GSbasket Film Kulübü

Onur Yavuz' Alıntı:
2008 En İyi Yabancı Film Oscar ödülünü kazanan The Counterfeiters (Kalpazanlar).

Nazi Almanya´sını anlatan etkileyici bir film daha. Belki, bu tür filmlerden izledim diyebilirsiniz ama teması farklı adından da belli olduğu gibi.

Bana göre mutlaka izlenmesi gereken bir film.

Kişisel Not´um: 9/10

Sabah izledim gerçekten müthiş.

Ben de yazmayı unutmuşum. Onur abinin önerisi ile 2 ay kadar önce indirip izledim, başrolü oynayan aktörün performansı Oscarlık. Çok sıcak, samimi bir film hissi uyandırdı bende konusuna ve ismine rağmen.

Onur Yavuz' Alıntı:
2008 En İyi Yabancı Film Oscar ödülünü kazanan The Counterfeiters (Kalpazanlar).

Nazi Almanya´sını anlatan etkileyici bir film daha. Belki, bu tür filmlerden izledim diyebilirsiniz ama teması farklı adından da belli olduğu gibi.

Bana göre mutlaka izlenmesi gereken bir film.

Kişisel Not´um: 9/10

Bende izlemiştim, film güzel ancak yer yer canım oldukça sıkılmıştı.Belki filme değil ama yaşanan sahnelere olan olaylara.
Güzel bir yapım tavsiye ederim...

Bugun izleyeceğim film ise 17 Again.
Eğlenceli komik bir filme benziyor gidip görelim bakalım.

Önceki hafta Adana'da altınkoza yapıldı.Yaklaşık 25-30 tane türk yapımı filim izleme şansı buldum.

Uzak İhtimal,Pandoranın kutusu,11'e 10 kala,iki dil bir bavul filimleri beni gerçekten çok etkiledi.Özellikle Yeşim Ustaoğlunun yönettiği Derya Alabora'nın oynadığı Pandora'nın kutusu filimine herkes bir göz atmalı derim.

The Haunting in Connecticut ve 1408'i izledim.

1408 pek beğendiğim bir film olmadı. En azından beklentilerimi karşılamadı. Ancak The Haunting in Connecticut gerçekten güzel bir film. Korku filmi olarak geçse de pek korkunç bir film değildi. Ancak olayların akışı, konu ilgi çekici. Tavsiye ederim...

Dün ''The Soloist'' adlı filmi izledim. Genelde bu tür dram, biyografi... filmleri izlemem. Daha doğrusu filmi izlerken sıkılırım. Ancak bu filmi Robert Downey Jr. adını duyduğum için izledim. Çoğu kişi filmi beğenmeyebilir veya sıkıcı gelebilir. Ancak ben filmi ilgiyle izledim. Jamie Foxx da gayet iyi bir oyunculuk çıkarmış.

Filmin konusu LA Times yazarı Steve Lopez'in şizofrenik bir sokak müzisyeni olan Nathaniel hakkında yazdığı köşe yazıları ve arkadaş oluşları...

Sihirbaz filmini izledim Edward Norton ve jessica bielin oyunculuk performanslarına hayran kaldım en önemlisi de filmin sonuydu tabiki

Karayip korsanları 1-2-3...

3. serisini izledim 1. ve 2. serileri izlemeden birşey anlamadım ama seriyi baştan itibaren seyrettim, etkileyici bir filmdi. Beğeneceğinize kefilim.

batman Superman x-man gibi filmlerin tekrarını çekerek ayakta kalmaya çalışan hatta Holywood bitmiş gibi yorumların sıklıkça arttığı son dönemlerde izlediğim SEVEN POUNDS filmi biranda herşeyi tersine çevirdi..duygusal ve etkileyici..Will Smith de yine herzamanki gibi büyüleyici performansıyla filmi dahada etkileyici kılıyor..

The Notebook; sonunda izleyebildim.Birkaç arkadaşımın ısrarı üzerine duygusuz olduğumu düşündükleri için izleme gereği hissettim. Film gerçekten etkileyiciydi,biraz abartmalar olsa da güzeldi,vay be ne aşklar varmış dedim filmde olsa ( kendi kendime ) ,gerçekten duygusuz olduğumu düşünmeye başladım...

Ne olursa olsun şu gerçeği vurgulamadan geçemiyorum; Mutlu başlayıpta,mutlu biten aşk ancak filmlerde olur.

Kısacası; mutlu aşk yoktur. ( istisnalar kaideyi bozmaz. )

9/10.

Burak Ceyhan' Alıntı:
The Notebook; sonunda izleyebildim.Birkaç arkadaşımın ısrarı üzerine duygusuz olduğumu düşündükleri için izleme gereği hissettim. Film gerçekten etkileyiciydi,biraz abartmalar olsa da güzeldi,vay be ne aşklar varmış dedim filmde olsa ( kendi kendime ) ,gerçekten duygusuz olduğumu düşünmeye başladım...

Ne olursa olsun şu gerçeği vurgulamadan geçemiyorum; Mutlu başlayıpta,mutlu biten aşk ancak filmlerde olur.

Kısacası; mutlu aşk yoktur. ( istisnalar kaideyi bozmaz. )

9/10.
bende hala izleyeceğim bu filmi, bi fırsat bulmak lazım artık..
en son slumdog millionaire izledim, bence hak etmiş 8 oscar'ı,filmin müzikleri şahaneydi gerçekten..