Haluk Yıldırım

Re: Haluk Yıldırım Galatasaray'da

"...Buralarda kalmak kolay değil. Beşiktaş CT yeni oyuncular aldı. Trabzonspor, Banvit? Hepsi zorlu rakipler. Ancak önemli olan, takım olarak birlikte kalmak''

Haluk şimdiden tecrübesini konuşturmuş, 3.lük için rakiplerimizi belirlemiş!

Haluk'un üçlüğünü unutma

Haluk Yıldırım transferini fırsat bilen, bazı forum üyeleri, yaratılmak istenen sinerjiyi yoketmeye çalışıyor, ama unutulmaması gereken bir üçlük varki, ben bu üçlüğü tekrardan hatırlamamız gerektiğine inanıyorum.

Haluk'u, Mirsad'a benzetenlere, Haluk'u Rasim'e benzetenlere, Haluk'u İbo sananlara, cevap olsun.
İş ahlakı olan, lider kişilikli, kazanmak için savaşan bir oyuncu aldık, beklentimiz açık, az ama öz, girdiğinde bu arma için ter akıt, Haluk bunu yapacaktır, cevabı parkede verecektir, onu burdan acımasızca eleştirenlerde, sezon sonu onun formasını isteyecektir.

Geçen seneden daha iyi olacağız, yılgınlığa mahal vermeyin!
--------------------------------------
Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Hakan Demir, ''Burada Beşiktaş Cola Turka olarak hem gücümüzü hem de sezon için hazır olduğumuzu gösterdik'' dedi.

Grubun son maçında Darüşşafaka Cooper Tires'i maçın son saniyesinde Haluk Yıldırım'ın 3 sayılık basketiyle 79-77 kazanan Beşiktaş Cola Turka'da antrenör Hakan Demir, maçın ardından yaptığı açıklamada, 8'li final vizesini yenilmeden aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Oynadıkları 3 maçı da kazandıklarını diğer takımların sadece birer galibiyetleri bulunduğuna dikkat çeken Demir, ''Burada Beşiktaş Cola Turka olarak hem gücümüzü, hem de sezona hazır olduğumuzu gösterdik. Bugün çıkıp gururla mücadele ettik ve diğer takımlara olan saygımızı da gösterdik. Çorum'da gerçekleştirilen organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz'' diye konuştu.

BEŞİKTAŞ COLA TURKA: 79 - DARÜŞŞAFAKA COOPER TİRES: 77

Salon: Atatürk

Hakemler: Elif İnci xxx, Uğur Özen xxx, Aydın Karaçam xxx Beşiktaş Cola Turka: Mehmet xx 2, Muratcan xxx 14, Faison xx 6, Stanojevic xx 6, Ömer xx 3, Haluk xxx 7, Adem xx 4, Chatman xxx 15, Austin xxx 18, Cevher xx 4.

Darüşşafaka Cooper Tires: Soner xxx 24, Leunen xx 9, Bora xx 9, Emre xxx 19, Melih xx 7, Hammonds xx 7, Kadir Çıpa x 2

1. Periyot: 16-22

Devre: 37-41 (Beşiktaş Cola Turka lehine)

3. Periyot: 56-60

efes'ten sinan ve kerem i alamazsın efes göndermez,onlarda euroleague de oynamak varken hiç bir avrupa kupasında mücadele edemeyen bir takıma gelmek istemez.aynı şeyler oğuz savaş ve kaya peker içinde geçerli.bu isimler en çok telaffuz edilelenler olduğu için yazdım.haluk yıldırım a karşı çıkıyorsun ama alternatifini göstermiyorsun.ülkedeki yerli oyuncular bunlar işte.alamıyorsan o dört oyuncuyu alternatiflerin haluk yıldırım ,muratcan güler, serhat çetin vs.

birde anlamadığım takım sanki haluk yıldırım'ın üzerine kuruluyor.alacağı süre, kendisinden bekleneni belli olan bir oyuncu.örnek olarak şunu söyleyebilirim geçen sezon jasaitis'in yedeği olsaydı haluk belki o son saniyede kaybedilen banvit,bornova maçları kazanılacak playoff durumumuza göre şuan eurocup ta olacak,belkide şuan açıklanan üst düzey yabancı oyuncuları konuşuyor olacaktık.polat kocaoğlunun benchte oturmasındansa haluk yıldırım'ı tercih ederim.

Re: Haluk'un üçlüğünü unutma

Haluk'un asla Mirsad,Rasim olmadığına bende katılıyorum.
Tepkiye neden olan olayları çok net hatırlamadığım yada belkide o maçları izlemediğim için o konu ile ilgili yorum yapamıyorum.

Yalnız Umut bey bu forum da kim neden yaratılmak istenen güçbirliğini yoketmeye çalışsın allah aşkına.Kimin Galatasarayın aleyhine bir durum yaratmak gibi bi amacı olabilir ve hangi nedenle olabilir.

