Galatasaray CC - Beşiktaş CT

fitch i elestiren bu konuda benle ve diger fitch yanlısı kisilerle tartısanlara kapak olsun bu mac
baska hic bir yorum yapmıcam fitch in top kaptırmasına laf edenlere tek cvbım takım halınde yapılmıs 19 tap kaybı ve buna kkarsılık bjk nin kaybettiği 9 top

Graves'i beğendim.Belki düsündügümüz tip değil ama Fatih'ten hücüm bakımından cok daha faydalı olacagı kesin.Kalcayı ve vücüdü cok iyi kullanıyor.

Fitchsiz de bu takım bukadarını verio.Mitcell'in da performansı düsüyor fitch olmayınca.

Taraftar harikaydı.

Hakemler :? onlar hep böle devam...

Taner Murat hoca ne yapsın Adamın Kafa Bir milyon..Oda haklı kendince..oyunda sanırım TAKIMIMIZ 25 top kaybı yaptı..holmanda topu elinde tutan bir oyuncu değil cemali tercih etti holman yerine..doğal olarak ;)

Gökce Başaran' Alıntı:
Graves'i beğendim.Belki düsündügümüz tip değil ama Fatih'ten hücüm bakımından cok daha faydalı olacagı kesin.Kalcayı ve vücüdü cok iyi kullanıyor.

Fitchsiz de bu takım bukadarını verio.Mitcell'in da performansı düsüyor fitch olmayınca.

Taraftar harikaydı.

Hakemler :? onlar hep böle devam...
Maçı harika yorumladın..Sonuna Kadar katılıyorum :claps

Dünyadaki en artsit basketbol hakemleri bizim ülkemizde var.

Nede olsa futbol kadar popüler değil hatanın kralını yapsan kimse sana karışmaz, hiç bir eleştirmen seni konuşmaz. At koşturuyorlar rahat rahat. Oto boka teknik faul verirler, kafalarına göre hucüm fauller çalarlar. Hele Tolga daha içeri yüklenirken hakemin düdüğü ağzında faulu çalmaya şartlanmış bekliyor.

Fatih her geçen daha kötüye gidiyorsun artık elinde top tutmaktan bile aciz duruma gelmişsin.

Fitch için artık her ne kadar bencil, disiplinsiz kendine kafasına göre takılıyor densede bu maçtan sonra kıymeti anlaşılmıştır inşallah.

Yeni transfer fena değildi ama bana biraz ağır gibi geldi. En azından Hollman ve Cemal'dan hatta Fatih'ten bile daha çok katkısı olacaktır.

Taraftar için söyleyecek birşey yok herkez bugün görmüştür zaten göreceğini.

Burak Ceyhan' Alıntı:
Taner Murat hoca ne yapsın Adamın Kafa Bir milyon..Oda haklı kendince..oyunda sanırım TAKIMIMIZ 25 top kaybı yaptı..holmanda topu elinde tutan bir oyuncu değil cemali tercih etti holman yerine..doğal olarak ;)

Yalnız bence yinede alınmalıydı.Mesela Holman ve Graves ile savunmada iyi iş yapardık.Ayrıca Holman birazda hücum ribauntlarına katkı yapardı.Çünkü karşısında Cevher olacaktı ve hatta hatırlayan olursa Holman ilk maçta Cevher ile eşleşirken hücumda ekstra 2-3 hücum ribaundu alıp bunları baskete çevirmişti.

Maçtan yeni geldik biraz gerginim,

Söylemek istediğim birincisi bugün takımı başta Fatiih Solak yakmıştır! inanılmaz kötüydü...Ama en az onun kadar kötü olan Hakemlerdi!!!!

Kurulu saat gibi ilk periyoddan itibaren hakemler bariz bir şekilde takımın direncini kırdı.Öyle anlarda devreye girdilerki tam takım bjk yi yakalamışken önüne set çektiler..

Bütün Galatasaraylıların gurur duyması gereken tek birşey var,

SALONLARA SIĞMAYAN, YENİLDİĞİNDE BİLE SALONU İNLETEN TAKIMINI KUCAKLAYAN TARAFTARI!

Taner Tuna' Alıntı:
Yalnız bence yinede alınmalıydı.Mesela Holman ve Graves ile savunmada iyi iş yapardık.Ayrıca Holman birazda hücum ribauntlarına katkı yapardı.Çünkü karşısında Cevher olacaktı ve hatta hatırlayan olursa Holman ilk maçta Cevher ile eşleşirken hücumda ekstra 2-3 hücum ribaundu alıp bunları baskete çevirmişti.
evet haklısın bencede Cemal Yerine Holman alsaydı daha iyi olurdu..ama olsun play-off maçlarında fitch'le Graves'le büyük işler yapıcaz..ben bundan eminim :atki

Murat Cantas' Alıntı:
Maçtan yeni geldik biraz gerginim,

Söylemek istediğim birincisi bugün takımı başta Fatiih Solak yakmıştır! inanılmaz kötüydü...Ama en az onun kadar kötü olan Hakemlerdi!!!!

