Galatasaray CC - Fenerbahçe Ülker

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
okuyorum da bazı arkadaşlar tufanla mithat a çok ruhsuz oynadılar diyolar adamlar daha naapsın biz 30 sayıyla yenilirken bile sadece tufanla mithat oynadı.
Bide şu war mitahatla tufana ruhsuz oynadılar diğerler galiba son periyotta saha atılan atkıyı öperek tekrar tribünlere geri weren mithatı görmediler galiba ben salonda o tabloyu görünce inanın tüğlerim diken diken oldu ve ağlayısım geldi.2. side içeri giden takımımızı soyunma odasından çağırdıktan sonra tufan ın başı önünde eğik kimsenin yüzüne bakamayışı ve utanştan kıpkırmızı olmş suratıyla hüngür hüngür ağlayışı inanın beni inanılmaz derecede mutlu etti.Zaten tufatı seviodum şimdi onu 2 kat daha çok seviyorum.Eğer bunlardan sonra hala tufan ile mithata ruhsuz oynadılar diğerler warsa yazıklar olsun!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops: :oops:

Murat İNAL' Alıntı:
Bir uyarı : Beyler sezon bitmedi daha.
Neler olacağı hiç belli olmaz.
Bu kotu mactan sora ortaya guller atmak istemem ama;
100 kere oynasak bu maci bir daha boyle olmaz
ve
Besiktasi eledikten sonra Telekom da 1 olursa onlari ben eleyebilecegimize inaniyorum, eleriz demiyorum ama en az %30 sansimiz olacaktir.

Can Bulubay' Alıntı:
soyunma odasından çıkı tribünleri tek tek dolaşan takımımızın sahip olduğu RUH çok şey kazandıracak bize buna eminim...

ben o ruhun maçtan sonra soyunma odasından çıkmasını degil de maç içinde formanın içinde kendini göstermesini bekliyorum artık.. bugün oynanan oyunun karşılıgı tam anlamıyla ruhsuzluktu maalesef ve hayatımda ilk defa lanet ettim..

oyuncularımız artık Galatasarayı ne kadar sevdiklerini maçtan sonra degil maçın içinde göstersinler.. oraya gelen taraftar bunu hakediyo çünkü..

çok sinirliyim maalesef hayatımda ilk defa bi maçtan 3. periyot basladıktan 3 dakika sonra cıkmak zorunda kaldım.. maçın kalanını izliycek gücü bulamadım kendimde..

bu maç fenerbahce macı.. bu maç onların kendilerini ispatlama maçı.. bu maç o taraftarı onore etme maçı olmalıydı.. en azından dediğin gibi RUH ve İNANÇ olmalıydı.. MÜCADELE olmalıydı ama hiçbiri yoktu maalesef.. yoksa ilk defa kaybetmedik son defa da kaybetmiyoruz..

takım için gelecekten umutluyum (bazı oyuncularla yollar hemen ayrılmalı bence artık) ama dediğim gibi bugün beni çok büyük hayalkırıklıgına ugrattılar..

malik dixon büyük maclarda ortaya cikiyordu takimi sirtliyordu. Fitch gercekten iyi savunmacilara karsi sapir sapir dökülüyor. Mustafa Abi ye karsi da bisey yapamamisti. Basketbol zekasi cok düsük bir oyuncu. savunmaciya karsi hangi hareketleri yapamamsi gerektigini hic sezemiyor. bugün Basden 3 defa ayni sekilde top caldi Fitch'den. Ayrica 7 defa turnike atarken blok yedi. oha diyorum baska bisey demiyorum. gelecek sene Fitch filan istemiyorum takimda. Takimimizin becerisi ve Basketbol zekasi gercekten yerlerde sürünüyor.

Fatih Hısım' Alıntı:
malik dixon büyük maclarda ortaya cikiyordu takimi sirtliyordu. Fitch gercekten iyi savunmacilara karsi sapir sapir dökülüyor. Mustafa Abi ye karsi da bisey yapamamisti. Basketbol zekasi cok düsük bir oyuncu. savunmaciya karsi hangi hareketleri yapamamsi gerektigini hic sezemiyor. bugün Basden 3 defa ayni sekilde top caldi Fitch'den. Ayrica 7 defa turnike atarken blok yedi. oha diyorum baska bisey demiyorum. gelecek sene Fitch filan istemiyorum takimda. Takimimizin becerisi ve Basketbol zekasi gercekten yerlerde sürünüyor.
Birileri gelip Fitch'e yardım etseydi de maçta Fitch'te o topları kaybetmeseydi. Top Fitch'in eline geldiğinde diğer oyuncular Fitch nasıl olsa iyi bi şeyler yapar diye oyunu sadece seyrediyorlar ve Fitch'e yardımcı olmuyorlar. Sende gelmişsin takımın en önemli silahını gelecek sezon takımda istemediğini söylüyorsun. Ayrıca bugün Fitch'ten o topları kapan adam da az buz birisi değildi Basdendi. Bununda büyük etkisi var.