Bu çok ağır bence son derece temelsiz ve tehlikeli bir itham.

Haluk ile ilgili yorumları hatalı,haksız abartılı hatta yakışıksız bulmak başka birşey. Bu yorumları yapan insanları birşeyleri yok etmek ile itham etmek çok başka asıl bu itham ile ortaya çıkacak tartışma ortamı zedelemez mi güçbirliğini.

Bu arada o üçlüğü hatırlamak gerektiği konusunda size katılıyorum ama girizgah kısmı son derece yanlış bence .

Kutay bey, Peki neden Haluk birileri tarafından yerden yere vuruldu? Neden kandırıldık nidaları atılıyor?
Ben bu ithamların, masum olduğunu düşünmüyorum, yaratılmak istenen sinerji bozulmaya çalışılıyor. İnanmıyorlar, inanan insanlarıda demoralize ediyorlar.

Umut Çelik' Alıntı:
Kutay bey, Peki neden Haluk birileri tarafından yerden yere vuruldu? Neden kandırıldık nidaları atılıyor?
Ben bu ithamların, masum olduğunu düşünmüyorum, yaratılmak istenen sinerji bozulmaya çalışılıyor. İnanmıyorlar, inanan insanlarıda demoralize ediyorlar.

Umut bey dediğim gibi Haluk ile ilgili belirli noktalarda size katılıyorum ama Bu foruma üye bunca insan (hatta tek bir insan bile ) güçbirliğini Neden bozmaya çalışsın yada neden birilerini demoralize etmeye çalışsın.

Azımsanmayacak sayıda insan belli bir görüşte birleşmiş dediğim gibi haksız olabilirler.Tespitlerine karşı çıkılabilir belki üsluplarıda eleştirilebilir ama güçbirliğini bozmaya çalışıyorlar moral bozmaya çalışıyorlar demek en hafif ifade ile suizan oluyor kanımca.Bence o ifadeyi biraz yumuşatsanız daha iyi olur ama sizin bileceğiniz iş sonuçta .

Haluk Transferi bence iyi.Çok fazla süre alacağını düşünmüyorum ama genç oyuncularımıza örnek olabilecek bir insan.Ayrıca takımı birlikte tutacak bir abi.Beşiktaşta yabancıların gitmesi ve para sıkıntısı olmasına rağmen takımın onurlu mucadeye etmesinde en önemli faktörün haluk olduğunu düşünmekterim.Yaşı 38 olmasına rağmen bize çok faydası olacağını düşünüyorum.Belki oyun olarak olmayacak ama diğer faktörlerde faydası olacaktır.

Kutay bey, ben kasıtlı olduğunu düşünüyorum, ortada bir abartı var, bir oyuncu olmadığı şekilde gösterilmeye çalışılıyor, bunda iyi niyet arayamam.

Geçen sezonda, aynı durum söz konusuydu, sezon başı takımı yerden yere vurdular, oyuncular ile alay edildi, ama sonra kahraman oldular.

BU YÜZDEN HALUK'UN ÜÇLÜĞÜNÜ HATIRLATTIM!

HALUK'UN ÜÇLÜĞÜ BİR AHLAK GÖSTERİSİDİR...

Umut Çelik' Alıntı:
Kutay bey, ben kasıtlı olduğunu düşünüyorum, ortada bir abartı var, bir oyuncu olmadığı şekilde gösterilmeye çalışılıyor, bunda iyi niyet arayamam.

Geçen sezonda, aynı durum söz konusuydu, sezon başı takımı yerden yere vurdular, oyuncular ile alay edildi, ama sonra kahraman oldular.

BU YÜZDEN HALUK'UN ÜÇLÜĞÜNÜ HATIRLATTIM!

HALUK'UN ÜÇLÜĞÜ BİR AHLAK GÖSTERİSİDİR...

Bende neden kasıt olsun diyorum ortada bir sonuç varsa neden olmalı.Siz neden göstermeyip bunda bir kasıt vardır diyorsunuz.

Neyse siz bilirsiniz dediğim gibi ben iyi niyetli bir ricada bulundum.

Yalnız öyle bir niyetiniz olmadığından emin olsam bile asıl bu tarz ithamların birşeyleri zedeleme tehlikesine son kez dikkati çekmek istiyorum.

Kalın sağlıcakla

Evet olmadığı şekilde gösterilmeye çalışılıyor,çünkü o bölgeye Haluk gelmeseydi 3 numarada bu eleştirileri yapanlardan birisi oynayacaktı..Bunun için herkes ağız birliği yaptı ve Haluk'a iftira atıyor haklısınız...Bu arada ahlak kavramınıza etik kavramınıza hayran kaldım...Çok güzel yoldasınız,iyi günler sizinle olsun...Hadi sağlıcakla kalın...

