Galatasaray: 84-Pınar Karşıyaka: 80

adana dan ceyhan tarsus mersine maça gittiğimde maç başlamadan salondan nasıl çıkıp tren garına gideceğini düşünüyorum :) onlarda bu korkuyu hissetmeli :)

Re: GalatasarayCc-Pınar Karşıyaka(03-Kasım-Cumartesi 14:00)

KSK:71 DAÇKA:63 Son 6 dakika.

ksk aleyhinde çok ters düdükler çalınmıs salon bi ara çıldırmıs vaziyetteydi..

Protokoldan dahi hakeme itirazlar varmıs..

Dacka epey zorladı tabi asımın yoklugu da çok önemli eksiklik ksk için.

Çağlar en temiz maçta bile çıldırır onlar.Herkes onlara karşı özellikle Federasyon.Böyle bir düşünce yapıları var.Onun için temiz düdüklere bile itiraz etme eğilimindeler.

evet gelmeyi düşünüyolar istanbuldaki maça ama salon 3500 kişilik olduguna göre en fazla 350 kişilik yer ayrılmalı
zaten her sene kendi salonlarındaki maçlara rakip taraftarın gelmesini engelliyolar bu yüzden ben de gelmemeleri taraftarıyım ama gelsinler.

muratın dediği gibi fenerbahce-ulusoy ilişkisiyle karşıyaka-turgay demirel ilişkisi nerdeyse birebir :) hakem topu rakip takıma verse demirel istifa modundalar. ayrıca kendi sahalarındaki maçları baskıyla kazanmayı deniyolardır.

bu sene kalabalık gelicekler çünkü lide 4/4le başlamış olmak acayip gaza getirmiş kaf kaflıları. 4. haftadan liderliği başarı sayıp şampiyonluk şarkıları söylemeye başlamışlar.

neyse biz yarın koleji gecelim haftaya da hayırlısıyla ksk yı sahenkte yenip önümüze bakıcaz. ben haftaya bizim açımıdan gayet kalabalık bi tribün bekliyorum. zaten şu salonu bi kere doldursak eminim bidaha hiç boşalmıycak..

ve bu oyuncuların aldıgı ücretler de komık meblağlar;şu ana kadar ki performansları gösterıyor ki ksk bu işi bu sene iyi yapmış.

ozaman bu maç savunmayla kazanılır.kanımca hüseyini kenarda brakıp gaines owens ikilisini sahada çok tutmamız gerekecek

alpella maçındaki o canlı savunmayı karsıyaka maçında da yapmamız gerekiyo demek ki

bide asım parsın bizim için sorun olucagını hiç sanmıyorum
kuvvetli bi pota altımız var fatih bile asıma yeter ki bide hüseyin besok oldugunu düsünürsek dikkat etmemiz gerekn karsıyakanın diğer skorerleri kalır

Re:

Çağlar Torun' Alıntı:
ve bu oyuncuların aldıgı ücretler de komık meblağlar;şu ana kadar ki performansları gösterıyor ki ksk bu işi bu sene iyi yapmış.

emin ol sadece bu sene değil her sene bunu yapıyorlar.
domercant moskovada
marcus miami de unuttuğu bir kaç isim daha var allah bilir bunlar nereye gidecek.

Bunlarda bir iki sene sonrasının euroleague takımlarının almak için sırada beklicek bir kaç oyuncusu olucaktır
Bir arada Hollmanın döneminde Lloreda vardı o da iyi bir takıma gitmişti(Hatırlamıyorum ama iyi bir takımdı).Arda abi kabul edelim oyuncu bulmakta üstlerine yok Karşıyakanın.
Avery aklıma geliyo ister istemez.
Averye vericeğimiz parayı,uğraştığımız vakti,bozduğumuz sinirllerimiz boşa gittiğini görüyorum malesef

Re:

Mert Yigit Kazan' Alıntı:
Bunlarda bir iki sene sonrasının euroleague takımlarının almak için sırada beklicek bir kaç oyuncusu olucaktır
Bir arada Hollmanın döneminde Lloreda vardı o da iyi bir takıma gitmişti(Hatırlamıyorum ama iyi bir takımdı).Arda abi kabul edelim oyuncu bulmakta üstlerine yok Karşıyakanın.
Averye vericeğimiz parayı,uğraştığımız vakti,bozduğumuz sinirllerimiz boşa gittiğini görüyorum malesef

yazımda karşıyaka scoutunun kötü olduğunu belirten bir hava mı sezdin :)

Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka, Darüşşafaka'yı sahasında konuk etti. Baştan sonra büyük bir çekişmeye sahne olan maçta kazanan ev sahibi ekip oldu...

PINAR KARŞIYAKA: 92 - DARÜŞŞAFAKA: 86

Beko Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka, Darüşşafaka'yı 92-86 yendi.

