Gözüm NBA'de

"Gözüm NBA'de"
Ülkerspor'dan bu sezon Galatasaray'a kiralık olarak verilen 26 yaşındaki pivot oyuncusu Fatih " Gözüm NBA liginde" dedi. İspanyol Tav Ceremica takımından da teklif alan Fatih solak " Şimdi aklı fikrim milli takımla birlikte gideceğimiz Japonya kampında" diye konuştu.

Solak, liglerin bitmesinin ardından babaocağına geldi. DHA Kayseri bürosunu da ziyaret eden ve kapıdan içeri güçlükle girebilen Fatih " 7 yıldan beri İstanbul'dayım. Bu sezonu Galatasaray'da kiralık olarak tamamladım. Hedefim Mehmet Okur gibi Hidayet türkoğlu ile NBA liginde forma giymek. Bunu çok arzuluyorum" ifadelerini kullandı.

Bu demekki seneye Fatih Solak yok. Ya Ülkere gitcek yada başka bir kulube ama Galatasaray yok heralde kafasında.

bu haberi gelecek sene yapilmasi gerekenler adli topic te wermistim

Özellikle ikinci yarıdaki performansını çok beğeniyordum. Umarım sponsorla gerekli görüşmeler yapılır ve takımda kalır. Giderse rakiplerin korkulu rüyası olan bloklarını özleyeceğim.

alpgs' Alıntı:
oguz savas varken zannetmiyorum ki fatih solagı oynaysın ulker.
insallah bu senede bizde kalır

Yapma Allah Aşkına Oğuz Savaş kim ???
Bu iki oyuncuyu nasıl aynı kefeye koyarsın ...
Fatih her özelliği ile Oğuz'u katlar bloklayıp bench'e gönderir !!!

Ne ne olursa olsun GALATASARAY Basketbol Şubesi'nin gelecek yıl için bir HEDEFİ varsa Fatih SOLAK kalmalıdır !!!

Fatih Solak inşallah takımımızda kalır.Benim anlamadığım Fatih kendisini Türkiye'de ve Avrupa da tam kanıtlamadan Nba'yı nasıl düşünüyor?(kendini kanıtlamayı başarana kadar 28 olur zaten Nba için çok geç Fatih :( )

^cold_fire^' Alıntı:
Fatih Solak inşallah takımımızda kalır.Benim anlamadığım Fatih kendisini Türkiye'de ve Avrupa da tam kanıtlamadan Nba'yı nasıl düşünüyor?(kendini kanıtlamayı başarana kadar 28 olur zaten Nba için çok geç Fatih :( )
Dallas Nowitzki'yi Almanya 2. liginde oynarken draft etti.Aslında mantıken Avrupalı oyuncuların kendilerini kanıtlayıp gitmesi gerekiyor ama NBA takımları oynadığı oyundan daha çok potansiyele ve yaşa önem veriyor.
Fatih için NBA çok çok zor.Ülker'de Euroleague oynaması şu an için en iyi şık gibi duruyor.

koch' Alıntı:
^cold_fire^' Alıntı:
Dallas Nowitzki'yi Almanya 2. liginde oynarken draft etti.Aslında mantıken Avrupalı oyuncuların kendilerini kanıtlayıp gitmesi gerekiyor ama NBA takımları oynadığı oyundan daha çok potansiyele ve yaşa önem veriyor.
Fatih için NBA çok çok zor.Ülker'de Euroleague oynaması şu an için en iyi şık gibi duruyor.
Fatih Ülkerde oynayabilecek mi?Ülker Fatihe şuana kadar hiç güvenmedi bundan sonra bişey degişir mi bilemiyorum.

dixon gitti, fatih gidiyo

seneye umut tınayı kemal tunceriyi falan geri cagırırız takılırız yine ligde kalıcaz yine

senin bu yazfıgın üzerine tbl ye girip oguz savasın bu seneki istatisliklerine bakayim dedim
adam 1987 dogumlu yani 20 yasına girecek
bu sene 33 macta ortalama 17 dakika sure almıs ki bence bu super bir ortalama
gulyas geldikten sonra biraz dustu ama olsun
7 sayı ortalaması 4 ribound ortalaması tutturmus

bizim fatih solak ise

1980 dogumlu 27 yasına girecek
bizde hani pivot sıkıntımız olan takımımızda
30 mac oynamıs 18 dakıka ortalama 7 sayı ortalama
toplam 5,5 ribound ortalamasıyla oynamıs

buraya euroleague te oynadıgı macları falan dahil etmedim .

