Hazırlık Maçları

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
açıkcası bu turnuvadan da bi beklentim yok :) muhtemel mağlubiyetlerden sonra 3 numara eksiğimizi yine sayfalarca tartışacağız :) skor yükümüzü çekecek oyuncumuz hala piyasada yok
acep bejeKe karşısında napcaz :roll:

Ne kadar çok turnuva o kadar çok tecrübe ve takımın birbirine kaynaşması demektir.Ama bu turnuvalara takımnın tamamlanıp (3 Numara transferi yapılıp) gidilseydi çok daha iyi olurdu.Takımın otruması açısından.

Yeni Oyuncumuz gelip takım ile alışması sistemi benimsemesi umarım uzun sürmez.Ne kadar geç gelirse uyum süreside bi o kadar uzar gibime geliyor.Gerçi hoş bizim çocuklar bu süreci kısaltabilir ama bu gelecek oyuncunun karakteriylede de ilgili bir olay.

3 numara veya şimdi söylenmeye başlayan 2 numara transferimiz en kısa zamanda gelmesi dileğiyle.

partizana yenilince ne kaybettik?
şampiyonlukmu?
gurup filan vardıda bizmi çıkamadık?
hazırlık turnuvası arkadaşlar eksiklerimizi görmemiz için düzenleniyor bu organizasyonlar kazanana madalya vermiyorlar.

Re:

Arda Öztürk' Alıntı:
partizana yenilince ne kaybettik?
şampiyonlukmu?
hazırlık turnuvası arkadaşlar eksiklerimizi görmemiz için düzenleniyor bu organizasyonlar kazanana madalya vermiyorlar.

haklısın...aynı seyleri futbol takımımız hazırlık maçlarında duseldorfla boluyla filan berabere kaldıkları zamanda soyluyorlardı

Re: Re:

Hakan Oksuz' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":059c4]partizana yenilince ne kaybettik?
şampiyonlukmu?

haklısın...aynı seyleri futbol takımımız hazırlık maçlarında duseldorfla boluyla filan berabere kaldıkları zamanda soyluyorlardı[/quote:059c4]
ya bırakın bu duygusal yaklaşmayı falan hiç yokdan beşiktaş denen bi takım şampiyonlukta idaalı konuma geldi biz yerimizde sayıyoruz( şu an itibariyle gelinen nokta olarak)
1efeste2telekom3fulker4bejeke açık ve net herşey ortada :roll:
beşiktaş level bitirdi biz level atlıcaz daha :?

Sinan Soysal' Alıntı:
[quote="Hakan Oksuz":6c62d][quote="Arda Öztürk":6c62d]partizana yenilince ne kaybettik?
şampiyonlukmu?

haklısın...aynı seyleri futbol takımımız hazırlık maçlarında duseldorfla boluyla filan berabere kaldıkları zamanda soyluyorlardı[/quote:6c62d]
ya bırakın bu duygusal yaklaşmayı falan hiç yokdan beşiktaş denen bi takım şampiyonlukta idaalı konuma geldi biz yerimizde sayıyoruz( şu an itibariyle gelinen nokta olarak)
1efeste2telekom3fulker4bejeke açık ve net herşey ortada :roll:
beşiktaş level bitirdi biz level atlıcaz daha :?[/quote:6c62d]

Ne Duygusallığı Sinan Soysal!

Bunlar gerçekler netice ile yorum yaparsan gerçekleri göremeszin hiç bir zaman.Level öyle oyuncu almakla olmaz doğru işleri yapmakla olur.Doğruyu yaparsan hedefi doğru koyarsan başarıya ulaşırsın.

