Igor Tudor

Yani bir de su da var. Hani mesela, stratejik bir karar alinip soyle denseydi ilk bastan: "Biz bu 2017-2018 sezonunu mutlaka sampiyon olarak bitirmek istiyoruz. Bu kadro bu sene yeni, zaten birsey yapamaz UEFA'da. Biz bu sene UEFA'yi, ikinci plana atip, lige agirlik verecegiz. Sezonu erken acip, sezon ortasinda dusus yasamak istemiyoruz. Sampiyon olup, 1 sene oynamis kadroyu takviye edip, Sampiyonlar Liginde daha saglam sekilde yer alacagiz" O zaman Ostersunds malubiyeti bile, boyle bir stratejinin uygulanmasi acisindan mazur gorulebilirdi. Ama hem sezonu erken acip, hem de UEFA'dan elendik. Ligin kritik maclari baslarken, dusus yasamis olduk.

Bu bile, en tepeden en alt noktaya ne kadar kaotik ve kotu yonetildigimizin baska bir gostergesi.

Katılmıyorum kesinlikle.

Transfermarkt'a göre:

Galatasaray Takımının Toplam Değeri: 106,5 m €
Ostersunds Takımının Toplam Değeri: 12,65 m €

Elbette futbolda herşey para değildir ama, bütçeniz 10 kat daha fazla. Bu kabul edilemez bir fark.

Ostersunds'un UEFA Gruplarında koyduğu performansa gelirsek, Şu an 3 galibiyetleri var. 2'sini yine kendi ayarlarındaki Zorya'ya karşı aldılar. Diğerini de kendi sahalarında Hertha Berlin'e karşı. Ama Hertha'da bizim gibi çok kötü yönetilen ve berbat futbol oynayan bir kulüp. İki yanlış bir doğru yapmaz. (Bir de eleme maçının motivasyonu ile grup maçının ki farklı elbette)

5 Kasımda biten, İsveç ligini ise 5. sırada bitirdiler. Önümüzdeki sene herhangi bir Avrupa Kupasına katılamayacaklar.

Kısacası, öyle muazzam bir başarıları yok. Temmuz'da UEFA'da öneleme oynayacağımız, Mayıs ayından belliydi. Transferlerinizi ve planlamanızı buna göre yapmalıydınız.

Dediğim gibi o maçlar oynanırken ki kadro ile şimdi ki kadro çok farklı bunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Toplam değerlerde o dönemin kadrosuyla değişkenlikler gösterecektir. Tabi daha fazla bütçeli , daha fazla beklenti olan takım Galatasaray. Ben rakibin çokta kötü bir takım olmadığını ve sahada ki takıma bakılarak elenmemizin çokta büyük bir sürpriz olduğunu düşünmüyorum.

Takım kadrosunun yetişmemesinin sebebi yönetimsel problemlerdir hocalık bir durum yok sanırım.

Tekrar ediyorum elenmemiz kabul edilemez bir durum kulüplerin tarihlerine bakarsak ancak saha şartları göz önünde alındığında olağan bir durum bana göre.

Ostersundsun capi ne olsun ki bu rezilligi mazur gosteren aciklama yapiyor, elenmesi bir ayip su sonradan yaptigi aciklama bin ayip!!! eninde sonunda kovulacagindan suphem dahi yok, oyle kucuk takimlara devasa butceli kadroyla 4-5 atmak degil, Basaktan 5 yemek Onune gelenin yendigi Tsden puan alamamaktir Tudorun bilgisi. Ha bi de bu hafta sonu var Bjk maci, Zerre inanci olan var mi ? ben inanmiyorum cunku futbolun f si bilmiyor Tudor!

Hoca basın toplantısın da kötü bir sonuç olduğunu ve sebeplerini de orada olan bütün basın mensuplarının hakaretlerine rağmen sabırla açıklamış, sorumluluğu üstüne almıştır. O dönem Galatasaray hocasına yapılan saldırı karşısında ne yazık ki sessiz kalınması yönetimin suçudur.

Trabzon maçı ve Başakşehir maçı katılıyorum ikisinde de hocanın taktiksel hataları kesinlikle var. Özellikle Başakşehir maçında ki kadro seçimi beni de hayal kırıklığına uğrattı.

Beşiktaş maçıyla ilgili görüşüm son dönemde ki performanslarına bakarsak favori tabi ki BJK takımı ancak takımın da bir reaksiyon vereceğini düşünüyorum.

Adil bir yönetim olursa zaten sahaya çıkacağımız kadro belli şu an ben oyuncu grubuna güveniyorum.

