GS-Kolej maçında üzücü olaylar ... Lütfen biraz sakin !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
gordon' Alıntı:
Önder abi her tepkinin bir yeri, zamanı vardır... Sen 2 adama kızdın diye bilmemne yerin dibine batsın, hepsi küme düşsün diyemezsin. Ne oldu biz de halil Üner geldiğinde bir daha maça gitmem demiştik...E sonra paşa paşa gittik... Her tepkiyi uygun yerde koyarsın, sen 2 adamla kavga ettin diye galatasaraya sırtını dönüp salonu boşaltamazsın...Olayların içinde olmadığım için bilemiyorum kasıt var mıdır, ama onunla kavga eden adamlar bile yanlış anlaşılma var diyolar. Önde rabi şöyle sorim, tut ki oyuncusun ve maç içinde eşini taicz ettiklerini farkettin( kimse üstüne alınması örnek hayali ve her durumda bazı istisnalar olabileceğini vurgulamak içindir)... Bunla galatasaraylı diye durur musun? Yoksa allah ne verdiyse girer misin?

gordon öncelikle ben küme düşsün demedim bu adam kovulunca düşeceksek varsın düşelim dedim.

evet tepkiyi doğru yerde koyacaktık kafama edeyim locatelliyi seyredeceğim diye maça gitmedim. burak o tribünde birine saldırdığında biri kendisini alacaktı aşağı tepki doğru verilmiş olacaktı bir daha kimse buna kalkışamayacaktı.

soruna cevap da vereyim eğer bir oyuncunun eşine taciz yapılırken o tribündeki seyirci müdehale etmiyor da işi bana bırakıyorsa zaten o adamlara galatasaray taraftarı demem çıkarım tribüne.

olayı bilmeden birden saldırmak.. düşüncesizlik resmen ya.. ayrımaya kalkmak yerine direk hücum ediorsa ve bu bide kendi taraftarıysa.. biz ne yapalım artık

gordon' Alıntı:
.Ha illa da kontratını fesettimek isterseniz imza toplarsınız, bişeyler yapar klübe gidersiniz mantıklı bir tepki olarak... Yoksa orda 10 kişi buraka bağırıp 10 kişi de tribünü boşaltarak yönetimi ikna edemezsiniz göndermeye...

sevgili gordon (ismi unuttum kusura bakma)

sen yapma bari taraftarız biz ne imzası ne yönetimle görüşmesi tribün tepkisi nedir ne değildir ben çok iyi biliyorum toplayacağınız 1000 tane imzadan daha etkilidir tepki vermeyi bilirseniz.

Gordon... yazdıklarından maçta olmadığın belli gerçi olsanda fark etmez çünkü seninde burda ki bazıları gibi taraftarlık bilincin gelişmemiş...Bazı değerler vardır yıkılmaması gereken bu değerleri yıktı bazıları...
Biz oraya sarı kırmızı renkler için geliyoruz,o forma için geliyoruz içindekiler gelip geçici baki olan bizleriz,eğer burak bu formayı bir daha giyerse yazıklar olsun onu oynatan zihniyete...Bu yüzden başarılar diye yazdım bilmem anlatabildim mi...

X Murat... Burak kimseye vurmadı diye nasıl böyle bir şey söylüyorsun,tuvaletin orda saydırdığı yumrukların haddi hesabı yok,bizden özür diledi diyen mehmet, eğer ben gökhan üçokları itmesem duvara yapışıyordu haberi yok hala olay tatlıya bağlandı diyip burada nasıl yazabiliyorsunuz pes doğrusu...

Sizler antremanlara gidin çiçek verin, maçlarda dolaşın saha içinde, zaten bu şubede biraz ciddiyet olsa bunların hiçbiri olmaz, GALATASARAY lılık değerleri sizin için ne ifade ediyor şimdi daha iyi anlıyorum.. haftaya ülker maçı var gidin burak buraya yumruk havaya diye bağırın,nede olsa sizin için üzerinde giydiği formanın hiç önemi yok,baki olan o formanın içindekiler ve sizin ilişkileriniz...

arkaşlar.. herşey tamam.
haftaya ülker maçı var. burayı okuyan onlarca-yüzlerce kişi var.. onların bunları okuyup kafasından geçenlerin aynısı bizdende geçior.. ne yapıcaz ama haftaya gitmicezmi maça.. yani sonuç ne herkes bişey sölüor ii güzelde. bundan sonrası ne olacak.

ali abi gokhana cok iyi yapmissin ellerine saglik, boyle iste bu isler, kimisi vaktinde canini ortaya koyuyor, spor sergi kapilarinda sabahliyor, kimisi onlara laf gelmesin diye bizim gibi yeri geliyor ellerde kemerlerle 100 kisi arasinda kaliyor,bu beyefendiler ne yapiyor karslik olarak ben gs de oynuyorum diye piyasaya hava basip, bacanagini tribune oturtup aile matinesi duzenlerken tribunun emekcilerine gider yapiyor, olacak is degil , gs formasi bu kadar ucuzmu?
memo birader sende bu isin ustunu ortup barisirsan seninde durusundan suphem olur bundan sonra haberin ola...

