Galatasaray-Banvit(Galibiyet klasiği)

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Burak ; gazetede okumuştum.Sakatların iyileşmesiyle moraller iyi yazıyordu.Oynuyacaklar galiba.

Sabah'ta yazıyordu.İsim olarak birşey yazmıyordu ama...

bu takımımızın taraftarla ayhan şahenkte buluştuğu ilk maç (benim yaşım 13 ve ataköyde oturuyorum geçen sene playoff maçlarından bjk maçında you will never walk alone ve fb maçında die for you pankartlarını hazırlayan ve 5,6 arkadaşla birlikta açan kişi bendim hatta alpella maçında bayrak sallayanda bendim orada olanlar hatırlayacaktır.) ben ayhan şahenke maalesef gelemiyorum ama gidenlerin iyi bir pankart hazırlamasını bekliyorum (benimkilr gibi amatör olmazlar inş.) GALATASARAY armasını yalnız bırakmyanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Beko Basketbol Ligi | Galatasaray Cafe Crown ? Banvit

Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi?nin 1. haftasında 14 Ekim Pazar günü saat 14.00?da Ayhan Şahenk Spor Salonu?nda Banvit?i konuk ediyor.

Maç Info
Maç: Beko Basketbol Ligi | 1. Hafta
Stat: Darüşşafaka Ayhan Şahenk
Tarih: 14 Ekim Pazar / 14:00
Hakemler: Fatih Söylemezoğlu, Zafer Yılmaz, Altuğ Köselerli
Canlı Yayın
TV: NTV

Galatasaray Cafe Crown
Bu sezon kadrosuna 3 yerli, 4 yabancı oyuncu katan takımımız ligin ilk maçına Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu?nda çıkıyor. Geçtiğimiz sezon play-off yarı finali oynayan Galatasaray Cafe Crown bu sezon aynı ULEB Cup?ta da mücadele edecek. Opel Türkiye Kupası?nda yeni bir takım olmanın sıkıntısını çeken ekibimiz Çanakkale?de oynadığı maçlar sonunda son sekize kalma başarısı gösteremedi.

Son 3 Maç
Beşiktaş Cola Turka: 73 Galatasaray Cafe Crown: 58 (Opel Türkiye Kupası)
Galatasaray Cafe Crown: 65 Oyak Renault: 64 (Opel Türkiye Kupası)
Mersin BŞB.: 85 Galatasaray Cafe Crown: 61 (Opel Türkiye Kupası)

Banvit
Sezon öncesi Uşak?ta yapılan Opel Türkiye Kupası 1.kademe maçları sonucunda 8?li finallere yükselme başarısı gösteren Banvit, kadrosunda 4 yabancı oyuncu bulunduruyor. 2006-2007 sezonuna asistan antrenör olarak başlayan ve son 3 ay baş antrenörlük görevini devralan Selçuk Ernak?ın çalıştırdığı Banvit geçtiğimiz sene normal sezonu 7. sırada bitirdi.

Son 3 Maç
Türk Telekom: 90 Banvit: 73 (Opel Türkiye Kupası)
Banvit: 84 Kepez Belediye: 74 (Opel Türkiye Kupası)
Banvit: 83 Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi: 70 (Opel Türkiye Kupası)

Banvit Kadro
Mike Mokongo - Guard 1,80
Derya Yannier - Guard 1.91
Ufuk Gürgen - Pivot 2,05
İnanç Koç - Forvet 2,02
Caner Topaloğlu - Forvet 1,97
Erdal Albayrak - Forvet 1,92
Yiğitcan Turna - Guard 1,85
Ümit Sonkol - Forvet 2,06
Chris Hill - Forvet 1,92
Smiljan Pavic - Pivot 2,10
Kenny Adeleke - Pivot 2,05
Yunus Çankaya - Forvet 1,99
Mutlu Demir - Pivot 2,10

Geçen sezon ahmet cömert te oynanan bütün maçlara gittim ama bu sezon malesef maçlar ayhan şahenkte old. için bana biraz uzak kalıyo onun için maçlara gidemicem:(fb,bjk,efes,tt maçları hariç tabikide:)...Şunu da belirtmek isterim burda bazı arkadaşlar ayhan şahenkte gerekli havayı takım yakalayamacak gibilerinden sözler belirtmişler bence bu sezon dee brown un takımı alışmasıyla yine güzel günler bizleri bekliyooo....

Valla takıma son bir haftada çok yüklendim fakat 1 gündür aşırı heyecanlıyım maç var diye.Merakla bekliyorum özellikle oyunumuzun güzel olmasını diliyorum.Tufan ve Fatih'in katılımıyla takımda herşeyin oturmuş olmasını umut ediyorum.Haydi Taraftar yalnız bırakmayın takımımızı.