Yani bir de su da var. Hani mesela, stratejik bir karar alinip soyle denseydi ilk bastan: "Biz bu 2017-2018 sezonunu mutlaka sampiyon olarak bitirmek istiyoruz. Bu kadro bu sene yeni, zaten birsey yapamaz UEFA'da. Biz bu sene UEFA'yi, ikinci plana atip, lige agirlik verecegiz. Sezonu erken acip, sezon ortasinda dusus yasamak istemiyoruz. Sampiyon olup, 1 sene oynamis kadroyu takviye edip, Sampiyonlar Liginde daha saglam sekilde yer alacagiz" O zaman Ostersunds malubiyeti bile, boyle bir stratejinin uygulanmasi acisindan mazur gorulebilirdi. Ama hem sezonu erken acip, hem de UEFA'dan elendik. Ligin kritik maclari baslarken, dusus yasamis olduk.

Bu bile, en tepeden en alt noktaya ne kadar kaotik ve kotu yonetildigimizin baska bir gostergesi.

Yönetimsel hataları hocaya yıkmamak gerekiyor. Tekrar ediyorum 2 kadro arasında dağlar kadar fark var. Hoca o gün için kağıt üzerinde ki en iyi kadroyu çıkardı ancak sahaya çıkan futbolcu topluluğu maç ciddiyetinden uzak ve zaten yıpranmış bir kadroydu.

Yönetimsel hataları hocaya yıkmamak gerekiyor. Tekrar ediyorum 2 kadro arasında dağlar kadar fark var. Hoca o gün için kağıt üzerinde ki en iyi kadroyu çıkardı ancak sahaya çıkan futbolcu topluluğu maç ciddiyetinden uzak ve zaten yıpranmış bir kadroydu.

Valla biz Ostersunds gibi bir takima elenmenin bahanesini arama noktasina geldiysek, zaten iyicene Anadolu takimi olmusuz demektir. 2000'li yillardanki vizyondan, bu noktaya gelisimiz cok cok uzucu...

Valla biz Ostersunds gibi bir takima elenmenin bahanesini arama noktasina geldiysek, zaten iyicene Anadolu takimi olmusuz demektir. 2000'li yillardanki vizyondan, bu noktaya gelisimiz cok cok uzucu...

Bahane demeyelim de sebeplerini tartışıyoruz diyelim. Her kötü sonucun sebepleri vardır. Kişiye göre değişir elbette ki bu sebepler. Ne yazık ki şaşalı dönemlerden şimdilik uzaktayız. Önemli olan bu sene şampiyon olabilmemiz daha sonrasına bakacağız. :)

Ben acikcasi Galatasaray'in, 1 sene sampiyon olmakla herhangi bir sorununun da cozulebilecegini dusunmuyorum. Ben su an kulubun batmasini istiyorum. Su kulup, bu cagdisi GSL kongresi prangasindan kurtulursa ve bir sahis veya sirketin yonetimine girerse bazi seyler duzelebilir. Yoksa, Dursun gibilerin, PR yapmak, bilinirligini arttirmak, siyasi cevre yapmak icin, hic anlamadigi islere girdigi bir yer olmaya devam ederse, bu gunleri bile cok arayacagimizi soylemeliyim. Yarin BJK'i yenersek, Tudor kalir, ama sonra 3 mac ust uste kaybederse o gider. Blanc gelir, Fatih Terim gelir vs. vs. ama hep bu cagdisi yonetim ve kotu duzen devam eder.

O yuzden batalim istiyorum. Bu kulubun cok buyuk bir taraftari var, biz yine kisa surede kaldiririz Aslani ayaga.

Ben acikcasi Galatasaray'in, 1 sene sampiyon olmakla herhangi bir sorununun da cozulebilecegini dusunmuyorum. Ben su an kulubun batmasini istiyorum. Su kulup, bu cagdisi GSL kongresi prangasindan kurtulursa ve bir sahis veya sirketin yonetimine girerse bazi seyler duzelebilir. Yoksa, Dursun gibilerin, PR yapmak, bilinirligini arttirmak, siyasi cevre yapmak icin, hic anlamadigi islere girdigi bir yer olmaya devam ederse, bu gunleri bile cok arayacagimizi soylemeliyim. Yarin BJK'i yenersek, Tudor kalir, ama sonra 3 mac ust uste kaybederse o gider. Blanc gelir, Fatih Terim gelir vs. vs. ama hep bu cagdisi yonetim ve kotu duzen devam eder.

O yuzden batalim istiyorum. Bu kulubun cok buyuk bir taraftari var, biz yine kisa surede kaldiririz Aslani ayaga.

