Galatasaray CC - Fenerbahçe Ülker

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Can Altay' Alıntı:
Şu maçtan sonra 4. olsanız kaç yazar olmasanız kaç yazar...
Aynen....

Yahu yenilin tamam da böyle yenilgi olmaz kardeşim. Tribündeki taraftara, tv başındaki milyonlara yazık yahu.

Yenilin ama sahada da adamları dövün(kavga şeklinde değil), azıcık reaksiyon gösterin şu farka.

Seyirciye helal olsun, gözlerimizi yaşarttılar.

YAzık mücadele bile etmediler.........

İnanıyordum ben bu takıma.Yenilseler bile Telekom maçı gibi olur,maç sonu herkes avucu patlayarak alkışlar diyordum.
Adamlara tarihlerinin en farklı galibiyetini verdiniz şu atmosferde,helal olsun hepinize...
Bundan sonraki maçlarda en fazla 50 kişi olur.Üç maç salon doldu üçünde de ezildik.Sefilleri oynayan Beşiktaş'ı eleyince mutlu oluruz,öyle geçer gider bu sezon da...

Maç içinde teşekkürü hakeden tek şey var o da "Galatasaray Seyircisi"..40 dk. hep destek tam destek yaptılar ama bizim adamlarda aynı şeyi göremedik..Yani taraftara aynı cevabı onlar sahada veremediler..Ben Galatasaray oyuncusu olsaydım kendimi bıraktım canımı dişime takar taraftar için oynardım..Hiç olmazsa farkı kapamaya uğraşırdım ama özellikle son periyot onlardan gelen geçen bomboş atışlar attı..Bence mücadele böyle olmamalı..Formanın hakkını vermeli oyuncular..Bu fark Galatasaray'a hiç yakışmadı..Umarım bu farklı yenilgi oyunculara çok büyük ders olur

Can Kırımlıoğlu' Alıntı:
ben şu anki görüntüye baktığım zaman Mitchell-Tolga-Burak üçlüsünün gitmesinden yanayım.Mitchell'dan artık umudum kalmadı.Burak-Tolga zaten ortada.Mtihat bence istekli görünmeye başladı öncelik belirttim üç oyuncunun yerini doldurmak olmalı...
Katılıyorum.

Bence hata guard bölgesinde,başından beri Mitchell bu takımın oyuncusu değil diyorum.Ya adamların 3.guardı Hakan bile şu Mitchell dan iyidir.

Tolga bu takımda ne iş yapar?niye alındı?ne yapması bekleniyor?anlamış değilim.Ayıptır ya.

1)gs seyircisi gsnin ne kadar büyük bi takım olduğunu gösterdi
2)ülker eurokeaguede bu kadar yüzdeli 3lük atsaydı yemin ediyorum şampiyonluğa oynardı(grupta sonuncu oldu)nerdeyse semih bile 3lük atacaktı
3)i.kutluay yine maçın sonunda yaptı çirkefliğini
4)burak sezgin takımı satsaydı bu kadar kötü oynamazdı
5)bu maçtan sonra anlayacağımaz şuplayoflara kadar iyi bi 4 numarada oynayan şutör oyuncu almamız lazım yoksa bjk yi geçer ondan sonra orada kalırız

böyle olayların takım için milat olması gerektiğini düsünüyorum umarım biz de onu başarırız ntv den duydum yeni oyuncu arayışları varmış arayış içerisindeyiz umarım en yararlısını alırız play off lar için cok önemli

hayatımda ilk defa bi maçtan yarısında ayrılmak zorunda kaldım.. hayatımın en kötü maçıydı.. en büyük hayalkırıklığıydı..

Galatasaray yenilebilir, Galatasaray fark yiyebilir, şutlar girmez, rakip o gün çok iyi atar, hakemler kötü olur, işler iyi gitmez kaybedebiliriz.. gerektiğinde bu takımı kaybettiği zaman avuçlarımız patlayıncaya kadar alkışlarız.. tarihte bunu defalarca kez yaptık da..

ama şu var ki Galatasaray takımı fenerbahce karsısında böyle bi oyun oynayamaz.. Galatasaray takımının fenerbahce macında mücadele etmeden fark yemesini bana kimse açıklayamaz.. ben hayatımda Galatasaray takımını hiç bu kadar aciz görmedim.. yazık oraya gelen taraftara yazık verilen emeklere.. kaç maçtır salonu tıka basa dolduran hatta bugün doldurup taşıran o taraftara 3 maçtır bi tek galibiyet hediye edemediniz.. ben bu ruhsuzlugu ve bugün kü ruhsuz oyunu kabul edemiyorum ve bu macta bu skorda emegi olan herkesin bu maçın hesabını vermesini bekliyorum..