önder abi, tribünde verirsin tepkiyi de bu tepki , bayanlar küme düşerken salonu boşaltmak mıdır? Kusura bakma da salonu terkeden arkadaşlar bence galatasaraya sırtlarını dönmüşlerdir...Ya bütün tribün koyarsın tepkini adam hatalıysa ya da dediğin gibi adam yukarı çıktığında gücün yetiyorsa allah ne verdiyse diydirirsin, kimse de sesinin çıkaramaz... Ha ama orda salonu terketmek tepki değildir, kimsenin de umurunda olmaz görürsünüz...

cimboms34 abim( sanıyorum yaşınız büyüktü) , şimdi polemik olmasın diye cevap vermiyorum. Haksız suçlamanızı da gerginliğinize veriyorum.Bu konu hakkında ayrıntılı kounuşmak isterseniz başka bir vakit, oturur uzun uzun konuşuruz.

Önder abi isim ünsal

cimboms34' Alıntı:
X Murat... Burak kimseye vurmadı diye nasıl böyle bir şey söylüyorsun,tuvaletin orda saydırdığı yumrukların haddi hesabı yok,bizden özür diledi diyen mehmet, eğer ben gökhan üçokları itmesem duvara yapışıyordu haberi yok hala olay tatlıya bağlandı diyip burada nasıl yazabiliyorsunuz pes doğrusu...

Sizler antremanlara gidin çiçek verin, maçlarda dolaşın saha içinde, zaten bu şubede biraz ciddiyet olsa bunların hiçbiri olmaz, GALATASARAY lılık değerleri sizin için ne ifade ediyor şimdi daha iyi anlıyorum.. haftaya ülker maçı var gidin burak buraya yumruk havaya diye bağırın,nede olsa sizin için üzerinde giydiği formanın hiç önemi yok,baki olan o formanın içindekiler ve sizin ilişkileriniz...

Ali abi olayin icindeydim bende biliyorsun.Hatta Buragi tutan bendim uzun zaman.Ben biraktiktan sonrada(o sirada bende disari uctum) gormedim birsey.Sonra sorduklarim Burak vurmadi dediler.
Yanlis biliyorsam pardon.

Bizim Galatasaray icin birseyler yapmamiz gece gunduz calismamiz sorgulanabilir tabiiki.Buyugumsun saygim var.Ama ben bugune kadar Burakla iki kelimenin disinda konusmamisimdir.Ayricada yaptigi olayi savunmadim hicbirsekilde.Hatta ustune basarak soyledim benim icin onemli olan Galatasaray.
Bugunde saha icinde ses sisteminin basindaydik abi.Mactan once brosurler hazirladik takim kadrolarini ve bayan maciyla ilgili.Birseyler yapiyoruz yapmaya calisiyoruz yinede goze batiyoruz.Ne diyim abi.

Murat... burak kimseye vurmadı dersen tabiki göze batarsın...niye savunuyorsunuz onu anlamakta zorluk çekiyorum...GALATASARAY için kim ne yapıyorsa ALLAH razı olsun buna lafım asla olamaz ama körü körüne bu adamları savunmak,hemde olayın içindeyken hiç hoş olmuyor...

Gordon... Halil hoca için yazdıklarına katılmıyorum çünkü ben onla şampiyonluk yaşadım,benim kadar kimse onu sevemez bu forumda ve onun nasıl bir GALATASARAY lı olduğunu çok iyi biliyorum...Bu arada büyüğüm diye yazmamazlık yapma burası medeni bir forum,istediğini yazabilirsin yanlız benim kızdığım olay olayı bilip bilmeden yazınca hiç hoş olmuyor bu her kim olursa olsun...

Ali abi; bizler de tribün çocuguyuz, Kapalı çocuguyuz . Beni, Murat' ı, Önder' i v.s. seversin sevmezsin bilemem ama bizlerin de tek amacı Galatasaray' ın başarısı.

Basketbolu çok seviyoruz da taraftar olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya ugrasıyoruz. Taraftarla şube arasında köprü durumunda olmamız (ki olabiliyorsak ne mutlu bize) neden bu kadar tepki çekiyor anlamıyorum. Sonuçta bizler de gökten zembille inmedik.

cimboms34' Alıntı:
Murat... burak kimseye vurmadı dersen tabiki göze batarsın...niye savunuyorsunuz onu anlamakta zorluk çekiyorum...GALATASARAY için kim ne yapıyorsa ALLAH razı olsun buna lafım asla olamaz ama körü körüne bu adamları savunmak,hemde olayın içindeyken hiç hoş olmuyor...

Abi gercekten vurdugunu bilmiyordum.
Hatta en son Aytekini tuvalete ben sokmustum Burak gelmeden once.Nasil oldugunuda anlamamistim.

Yeniden tekrarliyorum ben Burak i savunmadim.Zaten mactan sonra Burak a soyledigim tek sey "Burak yanlis yaptin abi" oldu.O da farkindaydi yanlis yaptiginin.Ama bilincsizlik iste.Sadece biraz empati ve Galatasaray diyorum.Burak gider O diger Bu gider.Ama Galatasaray kume dusmus olur.Derdim bu abi.

Ben ne yas ne de tecrube itibariyle senin yaptigini sorgulayamam tabiiki.

Birde salonu terk edince GS'ye sırtınızı döndünüz demek bence yanlış... tepki sadece basketçilere idi o forma her zaman baki salonlarda,tepki formanın içindekilere idi, kimi destekliyecektik ufacık bir çocuğa saldıran zihniyeti mi boşversenize ALLAH aşkına...

yanlız abi şöyle bişey var sadece bir veya iki kişinin yaptığı bi olay tüm basketbol takımına maledildi. yani sonucta tepki belki buragaydı ama bundan zartarı da az daha galatasaray görüyodu.

ARdaQue' Alıntı:
Ali abi; bizler de tribün çocuguyuz, Kapalı çocuguyuz . Beni, Murat' ı, Önder' i v.s. seversin sevmezsin bilemem ama bizlerin de tek amacı Galatasaray' ın başarısı.

Basketbolu çok seviyoruz da taraftar olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya ugrasıyoruz. Taraftarla şube arasında köprü durumunda olmamız (ki olabiliyorsak ne mutlu bize) neden bu kadar tepki çekiyor anlamıyorum. Sonuçta bizler de gökten zembille inmedik.

arda tepki çekiyor çünkü taraftar olduğunu unutan insanlar var.

biri çıkıp burada takıma bir sponsor mu buldun bir yabancı oyuncu mu önerdin de eleştiriyorsun diyebiliyor.

biri çıkıp takım şampiyon olacaksa aziz yıldırımın resmiyle sahaya çıksın diyebiliyor

biri çıkıp eleştirilen birine bize iyi davranıyor çok iyi adam diyebiliyor.

kusura bakmayın 20. senem neredeyse tribünde. bir galatasaray oyuncusu tribünde galatasaray taraftarına saldıracak ve o adam kulüpte kalacak. yazık benim verdiğim 20 seneye derim başka bir şey diyemem.

ali abi(sanıyorum isminiz ali),
BEn sadece söylenenleri yakıştıramadığımı belirttim, yoksa bir oyuncunun tribüne çıkma hakkı yoktur, taraftar dövme hakkı ise hiç yoktur. O konuda tamamen hemfikiriz...bence de burak gönderilmelidir, zira burası vandallar diyarı değildir
Ama sizden burağa karşı gösterdiğiniz hassasiyeti halil ünere de göstermenizi beklerdim. Zira kendi oyuncusunu hiçbir terbiyesizliği olmadığı halde dövmek, bir hocanın ne akdar şampiyon olursa olsun sevilmemesi gereken bir harekettir.
Bir nokta da sırt dönemyle alakalı. Abi bayan maçını da düşünmek gerekir. Unutmayın bu sene bu çocuklar düşerse şube kapatılacak seneye şube falan yok.Tren kaçarsa çok ağlarız ardından..
Neyse sözün özü ben bu topiğe bir daha cevap yazmıyorum, zira aynı şeyleri bile söylüyor olsak, yüzyüze olmamız anlaşmazlıklar yaratıyor...Vakit tartışma, birbirimizi kırma vakti değil...

ARdaQue' Alıntı:

Arda... Hepimizin amacı o zaten... sizleri sevmiyorum diye bir konu asla olamaz GS için kim ne yapıyorsa büyük küçük dinlemem elini öperim ben amma velakin tepkim sadece ve sadece yaşanan olaya sanki onlar haklıymış gibi tepki verilmesi canımı sıkıyor,niye ortada gerçekler varken körü körüne bu destek bende bunu anlamıyorum...

bu arada özür olayını atladım.

efendim olayın muattabı ahmetmiş mehmetmiş onlardan özür dilenmiş olay tatlıya bağlanmış oldu yağma hasan böreği orada ahmet mehmet yok galatasaray taraftarı var ve sen terbiyesizliğini galatasaray taraftarına yaptın. dedim ya orada onu indirmeyen taraftara da yazıklar olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...