İlkan Karaman

Ben maçı izleyemedim ancak istatistiklerden gördüğüm kadarıyla ilkan şut atmaktan pek çekinmiyor ve bence geleceği için çokda iyi yapıyor bu kadar atletik bir oyuncunun bide orta karar bir şutu bile olsa gerçekten süper olur.Mesela bu maç 3 tane üç sayılık atış kullanmış 1 tanesini sokabilmiş ama yinede özgüveni için olumlu hareketler bunlar inş ilerde istatistikleri çok daha yukarılara çıkar.

Bugün yine Fenerbahçe maçında müthiş oynuyor.

İlkan'ın verimliliğini, Songaila'nın verimsizliğini her görüşümde hayıflanıyorum, keşke bu kadromuzda olsaydı İlkan.

Bugün yine Fenerbahçe maçında müthiş oynuyor.

İlkan'ın verimliliğini, Songaila'nın verimsizliğini her görüşümde hayıflanıyorum, keşke bu kadromuzda olsaydı İlkan.

ismet badem hayran kaldı. milli takımda ilk 5 çıkmalı böyle oynarsa dedi. gerçekten de öyle. şutunu da baya geliştirmiş. songailadan çok daha verimli olur şu anda. seneye yabancı hakkımızı da 3 numaradan veya 5 numaradan yana kullanırız

İstatistik olarak iyi bir maç çıkarttı.İlk başlarda bayağı hırslı başladı ama 2. yarı pek fazla kendisini gösteremedi savunmada 1-2 kere adamını kaçırınca (bana sorarsanız yardıma gitmişti) koç onu pek kullanmadı. 2 senedir takip ettiğim kadarıyla herkesinde bildiği gibi bayağı atletik bir oyuncu boyalı alanda ayak çabukluğunuda iyi kullanıyor.Şut atmaktanda çekinmiyor ve yüzdesinide arttıracaktır.Gelecek sene bizim uzun rotasyonumuzda Furkan ile beraber genç ve dinamik bir ikili olacaklardır.

dikkatimi çekti de motiejunas'la benzeşen çok yönü var ilkan'ın...solak,uzun 4 numara,atletik,şutu var,savruk...bu sene de sanki kadroda yer alabilirdi gibi geliyor...

dikkatimi çekti de motiejunas'la benzeşen çok yönü var ilkan'ın...solak,uzun 4 numara,atletik,şutu var,savruk...bu sene de sanki kadroda yer alabilirdi gibi geliyor...
Kısmen katılıyorum lakin İlkan fizik olarak 4 numara için daha ideal Motiejunas ise 2,13 gibi o pozisyon için ekstra uzun, şut tehdidi Moti'nin daha fazla, İlkan daha fazla işin şovunda. Hepsi bir yana bu iki çocuk da şu takımda Songaila ve Cevher'in oynamaya çalıştıklarından fazlasını verirlerdi.
Bakalım seneye İlkan-Furkan yan yana oynayabilecekmi, taraftarın bu beklentisini Oktay hoca nasıl değerlendirecek.

Kısmen katılıyorum lakin İlkan fizik olarak 4 numara için daha ideal Motiejunas ise 2,13 gibi o pozisyon için ekstra uzun, şut tehdidi Moti'nin daha fazla, İlkan daha fazla işin şovunda. Hepsi bir yana bu iki çocuk da şu takımda Songaila ve Cevher'in oynamaya çalıştıklarından fazlasını verirlerdi.
Bakalım seneye İlkan-Furkan yan yana oynayabilecekmi, taraftarın bu beklentisini Oktay hoca nasıl değerlendirecek.
Bir bütün olarak düşünün bir de. Moti - İlkan ikilisi bence de Cebher - Darius'dan daha fazla performans verebilir potansiyel olarak ama genel rotasyonda Cevher ve Darius gibi terübeli oyunculara ihtiyacımız var. Cevher-Darius yerine İlkan-Moti olsa içerde sakalı çıkan adam olmazdı resmen :p (Zaza'yı extra durum olduğundan saymıyorum)

cevhere sözüm yok açıkçası dün oyunda kaldıgı sürede moti'yi çok iyi savundu ki aralarında 7-8 cm lik bir fark var ama bikaç pozisyonda önümde güreşti resmen motiyle :) ama ilk 3 periyot uyuyup beni delirten darius yerine sanki bu 2 genç solaktan biri olur gibime geliyor..