Açıkçası Murat Kaya ve Polat'dan daha fazla mücadele edeceğinden şüphem yok.Tabiki ençok tecrübesinden ve az süre zarfında ki üçlük,savunma, fast break'lerinden faydalanıcaz. Haluk'un terinin son damlasına kadar mücadele edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.Takımda olması gereken tecrübeli 1-2 oyuncudan biri olarak görmekte fayda var.Ama daha fazla yaşlı oyuncu olmasını istemem en fazla 1-2 yeter.Haluk bunlardan birisi olsun.

Eğer siz büyük beklentilere girdiyseniz , bu yönetimle alakalıdır.Küçük de olsa bazı başarılar yakalanmıştır , siz de o başarıların sonucunda daha yukarıya oynayan bir takım istemişsinizdir.Bu kadar sallamanın manası yok.

Terinin son damlasına kadar savaşan bir Galatasaray'a hazır olun.O adamlardan biri de , belki de en önde Haluk olacak.

Umut Çelik' Alıntı:

10 mesajın neredeyse hepsi, ortalığı karıştırmak için atılmış. Hakikaten ayıptır.

Kimse sizin görüşünüze katılmak zorunda değil, her transfere de oley çekip, her mesajında sinerji, destek vs. anahtar kelimelerini araya sokmak zorunda da değil. Mutalk iyi mutlak kötü diye yorum yapmak zorunda da değiliz.

Masum değil demişsiniz insanların eleştiri yapmaları, en çok da buraya güldüm. Birbirine benzer 10 mesaj atıp, insanların Galatasaraylılığını sorgulamak, onlara art niyetli demek mi masum? Geçiniz.

Tekrar yazıyorum, Haluk Yıldırım belli ölçütlerde katkı verecektir, geçen yılki ZK trasnferi gibi bir transfer de değildir, sinerjiyi öyle azaltmayacaktır; ama benim sevdiğim bir oyuncu değildir diyorum. Benim dışımda başka insanlar da diyor. Bu kadar basit ve açık.

Haluk'un üçlüğünde ne var onu anlamadım. Maçı satmadığı için bravo mu diyeceğiz? Bu gözler bizim maçta nasıl tek daldığını, 20'ye giden maçlarda yaptığı gereksiz hareketleri de gördü merak etmeyin. Kendi kararımızı verecek olgunluktayız çok şükür. Sürekli başkalarına kendi görüşlerimizi empoze etmeye yönelik şeyler yazmıyoruz, onları tembellikle, art niyetle suçlamıyoruz.

Umut Çelik' Alıntı:

Çok tanıdık sözler çok...

Olay şudur, günlerce de dedik zaten burada.Beklentilerimize sınır koyalım diye.
Sen Kaya-Oğuz-Dudley beklerken Haluk geliyorsa, bu kadar insan elbette tepki gösterir.

Sorun Halukla ilgili değil, Oğuz-Kaya-Dudley-Sinan-Muratcan gibi oyuncular alınsaydı burada Haluk'a yüzde 98'i ses çıkarmazdı.Buna eminim.Çok az kişinin umrunda olurdu taraftarla olan diyalogu.

Bir de şöyle düşünün.Türk rotasyonu açısından gerekli olduğunu düşünüyordu Oktay Mahmudi.Ayrıca alınabilecek Türk oyuncuların ne durumda olduğunu biz bilmiyoruz.Eğer uygun başka oyuncu alınabilseydi , emin olun alınırdı.Bu işin başındakiler bizden daha iyi biliyor bu işi.Eğer siz daha iyi bildiğinizi düşünüyorsanız , buyrun şubenin başına alalım.

Kerem Bozgeyik,
Evet olduğundan farklı gösteriliyor, Haluk, bir Mirsad veya Rasim değildir, bunu demek basketbolu bilmemek demektir benim için.

Transferi yetersiz bulabilirsiniz, bekleneni karşılamadı diyebilirsiniz, yaşını eleştirebilirsiniz, ama çarpıtma yapamazsınız.

Bu topicte resmen recm ettiniz adamı, ama unuttuğunuz birşey vardı!

O adam iş ahlakı gereği, forması giydiği takımın hiç bir menfaati olmadığı bir maçta, öyle bir oynadıki, sorun yaşadığı takımı bir üst tura taşıdı, bunu yazmadınız, aklınıza gelmediğinden değil, aklınıza gelipte yazamadığınızdan...

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Umut Çelik":2dma3lfp]Kutay bey, Peki neden Haluk birileri tarafından yerden yere vuruldu? Neden kandırıldık nidaları atılıyor?

Çok tanıdık sözler çok...

Olay şudur, günlerce de dedik zaten burada.Beklentilerimize sınır koyalım diye.
Sen Kaya-Oğuz-Dudley beklerken Haluk geliyorsa, bu kadar insan elbette tepki gösterir.

Sorun Halukla ilgili değil, Oğuz-Kaya-Dudley-Sinan-Muratcan gibi oyuncular alınsaydı burada Haluk'a yüzde 98'i ses çıkarmazdı.Buna eminim.Çok az kişinin umrunda olurdu taraftarla olan diyalogu.[/quote:2dma3lfp]