Kurulu saat gibi ilk periyoddan itibaren hakemler bariz bir şekilde takımın direncini kırdı.Öyle anlarda devreye girdilerki tam takım bjk yi yakalamışken önüne set çektiler..

Bütün Galatasaraylıların gurur duyması gereken tek birşey var,

SALONLARA SIĞMAYAN, YENİLDİĞİNDE BİLE SALONU İNLETEN TAKIMINI KUCAKLAYAN TARAFTARI!
İyi güzel söylüyorsun Murat Abi'de ya yenebileceğimiz takımlara her ne kadar Hakemlerin etkisi az olsada onlar yüzünden yenilmemiz zoruma gidiyor..örneğin;darüşşafaka maçı,bugünkü beşiktaş maçı :oops: :oops:

Öyle yada böyle maalesef tek bir oyuncuya bağlı bir takım olduk. Fitch olmadığında alternatif skor üretecek oyuncu yok. Halil Üner Dixon'a dayalı bir oyun oynatıyordu, şimdi de Murat Hoca Fitch'e dayalı... Takım olamadığımız sürece başarının gelmesi, play-off larda yükselmek imkansız. Yabancı oyuncuların kenarda unutulmak için transfer edildiği tek takımız herhalde. Yabancı sayısında sınırlama olmadığı halde bu kadar az oynayan başka bir oyuncu var mı?

Yaklaşık 28 yıldır basketbol oynuyorum ancak bu şekilde ne yaptığını bilmeyen GS çok az gördüm. Umarım yeni Amerikalı takıma katkı sağlar ve yanına bir tane daha getirilir. Bu arada seyircimize helal olsun. Karşıyaka maçından sonra çok kızmıştım ancak bugün salonda olan seyircilerin tamamını kutluyorum.

Fitch'le oynamaya alışkın olan takımımız onun eksikliğinde beklendiği gibi hücumda çok bocaladı ama en çok beğendiğim kişi kesinlikle Murat Kaya'ydı mükemmel mücadele etti...
Tolga Tekinalp'in aldığı dakikaların anlamını hiç anlamış değilim kesinlikle daha doğru tercihler olabilirdi...
Yeni transferimiz Graves'i ise oldukça beğendim, takımı en iyi ateşlediği ve onun önderliğinde farkı kapadığımız anlarda 5 faul alması bence maçı koparan etkendi, fiziğine ve dominantlığına bayıldım kale gibi pota altında...
Maç tam havasına girerken inanılmaz düdükler çalan ve tam sayamadım ama sanırım 4 teknik faul çalarak en az 8 sayıya neden olan çok engin basketbol bilgili ukala hakemlerimizi kutluyorum bir kez daha!!!
Maç öncesi, devre arası, molalarda salondaki iğrenç müzik yayını kimin eseriyse onu da kutluyorum!!!ev sahibi olmak bu kadarmı kötü kullanılır...Salonda bir derbi maçında Flamenko müziği yerine GALATASARAY marşları duymak isterdim, bundan sonra cd'mizle gelelim...Kenardaki tanjevic ve alt sırasındaki Fitch bile bir ara tam tepelerindeki gereksiz müziğe gülmeye başladılar:)
Son sözüm büyük GALATASARAY taraftarımıza özellikle son dakikalardaki sayı yediğimiz anlarda bile dahada artan desteğimiz gözlerimi yaşarttı ve mağlubiyeti bile farklı bir şekilde tattırdı bize...

Bence Fitch olmadigi zaman diger oyuncularimiz asiri etkisiz kaliyor. Fitch oldugu zaman üretigi sayilar ve aldigi sorumluluk ile diger oyuncular daha rahat oynuyor ve sutlari daha güvenerek kullaniyor. Böylece skorda fazla sikinti cekmiyoruz. Dikkat ederseniz Mitchell Fitch olmadigi zaman sudan cikmis balik gibi oluyor. Böyle sorunlar bircok takimda var. Engin Atsür olmadan NC State ayni duruma geliyor. Oyundan bi ciksa üst üste top kaybi yapiyorlar. Nowitzki olmadan almanya veya Tutku olmadan TT. Bunlar gayet normal seyler. Sonucta biz bir yildizlar karmasi degiliz. Bench denen sey kisitli zaten. Fitch gibi ligin sayi krali ve bir numarali skor opsiyonumuzun olmayisini kaldiramiyoruz. Bu bizim seviyemizdeki bir takim icin gayet normal. Pozitiv düsünelim. Fitch ile beraber play offlarda acik ara favori oldugumuz belli. Ayrica Jeff Graves pota altindan sayi bulma krizimizi sona erdirebilir. Sirti dönük gayet iyi oynuyor. Biraz takima ve lige alisirda iyi is cikartacak gibi. Benim icimden iyi seyler geciyor Jeff hakkinda. Insallah bizi yaniltmaz. Haftaya cok cok önemli Banvit maci var. Artik ölüm kalim maclari geldi catti. Bu maci kafamizdan silip ileriye bakmaliyiz.