Uzun bi aradan sonra tekrar merhaba diyorum hem lige hemde foruma.
YArın için oldukca heyecanlıyım.iyi bir açılış yapmamız gerekiyor ama sadece bu yeterli olacak gibi değil oynadığımız 30 maçıda en üst düzey oynamamız lazım.Gerçekten buda inandırıcı gelmiyor kulağa.Bugünkü türk telekom-bjk maçından sonra bunu artık anlamamız gerekiyor.3 günde 4 rakibimizide izledik.(ayrıca efesi minnesota maçında canlıda izledim)bu yıl başarı beklemek başarılı olmak sürpriz olur bizim için.Ama armamız Galatasaraysa her zaman sürprizler yapabilecek kapiliyettedir.Yeterki taraftar desteği hep olsun

Forumdan ricam yarınki olası yenilgide (ki bana göre 10 farkla filan yenileceğiz) hemen "Murat Özyer istifa" "Şunu gönderelim bunu gönderelim şunu alalım" tarzı laflar söylenmemesidir.

Salon hakkında artık 1 şey daha sölemeyeceğim anlatılmaz yaşanır inşallah takımımızla Tribünümüzle mükemmel 1 sezon bizi bekliyor :)

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Valla takıma son bir haftada çok yüklendim fakat 1 gündür aşırı heyecanlıyım maç var diye.Merakla bekliyorum özellikle oyunumuzun güzel olmasını diliyorum.Tufan ve Fatih'in katılımıyla takımda herşeyin oturmuş olmasını umut ediyorum.Haydi Taraftar yalnız bırakmayın takımımızı.

Aynen.
İster istemez bir heyecan oluyor tabi
Tek dileğim yarın geçen hazırlık periyodundaki kötü basketbola taraftarın muhteşem desteğiyle bir sünger çekilmesi...

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla geçmiş yıllarda Ayhan Şahenk Spor Salonu'nun çatısında bir sorun vardı.Bilindiği ve görüldüğü gibi İstanbul'da bugün sağanak yağış etkili oldu.Bir sorun oluşturur mu?Bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfen...(Biz yağmur da yağsa..Kar da yağsa tribünde olacağız..)

Can Altay' Alıntı:
Forumdan ricam yarınki olası yenilgide (ki bana göre 10 farkla filan yenileceğiz) hemen "Murat Özyer istifa" "Şunu gönderelim bunu gönderelim şunu alalım" tarzı laflar söylenmemesidir.

Söz veremem :roll: :roll: :D

Banvit'te Smiljan Pavic, yeterli performansı gösteremediği için gönderildi.

Yerine yeni bir 4 numara düşünüyorlar.

Önümüzdeki haftalarda açıklanacakmış isim, bir kaç aday varmış şu an.

Bugün uzun rotasyonu ''Kenny Adeleke- Ümit Sonkol - Mutlu Demir - Ufuk Gürgen'' 4'lüsüyle kurulacak.

Bilginize.;)

Re:

Tugay Aktepe' Alıntı:
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla geçmiş yıllarda Ayhan Şahenk Spor Salonu'nun çatısında bir sorun vardı.Bilindiği ve görüldüğü gibi İstanbul'da bugün sağanak yağış etkili oldu.Bir sorun oluşturur mu?Bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfen...(Biz yağmur da yağsa..Kar da yağsa tribünde olacağız..)

Tugay Abi ben Sarıyer'de oturuyorum.Evim salona yakın , okulum çok yakın.Okul olduğu günler yani haftaiçi hergün Ayhan Şahenk'in önünden geçiyorum.

Çatı sorunu geçen sezon telaffuz edildi.Biz yine maçlarımızı orda oynayacaktık , fakat çatı sorunu dendiğinden oynayamadık.Peki ama Darüşşafaka sezon boyunca nasıl orda oynadı.

Ben hep ordan geçtim çatıyla ilgili bir onarım , yapım , çalışma görmedim.

Bize geçen sezon kira fazla gelmiş olabilir diye düşünüyorum.Çünkü çatı sorunu hikaye gibi.Tamam ufaktan çatıdan su akıyordu seyircisiz ilk maçta ama sonra hiç öyle birşey olmadı.Çünkü Darüşşafaka sezonu orda geçirdi.Entresan..

Bence herhangi bir sorun oluşturmaz.Geçen sezon Darüşşafaka'ya oluşturmadığı gibi...

Evet yağmur var ama dindi gibi.Ne olursa olsun yağmur yağsa da kar yağsa da tribünde yerimizi alacağız zaten.

Evet çıkıyoruz.İlk önce Taksimdeyiz saat 1 de de allah nasip ederse salonda olacaz.Haydi aslanlar bir zafer günü daha yaşatın bize...

Can Altay' Alıntı:
Açıkça söylemek gerekirse yensek dahi bu teknik ekibin başarıla olacağına olan inancım neredeyse hiç yok, bu sebepten dolayı yenmemiz ya da yenilmemiz benim fikirlerimi değiştirmeyecektir, kaldı ki Sn. Murat Özyer'in kişilğine inanılmaz bir saygım vardır, kardeşi Sedat Abiyi çok severim.

Pavic'in gönerilmesine sevindim ben. Performansını bilemem ama hareketli bir oyuncuydu. hüseyin'i zorlamasından çekiniyordum. banvit son yıllardaki kadar iyi bir yerli rotasyonuna sahip değil. Türkiye kupasından sonra biraz form tuttuysak ve oyuncular birazcık daha birbirlerine ısındıysa, kaynaştıysa ben rahat bir galibiyet alacağımızı umuyorum. Mokondo-Dee eşleşmesinde üstünlüğü sağlarsak maçı rahat kazanmamız gerekir.