boş versene arkadaşım malik mi ortaya çıkıyordu buyuk maclarda? sen karıstırıyon veya eşek ölür badem gözlü olur misali abartıyorsun.
bu maç bir utanç abidesi ama herzamnda böyle maçlar olmaz diyecek birşey yok önümüze bakmamız lazım

Bütün önemli maçlarımızdan önce resmi sitede bütün hafta taraftar maça davet ediliyor salon dolsun deniyor ve full oynuyoruz ama telekom maçı,bjk maçı(en çok kazanılması gereken),ÜLKER maçı hepsinin sonu hüsran ve bu maçtaki isteksiz,rezalet onu tuz biber oldu...Herşey iyi güzel mağlup oluyoruz hocamız bütün takım soyunma odasından geri gelip taraftara teşekkür ediyorlar ama birazda onlar extra bişeyler verse...Full tribünlere verilecek armağan tekel galibiyetleri olmamalı...

Fitch'in bu dökülen performansını sakat olan eline bağlamak istiyorum ama sanırım değil...Yabancılarımızın kazanma hırsından uzak halleri içimi parçaladı...

Milli takım kaptanı olacak olan o şerefsizin hareketleri fazla fair play'in sonucudur bence...tamam ölüm varmış korku varmış diye mağlupken bağırmak güzel ama adamlara cennet oldu bütün 2. yarı salon Mirsad denen karaktersiz bench'de dalgasını geçti son periyot ama kimseden yine bir ses çıkmadı...Sonunda da Demet'lerin belalısı erkekliğini gösterdi ve soyunma odasının kapısında anca yapabildi şovunu ve topukladı tabi sora...

Fitch'in eli maçın başında Basden ile girdiği mücadelede zarar gördü.Bunu gözlemledim.

Maç için ise fazla söylencek bişe yok.Zaten ikinci yarıyı da izlemedim.Çıktım ve yol aldım.

url]

http://www.galatasaraymedia.com/buyukre ... gsfb29.jpg

1 - Isınma esnasında bir baktık Mirsad yerde. Tribünlerden gelen bir cisim (büyük ihtimalle bozukpara) sözde kafasını gelmişti ve dağ gibi adamı devirmişti.

2 - Koskoca adam yıkılırmı hemen doğruldu elini bir iki ovuşturdu.

3 - Yakın çekim bekledik ve gördükki hiçbir iz yok. Demekki arkadaş klasik FB li davranışlarından birini segilemiş. Maç istedikleri gibi eğerki gitmeseydi Galatasarayım önde olsaydı çıkacak rezilliklerin oyuncularından birisi idi.

Buna rağmen tahrik olmayan ve sadece ve sadece takımını destekleyen herkese sonsuz teşekkürler.

not : yukarıda bir foto var ama görüntülenemiyor nedenini bilemiyorum :(

Sabah saat 10.00 da başlayan yolculugm aksam saat 20.00 civarı sonuçlandı. Salonda extra güvenlik önlemi alan Polis ve bence sadece laf olsun diye tutulan güvenlikçiler işini iyi yaptılar. Maçtan önce ufak 1 tartışmaya gerekmeyen şekilde polisişn müdahelesi sonrası Tribünümüz gereken cewabı verdi.
Maçla ilgili yazılıcak hiçbirşey yok( 97 den beri hiç bukadar bitik oynadığımızı hatırlamıorum) Sadece TARAFTAR...
Maç öncesi gerek yaopılan uyarılar hatta el ilanlarıyla bukadar rezil 1 günde taraftarın kendini kontrol edebilmesi ...
Maçtan sonra ibonun şovu??? ( salon dısında neden taklidini yapınca susutu annamdık ama .).aydın örs' ün yahu çocuklar sizde çok taraflı bakıosunuz demesi...
Fitch'in sarı lacivert ayakkabı ve sweet renklerine kötü dediğimde biliyorum diyip iplememsi..

