İlkan Karaman

İlkan şu anki savunmasıyla bu takımda bir dakika bile alamaz malesef. Bize sert savunma yapan, ribaunt alan ve ayakları çabuk bir 4 numara lazım.
bizim şu an ki 4 numaralar ilkandan çok çok mu iyi yani? savoviç-cevher-shumpert 4 oynayan oyuncularımız hiç biri de süper oyuncu değiller eğer bu isimler oynuyorsa ilkan da şansı hak ediyor istatistikleri ve gelişimi gayet iyi

İlkan'ı kesin bir fikir edinecek kadar çok izleyemedim ama görebildiğim kadarıyla skor potansiyeli yüksek bir oyuncu..Her türlü sayı atma yeteneği var..Artı çok iyi bir atlet..Bu konuda eksiğiz zaten..Belki Oktay Hoca orada atletizme bakmıyor ilk aşamada,ama İlkan bu özelliğiyle bir çeşitlilik kazandırabilir oraya..İşin savunma kısmına biraz da Galatasaray forması altındayken bakmak gerekecek bence..Gününde olduğu zaman hem ribaundlarda iyi hem de önemli bir blok tehdidi olabilir.Ayrıca ayakları ağır falan değil kesinlikle..Ancak 4 numarada mı 5 numarada mı düşünmeliyiz o konuda henüz emin değilim.Yine de kalitesiyle gelecek sezonki kadromuzda yer alabilecek seviyededir diye düşünüyorum..

İlkan'ın eksikleri olabilir ancak Tofaş ve KSK yıllarında iyi iş çıkardı bence.Şu an mevcut 4 numaralara bakarsak, İlkan önümüzdeki yıl rotasyonda yer almayı hak ediyor.İnşallah gelişimine devam eder.Önümüzdeki yıl eğer çok iyi bir 4 numara alırsak, İlkan'ın gelişimine de katkısı olacaktır ve üzerinde büyük baskılar olmayacaktır.

Bilmediğimden soruyorum, İlkan'ın orta mesafe şutları nasıl ? Mesela en kötü Andriç gibi boş kalırsa sokar mı ?

bizim şu an ki 4 numaralar ilkandan çok çok mu iyi yani? savoviç-cevher-shumpert 4 oynayan oyuncularımız hiç biri de süper oyuncu değiller eğer bu isimler oynuyorsa ilkan da şansı hak ediyor istatistikleri ve gelişimi gayet iyi

Şu anki 4 numaralarımızdan Savoviç Karşıyaka maçında İlkan ile eşleşmiş ve İlkan´ı ezmişti. Daha da fazla bir şey söylemeye gerek yok sanırım.

Maçı izlerseniz İlkan'ın sırtını potaya veren uzunlara karşı nasıl savunma sorunu yaşadığını görürsünüz.

İlkan şans alır ama bu şans 5-10 dakika mı olur yoksa 20 dakikayı zorlar mı buna kendisi karar verecek.

Şu anda Nedim Yücel seviyesinde bir 4 numara...

Ekleme: İstatistiklerden bahsetmişsiniz, Hacettepe/Artland Dragons/Antwerp/Bandırma Kırmızı karşısındaki istatistiklerine değil de Triumph/Efes/Ülker/Galatasaray/BJK/Banvit maçlarındaki istatistiklerine bakalım. Zira seneye koyduğumuz hedefler orta sıra takımı olmak değil, Euroleague'de Top 8 ve ligde şampiyonluk! Bunun için de küçük maçların oyuncularına ihtiyacımız yok

Cevher Özer ile benzer.

Sırtı dönük oyunlarda da aynısı geçerli mi yoksa daha mı iyi Cevher'den bu konuda ?

Şu anki 4 numaralarımızdan Savoviç Karşıyaka maçında İlkan ile eşleşmiş ve İlkan´ı ezmişti. Daha da fazla bir şey söylemeye gerek yok sanırım.

Maçı izlerseniz İlkan'ın sırtını potaya veren uzunlara karşı nasıl savunma sorunu yaşadığını görürsünüz.

İlkan şans alır ama bu şans 5-10 dakika mı olur yoksa 20 dakikayı zorlar mı buna kendisi karar verecek.

Ekleme: İstatistiklerden bahsetmişsiniz, Hacettepe/Artland Dragons/Antwerp/Bandırma Kırmızı karşısındaki istatistiklerine değil de Triumph/Efes/Ülker/Galatasaray/BJK/Banvit maçlarındaki istatistiklerine bakalım. Zira seneye koyduğumuz hedefler orta sıra takımı olmak değil, Euroleague'de Top 8 ve ligde şampiyonluk! Bunun için de küçük maçların oyuncularına ihtiyacımız yok

22 yaşında gelişime açık bir oyuncudan bahsediyoruz, oynaya oynaya gelişecek.

daha önce de yazmıştım...seneye bu takımda ilkan olacak ama savovic olmayacak,shipp türk olursa shumpi olmayacak,alınacak yabancı 4 numara ile cevher de ancak 3. opsiyon olacak 4 numarada...ve içimden bir ses o alınacak yabancı 4 numaranın pero antic olacagını söylüyor...

ayrıca bjk maçında 13 sayı 8 rebo
gs maçında 14 sayı 6 rebo
fb maçında 11 sayı 7 rebo
banvit maçında 14 sayı 12 rebo
kupadaki efes maçında da 19 sayı 7 rebo ile oynamış....önemli maçlara dair istatistik diyordun..buyur istatistik...

seneye tabiki ilk 5 başlamayacak ama benchten gelip önemli dakikalar alacak iyi bir 4 numaranın ardında...

Cevher'in de Beşiktaş'ta iyi savunmacı olduğunu söyleyemezdik. Aksine önemli bir hücum gücüydü ama bizde oyuna enerji katsın, savunmayı sertleştirsin diye oyuna alınıyor. Bence İlkan o konuda Cevher'den daha ileride. Ayrıca sezon başına göre de önemli gelişme göstermiş. Ribaundları zaten iyiydi ama hücumda bu kadar etkili değil. Her geçen gün gelişiyor bence.

1 maçta savoviç ilkandan iyi olabilir bu onun ilkandan çok daha ileride olduğu göstergesi olmaz sanırım tek maç üzerinden konuşuyorsun çünkü. ben cevhere şans vereceğime potansiyeli açık olan ilkana şans veririm en basit mantıkla ilkandan kimse gelip uzun süreler almasını beklemiyor elbet ilkandan çok daha iyi bir yabancı şart 4 numaraya ama savoviçte eurolig arenası için hafif kaldı. gökşenin ile ilkandan umutluyum hemen silmeyelim bu isimleri

Seneye takımımızın 4 numara pozisyonunda büyük işler yapacaktır bu arkadaşımız. Unutmayın yırtıcı bir oyuncu ilkan. Bazı konularda kendini daha da geliştirecektir. Geçen yaz belli ki vücut çalışmış muhtemelen bu yaz da vücut konusunda kendisini daha da iyi geliştirir. Ondan beklentimiz orta mesafeli şutu ve enerjisini sahaya yansıtması. Bazı arkadaşlar Nedim'e falan benzetmiş ama ben ortaya koyacağı enerji ile Mirsad'a benzetiyorum. Bu tür oyuncuların karakter koymaları herşeyden önemlidir ve İlkan'da bu var. Yeter ki bu özelliği sahaya yansısın

Pero antic bu yaz kapımızdan dönmüş resmen . İşte roportaj.http://tr.eurosport.com/basketbol/euroleague/2011-2012/ozel-roportaj_sto3126271/story.shtml

daha önce de yazmıştım...seneye bu takımda ilkan olacak ama savovic olmayacak,shipp türk olursa shumpi olmayacak,alınacak yabancı 4 numara ile cevher de ancak 3. opsiyon olacak 4 numarada...ve içimden bir ses o alınacak yabancı 4 numaranın pero antic olacagını söylüyor...

yukarıda da belirtmiştim tamamen hislerime güvenerek...pero antic önümüzdeki sezon bizimle olacak diye düşünüyordum megerse bu sezon dahi bizle olma ihtimali varmış ama EL de oynamayı tercih etmiş...tabi adam da haklı bizim buralara gelebilecegimizi nerden bilecek...ve EL'in ne büyük bir vitrin oldugunu buradan da görebiliyoruz...
eger macvan olmayacaksa seneye çok büyük ihtimalle pero antic-ilkan karaman ikilisini 4 numarada izleyecegiz gibime geliyor...