Hosley ve Tolliver Galatasaray'da!

@BERK
6 yabancının 1 tanesi her maç dışarda kalacak.25 dakika ise sembolik bir rakam herhangi bir hesap yapmadım.Burda anlatılmak istenen oyunculara süreleri dengeli dağıtarak onların maç sonuna diri kalmalarını sağlamak ve hata payını en aza indirmek olmalıdır.Yani hiç bir oyuncu çok özel gününde olmadığı sürece 35+ üstü dakika oynamamalıdır.

Doğan Aksu' Alıntı:
graves-atkins-tolliver-hosley bunların arasında avrupa pasaportu olan var mı yanlış hatırlamıyosam atkins'in ispanyol vatandaşlığı var ama kesin bir bilgiye sahip olan var mı ? çünkü 3 tane amerikalı oynatabiliyoruz diye biliyorum avrupada
Atkinsin Polonya vatandasligindan bir pasapor'tu var.

bu arada transfer haberlerimiz avrupanın bir numaralı basketbol sitesi eurobasket.com'da breaking news flaş haber olarak geçti.
bilgilerinize...

Hosley mükemmel transfer! Sessiz sedasız güzel bi sürpriz oldu kimse beklemiyordu geç oldu ama güzel oldu.Tolliver da takımın bu ara çok ihtiyacı olan iyi bir takım oyuncusu ve savaşçı.

Bu transferde emeği geçen herkese çok teşekkürler. Efes GELİYORUZ!!

Doğan Aksu' Alıntı:
[quote="Ömer Baka":2b4jz61h]bu arada transfer haberlerimiz avrupanın bir numaralı basketbol sitesi eurobasket.com'da breaking news flaş haber olarak geçti.
bilgilerinize...

onu haberi yapan türk heyecanlanma :)[/quote:2b4jz61h]
evet haber mustafa bozkurt imzasıyla ama yine de heyecanlanmamak mümkün değil.
sonuçta hergün transfer yapıp haberini eurobasket.com'dan flaş haber şeklinde okumuyoruz. :)

İnanamıyorum bu haber süper.Öncelikle bu haber için çok teşekkürler Eyüp Abi.Herkes Hosley felan yazılıyordu ama ben içimden bize gelirmi ya diyordum.Biraz geç oldu ama bunada şükür :)

Can Akan' Alıntı:
@BERK
6 yabancının 1 tanesi her maç dışarda kalacak.25 dakika ise sembolik bir rakam herhangi bir hesap yapmadım.Burda anlatılmak istenen oyunculara süreleri dengeli dağıtarak onların maç sonuna diri kalmalarını sağlamak ve hata payını en aza indirmek olmalıdır.Yani hiç bir oyuncu çok özel gününde olmadığı sürece 35+ üstü dakika oynamamalıdır.

Düşünceni anladım abi ama ben böyle yapılması taraftarı değilim çünkü bizim kadro yapımız malesef uygun değil buna. Herkesin süre alacağı bir takım yaratmak 10 tane iyi oyuncudan geçiyor ama bizim yabancılarımız dışında katkı verecek oyuncu sayısı 2-3. Bu yüzden olmaz.

Allah'ım sana geliyorum. :)

Tolliver ve Hosley 8)

Takımın değeri çok çok arttı bu iki transferle.

İlk başlarda Tolliver ismine burun kıvırıyordum.Ama mantıklı bir şekilde düşününce ve araştırma yapınca bizim için pota altına doğru bir transfer olduğunu anladım.Her şeyden önce Tolliver'a şu yönden bakmak lazım.Belkide NBA'in en önemli organizasyonu San Antonio Spurs'da oynadı.Ve herkesin yazdığı tam bir takım oyuncusu.Zaten Spursda oynayan bir oyuncudan beklenecek en büyük özellik belkide takım oyuncusu olması ve pis işleri yapması.

Tolliver'a hoşgeldin diyorum.Baştaki fikirlerim tamamen değişti. :)

Hosley'a gelince tamamıyla şoktayım.Önceleri sadece forumun temennisi olduğunu düşünüyordum.Sağolsun Eyüp Abi haberi verince havalara uçtum diyebilirim. :)

Ahmet Dedehayır ve yönetime de teşekkür etmemiz gerekir.Bu dönemde 2 transfer ve özellikle Hosley transferini açıkçası pek beklemiyordum.Gerçekten çok hoş bir sürpriz oldu. :)

Herkese iyi günler.Sağlıcakla kalın.Transferde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Berk Tuna Tertipli' Alıntı:
[quote="Can Akan":2t8gm2dq]@BERK

Düşünceni anladım abi ama ben böyle yapılması taraftarı değilim çünkü bizim kadro yapımız malesef uygun değil buna. Herkesin süre alacağı bir takım yaratmak 10 tane iyi oyuncudan geçiyor ama bizim yabancılarımız dışında katkı verecek oyuncu sayısı 2-3. Bu yüzden olmaz.[/quote:2t8gm2dq]
Evet bu son söylediğine üzülerek katılıyorum.Bütün Takım için Bu rotasyonu yapamayız.Ama yabancılar için yapılabilir.Yabancıların süreleri birbirine yakın dağıtılırsa son çeyrekte sahadaki 3 yabancı en azından diri kalmış olur.Yabancı süreleri birbirine yakın olsun yabancılardan maximum verimi alalım.maçta günlük performansa göre maçı domine eden yabancı oyuncumuzun süresini de biraz genişletiriz

Huseyin, Cuneyt, Murat, Cemal, Polat, Erdem
6 tane rotasyona girebilecek Turk oyuncu.
2 Tanesi "Huseyin,Cuneyt" Takimin abileri

Murat: gerektigi zaman katkisini verecektir
Cemal: Gerektigi zaman takima sertlik getirecektir
Erdem: Gerektigi zaman takima sertlik getirecektir
Polat: Gerektigi zaman ucluk atabilen. Elinden geleni yapmaya calisan bir oyuncu

Bunlara dahil iyi yabancilarimiz var takimda.
Turk oyuncularini o kadar kotulemeye gerek yok.
Gerekli katkiye verebiliyorlar.