GS-Kolej maçında üzücü olaylar ... Lütfen biraz sakin !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sevgili Arkadaşlar,
Dün galip gelip sevinemediğimiz, yenilip kahrolduğumuz iki maç izledik.
Her iki maçtada cidi yaralar aldık,
Birinde bir oyuncumuz taraftarlarımıza olmaması gereken, oldukça ciddi davranışlarda bulundu,
Diğerinde de hakemler, artık sizin sadece adınız kalmış, biz sizinle kedi fare ile oynuyor gibi oynarız dediler ve bizi katlettiler.
Ben çok üzüldüm, çok sinirlendim, ve dün hep okudum ama yazmamakta direndim.
Olayları çok yakından bire bir izledim.
Ve ciddi boyutta suçlular tesbit ettim.

Bence en önemli suçlı, Burak Sezginin Bacanağı ve karısı idi,
Olaylar çıkmadan önce, çıktığında ve sonrasında bu bayanın sesi ve terbiyesizce tenkitleri hiç durmadı, öncesinde ve sonrasında tahriklerini sürdürdü,
Burak Sezginin Eşi de tribündeydi,

Diğer suçlu ise, Burak Sezgin di,
Her ne kadar bu suçu işlemek için haklı sebepleri varsa da suçu işleyiş biçimi ve uslubu kesinlikle kabul edilir gibi değildi.

Ancak olaylar ilk başladığında , bunu duydu ve tribünde, Sanırım Adı Mehmet olan ve dün çok fazla çırpınıp olayı kurtarmaya çalışan arkadaşlarımızdan birine, onlar benim diye bağırdı,
Hareketlenme devam ettiğinde, tekrar ayağa kalkıp onlar benım dıye bagırmaya devam etti, ve Mehmet arkadaşımızda kendisine, merak etme herşey yolunda , hiç bir olay yok şeklinde cevap verdi,
Ama maalesef 30 saniye sonra yukarısı birbirine girdi,
Maalesef Burak da ağza alınmayacak küfürlerinin başına “ HEPİNİZİN “ ekini koyarak , önce tribünleri kırdı ve ondan cesaret alan bacanağı ile beraber de arkadaşlarımıza saldırdı ve yine bır kardeşimizin yaralanmasına sebep oldu.

Bu olaylarda Burağı tahrik eden, panik ve sinir içinde olmaması gereken davranışlara iten yegane duygu eşinin de içinde bulunduğunu sandığı, bir tartışma oldu.

Ama orada Galatasaray taraftarı dışında hiç kimse yoktu, Sadece diğer taraftalara da o ailenin kendi ailesi olduğunu hissettirebilseydi, o taraftar Burak dan daha fazla koruyucu olurdu, O bacanağı olacak terbiyesizin de tahrik ve teşvik etmesi ile hiç yapmaması gereken davranışlarda bulunmazdı.

Ben de kendisini bir taraftar olarak kınıyorum, yaralanan kardeşimize geçmiş olsun diyorum.

Bu arada İşin bir de soyunma odası önleri var. Oradada, İsmi Uğur olan ve yanında hardal rengi mont giyen hafif kır saçlı arkadaşlarımıza da bence oldukça akıllı davranışları nedeni ile teşekkür ediyorum,
Onlar ve bir iki arkadaşı, hem Burak'ın davranışlarının affedilemeyecek davranışlar olduğunu savundular, bunu tüm yöneticilere ve teknik ekibe defalarca anlattılar, aynı zamandada olayların çıkmaması için sinirli arkadaşları da kontrol ettiler.

Evet Burak Sezgin'in yaptıkları maalesef tasvip edilemez , şiddetle kınanmalıdır ve ben de kınıyorum,

Ancaaaak,

Maş esnası, sadece takım oyuncularından birinin yaptığı kötü bir hadise(tribune çıkan diğer oyuncuların kavga amaçlı çıktıklarını düşünmüyorum), o oyuncuya mal edilmesi gerekirken,

Galatasarayımızın taraftarları, tribündeki kardeşlerimiz, tribünlere , Galatasaraylarını desteklemek amcı ile koydukları bütün bayrak ve pankartları topladılar,
Tribünleri terk ettiler,
Karşı tribüne , olayların çıktığı yere gelen taraftarlar, yanlış anlamalara sebep oldu ve maça gelmeleri mecbur kılınan alt yapı oyuncuları ve velilerinden oluşan 50 – 60 kişilik bir grup salonu terk etti,
Erkek maçında olaylar çıktığı vakit 12 sayı lehimize olan sonuç, olaylar bitiminde 2 sayı aleyhimize döndü,
Fırsat kollayan basının bir kısmı olayı, taraftarlar oyuncuları dövdü, diğer kısmı da oyuncular taraftarları dövdü diye manşet attı.
Taraftarların büyük bir kısmı, maç esnasında, kalanların da büyük bir çoğunluğu kız maçı öncesi salonu terk etti, çok önemli olan kız takımı maçı , hakemlerin katliamı sonucu kaybedildi.
İşin en acısı da maçın en kritik son 4 dakıkasında, 12 sayı geriden gelip , öne geçtiğimiz dönemde, rakip taraftarların !!!!! tezahuratları bizleri bastırdı,