''gerçekler oyuncu almakla olmaz doğru işleri yapmakla olur ''
peki doğru işlerin (şu an bulunduğumuz zaman itibariyle üstüne basa basa sölüyorum)yapıldığına sen inanıyomusun :?
beşiktaşı ben 2 kez canlı izledim (mersin maçı ve murat didinin takımı ismini anımsayımıyorum) her halukarda komple bi takımı ve bizi ekarte edecekleri aşikar benim telaşım bu :roll:

Elbette doğru işler yapıldığına inanıyorum.Bu zamana kadar işi sıkı dokuyup oyuncu elememiz ya da istediklerimizin başka takımlara gitmesi bu duruma getirdi ama sadece 1 pozisyon eksiğimiz kaldı onunda gelmesine az kaldı.

Bu kadar karamsar olma.Birde yanlış hedef seçmişsin kendine bizim rakibimiz Bjk değil diğerleri.Çünkü geçen yılın şampiyonu ve kadrosunu koruyup üstüne iyi takviyeler yapan TT asıl rakiplerimiz.

Re:

Ali Demirci' Alıntı:
Elbette doğru işler yapıldığına inanıyorum.Bu zamana kadar işi sıkı dokuyup oyuncu elememiz ya da istediklerimizin başka takımlara gitmesi bu duruma getirdi ama sadece 1 pozisyon eksiğimiz kaldı onunda gelmesine az kaldı.

Bu kadar karamsar olma.Birde yanlış hedef seçmişsin kendine bizim rakibimiz Bjk değil diğerleri.Çünkü geçen yılın şampiyonu ve kadrosunu koruyup üstüne iyi takviyeler yapan TT asıl rakiplerimiz.
son paragrafta ki telekom temennin için keşke diyorum (inşallah dediğin gibi olur ) ama düşünce olarak zıt kalıyoruz yapcak bişey yok :p
bu arada yine karamsar bi profil çizdim sanırım dikkat çekmeseniz bu konuya olmazdı zaten :)
ii geceler

kardeş görüşlerine saygılıyız ama galibiyetlerden sonra bu lafları yutmamak için bence biraz daha sakin ol
çünkü gerçekten iyi bir takım kuruldu

