GSbasket Film Kulübü

Canberk Işcan' Alıntı:
Cumartesi 15:45`de Fox`da Coach Carter var mutlaka izleyin çok güzel bir film basketbolla ilgili.Konusu:

Eskiden başarılı bir basketbol oyuncusu olan Ken Carter, mezun olduğu Richmond Lisesinden gelen koçluk teklifini kabul eder.

Koç Carter oyuncularının sahada kazananlar olmasının yanında, sınıflarında da çok başarılı olmalarını istemektedir. Bundan dolayı tüm oyuncularını, ortalamalarını 2.3'ün üzerinde tutacaklarına, sınıfta en ön sırada oturacaklarına ve tüm derslere gireceklerine dair bir sözleşme imzalamaya zorlar.

İş disipline geldiği zaman koç Carter tamamen acımasızdır, kondisyonun ve defansın her zaman hücumdan önemli olduğunu savunmuş ve takımını da bu yönde çalıştırmaya başlamıştır. Programı işlemiştir, takım sezona müthiş bir başlangıç yapmış ve her şey çok iyi gitmektedir. Ta ki oyuncuların akademik ilerleme raporları gelinceye dek...

Bu filimi izlemiştim 1 2 ay once yine fox'ta ama gece 11'de :)
Not: filim çok güzel en komik sahnelerden biri oğlunu notunu herkezden bir fazla istemesi

Kaan Çağdur' Alıntı:
[quote="Canberk Işcan":3ytve5u0]Cumartesi 15:45`de Fox`da Coach Carter var mutlaka izleyin çok güzel bir film basketbolla ilgili.Konusu:

Eskiden başarılı bir basketbol oyuncusu olan Ken Carter, mezun olduğu Richmond Lisesinden gelen koçluk teklifini kabul eder.

Koç Carter oyuncularının sahada kazananlar olmasının yanında, sınıflarında da çok başarılı olmalarını istemektedir. Bundan dolayı tüm oyuncularını, ortalamalarını 2.3'ün üzerinde tutacaklarına, sınıfta en ön sırada oturacaklarına ve tüm derslere gireceklerine dair bir sözleşme imzalamaya zorlar.

İş disipline geldiği zaman koç Carter tamamen acımasızdır, kondisyonun ve defansın her zaman hücumdan önemli olduğunu savunmuş ve takımını da bu yönde çalıştırmaya başlamıştır. Programı işlemiştir, takım sezona müthiş bir başlangıç yapmış ve her şey çok iyi gitmektedir. Ta ki oyuncuların akademik ilerleme raporları gelinceye dek...

Bu filimi izlemiştim 1 2 ay once yine fox'ta ama gece 11'de :)
Not: filim çok güzel en komik sahnelerden biri oğlunu notunu herkezden bir fazla istemesi[/quote:3ytve5u0]

Bende 1-2 ay önce izlemiştim :)

Babylon A.D, Gabriel ve Takin of Pelham 123 adlı filmleri izledim.

Babylon A.D; güzel bir filmdi. Vin Diesel yine güzel bir iş çıkarmış. Eski bir asker olan Toorop'un bir kızı teslim edilecek yere götürmesi isteniyor. Ancak kızın sıradan bir kişi olmadığı ve mucizevi bir insan olduğu ortaya çıkar. Profesyonel olan ve para karşılığı bu işi yapan Toorop'un bazı şeyler hakkında karar vermesi gerekiyor. Benim beğendiğim bir film oldu. Vakit ayırıp izlenilebilir.

Gabriel; konusu ilgimi çeken bir filmfi. Oyunculuklar zayıf gelse ve filmin süresi kısa gelse de izlenebilecek bir film. Keşke daha uzun süreli, aktif ve oyunculukların iyi olduğu bir film oslaydı. Ancak yine de idare eder.

Taking of Pelham 123; İki ustanın aynı filmde güzel olmuş. Konusu itibari ile klasik gelse de beklentilerimi karşılayan, güzel bir filmdi. Vakit ayırılıp izlenebilir. Zaten Denzel Washington ve Travolta varsa en azından bir bakmak gerekir.

Barış Şişman' Alıntı:
Emret Komutanım: Şahmat

Yorumlayacak birşey yok, sadece vakit kaybı.

3/10
10 saat sürecek yolculukta karşılaşsam bile kendimi uyumaya zorluyorum. Uyumaktan bile fazla vakit kaybettirdiğini düşünüyorum. 3 puanı iyi vermişsin benim puanım 0/10.

Sıfır puan verecektim ancak kameraman, ışıkcı vs. gibi insanların emeğine yazık diye 3 verdim yoksa ne izlenecek bir film ne de ciddi ciddi yorumlanabilecek film..