Oncelikle Tudor ile sampiyonluk sansi, Bjk'nin sampiyonlar ligini alma ihtimalinden daha az bir olasilik oldugunu dusunuyorum. Cunku futbolu bilmedigine neredeyse eminim kendimce, ve dahasi eski bir futbolcu olmasi, iyi bir teknik adam oldugu anlamina da gelmiyor.

Gelelim klubun batmasi istegine, o kadar da degil, klup niye batsin ki, kongre zamani geldiginde herkesin bir sozu olur sen merak etme, Klubumuz batmasin yonetim batsin!

Oncelikle Tudor ile sampiyonluk sansi, Bjk'nin sampiyonlar ligini alma ihtimalinden daha az bir olasilik oldugunu dusunuyorum. Cunku futbolu bilmedigine neredeyse eminim kendimce, ve dahasi eski bir futbolcu olmasi, iyi bir teknik adam oldugu anlamina da gelmiyor.

Gelelim klubun batmasi istegine, o kadar da degil, klup niye batsin ki, kongre zamani geldiginde herkesin bir sozu olur sen merak etme, Klubumuz batmasin yonetim batsin!

Mehmet, ilk cumlene bende katiliyorum. Bu sene sampiyon olamayacagimizi dusunuyorum.

Ikinci cumlene gelecek olursak. En son 2002 yilindan beri,( Mehmet Cansun yonetiminden sonra) goreve gelen dogru duzgun bir yonetim gosterebilir misin bana? Bir tek belki Unal Aysal doneminin ilk yillari sportif acidan iyi gecti. Ama onun da sonrasi bir felaket oldu, ozellikle ekonomik acidan. Yani demek ki, Galatasaray'daki sorunlar, secimle, yonetim degismesiyle duzelmiyor. Zaten yoneticilerin bu kadar dar bir havuzdan secildigi herhangi bir kulubun, buyuk basarilar kazanabilme sansi yok artik gunumuz spor dunyasinda.

Dolayisiyla kurtulusumuz, caga uygun bir kongre-yonetim yapisi ile mumkun olabilir. Onun da en olasi yontemi, kulubun batip bir sahis tarafindan satin alinmasiyla olabilir gibi geliyor bana.

Kulübü geçtim ülkede sistem var mı ki [emoji1]Ben de sorunun başarı olduğunu düşünmüyorum, şampiyon olsak da benim için anlam ifade etmeyecek. Zira şu an kör topal ilerliyoruz ve Galatasaray spor kulübü bütün branşlarında "hezimetlere" uğruyor. Sebebi ise malum, bariz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hafta içinde, Dursun Özbek, 1 saatlik basın toplantısı yapıp, Tudor'un ne kadar iyi bir hoca olduğunu, ve de aslında durumumuzun ne kadar iyi olduğunu uzun uzun anlatmıştı.

Muhtemelen o kadar lafın üzerine, tükürdüğünü yalayıp Tudor'u kovmak zorunda kalacak. Belki bu hafta içi olmasa bile, en fazla 1 puanlık canı kaldığını düşünüyorum. Yani önümüzdeki Akhisar ve Y.Malatya maçlarından 6 puan alınamaması halinde, operasyon gerçekleşecektir.

Tudor bana göre, benim ligi izlemeye başladığım (ve hatırlayabildiğim) 1992-93 sezonundan beri şu ana kadar görev yapmış en kötü 3 teknik direktörden biridir. Diğer ikisi de Riekerink ve (malesef) Hagi'dir. Üstelik, önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, geçmişinde hiçbir TD'lük başarısı bulunmayan ve futbolculuğunda GS'a herhangi bir hizmeti bulunmamış Tudor'a böyle bir bütçenin verilmesi, Galatasaray SK tarihine ve geleneklerine hakarettir bana göre.

Galatasaray'ın kuruluş felsefesi, Türk olmayan takımları yenmektir. Bu doğrultuda Galatasaray Futbol Takımı hep en iyi takımlarını, çoğunu altyapısından çıkardığı veya çok genç yaşta transfer ettiği ve aynı zamanda milli takım iskeletini de oluşturan Türk oyunculardan, ve de kendini kanıtlamış çok iyi ve tecrübeli yabancıların karmasıyla oluşmuştur. Ben açıkcası bugün Belhanda, Rodriguez, Maicon, Denayer, N'Diaye gibi 2. sınıf yabancı oyuncuları görmek istemiyorum takımımda. Onların yerine, Yusuf Yazıcı'yı, Cengiz Ünder'i, Enes Ünal'ı ve onların gelişimlerini görebilmek istiyorum. Veya defansta Pepe gibi büyük bir tecrübeyi görmek istiyorum. Yedek kulübesinde, Sabri Reis'i görebilmek istiyorum.

