İlkan Karaman

yukarıda da belirtmiştim tamamen hislerime güvenerek...pero antic önümüzdeki sezon bizimle olacak diye düşünüyordum megerse bu sezon dahi bizle olma ihtimali varmış ama EL de oynamayı tercih etmiş...tabi adam da haklı bizim buralara gelebilecegimizi nerden bilecek...ve EL'in ne büyük bir vitrin oldugunu buradan da görebiliyoruz...
eger macvan olmayacaksa seneye çok büyük ihtimalle pero antic-ilkan karaman ikilisini 4 numarada izleyecegiz gibime geliyor...

Konu biraz transfere kayacak ama ben bizi bir level üste taşıyacak ismin Antiç olduğunu düşünmüyorum. Bana kalırsa paraya kıyılsın Teletoviç / Ersan ikilisinden biri gelsin ama hayal tabi bu isimler :p Antiç Eurobasket'teki performansı sergileyecekse eyvallah, Olympiakos kariyeri şu ana kadar hiç iç açıcı değil bence.

onur sen andric ve shipp için de benzer cümleler kuruyorsun...antic için de patladı diyorsan tamamdır seneye formunun zirvesine çıkar...

Pero Antic'i niye bu kadar abartıyoruz arkadaşlar?Sanki adam Teletovic ya da Freeland seviyesinde..Son Eurobasket'e kadar zaten sıradan bir oyuncuydu,turnuvadan sonraki sezonda da sıradan bir oyuncu olduğunu görmeye devam ediyoruz..Evet gelse Shipp,Andric gibi üstüne koyup basketbolunu yukarıya çıkarma ihtimali var,ama bizim artık takımın içinde yükselen adamlara değil,takımı yükseltecek adamlara ihtiyacımız olacak.En azından 4 numarada ve 1 numarada böyle olduğunu düşünüyorum..Başlığı altında yazdığımız İlkan da takımda böyle bir oyuncu olursa kendini daha rahat geliştirme imkanı bulur..

Pero Antic'i niye bu kadar abartıyoruz arkadaşlar?Sanki adam Teletovic ya da Freeland seviyesinde..Son Eurobasket'e kadar zaten sıradan bir oyuncuydu,turnuvadan sonraki sezonda da sıradan bir oyuncu olduğunu görmeye devam ediyoruz..Evet gelse Shipp,Andric gibi üstüne koyup basketbolunu yukarıya çıkarma ihtimali var,ama bizim artık takımın içinde yükselen adamlara değil,takımı yükseltecek adamlara ihtiyacımız olacak.En azından 4 numarada ve 1 numarada böyle olduğunu düşünüyorum..Başlığı altında yazdığımız İlkan da takımda böyle bir oyuncu olursa kendini daha rahat geliştirme imkanı bulur..

teletovic ya da freeland'ı alamayacagımıza göre evet antic iyi bir seçim olur daha önce de söyledigim gibi eger bir macvan'ı takıma kazandıramayacaksak...

ben ilkanın önüne hem tecrübeli hem de savunma zaafiyetleri olmayan bir dış atıcı 4 numara alacagımızı düşünüyorum...bu tanıma uyan ve bizim alabilecegimiz düzeyde mike wilkinson ile pero antic var...bir de belki fotsis...EL seviyesinde oynayan oyunculardan bahsediyorum tabiki de...

İlkanın önününe biri alınacaksa lütfen şu brose basketin potaaltından koparalım; Marcus Slaughter karakter olarak bizim takıma cuk diye oturacaktır. Ayrıca eğerki seneye ship türk statüsünde oynatılacaksa yine brose den 1.96 boyunda çok atletik yapıda Leon Anthony Tucker var mutlaka 2si birden kazandırılmalı. Aynı takımdan 2 oyuncu hem adaptasyon sürecini kolay aşarlar hemde karakter olarak mükemmel olur ikisi birden mücadeleci ve delici özellikleriyle bizim takımın kimyasına cuk diye otururlar. lucas gordon- luksa andriç- marcus slaughter- leon anthony tucker- lakoviç olur muazzam olur. yabancı rotasyonumuz...
Tutku-Ender-Shipp(türk statüsünde)-Furkan-İlkan-Cevher 11 Kişilik muazzam bi kadro kurulabilir 12. oyuncu konusunda tercihim geleceğe yatırım olarak göksenin olmalı. Evet belki müthiş olağan üstü bi kadro gibi gözükmesede mücadele yaratılıcık adına müthiş bi adım olur zaten değişim bir anda biryılda silbaştanla olmaz her sene üzerine koyarak gelmek lazım slugther-tucker ve ilkan ilk sene için bence yeterli hamleler olur gelecek seneler içinde yine banvitten barış ermiş (ksk dan beridir takımda görmek istiyorum) kazandırılmalı kadroya. Takımımız için herşey kimse yanlış anlamasın amacım iyi giden takıma çomak sokmak değil ama bugünler için değil gelecek yılları düşünen birisi olarak nacizane düşüncelerim teşekkürler...

ben ilkanın önüne hem tecrübeli hem de savunma zaafiyetleri olmayan bir dış atıcı 4 numara alacagımızı düşünüyorum...bu tanıma uyan ve bizim alabilecegimiz düzeyde mike wilkinson ile pero antic var...bir de belki fotsis...EL seviyesinde oynayan oyunculardan bahsediyorum tabiki de...

sen beni anlamıyorsun arkadaşım.ben diyorum ki gelecek adam fark yaratacak seviyede iyi olmalı.mesela Songaila kağıt üstünde böyle bir adamdı,ama olmadı.Senin önerdiğin adamlarsa bizim sistemimiz içinde yine yararlı olabilirler,buna bir şey demiyorum.ama dediğim şey şu ki bu sezon orada yaşadığımız sıkıntılardan sonra orada gözü kapalı ilk 5'e yazılacak derecede iyi birini bulmalıyız.o zaman basketbol olarak level atlarız.geniş düşünmeye çalışıyorum yani..