Ahmet Arif' Alıntı:
Avery transferinden sonra sırtı dönük oyanabilen bir uzun, bir de 3/4 oynayabilen (ama özellikle şutu iyi ve drive'ı olan) sf/pf ve 2/3 oynayabilen skorer bir oyuncu istiyordum...
eğer iki numara transferi yapılırsa mtchell'ın tutlacağını zannetmiyorum çünkü o zaman iki numarada ciddi şişkinlik olur. (murat-tufan-alınacak yabancı-mitchell hatta avery iki oynayan ya ad oynama potansiyeli olan oyuncular). üç numara ise sadece erdem olur ya da yukarıda iki oynar dediğimiz adamlardan dönem dönem 3 numara olarak oynataacğız ki bu günümüz basketbolunda çok fazla tercih edilmemeli. (Yanlışl hatırlamıyorsam Timur Bey'in de bu doğrultuda göüşleri vardı.) buradan biraz daha somuta inebilir miyiz?
Çözüm: 1. varsayım: sadece 4 yabancı transferi yapılacaksa, istenen drive edebilen ve "natural skorer" olan "mucizevi" üç numara alınmalı. Böyle bir transfer durumunda Mitchell'ın kadroda olup olmaması çok şey değiştirmez. ya derinlik katar ya da şişkinlik katar. bu katkının olumlu (derinlik) olması ya da olumsuz (şişkinlik) olması tamamen bence coaching'le ilgilidir. koç rotasyonu becerirse kadroya derin denir yok beceremezse kadroya şişkin denir.
Çözüm 2. varsayım: böyle aranan bir 3 numara bulamadığımız durumda (geçen senen olduğu gibi) skorer bir iki numara alınır. Alınan oyucnun bencillik kapasitesi ile ters orantılı olarak takım olma ve başarı şansımız olur. Bu durumda coaching'den bağımsız olarak Mitchell gerçekten kadroda şişkinlik yaratır görüşündeyim. Ancak her şekilde alınacak oyuncunun yaklaşık (sayı, ribaunt, asist) (17, 4, 2) ortalamalarına sahip ve paylaşımcı olması gerekir. bu noktada ahmet salih'in savunma açısından uyarılarının çok yerinde olduğunu düşünüyorum. Tufan üç numara savunmasında fizik olarak zayıf kalabilir. alınacak oyuncunun savunamsını da bu noktada önemil olacağının altını çizmeliyz. Tufan özellikle telekom ve fener maçlarında ve uleb maçlarında da üç numaralara karşı fizik olarak zayıf kalır.
Bence şu durumda elimizde maalesef şöyle bir strateji kaldı. skorer bir iki bulacaklar ve bekleme politikası güdecekler. duruma göre de muhtemelen (sürpriz olarak boşa çıkan bir sf olmazsa) geçen seneki denham gibi, ayarında bir adam ile savunmaya destek çıkılacak. bu durumda yerli oyucnuların performansları çok önemli olacak.
Canımı sıkan şeyler: yerli transferlere söylenebilecek olumsuz fazla bir şey yok. hatta yapılabilecek çok iyi yerli transferler yaptığımzı (hem isim baıznda hem de mevki bazında) düşünüyorum. mevcut yerli rotasyonuna cüneyt'e tercih edebileceğim (kerem-tutku-engin) gibi oyuncular var. Ama o transferler kolay değil. Cüneyt'de bu oyuncuların çok altına değil. bu anlamda bence değerli bir transfer. Savunma zaafı dışında cüneyt'i çok beğenirim. erdem'den daha iyi yerli 3 numara kim var? (hedo ve ersan'ı saymazsak tabi). sayılabilecek isimler akla gelebilecek isimleri düşünüyorum ama erdem'den daha mı iyidirler sorusuna evet demek kolay değil. Bence en önemli transferimiz Hüseyin. gerek milli takımlar gerek avrupa tecrübesi takımımıza çok şey kataacktır. Ama yabacnılara geldiğimde biraz olumsuz bakıyorum. Avery kötü transfer değil. daha iyisini de alabilir miydik emin değilim. Hüseyin alınmasıyla gaines de kabul edilebilir bir transfer oldu. Çünkü sırtı dönük oyunu Hüseyin'i yüzü dönük gücüyle hücum eden gaines tamamlayacaktır. Ama bari şutu olsa ikili yardımlarda boş şutları değelendirebilcek bir yabancı daha iyi olurdu. işte bu noktada greene devreye girecek ve o ceza şutlarını sokacak ama sslında bize en azından gaines yerine "gaines ile greene'nin karması" lazımdı. green'in şutu gaines'de olsa tamam diyeceğim. belli farklı özellikleri bir arada barıdnıran oyuncualra gücümüz yetmediğinden bir oyucnu yerine iki oyuncu transfer ediyoruz. işte bunun kadroda şişkinlik değil de derinlik yaratması için coaching'in önemli olduğunu düşünüyorum. Murat hoca'nın bu kadrodan "derinlik" yaratamaması, "şişkinlik" yaratmasından korkuyorum...
Herseyi derli toplu guzel bir sekilde ozetlemissin.Mitchell'ın takım kurgusu icinde alabilecegi yeri, 3 numarada erdemin yalnızlıgını, Ahmed Salih'in de dedigi savunmacı eksikligi tufan'ın fizik dezavantajını, cozumleri, hepsine katılıyorum.
Yerli transferinde Caner Topaloglu faydalı olabilirdi diye dusunuyorum.Erdemle benzesseler de caner daha hareketli, dıs oyuncuları daha iyi savunabilir; erdem ice daha yakın oynadıgında basarılı.. Tufanı dıs savunmacı olarak dusunduler sanırım.Ben olsam tufanı savunmacı gorevinden azlederdim.
Gaines-Greene olayı tam dedigin gibi gaines'in biraz sutu olsa (dudley,slaughter gibi) Greene'nin hareketli olanını, drive edebilenini alırdık.