Büyük İskender (Alexander)

alexanderver4hj2.jpg

Tarih sahnesinin en büyük komutanlarından biri olan Büyük İskender'in hayatı, dünyanın en büyüğü olma hevesi ve aşkını anlatan bir film. Sanırım 2004 ya da 2005'te vizyona girmişti, sinemaya gidip izlemediğim ama senelerdir elimin altında olan filmi dün akşam oturup izledim.

Film çok uzun olduğu için yer yer sıkıldım, sanırım 3 saat'e yakın sürdü film. Bu yüzden insan sıkılsa da yine de izliyor, aslında film yarı belgesel tarzında da görülebilir. Bizim ak sakallı dede gibi bir adam İskender'in doğumundan ölümüne kadar olan olayları anlatıyor ve filmde de yaşadığı olayları gösteriyor..

Uzun olmasa izlenebilecek cinsten bir film ama uzunluğu çok kötü. Colin Farrell, Anthony Hopkins ve Angelina Jolie'nin performansları ise güzeldi, Angelina Jolie'ye büyücü rolü de iyi gitmiş..

7/10

Şüphe
Kale Brecht (Shia LaBeouf), babasının kazayla trajik ölümünden sonra girdiği bunalımı atlatmaya çalışan sorunlu bir gençtir. Asık yüzlü, içine kapanık ve çekingendir. İşlediği küçük bir suçtan dolayı yargıç tarafından ev hapsi cezasına çarptırılır. Annesi Julie ise (Carrie-Anne Moss) evin geçimini sağlayabilmek için gece gündüz çalışmaktadır. Tek isteği kayıtsız ve bezgin davranışlarda bulunan oğlunun ihtiyaçlarını karşılayabilmek ,ona babasının eksikliğini hissettirmemek ve iyi bir gelecek sağlayabilmektir. Evinin duvarları adeta Kale?in üzerine üzerine gelmektedir. Zaman geçirebilmek için tüm ilgisini pencerenin dışındaki komşu evlerine yöneltince röntgenci bir genç olup çıkar. Gözetlediği evler arasında, sorunlu geçmişinden kaçmak için yeni taşınan güzel komşu kızı Ashley de vardır. Yerel gazetelerde esrarengiz adam kaçırma olaylarıyla ilgili haberler çıkmaya başlayınca Kale tüm dikkatini komşularından orta yaşlı gizemli adama yöneltir. Genelde sessiz ve sakin bir yer olan kasabada terör estiren seri katilin kapı komşusu olduğuna ikna olmaya başlamıştır. Gözetlemeyi takıntı haline getirerek komşusunun attığı her adımı izlemeye başlar. En küçük hareket,nüans ve detayları bile not almaktadır. Elinde inandırıcı herhangi bir kanıt olmadığı halde kendini birtakım önlemler almak zorunda hisseder. Kuşkularının sağlamasını yapabilmek için güzel komşusu Ashley ile arkadaşı Ronnie?den yardım ister. Ev hapsinde olduğundan tüm bunları evinin sınırlarını aşmadan yapmak zorundadır.

abimm 'i izledik Fırat'la..ben beğendim o beğenmedi..ben sonunu saçma buldum,Fırat tamamını saçma buldu :)
bence izleyin..

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Canberk Işcan":tfrfufmy]Arkadaşlar,bana basketbolla ilgili güzel filmler söyleyebilir misiniz ?

shaq ve hardaway'in (o zamanlar ikisi orlando'yu finale taşımıştı) nick nolte ile beraber oynadığı "blue point" tavsiye edebilirim[/quote:tfrfufmy]

Tamam,saol

Basketbol filmi ise aradığın

1.Coach Carter =Samuel L. Jackson un koç rolünde oynadığı başarılı bir film.
2.Glory Road = yine güzel bir film
3.He Got Game (Denzel washington ve Ray allen ın oyuncu olduğu güzel bir film)

EsraUzun' Alıntı:
abimm 'i izledik Fırat'la..ben beğendim o beğenmedi..ben sonunu saçma buldum,Fırat tamamını saçma buldu :)
bence izleyin..

Bende bugün izledim komediyle dramı karıştırmışlar sonunu bende beğenmedim.Ama fena değildi.

Canberk Işcan' Alıntı:
Arkadaşlar,bana basketbolla ilgili güzel filmler söyleyebilir misiniz ?

Bir kere en iyi basketbol filmi White Man Can't Jump'dır. Wesley Snipes profesyonal bir sokak basketbolcusudur, evet, hakkaten öyledir.

Sonra aklıma gelenler, Tupac'ın da oynadığı Above The Rim.
Like Mike