Marcus slaughter - clayanthony tucker - ilkan karaman ve trancey kinsey transferin 4 kare ası olur hemde nokta transferler olur hadi hayırlısı... 4 ü birden transfer edilirse yemin ederim mutluluktan geberirim:)

Melih neden bu kadar sert ve karşısın anlamadım trancey kinsey e karşı tamam geçmişte olanlar vardı ama artık büyük düşünüyorsak komplekslerimizden arınmamız lazım trancey kinsey takım kimyamız için biçilmiş kaftan bence yanlış hatırlamıyorsamda geçen seneki final serisinde abdi ipekçiye olan hayranlığını ve bu seyirciyle oynamanın büyük bi keyif olacağını röportajında demişti! Bırakalım kompleklerimizi bir yanada en iyisi için beyin fırtınası yapalım bence...

Konu İlkan ama transfere kaymış nedense. Olur da bir 4 numara alınırsa İlkan ın kaderi Shumpert a bağlı olur bence. Cevher e yazık oldu, İlkan a da yazık olur. Yeni alınacak 4 numara ve Cevher in arkasında yer bulabilir. Yalnız yeni bir 4 numara bence şart değil, Savovic eğer Türk olsaydı İlkan dan çok daha mantıklı bir tercih olurdu ama yabancı sınırı olduğundan dolayı seneye bizimle olmayabilir.

Alınacak 4-Cevher-İlkan ya da Savovic-Cevher-İlkan şeklinde olabilir rotasyonumuz ancak Shumpert gitmezse işler değişir, ama ben gideceğini düşünüyorum. Aslında en mantıklısı hem 4 hem 5 oynayabilecek bir oyuncu almak ama pek ihtimal vermiyorum ona da.

Bugün Efes karşısında 2 sayıyla oynamış, maçın tamamını izleyemedim ama izlediğim kısmında İlkan yine oldukça dağınıktı.

Nazar değmesin seneye türk kadromuzun kalitesinin artmasında bir opsiyonumuz daha olacak adım adım kartopu misali büyüyerek gideceğiz tüm parçalar yerine oturduğunda (en geç 3 sene içinde) euroleague şampiyonluğu için ciddi aday olacağız ...

Nazar değmesin seneye türk kadromuzun kalitesinin artmasında bir opsiyonumuz daha olacak adım adım kartopu misali büyüyerek gideceğiz tüm parçalar yerine oturduğunda (en geç 3 sene içinde) euroleague şampiyonluğu için ciddi aday olacağız ...

3 sene sabredemem seneye en az final four diyorum :)

buarada ilkan mental anlamda da bir seviye yukarı çıkabilirse artık gs formasını hakedecek gibi duruyor zira iki senedir sürgünde :)

Eğer Kerem Gönlüm gelecekse Kenan Sipahi'yi almak için Tofaş'a bir senelik kiralık gönderebiliriz İlkan'ı. Bence hala Euroleague seviyesinde değil, ki Savovic'in gönderildiğini düşünsek bile şişkin bir 4 numara rotasyonumuz var, hatta sanıyorum 4 numaraya bir yabancı da düşünülüyor. Hem yabancı, hem KG gelirse gelişiminin en önemli senelerinden birinde benchte oturmak yerine bir takıma kiralık gidebilir yine.

4 numarada seneye cevher kalacağını varsayarsak eğer (shipp in türkleştirilmesi savoviçin gönderilmesi9 bence 4 numara kg transferi kesin diil birde yabancı olduğunda 3. opsiyon olur cevherde bu sene 3. opsiyon diilmiydi cska maçını kazandıran oyuncuydu hem kadro derinliği açısından bu sene takıma kesinlikle kazandırılmalı kg olsa bile kadromuzda heran oynayabilecek 14-15 kalifiye oyuncu şart bence seneye tr ligi ağırlıklı olur kolay geçen euroleague maçlarında 10-15 dakika süre alarak pişer yoksa tr liginde bi takıma kirala 5-6 tane büyük maçın dışında hep sıradan maçlar oynayarak gelişime açık olmaz ilkan... kesinlike bu nedenle seneye kadroda olmalı İLKAN...

4 numarada seneye cevher kalacağını varsayarsak eğer (shipp in türkleştirilmesi savoviçin gönderilmesi9 bence 4 numara kg transferi kesin diil birde yabancı olduğunda 3. opsiyon olur cevherde bu sene 3. opsiyon diilmiydi cska maçını kazandıran oyuncuydu hem kadro derinliği açısından bu sene takıma kesinlikle kazandırılmalı kg olsa bile kadromuzda heran oynayabilecek 14-15 kalifiye oyuncu şart bence seneye tr ligi ağırlıklı olur kolay geçen euroleague maçlarında 10-15 dakika süre alarak pişer yoksa tr liginde bi takıma kirala 5-6 tane büyük maçın dışında hep sıradan maçlar oynayarak gelişime açık olmaz ilkan... kesinlike bu nedenle seneye kadroda olmalı İLKAN...

14-15 kalifiye oyuncu...bu oyuncuların 4-5i çogu zaman süre alamayacak veyahut kısıtlı sürelerde gazozuna maçlarda parkede olacak ve kalifiye üst düzey oyuncu oldukları halde bunu kabul edecekler...ilginç bir takım kimyası anlayışın var gerçekten...