Yazmak içimden gelmesede söyleyecek bi kaç kelimelerden biri, Hangi formayı giydiğinin farkında olmayan arkadaşlarının yanında Pırıl pırıl parlayan, canını dişine takan, Giydiği formanın değerini göz yaşlarıyla farkında olan Tufan...

İkinciside ,bu sene tartışmasız, en iyi salon taraftarı olan Büyük Galatasaray taraftarıdır..

Bu takım bu taraftara çok borçlandı! En kısa zamanda ödemesi gerek!

Ya ben hatayı Murat hoca değilde yanında benchte ne işe yaradığını koca sezon ve en önemlisi bugün anlamadığım yardımcılarında buluyorum.
Bu adamlar ülkerden geldi
Rakip ülkerdi
Maaşı hala ülkerden alıyolar...

Güzel taklitti dimi :)
Ahh ah..
Delikanlı demet sever.

Fitch Dixon vs.vs.vs.
Bu adamlarla birşey olmaz.İzlemesi zevkli olabilir insanlar çıldırabilir ama benim gibi insanlarda maçlardan soğur..2 senede fena soğudum.

Birde takımda acaip bir moral bozukluğu var anlamadığım.Kimsenin yüzü gülmüyor maçtan öncede sonrada.

Fırat UZUN' Alıntı:
Sabah saat 10.00 da başlayan yolculugm aksam saat 20.00 civarı sonuçlandı. Salonda extra güvenlik önlemi alan Polis ve bence sadece laf olsun diye tutulan güvenlikçiler işini iyi yaptılar. Maçtan önce ufak 1 tartışmaya gerekmeyen şekilde polisişn müdahelesi sonrası Tribünümüz gereken cewabı verdi.
Maçla ilgili yazılıcak hiçbirşey yok( 97 den beri hiç bukadar bitik oynadığımızı hatırlamıorum) Sadece TARAFTAR...
Maç öncesi gerek yaopılan uyarılar hatta el ilanlarıyla bukadar rezil 1 günde taraftarın kendini kontrol edebilmesi ...
Maçtan sonra ibonun şovu??? ( salon dısında neden taklidini yapınca susutu annamdık ama .).aydın örs' ün yahu çocuklar sizde çok taraflı bakıosunuz demesi...
Fitch'in sarı lacivert ayakkabı ve sweet renklerine kötü dediğimde biliyorum diyip iplememsi..

Semih Ural' Alıntı:
ben o ruhun maçtan sonra soyunma odasından çıkmasını degil de maç içinde formanın içinde kendini göstermesini bekliyorum artık.. bugün oynanan oyunun karşılıgı tam anlamıyla ruhsuzluktu maalesef ve hayatımda ilk defa lanet ettim..

oyuncularımız artık Galatasarayı ne kadar sevdiklerini maçtan sonra degil maçın içinde göstersinler.. oraya gelen taraftar bunu hakediyo çünkü..

çok sinirliyim maalesef hayatımda ilk defa bi maçtan 3. periyot basladıktan 3 dakika sonra cıkmak zorunda kaldım.. maçın kalanını izliycek gücü bulamadım kendimde..

bu maç fenerbahce macı.. bu maç onların kendilerini ispatlama maçı.. bu maç o taraftarı onore etme maçı olmalıydı.. en azından dediğin gibi RUH ve İNANÇ olmalıydı.. MÜCADELE olmalıydı ama hiçbiri yoktu maalesef.. yoksa ilk defa kaybetmedik son defa da kaybetmiyoruz..

takım için gelecekten umutluyum (bazı oyuncularla yollar hemen ayrılmalı bence artık) ama dediğim gibi bugün beni çok büyük hayalkırıklıgına ugrattılar..

ben de diyorum ki işte bu temeller yeni atılıyor...
bu sene daha fazla birşey beklememek gerek...
seneye konuşalım :)
Önder Abi'nin de bahsettiği borcu en geç seneye ödeyecekler umarım...
ben inanıyorum...
;)

Ömer H.' Alıntı:
Ahmet abi, ben Beşiktaş'ı bile geçeceğimizden şüpheliyim playofflarda. Ufuk Sarıca ile Beşiktaş eskisinden çok daha güçlü bir takım olacaktır.

Doğrusu benim de tereddütlerim var ama benim tahminim bu dibe vuruş aynı şiddetle bizi yukarı fırlatır (fizik kuralı). Ufuk'un basketbol bilgisine inancım tam ama kadro olarak beşiktaştan üstün olduğumuzu düşünüyorum. Son beşiktaş maçında Didin'in kurtluğu işe yaradı. Ufuk ise kanımca bir adaptasyon dönemi geçirecek. Umut fakirin ekmeği demişler.