Mitchell'ın sözleşmesi öbür sene için de geçerliymiş.Seneye de Mitchell olursa bu takımdan gene fazla birşey olmaz.Murat Hoca ikinci yarın hemen hemen hiç yabancı oynatmadı.Bence elinden geleni yaptı.Bu takımın acilen 3-4 umara oynayabilen bir oyuncuya ve Mitchell'ın yerine zor dakikalarda takımı kurtaracak guarda ihtiyacı var.Çünkü bugün fener Fitch'in ne kadar istekli olacağını biliyordu ve onu durdurunca takımı da tamamen kitlemiş oldu.Sakat sakat 6 sayı atması heleki karşısında da Nba patentli adama yapıştımı bırakmayan bi savunmacı varken bence iyidir bile...
Bu günden sonra anlaşılan şu.Yarı finalde Bjk'yi eler,yarı finalde de 3-0 ile eleniriz...

Yazık çok yazık.Yine taraftar elinden geleni yaptı.

Yenilin de ezilmeden yenilin...Bir de Özhan Canaydın basketbol bilirdi,yaptıkları yatırıma bak...

Özhan başkan GS'ın uzun yıllar basketbolunda oynadı ama şimdiki hale bakın,utanın be utanın...

Hiç bir şeye yanmam o Mirsad denen şerefsizi sevindirdiniz bizle kafa bulmasını sağladınız ya sizlere ne söylesem boş .Adam daha ısınmaya çıktı 10 sn sonra kafasına birşey geldi diye attı kendini dakikalarca kıvrandı ,maç biterken oturduğu yerden yaptığı hareketler sizlerde biraz forma aşkı olsa o şerefsize bu kozları vermezdiniz yazık bugün o formayı hakeden bir tane basketbolcu yoktu .Şu taraftara bugünleri gösterdiniz yazıklar olsun

Keşke sezon başı Mitchell yerine Clarence Gilbert yada Henry A.Dobie düşünülseydi daha iyi olurdu bizim açımızdan..Çünkü Mitchell nedense zorlu rakiplerle oynadığımız tek bir maçta bile önplana çıkamadı

bence de artik murat özyeri sorgulama vakti geldi. ne kadar sevsek de ne kadar Galatasarayli olsada bu adamin basketbol'dan bisey caktigi yok. ayrica hal ve hareketleri bana fazlasiyle Össan'i hatirlatiyor. spor'da bukadar fair play olmamali. maglubiyeti kabulenmek bukadar basit olmamali. oyunculari hic motive etmemis. Fitch 7 tane blok yemis hala drive ediyor. bir tane bile sut kullanmadi yanilmiyorsam. Fatih, Cemal, Burak hala top tutmaktan aciz turnkikeleri zar zor atiyorlar. Basketciyim diye geciniyorlar. Ilk 3 takima her macta yenileceksek hem de hic bir direnc gösteremeden yenileceksek bence birakalim bu isi kapansin basketbol subesi. bedava 4. lük olsa ne olur olmasa ne olur. rakibin varmi senin 4. lük icin??? bu takimin artik savunalacak bi tarafi kalmadi. ayni murat özyer gibi. kimseyi kandirmasinlar.

Fatih Hısım' Alıntı:
bence de artik murat özyeri sorgulama vakti geldi. ne kadar sevsek de ne kadar Galatasarayli olsada bu adamin basketbol'dan bisey caktigi yok. ayrica hal ve hareketleri bana fazlasiyle Össan'i hatirlatiyor. spor'da bukadar fair play olmamali. maglubiyeti kabulenmek bukadar basit olmamali. oyunculari hic motive etmemis. Fitch 7 tane blok yemis hala drive ediyor. bir tane bile sut kullanmadi yanilmiyorsam. Fatih, Cemal, Burak hala top tutmaktan aciz turnkikeleri zar zor atiyorlar. Basketciyim diye geciniyorlar. Ilk 3 takima her macta yenileceksek hem de hic bir direnc gösteremeden yenileceksek bence birakalim bu isi kapansin basketbol subesi. bedava 4. lük olsa ne olur olmasa ne olur. rakibin varmi senin 4. lük icin??? bu takimin artik savunalacak bi tarafi kalmadi. ayni murat özyer gibi. kimseyi kandirmasinlar.

