ediyor. Ha bu hakemleri bir sonraki pozisyon için etkileme çabası olabilir; zaman zaman bu etkilemeyi de başarıyor olabilir ama bu hareketlerin hakemlerde antipati yarattığı da düşünülmeli. Sonuç olarak Halil Bey hemen hemen her pozisyonda hakemlere itiraz ediyor, birşeyler söylüyor; bence bu hareketlerini biraz frenlemeye çalışmalı.

Arda nın yazığı gibi maça hafta başından bu yana seyirci çekmek için uğraşıyoruz vebence ateşleyici olarak gorevini yaptı bunun en buyuk kanıtı bırakın salonu soyunma odalarında neler konuşuldunu burda yazmak olmaz!

Başka bir taraftanda uA ilk isimleride kırmayıp bizleri maça geldiler buda güzel bir gelişme.

Bu alan savunması bence iyi oturdu gibi geliyor biraz daha üstüne gitmeliyiz bugunki gazete haberlerınden snra bakalım ksk maçı nasıl geçecek.

Bu elif daha bizim 2 maçımızı katletmişti hangi maçlar biri yazsın :)

Halil hoca gerekli gereksiz herşey itiraz ediyor ondan sonrada haklı oldgumuz yerdede itirazın anlamı kalmıyor..

Daha güzel günler göreceğiz buna inanmaya başladım!

her maç aynı senaryo.ilk yarı hiç mücadele etmyen yaklaşık 50 sayı yiyen birtakım.buna karşın 2.yarı taraftar gazıyla uyanan ve mücadele etmeden maçın kazanılamayacağını anlayıp kazanan bir takım.
hep iddia ediyorum,potansiyelimiz çok yüksek ama bi türlü kullanamıyoruz.
maçı takım değil tribündeki bizler aldık.resmen döve döve çevirdik maçı.
ipekçide olsaydı bu maç mümkün değil çeviremezdik.
az ama öz taraftar vardı.gene aynı yüzler,ekstradan gelen adam sayısı toplasan 10 kişiyi geçmez.neyse bizbize devam ediyoruz.
serhatla valentin'i tribünde görünce dayanamadım,maçın başlamasına 5 dakka kala gidip yardımcı antrenöre sordum bunun nedenini.
verdiği yanıt kadroda 2 tane altyapı oyuncusu bulundurmak zorundayız,bu sebeple mehmet ve ismet kadroya alınıp serhatla valentin kadro dışında kaldı dedi.
sakatlıkları varmı diye sordum;hayır yok tercih sebebiyle hoca onları gönderdi tribüne dedi.birinci ağızdan duyduklarım aynen bu.
randy inanılmaz bozuktu.whisby sanki yeterli değil bizim takım için yerine daha iyi bir uzun bulabilseydik harika olurdu.
ilk yarı fatih girdikten sonra 1blok birde smaç yapıp tam havaya girerken gitti çıkardı halil hoca o sırada dökülen hüseyini oyunda tutarak.
anlamak mümkün değil.
son bir dikkat ettiğim olay ise gökhan maç öncesi ısınırken 15 te 15 üçlük soktu.maçta süre alsaydı bunları sokabileceğini sanmıyorum.eskidende ısınırken şut kaçırmazdı maç esnasında attığı şut çembere değmezdi.
gökhanın üzerinde durulup mmental problemlerinin giderilmesi ve takıma katkı yapması sağlanmalı.

Hakemlere dert yanilmasini anliyamadim acikcasi.Bana gore hakemler TBl nin ustunde bir performans gosterdiler hakemlik adina.
Tufana calinan faullerdede hakliydi bana gore.
Tek hatalari kasti hareketleri kacirmalariydi.

Daha oncede yazdigim gibi bizim takim oyunun pislik tarafina kacmis gorunuyordu televizyondan.Belki macin basinda Tekelliler tesvik etti ama nolursa olsun bariz 5-6 tane kasti hareket sadece televizyonlara yansidi bizim oyuncular tarafindan.

Whisby-Fatih-Burak-Huseyin-Umut Yenice 5 lisi dun guzel kullanildi.Macin anahtarida buradaydi aslinda.

Tekeli tbrk etmek lasım aslında bu maçtan sonra
yok biz yenmeyelim deyip vermişler bize maçı saolsunlar

son periyod
dixon hadley hüseyin burak fatih (whisby)
ilk 5i ve alan savunması tutmuşta almışız maçı o sıralarda Malik çıkmış tabi sahneye almış götürmüş maçı
şu maçtan sonra takım olmaktan ziyade Malik nası tek başına çıkar maç alır onu görmüş olduk
bu sene böyle geçer gider Malik oynarsa kazanırız oynamassa kaybeder otururz.

Tekel bizim her daim yaptığımızı yaptı... :)

İkinci yarı rezil oynadılar,alan savunmasına çok kötü hücum ettiler,maçı tabiri caizse hediye ettiler...

Galibiyetler güzel ama...

Halil hocayı tebrik ediyorum. Sezon başında taraftardan 5 hafta süre istemişti. Nihayetinde sonuçta takım yavaş yavaş gerçek potansiyelini ortaya koymaya başladı. Önce çok zor bir Banvit deplasmanı sonrasında güçlü Tekel'e karşı da maçın son saniyesine kadar yapılan mücadele ile gelen galibiyet bizleri gelecek için ümitlendirdi.Takım yavaş yavaş rayına oturmaya başladı. İnşallah aynı mücadeleyi ilerleyen haftalarda ligin daha güçlü takımları Efes,Ülker, FB, BJK ve Telekom karşısında da gösterirsek(aslında Telekom'a karşı da iyi oynamıştık) play off'larda çok can yakabiliriz. Halil hoca merak etmesin taraftarların büyük kısmı hala kendisine inanıyor ve destekliyor