mutlu oldunuz di mi fitch'siz galatasaray yenilince?? kötü oynadık 24 top kaybının üzerine de pek birşey söylenemez zaten bugün herkes çok kötüydü ama fitch yoktu mazeretlerinin arkasına sığınmak bize yakışmaz nerde inançlı galatasaray taraftarı oldu olacak fitch fan club olarak değiştirelim adımızı

Maçtan yeni geldim yoruldum biraz ama düşüncelerimi yazmadan edemeyeceğim..

Önce salon ve yönetimden başlayalım..Önce bizi 1-2 adım yukarı çıkardılar..Kendi evimizde terörist muamelesi yaptılar..Sonra pota arkasına seyirci almama gafletine düştüler..Sonra karşı tarafa seyirci geçirmeme..Şimdi rakip bench arkasını boş bıraktık..UYUMA YÖNETİM..Yakında bizi sadece protokol arkasına alacaklar...Yukarıya..Yada hiç gelmeyin diyecekler..Ya salonuna sahip çık yada salonu değiştir..

Hakemlere gelirsek..Ağzına vermişler bir düdük özellikle baş hakemin..Kim tam hatırlamıyorum..Devamlı aynı hakem çalıyor..Sanırım Engin Kennerman..İlk yarıda her müdahaleye faul çalan böyle gerzek hakemler varken ligin gelişmesi mümkün değil..Artı verilmeyen 8 sn..Adam 14 sn varken geçti ya..Artı 24 sn doldu adam faul çalıyo..Kazayla hakemlerden biri görmese dolduğunu yuttutacaklar bize..Allah'tan sahaya giren olmadı,büyüklerimiz tetikteydiler zaten..

Rakibe gelirsek..O Harvey midir nedir maçtan önce iğrenç hareketler yaptı tribüne..Kendimi zor tuttum dalmamak için adama..Beşiktaş kenar ve yönetimi ve kaptanı ise her kim ise bilmiyorum önemli de değil oyuncuyu uyaracaklarına daha göğüs göğüse çarpışıp taraftarı tahrik etmeyi tercih ettiler..Bu kadar karaktersiz olunmaz ya..Adam gibi oynayıp kazanmak varken..

Gelelim bizim takıma..

Oynamayan Fitch'i çok aradık..Top kaybediyor tamam ama gerçekten skor açısından çok çok lazım bize..Murat hoca umarım Fitch'i daha iyi kullanabilir maçta..Güveniyorum ben ona..

Burak ile Tolga'yı beraber değerlendirmek isterim..Ne zaman yetişeceğiz rakibe bu ikili sahneye çıkıyor..Biri boşken üçlük atmaz biri devamlı üçlük sallar..İkisi de devrini doldurdu..Tamam Burak çok iyi Galatasaraylı ama bu takıma zarar veriyor..

Jeff bence iyi transfer..Pota altı savunması iyi..Vücudunu iyi kullanıyor..Ribaundlarda da iyi..Top tutabiliyor ve pota altından sayı bulabiliyor ama..Kendisi yaratamıyor pozisyonu..Daha iyisi de olabilirdi ama daha yeni gelmiş oyuncu için fena değil..

Diğer oyuncular ellerinden geleni yaptılar..Takım olarak eh işte..

Murat hocaya gelirsek..Burak ve Tolga'yı bu kadar oynatmasından dolayı eleştiriyorum ama maçtan sonra çok güzel bir atmosfer vardı salonda..Soyunma odasına gitmişti Murat Hoca..Tribün liderimiz Ömer abi gitti getirdi..Seyirciye teşekkür etti kucaklaştı..Giderken de gözlerinden yaş geldi..İŞTE GERÇEK GALATASARAYLI..Bizi bırakma Murat Hoca..Seni çok seviyoruz..

Seyirci için söylenecek pek birşey yok..Sahaya birşey atılmadığı ve sahaya girilmediği için şanslıyız..Onun dışında hiç susmadık..Susmayacağız da..Ellerim boğazımız ayaklarımız ağrısa bile..

