Hosley ve Tolliver Galatasaray'da!

Hakan Apak' Alıntı:
Gerçektende Hosley ' i duyduğumda çok sevindim fakat Tolliver hakkında hiç bilgim yok...Bilen arkadaşlardan rica etsem biraz Tolliver hakkında bilgi verebilirmisiniz?Saygılar
Valla maçını izleyen abilerimiz varsa onlar daha iyi bilgi verir . Benim Video ve istatistiklerden baktığım kadarıyla

Hücumda

Smaçları
Orta mesafe - dış şutu
Pasörlüğü

Savunmada

Blokları ve ribauntları ile etkili bir oyuncu .

İnşallah Hosley ile en azından bir buçuk senelik anlaşma imzalamışızdır ama bu sponsor belirsizliği ile 2 oyuncu ilede yarım sezonluk anlaşma imzalnmıştırda bari opsiyon hakkı falan olsa.

Eyüp Bey, bu güzel haberler için teşekkürler. Transfer edilen oyuncular İstanbul'da mı? Antrenmanlara başladırlar ve en önemlisi hafta sonu ile ilgili oynayıp oynamayacakları konularında bilgi var mı?

Bu arada Koray Hoca rotasyonda hepsini daha diri tutacak şekilde oynatacağından şüphem yok. Bu sefer yönetim sanırım sakatlıklardan dolayı eksik yabancı ile oynama riskini ortadan kaldırmak istiyor (tabi son dakikada bir oyuncu gönderilmez ise). Bir de dünkü maçta Guroviç skora epey katkı yapmış, acaba birileri ona haber mi gönderdi...

Hosleyin gölgesinde kalsa da Tolliver için söylenenlere bir bakalım:

Solid all around and versatile power forward who can post up and create in the paint or step out and hit the 18 footer consistently. Solid rebounder and shot blocker. Quintessential team player who understands the game and does a lot of the winning things that do not show up in boxscores: diving for loose balls, strong defense, solid screens and dirty work while consistently putting up solid scoring and rebounding numbers and strong field goal percentage. Great basketball IQ and hard worker. Type of player coaches love. Clean cut, no nonsense, mature person both on and off the court. NBA level forward who could also be a star on a high level European team.

Her yönden sağlam ve çok yönlü bir power forvettir. Post up yapar, boyalı bölgeden ve yüksek posttan sayı bulur. Güçlü bir ribaundcu ve blokcudur. Uyumlu takım oyuncusudur, oyunu iyi okur, istatistiklere yansımayan ama maç kazandıran hamleler yapar. ölü toplara atlar , sert defans , yerinde perdelemeler ve pis işleri yaparken ciddi skor ve ribaunt ortalamaları tutturur. Yüksek basketbol zekası ile tam bir işçidir. Koçların sevdiği türde bir oyuncudur. Hem saha içi hem saha dışı olgun bir kişiliğe sahiptir. NBA seviyesinde bir oyuncu olmakla beraber kalburüstü Avrupa takımlarında yıldız olabilecek bir forvettir (çeviri olduğu kadar, kusura bakmayın:)

Hosley'in neler yapabileceğini yakından gördük. Dolayısıyla kağıt üstünde çok iyi bir transfer gerçekleştirdiğimizi ve şampiyonluk yolunda önemli bir hamle yaptığımızı söyleyebilirim. Yalnız tek bir soru işareti var... Hosley geçen sezon Karşıyaka'da bazı problemler çıkartmıştı, keza bu yılda Real Madrid'den gönderilmesinin sebebi koç Joan Plaza'ya yaptığı hareketler imiş... İnşallah bizde bu tür sorunlar yaşanmaz.

Karşıyaka - Fenerbahçe Ülker (Quinton Hosley'in 43 sayı, 19 ribauntla oynadığı maçtan özet görüntüler)

[youtube:33htksgx]http://www.youtube.com/watch?v=Zol6oVBOsnw[/youtube:33htksgx]

Anthony Tolliver ise Hosley'in aksine tam bir takım oyuncusu. Herşeyi az-çok yapabiliyor. Oyun bilgisi iyi ve savunmada etkili. Takımda çok fazla skorer olduğu için böyle bir transfere ihtiyaç vardı.

Anthony Tolliver'ın kolej yıllarında hazırlanmış bir klip.

[youtube:33htksgx]http://www.youtube.com/watch?v=at7XYmU15iY[/youtube:33htksgx]

İş transfer yapmakla bitmiyor, mühim olan takım kimyasını yakalayabilmek. 6 yabancımız oldu ve kanımca hepsini takımda tutmalıyız. Sakatlık var, formsuzluk var... Sezon sonuna dek yol uzun...

Hayırlı olsun...

Dünden beri araştırıyorum,Tolliver hakkında güzel şeyler okuyorum,duyuyorum...İlk önce bu transfere burun kıvırıyordum ancak araştırdıkca fikirlerim değişiyor...Genel yargı iyi bir oyuncu olduğu yönünde...

Can Akogul' Alıntı:
Hosleyin gölgesinde kalsa da Tolliver için söylenenlere bir bakalım:

Solid all around and versatile power forward who can post up and create in the paint or step out and hit the 18 footer consistently. Solid rebounder and shot blocker. Quintessential team player who understands the game and does a lot of the winning things that do not show up in boxscores: diving for loose balls, strong defense, solid screens and dirty work while consistently putting up solid scoring and rebounding numbers and strong field goal percentage. Great basketball IQ and hard worker. Type of player coaches love. Clean cut, no nonsense, mature person both on and off the court. NBA level forward who could also be a star on a high level European team.
Bunların hepsi artık bir telefon uzağınızda :=)
üstelik kapıdan ödeme ve her karta vade farksız 12 taksit

Tolliver hakkında hiç bir fikrim yok hayırlı olsun diyeyim. Robert'ı Karşıyaka'da oynarkende çok severdim transfer edilmesine acayip sevindim. Geçen sene olmamıştı ama kısmet bu seneyeymiş hayırlı uğurlu olur inşallah.

Anthony Tolliver: Istatistik
http://www.nba.com/dleague/playerfile/i ... y_tolliver

Ucluk atabilen bir oyuncu anlasilan. Blok vurabiliyor. Sayi ortamali iyi.
Kanayan yaramaz ribaundlari iyi cekebiliyor. Umarim faydali olur.

Quinton Hosley: Gecen sezonda ilgilenmistik ama olmamisti. Demeki yazilmis birgun Hosleyin Galatasaray ile yollari kesilecegi.

Transferlerimiz ile sampionlugun en buyuk adaylarindan biri olduk. Umarim iki yeni oyuncumuzda sahada herseylerini ortaya koyarlar.

Hayirli olsun