Telekom Eurochallenge maçında 14 sayı, 7 ribaund. 2 sayıda 7/11, 3 sayıda 0/1, serbest atışta 7/12. Yüzdeleri gayet iyi gibi. 1 asisti var. Tek sıkıntı 4 top kaybı yapmış. 32 dakika sahada kalmış. Maçı izlemedim ama Mehmet Okur'da 35 dakika sahada kalmış birbirleriyle eşleşmişlerdir diye tahmin ediyorum. Kağıt üstünde hiçte fena değil gibi.

Gerçekten çok iyi oynuyor. izlediğim maçlarında ben de çok beğendim. Ancak gereksiz çok faul yapıyor.
Biraz tecrübe kazansın döndüğünde oyuncu aramayacağımıza eminim. Sertaç ile kıyaslanamayacak kadar iyi.

Ben dün maçı tribünden izledim ve İlkan gerçekten çok iyiydi. Hatta KSK seyircisi bile Galatasarayın İlkan'ı alarak çok iyi bir iş yaptığını söylüyor. Hatta hücum açısından Furkan'dan daha iyi olduğu görüşü hakim. Bu arada sahada Mehmet'i iyi savundu. MEhmet üçlükleri genellikle alan savunmasında karşı yada İlkan yokken attı.

İlkan çok potansiyelli bir oyuncu ama maç içinde devamlılığı yok. Çok kopuk kopuk oynuyor sanki. Oktay Hoca'nın elinde çok daha iyi olacağına inanıyorum.

Mental açıdan biraz daha kendini geliştirmesi gerekiyor. Abdullah Bey'in dediği gibi çok kopuk oynuyor. Seneye mutlaka takıma katılmalı. Oktay Hoca İlkan'ın mental gelişimini hızlandıracaktır.

o olay birazda Karşıyaka'nın oyunundan kaynaklanıyor...
zaman zaman mantıklı ve düzenli oynayıp daha sonra chatman ve ikonic ikilisinin etkisiyle düzenden kopan bir takım KSK

o olay birazda Karşıyaka'nın oyunundan kaynaklanıyor...
zaman zaman mantıklı ve düzenli oynayıp daha sonra chatman ve ikonic ikilisinin etkisiyle düzenden kopan bir takım KSK

Haklısınız İzmir'de oturan ve KSK maçlarını takip eden biri olarak yorumunuza katılıyorum. KSK daha çok dış atışların başarısına dayalı bir oyun sergiliyor. O nedenle uzunların ekmeğini taştan çıkartması lazım. İlkan'ın attığı sayıların bir kısmı da hücum rib. sonrasında gerçekleşti. Hatırlarsanız geçen sen Stanojevic biel fazla katkı verememişti. Bu sene yeni yeni onun üzerinden oynamaya başladılar.

Oktay Hocanın elinde iyice şekilleneceğine ben de katılıyorum. Furkan bile geçen senekinden daha verimli oynamaya başladı.

Fener maçındada aynı şey olmuştu yanlış hatırlamıyorsam ilk çeyrekte 11 sayı atmıştı ama daha sonraki periyotlarda pek varlık gösterememişti

Ama bu büyük ölçüde karşıyaka'nın oyunundan kaynaklanan bir durum. Öyle zamanlar geliyo ki uzunların eline periyot boyunca nerdeyse top değmiyor. Ayrıca Chatman'a çok muhtaç bir sistemleri var. Bu sistemle de İlkan zaten hiçbir zaman karşıyaka'nın ilk ismi olamaz.

Biraz geç oldu ama bu konu ikinci sayfalara taşınınca bari ben yazayım dedim.
Maçı izlemedim ama istatistiklere bakıldığı zaman 12 sayı bulmuş 6/7 iyi bir yüzde 3 tane 3sayı denemesinde isabet bulamamış ve 3'ü savunma 4 ribaund almış.20 dakika için hiçte fena değil inş her zaman üstüne koyarak devam eder

Karşıyaka'nın evinde Artland Dragons karşısında 99-95 mağlup olduğu karşılaşmada 14 sayı 11 ribaund 4 asist gibi istatistikler yakalamıştır...helal olsun diyoruz...