Şimdi bu davranışlarla kim cezalandırıldı.
Bu takım böyle oyunculardan kurulacaksa küme düşsün mantığı bence sinir anında söylenmiş olmalı, o zaman biz hangi takımın taraftarı olacağız, beklide iş takım düştü, şube kapatılsına kadar gidecek.
Bu nedenle ben kusura bakmayın, Saygısızlıktan öte, terbiyesizce davranışlarda bulunan bir oyuncuyu kınadığım gibi, bu oyuncunun yaptıklarını , tüm takıma , Galatasaray klübüne mal ederek, oyuncu yerine taraftarı oldukları klubu, camiayı protesto eden taraftarlarımızı da kınıyorum.
Burak sonuna kadar kınanmalıydı, olay adli mercilere intikal ettirilmeliydi, yada her türlü yol denenmeliydi, buna herkezin fazlasıyla hakkı vardı, ama asla ve asla Galatasaray Protesto edilmemeli idi.

Çünkü, oyuncuların olmadığı gibi, hiç kimse, hatta taraftarlar bile bu klubun üzerinde olmamalıydı.

Sevgiler, Saygılar.

re

öncelikle gordona burda maçda olmamasına ragmen taraftar sırtını döndü filam açıklamalarından dolayı birşeyler sölemek isterdim ama ben ona ilk görüştügümüz maçda söleyecegim içimdeki herşeyi toptan. kaemre nickli abi diorum büyük sanıyorum yaşı bizden olayları çok güzel görmüşsünüz ve burda yazmışsınız. maç bitince koridordaydık sonra karakola gittik ve bayan maçına geldigimizde bence olmsı gereken herkes trübünde olaganca gücüyle bayanları destekliordu. karakolda bende buraka çok tepki verdim ama konuştumuzda ki benim asıl üstüne düştügüm konu kavga sırasında karşı trübünde oldugum için yorum yapamıorum olayların geçtigi yere geldigimde ark ların bana ugur abi burak trübüne çıktı ana bacı düz küfür etti demesiydi neyse bizde tepkimizi koyduk o sırada ama
karakola gittigimzde burakla konuşma imkanı buldugumuzda bu olayı sordum küfür olayını yemin ediorum burdaki çogu kişide bana inanıcaktır adım gibi eminim çocugunun üstüne yemin etti ve ben küfür etmedim dedi ama ettiyse sadece bu formayı daha fazla giymek taraftara şirin gözükmek için bunları yaptıysa ona sadece acırım. fakat burda yazan çogu kişiyi tanıorum ve küfür edildi diorlarsa onlarada inanırım ben sadece olayın bildigim yönlerini açıkladım kimseye küfür etti yada etmedi demiorum sadeceburakın sölediklerini size lanse ettim. şikayetçi olmaktan vazgeçtik onun içinde çok önemli ve baya büyük bir nedenimiz var bunuda isteyene özel mesajla açıklayabilirim.

Burak maalesef, tribunlere fırladığında, çok gergin(maçtan dolayı) ve çok sinirli idi(olaylardan dolayı)ve yaptığı hiç bir şeyi bilinçli olarak yaptığını düşünmüyorum.
Ancak, bilinci yerinde olsaydı da bunların hiç birisini yapmazdı, o an eşi ve çoluk çocuğun zarar göreceği endişesi ile maalesef o da istemediği şeyler yaptı,
Olayın karakolda bu şekilde bitmesi ise tamamen sizin büyüklüğünüz,
Ben bu davranışınızdan ve konuya çözüm getirmenisden dolayı sizleri bir kez daha tebrik ediyorum

burak galatasaray basketbol takımından gi-de-cek, bukadar burada kimse onu savunmasın burak gitmezse ülker maçında olacakların tek sorumlusu galatasaray spor kulübü yönetimidir.
bu kulüpten kosecki paramızı yere attı diye gönderildi,tanju tesislere tabanca ile geldi diye gönderildi,fatih akyel fatih altaya hakaret ettiği için alınmadı burak kim burak gidecek .

burak'in yaptigi kolay affedilir bisey degil, ancak tribüne çikmak o kadar kolay degil. ben ortada burak'i tribüne çikaracak kadar büyük bir yanlis anlamanın oldugunu düsünüyorum.

geçen sene tamer buraya girip yazı yazmıstı. burak sezgin de girip bizi aydınlatsın, anlayalım ne olup bittigini. gerginligin ülker maçina tasinmamasi dilegiyle...

Ben ne Burak'ın affedilmesi gerektiğini ne de bunu yapmasını hoş gösterecek bir yanlış anlamanın kabul edilirliğini savundum.
Benim savunduğum, dünkü protestonun Burak tan ziyade başka yerlere yapılması idi.

Finallerim dolayısıyla maça gelemedim .
ancak butun postları teker teker okudum.
Bazı arkadaşlarda `önemli olan
galatasaraydır, oyuncunun yaptığı terbiyesizlik
yüzünden takıma tavır almayalım ` gibisinden bir tavır var.
Galatasaray taraftarı eğer bu olayın altında kalacaksa
Galatasaray taraftarının `taraftarlık` anlayışı tartışılır!
Ben taraftara saldıran oyuncuyu takımda istemiyorum.
Değerlerimizi çiğnememek adına önce herşeydende önce
bu adam gitmelidir.
Gitmesi için nasıl çalışmalar yapabiliriz bunu tartışalım önce!
Bırakalım sağ duyuyu...

uA forumunda açılan topiğe olayı tüm ayrıntılarına kadar yazmama rağmen topik uçuruldu... buraya yazıyorum...
olay bana 20 metre yakınımda oldu,burağın bacanağı GS li bir çocuğa yerine otur maçı göremiyorum diye serzenişte bulundu,çocukta ona karşılık verince birbirlerine girdiler. ben ve bir polis arkadaş hemen oraya giderek müdahele ettik ve polis arkadaşla birlikte burağın bacanağını koridordaki kapıdan içeri aldık.kendisine sakin olmasını defalarca söylememe rağmen kendisi illaki o çocuğu alacaksınız diye polise baskı yaptı,bende kendisine o çocuğu size vermeyiz bak sakin ol şurda 250-300 kişi var bunun sonu iyi olmaz diye defalarca söyledim. bir an sakinleşmiş gibi yaparak odadan dışarı çıktığımızda direk olarak çocuğa saldırmaya gitti,bu arada da aşağıdan basketçi ailelerinden birileri daha olaya karışınca arbede çıktı,kimin kime vurduğu belli olmuyorken... o da ne birden basket takımının aslan yürekli cengaverleride sinkaflı küfürlerle olaya daldılar,gerisi malum....
uğur... karakolda eğer burak size küfür etmediğini söyledi ise bu çok daha vahim bence... ananızı bilmem ne yaparım diye koridora dalan cengaver burak efendi nasıl olduda karakolda hemde yemin ederek küfür etmediğini söyleyebiliyor.Bazılarıda hala burda bu adamı savunuyor,yedikleri onca yumruğa rağmen.özür dilemiş miş geçin bunları,o zaman fakyelin ne kabahati var,oda özür dilesin giysin formayı...

Kaemre... artık sizin bu kızlar maçlarınızdanda gına geldi yahu...insanlar infial halinde siz tutturmuşsunuz terk edenler GS 'ye ihanet etti...ne alaka bu zamana kadar taraftar mı vardı kızların maçındada ilk defa mı yeniliyorlar,bizler terk ettiğimiz içinmi yenildi kızlar geçin bunları... bir taraftarın burnu kırılmış,ALLAH korusun daha vahimide olabilirdi ,sizin maçınız dan çok daha önemli çok daha vahim bir olay bu...

Dün gece sinir halindeyken bir yazı yazdım.Bilseydim yazmadım.Burak'ın bu kadar suçlu olduğunu bilmiyordum.Ama hatalı bir yazı yazdım diye yazısında beni iğnelemeyen kalmadı.İşin kötüsü attığım post dolayısıyla millet birbirine girdi.Tamam abi Burak takımdan gitsin.Bana karşı da istediğinizi yazın.Herkesten yarattığım tartışmadan dolayı özür diliyorum.

re

ali abi ben olayı savunmuorum kavgayıda yerinde olamdıgım için tam olarak bilmiordum. fakat bildigim birşey vardı küfür etmiş bunu bende gittim normal olarak sordum karakolda dedim böle böle yapmışsın nasıl yaaprsın kimsin filam dedim adam yapmadım dior he bana sorarsan kim yalan sölüor die kesinlikle burak derim. o zaman ülker maçında bir şekilde bunu buraka hissetircez ama ne yaparıs onu oturup konuşurus. dedigim gibi ben siz etti diorsanız her zamanda dogrudur etmişdir derim ve dün söledikleride bu takımda daha çok kalmak için sölenmiş sözlerdir die düşünürüm ama bir takım oyuncusu trübüne çıkıp küfür edebilecek kadar delikanlıysa olaya giricek kadar yürekliyse yaptıgını mert çe söleyebilicek kadarda erkek olmalı. burak tavuktan betermiş ne diyiyim ama vardır bunun bir yolu tepki vermenin de

Sn Cimboms34
Beni tanımıyorsunuz,
Siz olaylara ne kadar yakınsanız, ben de o kadar yakında idim,
Ama olay sonrasında ise sonuna kadar da arkadaşlarınızın yanından hiç ayrılmadım, ve hep sizin saflarınızda yer aldım, sizlerle aynı mücadeleyi verdim.
Ama benim orada birlikte hareket ettiğim kişiler de sizinle aynı düşünceleri paylaşıyorlarsa eğer, gerçekten ben yaptığım mücadeleden pişmanlık duyarım ama öyle olduğunu sanmıyorum.
Ben sizin yazdıklarınızdan farklı hiç birşey yazmadım, hiç bir şey savunmadım,
Bırakın benim yazdıklarımı siz kendi yazdıklarınızın bile farkında değilsiniz.

Bana " sizin bu kızlar maçınızdan gına geldi " demişsiniz,
BUNU LÜTFEN AÇIKLAYIN,
Benim hiç kızlar maçım olmadı,

" terk edenler GS' ye ihanet etti " yazdığımı iddia etmişsini,
BÖYLE BİR İFADE KESİNLİKLE KULLANMADIM

" sizin maçınızdan çok daha önemliydi " demişsiniz,
İNANILIR GİBİ DEĞİL,

Sn Cimboms34
Ben kimim, siz kimsiniz bunu lütfen açıklayın,
Ben tüm kelimelerimde ve ifade tarzımda Galatasaray takımlarından (ERKEK OLSUN KIZ OLSUN) bahsettim. Bu takımları bana mal etmişsiniz, eğer bu böyleyse siz kimsiniz, Bunu gerçekten öğrenmek istiyorum.

Lütfen yazdıklarımı ve yazdıklarınızı okuyun, bunlara bir açıklık getirin, getirmezseniz, ben sizinle ne sanal ne de gerçek ortamda bir daha aynı havayı teneffüs etmeyeceğim.

Umuyorum ki, dünkü arkadaşlar okuduklarını sizin anladığınız şekilde anlamamışlardır.

Isin ilginc yani orada zaten SEKO.
Ilk defa Turgay Demirel sadece bizim maca gelmisti.Onun gozunun onunde oldu olaylar.Bakalim cezalar nasil olucak bende merak ediyorum.

Bu olay takımıza zarar verdiği ortada..Her ne kadar suçlu biz olmasakta..Belki maçı 25-30 sayı farkla kazana bilirdikte..Ayrıca o olay olmasa bayan maçına daha fazla kişinin kalıcagıda ortadaydı..Hatta bazı taraftarlar erkek maçını bile tamamlamadan ayrıldı salondan..Bilmiyorum onlara taraftar demek doğrumu da..(olaya karışanlar hariç)

X yönetimin bu konuda devreye girmesi gerekiyor bu olayı en az cezayla atlatmalıyız. Haftaya Ülker maçı var tam takım toparladı derken bu olayı en az zararla atlatırız inşallah

ya seko ne diyorsun sen güzel kardeşim.

biz diyoruz ki bu herifler bu kulübün kapısından girmesin sen diyorsun ki federasyon ceza vermesin.

idam versinler isterlerse bu saatten sonra bana ne. ha eğer o formayla bir daha sahaya çıkacağını düşünüyorsan çok yanlış düşünüyorsun.

roberto baggio' Alıntı:
ya seko ne diyorsun sen güzel kardeşim.

biz diyoruz ki bu herifler bu kulübün kapısından girmesin sen diyorsun ki federasyon ceza vermesin.

idam versinler isterlerse bu saatten sonra bana ne. ha eğer o formayla bir daha sahaya çıkacağını düşünüyorsan çok yanlış düşünüyorsun.

tabi ya yönetim kapatsın subeyi, federasyon bundan sonraki maclara cıkmamıza izin vermesin, hatta otomatik olarak küme düsürelim. b sadece 1 (bir) basketbolcu bi taraftarı yumrukladı diye GALATASARAY takımı çekilsin ligden.

bu olayda kulüp ceza almaz alacaksa tribüne çıkan oyuncular cezayı alacak dedim ya isterlerse idam versinler bana ne.

sen hala aman 2 sıra yukarda bitiririz bu adam kalsın takımda diyebilyorsan sana da helal olsun ne diyeyim.

yaw benim yazımda bu adam takımda kalsın diye bişey var mı? ama takım ligi iki sırada yukarda bitirisin diye de her türlü desteği veririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...