Re:

Arda Öztürk' Alıntı:
kardeş görüşlerine saygılıyız ama galibiyetlerden sonra bu lafları yutmamak için bence biraz daha sakin ol
Bu ne demek oluyo resmen dolaylı yoldan hakaret etmişsin :shock: uslubunu değiştirmediğin müddetce benden uzak allaha yakın olmanı diliyorum iyü günler arda

Sinan Soysal' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":4037d]kardeş görüşlerine saygılıyız ama galibiyetlerden sonra bu lafları yutmamak için bence biraz daha sakin ol
Bu ne demek oluyo resmen dolaylı yoldan hakaret etmişsin :shock: uslubunu değiştirmediğin müddetce benden uzak allaha yakın olmanı diliyorum iyü günler arda[/quote:4037d]Arkadaşlar birbirinizi kırmayın lütfen.

Evet yerli transferinde Caner düşünülebilirdi.Hem daha hareketli hem Erdem'e göre şutu daha iyi. Ama bence fazla birşey kaybetmedik. Bu takım iyi işler yapacaktır...

Sinan Soysal' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":9af40]kardeş görüşlerine saygılıyız ama galibiyetlerden sonra bu lafları yutmamak için bence biraz daha sakin ol
Bu ne demek oluyo resmen dolaylı yoldan hakaret etmişsin :shock: uslubunu değiştirmediğin müddetce benden uzak allaha yakın olmanı diliyorum iyü günler arda[/quote:9af40]

hakaret edeceğim hiç bir adama KARDEŞ demem.farkındaysan saygılıyız da demişim.
bu arada hepimiz aynı renk ve amaç için yazıyoruz seninle bugune kadar hiç bir problemim olmamasının yanındada bundan sonrada olamaz.
yutma lafını yanlış çevirdin kendine göre.burda transferler yapılmadan önce herkes hocaya istifa diye sallıyordu.şuanda o kimseler zirve hesabı yapıyor ve söylediklerini hatırlamıyorlar.sende şuanda kendi görüşnle hazırlık maç skorlarını eleştiriyorsun bende aynı transferdeki gibi takıma güvendiğim için endişelenmen için erken ol ve biraz daha sakin ol diyorum
yinede kusura bakma....

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Evet yerli transferinde Caner düşünülebilirdi.Hem daha hareketli hem Erdem'e göre şutu daha iyi. Ama bence fazla birşey kaybetmedik. Bu takım iyi işler yapacaktır...

Caner'in bonservisi Banvit'te.Yani oyuncuyu almak için öncelikle Banvit'i ikna etmek gerekli.Banvit'in de bunu kabul etmeyeceğini düşünürsek bu transfer imkansız gibi birşey...
Erdem TÜRETKEN bence alabileceğimiz en iyi yerli savunmacıydı.Geçen yıl Daçka'da çok iyi bir sezon geçirdi,takımın savunmadaki lideriydi.Fenerbahçe Ülker serisinde de oldukça iyi oynadı.

erdemden bana göre hücumda bişeler beklemeliyiz yoksa adam çok eleştiri yer ve hiç bir şey yapmıyormuş gibi durur.o savunma ve hırsıyla bize çok katkı verecek buna inanıyoruz

Gerçekten Caner'i atlamışım. geçen sene çok iyi maçlar çıkartmıştı Caner. özellikle bize karşı da çko iyi oynamıştı ve bence Erdem'den daha iyi olurdu ama benim erdem'e karşı da inanılmaz bir güvenim var. Üniversite milli takımında seyretmiştim. mimiklerine uyuz olmuştum ama kendine güveni ve mücadelesini de ayakta alkışlamıştım. beklediğim sıçramayı yapamamıştı ama geçen sene Daçka'da beklediğim sıçramayı yapmaya başladı umarım bu sıçrayışı biz de devam eder. milli takıma göz kırpar...Gerçi demirel-tanjevic ikilisi genç yetenekleri milli takıma alacaklarmış ama...