Kısacası ben, beni zamanında Galatasaray'lı yapan sebeplerin ve değerlerin geri gelmesini istiyorum. Çok mu şey istiyorum bilmiyorum...

Hoca tökezledi tekme atmayı bekleyenler zaten hali hazırda bekliyordu nitekim çelme takmaya çalışanlarda onlardı. Hoca da ekmeklerine yağ sürdü.

Mükemmel bir basın algısı sonucu hoca gönderilecek yapacak birşey yok.

Oyuna bakmıyorsan skorlara bak 3-0, 5-1. Akhisar'dan 6 yemiş takıma şut çekemiyorsun, son 20 yılın en kötü fenerine 50 bin taraftarının önünde diz çöküyorsun . Skora bakmayıp oyuna baksan yine bi halt edememişsin, sahada YOK hükmünde oynamışsın. Başakşehir kimdir ki koca Galatasaray'a 5 gol atıyor? Twitter'dan alay ediyor. Senin müzende kupayı geçtim tek bir metal parçası bile Başakşehirden ağır basar kantarda. Bu hale düşüren bu hoca bozuntusu ve sözde(!) Başkan defolup gitmedikçe daha neler gelecek başımıza.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hayatım boyunca Galatasaray'ı bjk karşısında hiç bu kadar aciz görmemiştim. Hem de kadromuz böylesine kaliteliyken bu asla kabul edecek bir durum değil.

Tudor derhal kovulmalı, yönetim de istifa etmelidir.

Bugun yonetim kurulu toplantisi var. Muhtemelen bazi gelismeler olacaktir.

Sanki soyle bir durum var diye tahmin ediyorum. Dursun Ozbek, muhtemelen Arda transferinde belirli bir asamaya kadar geldi. Fakat su an Tudor'u gonderip, Fatih Terim'i getirirse, Arda transferi haliyle yalan olacak. Hatta burada, Arda'nin arasinin cok iyi oldugu Cumhurbaskani'nin bile devrede olabilecegini dusunuyorum. Yani onun Galatasaray'a gelmesi icin, sponsorlara ricaci olmasi bile transferi cok kolaylastiracaktir.

En son kebapci baskinindan sonra, Fatih Terim'in milli takimdan gonderilmesinde de, yine "Reis"in etkili oldugunu tahmin ediyorum. Bundan oturu, su anda Fatih Terim ile aralarinin pek iyi olmadigi cok muhtemel. Hatta tazminatinin verilmemesi ve de kendisinin dava acmasi da bunun gostergesi bana kalirsa.

Dursun Ozbek, sporla veya spor yoneticiligiyle uzaktan yakindan alakasi olmayan biri. Bu alana girmesinin en onemli sebeplerinden biri, kendisinin ve ailesinin siyasetle iliskilerini ilerletmektir. Bu dogrultuda, Tudor'un gonderilip, Fatih Terim'in getirilmesi, mevcut durumda siyasi iliskilerine zarar verebilir. Ama bir yandan Tudor'da cok yiprandi ve onun gorevine devam etmesi de, Dursun Ozbek'in 2018'de tekrar baskan secilme riskini arttiran bir noktaya ilerliyor. Zaten amator branslarda yoklari oynuyor kulup, bir de futbolda, Dursun Ozbek'in tek onem verdigi alanda islerin kotu gitmesi, 2018 seciminde sansini nerdeyse sifirlatacaktir.

Diger bir nokta da, Fatih Terim, eger gelirse, yine ozgul agirligini ortaya koyacak ve de kulupte Dursun Ozbek haricindeki butun yoneticiler, carpma islemindeki 1 sayisina donusecektir. Bundan oturu, Galatasaray sayesinde elde ettikleri vitrin ve basinda kapladiklari yer daralacaktir.

Dolayisiyla, butun bu veriler isiginda, bir "Laurent Blanc + Arda Turan" ihtimali bana daha yuksek geliyor, Fatih Terim'in gelmesi ihtimaline gore.

Son düzenleme:
Şu zamanda yapılacak hoca değişikliğinin hiçbir faydası olmaz. Sağda solda Terim görselleri görmekten midem bulandı artık. Son dönemindeki gibi rakipler şike davasından dolayı yıpranmış halde değil, menemen de yemiyorlar. Üstüne bir de Başakşehir tehlikesi geldi. Terim gelse takım uçacak sananlar hayal dünyasında yaşıyor.

Önümüzdeki 11 maçı minimum kayıpla atlatırsak şampiyon oluruz. Ondan sonra sadece Fenerbahçe deplasmanı var, diğerlerini içeride bir şekilde yeneriz. Köstek değil destek olalım.

Son düzenleme: