İlkan Karaman

Maçı izlemedim malesef. İlkan'a yapılan yorumlar çok güzel. Nazar değmez ve bu sene basketboluna level atlatır inşallah.
Ona çok güveniyorum..

İlkan Bizim için cok iyi olucaktır. Atletic yapısı işimize yarar ve çok genc daha sundan 1-2 sene sonra dıs sutuna geliştirirse türkiyenın en iyi powerforward'i olur !

bugün ki maçı izlemiş biri olarak yukarıdaki yorumlara bakınca biraz abartıldığını düşünüyorum ama bit oyuncuyu değerlendirirken bir maça bakarak değerlendirme yanlışına düşmeyelim. bugün gayet iyiydi yalnız rakip takım çok zayıftı. ilkan'ı savanovic, songalia, ersan ilyasova, furkan aldemir gibi oyuncuların karşısında değerlendirmek daha doğru olur.

bugün ki maçı izlemiş biri olarak yukarıdaki yorumlara bakınca biraz abartıldığını düşünüyorum ama bit oyuncuyu değerlendirirken bir maça bakarak değerlendirme yanlışına düşmeyelim. bugün gayet iyiydi yalnız rakip takım çok zayıftı. ilkan'ı savanovic, songalia, ersan ilyasova, furkan aldemir gibi oyuncuların karşısında değerlendirmek daha doğru olur.
Tabi ki dediğin doğru ama kiralık olarak gönderdiğin genç uzun oyuncun 21 sayı atınca insan ister istemez heyecanlanıyor :)

Arkadaşım biraz fazla yükleme yapmışsın bence...
İlkan o oyunculardan 1-2'sine karşı ezilirse, 20 yaşındaki bir oyuncuyu silecek miyiz ?
İlkan en potansiyelli Türk uzunlardan biri şu an...Geçen sene 2-3 maçını canlı izledim...
Ancak henüz o isimlerin seviyede de değil, istikrarsız performanslar gösterebilir ama bu çalışmayı sürdürürse o düzeye çıkması çok uzun sürmez....

savanovic ve ersan karşısında değerlendirdik ve izledik. 19 sayı ve 7 rebound.

Bazı arkadaşlar yok onun yok bunun karşısında izleyelim demişlerdi :) Ne oldu beyler yapılanma dediğin böyle olur bu takımın gelecekte en önemli dişlisinden bir tanesi olacak bu ADAM OLACAK ÇOCUK... seneye pota altımız kararacak resmen mükemmel bi transfer politikamız var gelecek sene tr nin açık ara favorisi euroleague in ciddi ciddi f4 adayı olacağız bi kaç sene içinde de o kupayı türkiye ye getiren ilk ve türk takımı olacağız o kadar sağlam ve emin adımlarla gidiyoruz ki Avrupanın elit takımları katagorisine ulaşmak için 3 yıl yetecek:)

Bu arada biz diğer takımlardan farklı olarak yıldız oyuncu yaratacak bir takımız yıldızlarla dolarak elit olmak bize göre değil bknız: Furkan Aldemir - İlkan Karaman :) 2 sene sonra avrupayı sallayacağız bu kesin...

hayır bence gaza gelmedik efes bu ligin ve eurolig en iyi savunma yapan takımlarından bence sert savunma yapıyorlar ilkan 11/8 ikilik atmıs bence ilkan çalısmasmaya devam ederse iyi üçlük atacagına inanıyorum niye bizim ersanımız ilkan olmasınki

ilkan iyi vücut yapmış.pota altında çok da savaşıyor.oldukça hırslı gördüm kendisini kupadaki 2 maçta.umarım sene boyu performansını arttırarak sürdürür ve gelecek sene bize üst düzey katkı verir.

Yaşına göre fiziği çok iyi. Atletik yetenekleri üst düzeyde... Karşıyaka İlkan Karaman'ın gelişmesi için çok uygun bir takım. Hazırlık maçları ve Türkiye kupasında çok iyi sinyaller veriyor. Bu sezon çıkışını sürdürüp bir sonraki sezon Furkan Aldemir ile birlikte Galatasaray pota altının dinamiği olabilir.

Her şeyi yarım yamalak ve istikrarsız yapacağına daha az şeyi en iyi şekliyle yapsın İlkan. O yüzden hiç bir açıdan Ersan'a benzesin istemiyorum.Bir Burak Sezgin'de olmasın İlkan. Pota altında bu savaşçılığını, takipçiliğini devam ettirsin,sertliğinde ısrar etsin gerisi zaten kendiliğinden olacaktır, orta mesafe dışında şutunu da geliştirmesine gerek yok, pota altında ve orta mesafede kendisini geliştirirse zaten Türkiye ve birçok avrupa ligine göre aranan, fark yaratan bir oyuncu olur.

Doğan dediklerine aynen katılıyorum herşey yarım olacağına birkaç şeyde uzmanlasması daha iyi..
Hücum ribaundları için sezgi ve mücadele isteği önemli.Ayrıca sertliğinin üzerine giderse post-up oynarken avantaj kazanmıs olacak.
Savunma içinse pozisyon bilgisi ve saha görüşünü kiralık geçirdiği sezonlarda geliştireceğine inanıyorum.Yıllarca her genç yeteneği Hidayet ya da Mehmet Okur etiketiyle parlattılar sonuc ortada..
İlkan kendi etiketini kendisi yaratmalı bunun içinde ortam çok müsait yeter ki sakatlık yaşamasın,gelecekte Galatasaray'da oynayacağı Eurolig maçlarını hayal etsin :)