İlkan Karaman

melih kardeşim cska da samy meja 13. adam kadroda 15 tane hazır oyuncu var bugün cska kadrosuna giremeyen meja fülkerde olsa fülker 1 gömlek üste çıkar yada bandırma banvite transfer olsa 2. yarıda bandırma ligde kalır... 15 tane kalifiye oyuncun olacak sen 15 yıldız anladın sanırım ikisi farklı şeyler bugün canere göksenine bırak onları cevhere shipp e yada sumparta yada tutkuya andriçe yada endere yıldız diyebilirmisin? hyr onlar takım oyuncusu yeri geliyor maç kurtaran adam oluyorlar yeri geliyor 5-6 hafta 0 dakika süre ile oynuyorlar haa sen güçlü sağlıklı potansiyelli bir galatasaray basketbol takımı görmek istemiyorsan o ayrı git karşıyakanın yalakalığına karrdeş .. Bu forma GALATASARAY FORMASI unutma bu formayı giymek herkese nasip olmaz....

İlkan'ın en büyük sıkıntısı top kayıpları.Fener maçında da saçma sapan top kayıpları yapmıştı.Tabi Chatman'ın olduğu bir takımda sistemden pek bahsedemeyeceğimiz için oyuncular kendi kafasına göre hareket edebiliyorlar.Bunlara İlkan'da ayak uyduruyor.Oktay hocanın takımında çok daha dsiplinli olacağından bu top kayılarını yapmayacaktır.Çok iyi bir fiziği var.Yaşına göre yüksek post ve dış atışlarıda fena değil.Belkide seneye ilk 5'te görebiliriz kendisini.Ben şaşırmam doğrusu.

ilkan'ın takımımıza katılmasıyla 4 numarada sert,ribaundçu,orta mesafe ve üç sayı tehdidi olan önemli bir oyuncu kazanmış olucaz.bu bölgeye yabancı transferi gereksiz olur.bize 5 numarada Door fisher , david anderson , mensah bonsu gibi oyuncular lazım.

https://twitter.com/ilknkrmn

İlkan'ın twitter hesabına biraz baktım da, "Galatasaray" ile ilgili en ufak bir paylaşımının olmaması tuhafıma gitti. Şu hesaba bakan ve bilmeyen biri, bizle hiç alakası yokmuş sanar.
Mesela ne bileyim, kulübümüzün resmi twitter hesabıyla ettiği tebriği (https://twitter.com/GalatasaraySK/status/218594164252741633) gör, RT yap, bir şeyler yaz vs. Öncesinde de hiç Galatasaray muhabbeti yapmamış. Bu tutumu tuhafıma gitti açıkçası.

https://twitter.com/ilknkrmn

İlkan'ın twitter hesabına biraz baktım da, "Galatasaray" ile ilgili en ufak bir paylaşımının olmaması tuhafıma gitti. Şu hesaba bakan ve bilmeyen biri, bizle hiç alakası yokmuş sanar.
Mesela ne bileyim, kulübümüzün resmi twitter hesabıyla ettiği tebriği (https://twitter.com/GalatasaraySK/status/218594164252741633) gör, RT yap, bir şeyler yaz vs. Öncesinde de hiç Galatasaray muhabbeti yapmamış. Bu tutumu tuhafıma gitti açıkçası.

Karşıyaka forması altında oynarken -kiralık bile olsa- "Galatasaray muhabbeti" yapmamasının nedenini bizle bir alakası olmadığından değil de Karşıyaka'ya olan saygısından dolayı olarak görmek lazım bence. Sosyal medyaların hayatın merkezine yerleştirildiği ve gerektiğinden fazla önemsendiği bir dönemdeyiz.(misal alıntı yapılan yorum) İnsanlar en ufak bir yazıyı yanlış tarafa çekebiliyor. He bence RT'miş, mention'mış bunlarla Galatasaray arasında bağ kuracaksa -sadece İlkan için değil herkes için- hiç kurmasın daha iyi ama o başka bir konu.

Bu arada iki gün önce Fanatik gazetesi elime geçti (elime geçti diyorum çünkü yıllardır almıyorum Fanatik'i, FB'nin maşalarından). İlkan'ın röportajı vardı. Bir sene daha oynayıp NBA'e gitmek istiyormuş. Kendisinden çok memnun kalmışlar vs vs.

Bu arada iki gün önce Fanatik gazetesi elime geçti (elime geçti diyorum çünkü yıllardır almıyorum Fanatik'i, FB'nin maşalarından). İlkan'ın röportajı vardı. Bir sene daha oynayıp NBA'e gitmek istiyormuş. Kendisinden çok memnun kalmışlar vs vs.

gitsin de eziversinler orda...draft'ın 3 numarası enes'in ne halde oldugunu görüyoruz nba'de...bu ne nba merakıdır..bu ne cin olmadan adam çarpmaya çalışmaktır!!

şu konuda örnek alınması gereken adam tereddütsüz scola'dır...adam en olgun döneminde gitti ve nba'in elit 4 numaralarından biri olarak kabul ediliyor...

Aşağıda linkini verdiğim bu röportajın ana konusu NBA olsa da bu söyleşisinde de Galalatasaray'ımızdan bahsetmemesi ilginç. Umarım bunu bilinçli olarak yapmıyordur.

http://www.fanatik.com.tr/Genciz-biz-delikanli_3_Detail_28_269130.htm

Ergin Ataman'ın kalabalık kadro istemediğini ve Erwin Dudley'i transfer ettiğini düşünerek İlkan'ı yeni sezonda kadroda düşünmediğini tahmin ediyorum.

Ergin Ataman'ın kalabalık kadro istemediğini ve Erwin Dudley'i transfer ettiğini düşünerek İlkan'ı yeni sezonda kadroda düşünmediğini tahmin ediyorum.

Gerçekten böyle düşünülürse bence hata olur. Geçen sene İlkan'ı canlı seyreden birisi olarak istediği zaman İlkan'ın gerçekten durdurulması zor bir silah olarak görüyorum. Tribünleri heyecanlandıran hareketleri var (yüksek ribauntlar, zor sayılar vb.). Bence Ersin ile birlikte birbirlerini tamamlayabilirler.

Geçen sene fakirlikten Beşiktaş'ta az oyuncuyla oynadığı için kalabalık kadro sevmediğini düşünmek bir hata bence. Kendisi kariyeri boyunca hep kalabalık kadroları çalıştırdı, hatta yanlış hatırlamıyorsam Efes döneminde 6.yabancıyı bile getirmişti takıma sırf Euroleague için.

Geçen sene fakirlikten Beşiktaş'ta az oyuncuyla oynadığı için kalabalık kadro sevmediğini düşünmek bir hata bence. Kendisi kariyeri boyunca hep kalabalık kadroları çalıştırdı, hatta yanlış hatırlamıyorsam Efes döneminde 6.yabancıyı bile getirmişti takıma sırf Euroleague için.

Sezon sonu röportajlarında hep 9 kişiden fazlasının gereksiz olduğunu söyledi.

sanki biraz gözardı ediyoruz onu 4 numarada.oysa gümbür gümbür geliyor.hatta buckman transferi için ergin hoca'nın razı olmasında ilkan'a sahip olmanın rahatlığı etkili olmuştur bence.