Salon: Karşıyaka
Hakemler: Ufuk Akyüz x, Serhat Büker x, Sencer Yılmaz x

Pınar Karşıyaka: Barış xx 7, Gary xxx 24, Quinton xxx 20, Marshall xxxx 26, Volkan xx 2, Berkay x 1, Erhan x 2, Can x, Gökber x, Valentin xxx 10

Darüşşafaka: Melih xx 6, Vernan xx 7, Cline xxx 23, Brown xxx 19, Hakan xxx 13, Soner xx 6, Mesut x 5, Caner x 2, Kadir x, Barış Güney xx 5

1 periyot: 20-16
Devre: 42-37 (Pınar Karşıyaka lehine)
3. periyot: 62-55
Beş faulle çıkanlar: 38.15 Quinton, 38.30 Gary (Pınar Karşıyaka), 39.54 Barış Güney (Darüşşafaka)

Maçın periyotları
Darüşşafaka'nın hızlı oyunu ile başlayan karşılaşmanın ilk dakikaları, Brown'ın basketleriyle bu takımın üstünlüğü ile geçildi. Maçta kısa sürede dengeyi sağlayan Pınar Karşıyaka, ABD'li oyuncuları Quinton, Garry ve Marshall'ın hücumdaki etkili oyunları ile 5. dakikayı 16-11 önde tamamladı.

Darüşşafaka, rakibinin basketlerine Brown ve Hakan ile cevap vermesine karşın, ev sahibi takım farkı korumasını bildi periyotu 20-16 önde geçti.

İkinci periyotta oyuna hızlı başlayan taraf Pınar Karşıyaka oldu. Takımda oyun kurma görevini üstlenen Barış Ermiş, pota altında Garry ve Quinton'a yaptığı asistlerle takımının farkı açmasını sağladı. Karşılaşmanın 12. dakikasından sonra iki takımın karşılıklı basketleri ile süren devre, Pınar Karşıyaka'nın 42-37 üstünlüğü ile sona erdi.

Üçüncü periyotta Karşıyaka'nın oyuna tutuk başlaması ve art arda hücumlardan boş dönmesinden yararlanan konuk takım, 23. dakikada farkı 5 sayıya indirdi: (50-45)

Pınar Karşıyaka, seyircisinin coşkulu desteğini de arkasını alarak alınan molalardan sonra bu periyodu da 62-55 önde geçmeyi başardı.

Maçın son bölümü, iki takımın basketleriyle başladı. 36. dakikası 77-69 Pınar Karşıyaka'nın üstünlüğü ile geçilen bu bölümde, Darüşşafaka, Brown ve Hakan'ın basketleriyle maçtan kopmamaya çalıştı. Maçın 38. dakikasında Pınar Karşıyaka'dan önce Quinton, ardından da Gary'nin oyun dışı kalmasından yararlanan Darüşşafaka, son bir dakikada farkı önce 5 sayıya (86-81), hemen ardından da Hakan'ın attığı üçlükle 2 sayıya indirdi.

Maçın bitimine 8 saniye kala Darüşşafaka'dan Hakan'a çalınan kasti faul, maçta kısa süreli gerginliğe yol açtı. Serbest atışları sayıya çeviren Pınar Karşıyaka, maçı 92-86 önde
tamamlayarak, ligde çıktığı 4. maçtan da galibiyetle ayrıldı.

MAÇTAN NOTLAR
Maç öncesi Pınar Karşıyaka, salona ''Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez'' yazılı pankartla çıktı. Oyuncular, maç öncesi ısınma hareketlerini, terör saldırılarını protesto etmek için siyah eşofmanlarıyla yaptı.

Karşıyaka Salonu'nun tüm köşelerinin Atatürk posterli Türk bayraklarıyla donatıldığı maçta, tribünler Karşıyakalı taraftarlarca tıklım tıklım dolduruldu. Öte yandan, maçın ikinci periyodunun sonlarında verilen hakem kararları, Pınar Karşıyaka taraftarınca uzun süre ıslıkla protesto edildi.

Re: Re:

Arda Öztürk' Alıntı:
[quote="Mert Yigit Kazan":bacc2]Bunlarda bir iki sene sonrasının euroleague takımlarının almak için sırada beklicek bir kaç oyuncusu olucaktır

yazımda karşıyaka scoutunun kötü olduğunu belirten bir hava mı sezdin :)[/quote:bacc2]

Yok abi aksine seninle aynı düşüncede olduğumu belirtmek istemiştim :)
Bizde oyuncu alırken biraz kariyerine bakılıyor sanki.Ama bazende yan etksi oluyor

büyük takımda kumar oynamak hocanın geleceğini etkiliyebilir ama...gidersen ucuz yetenekli diye adlandırıla bir adam alırsın sonra predziç gibi çıkar sonuç malum :)

Re:

Murat İnal' Alıntı:
Gary xxx 24, Quinton xxx 20, Marshall xxxx 26,
Geriye kanal sayı yapan 5 kişi toplamda : 22
Geçen yılın Casa Ted Kolej'i işte...Onlarda ligde böylelerdi hatırlırsak! 3 yabancılarıyla skor üretiyorlardı ama bende sanmıyorum Karşıyaka'nın ligde ilk 4'te bulunacağını! ilk 7 diyebilirim! Ayrıca katılıyorum 3500 kişilik yer varsa 350'den fazla yer ayrılmamalı Karşıyaka'lı taraftarlara aslında hiç ayrılmasa daha iyi ama neyse 350 kişi olsada farketmez sesimizi bastıramazlar ksk maçını alacağız !!!

Umarım geçen seneki olaylar olmaz Karşıyaka maçında. Ayrıca ilk 7 ne demek yahu? Karşıyaka iyi takım, Türkleri de kötü değil, ayrıca koçları iyi.