Levent ÖKTENER' Alıntı:
dikkatli olmak lazım..beşiktaş böyle hedef maçları her zaman iyi oynar ve sonuca gider..ama aradaki 2 galibiyetlik fark önemli tabi rehavette olabilir takımda..yenersek 4. lüğü garantileriz hoş olur ama kaybedersekte dünyanın sonu olmaz tabi..

maçtan önce yazmıştım bu yazıyı..olduda,beşiktaş iyi oynar bu maçları iyi hazırlanır ve kazanır eğer bi direnç gösteremesseniz sahada murat didinin hamlelerine rahat rahat kazanır beşiktaş..bu şekildede gerçekleşti zira maç..
ayrıca sölemeden geçemeyeceğim bizim X oynasa burak'tan daha fazla verim vermesse adam deyilim ben.. :)
telekom efes fb ülker ve 2. beşiktaş maçları kayıp..halil hocayla da kaybediyorduk zaten bu maçları..ve bu seyirci desteğinin 10 da 1'i yoktu arkasında geçen senelerde takımın buna rağmen hala bu maçları kazanamıyorsak Murat hoca'nın bi oturup düşünmesi geldi bence artık..4.lükte giderse amaçsız bi sezon olur yine..

Erhan Gür' Alıntı:
Öyle yada böyle maalesef tek bir oyuncuya bağlı bir takım olduk. Fitch olmadığında alternatif skor üretecek oyuncu yok. Halil Üner Dixon'a dayalı bir oyun oynatıyordu, şimdi de Murat Hoca Fitch'e dayalı... Takım olamadığımız sürece başarının gelmesi, play-off larda yükselmek imkansız. Yabancı oyuncuların kenarda unutulmak için transfer edildiği tek takımız herhalde. Yabancı sayısında sınırlama olmadığı halde bu kadar az oynayan başka bir oyuncu var mı?

Yaklaşık 28 yıldır basketbol oynuyorum ancak bu şekilde ne yaptığını bilmeyen GS çok az gördüm. Umarım yeni Amerikalı takıma katkı sağlar ve yanına bir tane daha getirilir. Bu arada seyircimize helal olsun. Karşıyaka maçından sonra çok kızmıştım ancak bugün salonda olan seyircilerin tamamını kutluyorum.

Fitch'e bağlı olduğumuz doğru, ama bu biraz da mecburiyetten oluyor maalesef. Çünkü saf skorerimiz yok Fitch dışında. Bugün Fitch'i kenara aldığımızda bile uzunlarımızın kalitesizliğinden Murat gibi penetresi sıfır tam bir görev adamından, içeri girip sayı atmasını bekliyoruz. Haftalardır hep söylüyorum, bu takımın sahadaki guardı ve lideri Fitch, Mithell'ın falan bulduğu üçlükler hep Fitch'in sahayı geçip çıkardığı paslar sonucu oluyor dikkat edersiniz. Zaten Tufan'ınkiler de hep asist üzerinden. Çünkü dediğim gibi saf skorerimiz, şöyle kendi şutunu yaratıp sayı üretebilecek Fitch dışında bir oyuncumuz yok.

E o zaman yapılacak şey, iyi çalışıp çok mükemmel bir takım oyunu oynamak. Ama artık günümüz basketbolunda takım oyunu arka planda kalmaya başladı ve maçın özellikle kritik dakikalarında takım oyunları değil, bireysel yetenekler konuşuyor. Murat hoca bunu bildiği ve modern düşünceye sahip bir koç olduğu için bu sistemi oynatabiliyor olabilir; ancak bu maçın sonunda olursa anlarım. Tüm maç olmasına ben de sizin kadar anlam veremiyorum elbette.

Bir de haftalardır maça gelen abilerime, kardeşlerime hep Fitch'in üst düzey savunmasına dikkat etmelerini istedim. Fitch çok mücadeleci ve hırslı, aynı zamanda top çalma bakımından etkili savunma yaptı bu haftaya kadar. Onun yokluğunu da bugün Murat'ın fazla yavaş ayaklarının yerine aramamışlık yapmamışızdır herhalde..

Burak Ceyhan' Alıntı:
İyi güzel söylüyorsun Murat Abi'de ya yenebileceğimiz takımlara her ne kadar Hakemlerin etkisi az olsada onlar yüzünden yenilmemiz zoruma gidiyor..örneğin;darüşşafaka maçı,bugünkü beşiktaş maçı :oops: :oops:

Söyledim zaten güzel kardeşim hepimizin zoruna gidiyor ama bu işin biraz da masa başı olayı var.Bu da yönetimin işi! Hakkımızı aramak onların görevi,biz nasıl tribünde görevimizi eksiksiz yapıyosak her şartta haklarımızıda onlar koruyacak..

Ayrıca bazen yenilicez bazen yenicez ama Galatasaraylılık en kötü gününde bile göğsünü gere gere gururla ayakta durmaktır...Bugünkü maçta gerideyken bütün salonun sevgisini haykırması gibi!

14 sene Şampiyonluk görmediğimiz yıllarda olduğu gibi...