artık siz karar verin fatih solak mı oguz savas mı diye

malik giderse tamamiyle göçtük demektir.kerem tunçeri gelse ahh ama oda okan buruk gibi yaptı parayı seçti sevigiyi değil
zaten malik giderse fatihin kalmasının anlamı yok gökhan la burak dıs sut soktumu kazanır yoksa kaybederiz lig de kalmaya yeter bu takım
fatihi memet baras mı oynatcak ismet mi oynatcak bırakalım ya zaten bu senede gördüğümüz masa başı ezikliğimiz de var seyirsiz oynama cezası aldı saha boşaldı hakemlerle en az 3 4 maç kaybettik ki kazanamadık hiç
eger saglam bi oyun kurucu olursa fatih kalsın yoksa boşuna para vermeye deymez malik,kerem,cuneyt erdem artık bi yerden baslayalım yatırım yapalım para var orda sorun yokda harcayanlar salak biraz pardon beceriksiz ama gs li oldukları için bişi demiyorum lütfü arobogan ı tff den once biz kapmalıydık
malik kalmalı yada kerem gelmeli fatih de bu dudumda kalmalı

Ülkerin bu saatten sonra Oğuzu kesip Fatihi oynatıcağını Düşünmüyorum
Nba de Biraz Hayal gibi.
Umarım Takımda Kalır.Nba olmasada Bizde Kalırsa Çok daha iyi yerlere gelir gibi.

alpgs' Alıntı:

senin bu yazfıgın üzerine tbl ye girip oguz savasın bu seneki istatisliklerine bakayim dedim
adam 1987 dogumlu yani 20 yasına girecek
bu sene 33 macta ortalama 17 dakika sure almıs ki bence bu super bir ortalama
gulyas geldikten sonra biraz dustu ama olsun
7 sayı ortalaması 4 ribound ortalaması tutturmus

bizim fatih solak ise

1980 dogumlu 27 yasına girecek
bizde hani pivot sıkıntımız olan takımımızda
30 mac oynamıs 18 dakıka ortalama 7 sayı ortalama
toplam 5,5 ribound ortalamasıyla oynamıs

buraya euroleague te oynadıgı macları falan dahil etmedim .

artık siz karar verin fatih solak mı oguz savas mı diye

Walla bu işler istatisliklerle olmaz !!!
Ama araştırma yapacaksan tam YAP !!!
Fatih Solak 30 maçta 64 BLOK Ort 2.1 Oğuz Savaş 33 maçta 4 blok Ort 0.1
Ben senin gibi Popülizm yapıp Fatih mi & Oğuz mu diye sormam Basketbol anlatılmaz yaşanır Elini vicdanına koy bak bakalım bir tarafta Galatasaray bir tarafta Ülker bir tarafta Halil Ağa bir tarafta Murat Özyel Fatih bize kaç maç kazandırdı Oğuz kaç maç kazandırdı ...
Eywallah Oğuz belki gelecek vaat ediyor ama Fatih ile Oğuz için bunları yazman ''oguz savas varken zannetmiyorum ki fatih solagı oynaysın ulker.
insallah bu senede bizde kalır''
BASKETBOL'a HAKARETTİR !!!

orası oyle ama ulker tercihini gecen sene yaptı ve oguz'u secti simdi tekrar fatihi oynatmaya baslayıp oguz'u harcamazlar die dusunuyorumm.yada ulker bu iki oyuncuyu alıp onlara emanet etmez o bolgeyi kesin yabancı alırlar ve bir 3luyle oynıcaklarını zannetmiyorum bide halen ulker bizim sponsorumuz gecen seneki gbi bir iyilik yapabilirer belki

Göker Unıgau çok haklı. Fatih'i Kayseri'deki yobaz yönetimden kopararak getiren ve onu basketbolcu yapıp basketbola başladıktan 3 sene sonra NBA kapılarını zorlayacak hale getiren Ülkerspordur ama NBA hayallerini yıkıp Türkiye'nin en iyi 3 pivotundan biriyken tekrar takıma çağırıp benche mahkum eden de Ülkerspordur.Tartıştığımız konuyu sonuca bağlayacak olan da Ülkerspordur.Ama Murat Özyer özellikle play-off maçlarında kendilerini en çok zorlayan oyuncunun Fatih olduğunun farkındadır ve gelecek sezon da bize vereceklerini zannetmem.Ama şunu söyleyebilirim ki Fatih kalırsa ve önüne yabancı pivot almazsak seneye MVP'liğe bile oynar.Zaten ne kaldı ki? a8 dakikayı 25 yaparsa 7 olan sayı 12 5.5 olan ribaund 8 0.5 olan asist 1.5 2.1 olan blok 3.5 olur. Çok zor değil :atki :atki :atki

Oğuzla Fatih oyun yapısı olarak çok farklı oyuncular.
Oyuna katkıları çok farklı.
Fatihin yaptıklarını Oğuz yapamıyoruz
Oğuzun yaptıklarını Fatih.
Nesini tartışıyorsunuzki bunun?
Oyun yapınıza göre oynatırsınız bu iki oyuncuyu.