Bu seneye ilişkin genel bir kaç şey söylemek istiyorum. Aslında sene başında kurulan takıma baktığımızda ilk altıyı muhtemelen başarı olarak görürdük. Çünkü telekom, Fb ve Efes'i geçemeyeceğimiz belliydi. Banvit-Daçka ve beşiktaş ise önceki senelerdeki başarıları göz önünde tutulunca geçimemiz zor olacak takımlardı. Banvit geçen seneki banvit değil. Daçka bizi yenen kadar dökülüyordu. Beşiktaş bizden de karışık. Durum böyle olunca 4. lük bize normal bir durum gibi geliyor. 5. lik ise başarısızlık. Aslında ha 4 olmuşuz ha beş. sonunda BJK ile (sürpriz olmaz ise) Lig lideriyle oynayacak takımı belirleyecek play-off maçlarıın yapacağız. Lİdere de ya bjk elenek ya da biz. Çeyrek final oynamanın anlamı Avrupa kupasına katılmak ama burada da önemli bir açmaz var. Avrupa kupasına katılmak para kazandırmıyor. Bizim eskiden bu kupalarda oynamak maliyetli diye bayan takımının gitmesine engel olmaya çalışan bir yönetimimiz yok muydu? Şimdi Avrupa kupalarına katılma hakkı elde etsek bu iş maliyetli katılmayalım diyen ahmak futbol yöneticileri çıkmayacak mı? (yukarıda bahsettiğim ahmak yönetici basketbol köeknliydi ya neyse)

Maç sonrası Murat Hoca'nın açıklamalarından bir parça (alıntı:http://wwy.webaslan.com/haberler/22105.php)

''Fitch'in bugün oyunu algılaması farklı yöndeydi. Kendisine söylememe rağmen içerden oynamakta ısrar etti ve blok yedi. Çok fazla bir değerlendirmede bulunmak istemiyorum''

Maçı ruhsuzluğu her şeyi geçtim de yukarıdaki açıklamayı gerçekten anlamadım. Ben Fitch'in rolünün ne olduğunu merak ettim. o elle faul atarken yüzündeki acı belliydi. Şut mu atacaktı. Yoksa drive edip dışarı pas mı verecekti? Neydi Fitch'in yapmasını istediği şey. Üzerine oyuncuları çekip pas vermekse Fitch için o rol figüranlıktır. Assolistlere figüranlık teklif edilmez hocam...

Bu takımın kapasitesi bu kadar.Hücum tehdidimiz çok az.İyi savunma yapmayan ekipler karşısında bu göze çarpmıyordu ancak şimdi daha iyi anladık.Mitchellda bizi daha ileriye taşıyacak bir guard değil.Bu sene ilk 4 başarı olur.

Fenerbahce kadro yapısı itibariyle Galatasaray' dan daha agır basan bir takım ancak aradaki fark 35 sayı degil.

Hele hele kendi sahan ve taraftarının önünde bu kadro zayıflıgına ragmen kazanmak cok büyük sürpriz olmayacaktı.

İçimize sindiremedigimiz Fenerbahce' ye yenilmemiz degil; pek tabi ki Galatasaray tarftarları için Fenerbahce macının kazanılması cok büyük bir olgu ancak kazanamasan bile mücadale etmen gerek. Bu sekilde aciz bir halde kalıp da kendi sahanda 35 sayı fark yiyeceksen sen bu tarftarın yüzüne nasıl bakacaksın?

Haftanın bası olan bu sabah işe geldigimde "Arda Bey ne olacak bu Galatasaray' ın hali, gsbasket.org ile bosuna ugrasıyorsunuz 35fark.org diye bir site acıyoruz sizi de bekleriz." gibi laflar duymak gercekten bu renklere gönül vermiş, maddi manevi çaba içinde olan taraftar için ne kadar acı bir olay.

Benim için en büyük üzüntü 35 sayıdan ziyade,seyircinin tepkisizliği..
Yönetimi protesto etmek için daha güzel imkan mı vardı?
Ama ses seda çıkmadı..
2 günde ne değişti?
Zaten yenilgin garanti..
Ülker grubuna tezahurat yap,kendi başkanına yap,bu sponsorlukları reddedecek gibi..
Aslan payını rakibe vermişler,bunu sayfalarca tartışmışız,tepki göstermişiz ama maçta hiç ses çıkarmadık..
Bizde Canaydın olduğu sürece,ve bizde böyle tepkisiz olduğumuz sürece bize herşey müstehak..