Valla bu maçta en son Fitch suçlanabilir.Zaten fenerin ona yapışacağı belli.Sakatlığı da ortada.Fazla yapacağı birşey yok.Burak artık sabırları bitirdi.Fatih'e bişey denemez bence en fazla mücadeleyi o etti zaten ama sadece mücadele etti.dediğin gibi turnikelerde hep aciz kalıyor Cemalle birlikte.Koç değişikliği bi işe yaramaz bu görüşün hala arkasındayım

bence maçı kaybetmemizin bir çok nedeni var bunlar
1.hocanın 1.periyotta biz öndeyken fatih solak ı geç çıkarması çünkü fatihin kaybettiği atamadığı o kadar basit toplar vardı ki maç orda koptu zaten
2.burak sezginin yaptığı teknik faul ve 6 sayı yememiz ki burak son üç maçtır çok kötü oynuyor ve düzenli olarak teknik faule sebep oluyor bi sorunu var herhalde
3. yabancılardan hiçbir verim alınamaması sadece 13 sayı atabildiler ülkerin yabancılar 40 geçik sayı attılar
4. büyük maçlarda yenilerek yenmesini öğreniriz belki
sonuç olarak kesinlikle burak sezginin bu takımdan gönderilmeli en azından galatasaray kaptanlığını taşıyabilecek birine bırakmalı yada elinden alınmalı

kaptan artık galatasaray kariyerini sonlandırmalı..hep önemli maçlarda önemli noktalarda ya teknik faul alıyor ya orta sahadan üçlük deniyor yeter artık gerçekten takım olarak kötü oynadık ve fenerbahçenin kadro derinliği bizimkinin 2 katı falan ama biraz özveri be kardeşim. o kötü salonu dolduran taraftar için mücadele etseydiniz biraz. bence takımın en iyisi tufan gibi göründü. onun dışında mitchell la tolgayla yürümeyeceği sezonun başından belli. ufak bi örnek baskıda topu fitch getirio mitchell ne iş yapar kardeşim.. neyse sağlık olsun umarım daha güzel sonuçlarla güleriz playoffta

bugün alkışı hak eden sadece GalataSaray ın büyük Taraftarı dır.

Gerçekten bu kadar da olmaz.Üstteki rakiplerimize hep böyle yenileceksek beleşten 4.lük olacak.Napalım biz böyle 4.lüğü

Çaba yok,emek yok.Yenilirsin de böyle bir derbide bu kadar da ezilmessin...

Bizi bu durumlara getirdiniz ya yazık size yazık....

- Murat Ozyer'in coaching'ini begeniyorum,koçu ve menajeri takım kurarken yaptıkları oyuncu seçimleri nedeniyle elestiriyorum yoksa saha içi performansı,iyi niyeti, gslılıgı,iş ahlakını takdir ediyorum.(aksi örnek fbli Halil Üner..?)
- Koç için son bir söz Erman Kunter, Ercüment Sunter,Murat Didin'den (Aydın Örs'ü saymıyorum bile) hangisini alabilirdik ki?Bu isimlerin ardından Murat Özyer'den daha iyi olduguna emin oldugunuz kim var ki?
- Tolga ve Mithat'ın sezon başı durumları bugünden çok mu farklıydı o zaman göremediler mi transfer ederken ne düşündüler..(takıma abilik edeceklermiş)
- Mitchell'ı ayrıntılı tartışmayacagım ama bizim istedigimiz sisteme(avrupa basketbolu) uygun mu,tahminim transfer ederken hızlı basketbol oynayacak bir takım tasarlanmıştı..
* Analizleri SEZON SONU'na bırakalım bugün için Gerçekçi Hedefler ve Yapılabilecekler üzerine kafa patlatmanın daha iyi oldugu açıktır sanırım:
* Ligi buyuk ihtimal 5.tamamlayacagız.4 yada 5 bitirmekten çok play-off'ta Besiktas'ı eleyip eleyememe daha buyuk onem tasıyor..Gidişat ve takım yapıları bu konuda beni karamsarlıga iterken,mucize oldu almanlar bize buyuk bir iyilik yaptı.Murat Didin'in ayrılması olabilecek en iyi seydi Yumusak Takımımıza kok sokturen Didin'in yoklugu,Besiktas'a karsı sansımızı arttırmıstır.
* Graves alcak posttan sırtı donuk top aldıgında donerek atısları feleket dort macında da bu tip atışları dengesizdi.Ancak potanın 1 metre cevresinde topla bulusması lazım.Fatih zaten bos durumdayken bile bırakın sayı yapmayı steps yapmaması bile basarı..Cemal bu pozisyonlarda sayı yapmada basarılıyken berbat faul attıgını herkes bildiginden faullere maruz kalıyor ve kolay sayı uretemiyoruz ACİL 3-4 oynayabilen skora katkı yapabilecek biri gerekli ha COK KALİTELİ OLMASA DA OLUR,Efes ve Fener aradıgını bulamadıgı icin adam almayabilir ama bizim takımın boyle bir lüksü daha dogrusu kadrosu yok..