İlkan Karaman

Re: İlkan Karaman Galatasaray'da!

@ Engin Soylu

1- İleride eğer Melih, Göksenin, İlkan, Sertaç iyi oyuncu olamayacaklarsa bana 10 sene sonra Milli takımda oynayacak oyuncuları söyleyin.

2- İlk mesajınızda bu sene herkesin övdüğü hamleleri eleştirmeniz garip olmuş.

10 sene sonraki milli takımın çok başarılı bir takım olacağının garantisi mi var? bu iş bir jenerasyon meselesedir, iyi bir jenerasyon yakalarsanız milli takımınız başarılı olur. biz birkaç yıl içinde yeni furkanlar çıkaramazsak işimiz zor. netice itibariyle 10 sene sonra da birileri milli takımda oynayacaktır ama bu, onları büyük oyuncu yapmaz. ender arslan senelerdir milli takımdadır, ama hiç bir zaman büyük oyuncu olmamıştır. bu gençler çok çalışırlarsa belki a takım kadrosunda süre alabilirler ama büyük oyuncu potansiyeli hiç birinde yok. (göksenin için konuşmakta biraz daha beklenebilir)bir enes kanterin yeteneklerine sahip değiller. bir furkana bakıyorum bir de sertaça. aralarında dağlar var. sadece boyu uzun diye bir adamı büyük oyuncu namzeti yapamazsınız. elinizde bazı doneler olmalı. dediğim gibi efesliler de dusan konusunda aynı tepkiyi vermişti, sonuç ortada. eğer takımımız furkanı almış olsaydı ben başka şeyler yazardım. ayrıca ilk yorumum diye düşündüklerimi değil de düşünülenleri yazmak zorunda mıyım? ben koyu bir gs taraftarıyım ama hayata daima gerçekçiliğin penceresinden bakmak gerekir.fb futbol takımı yanılmıyorsam güven sazak dönemimde ümit ve genç millli takımdan 20 ye yakın genç oyuncuyu transfer etmişti, sonuç? sıfır... takımımız birkaç genç oyuncu transfer etmiş. ne demek gerekir? hadi hayırlısı umarım çok çalışırlar da katkı sağlarlar vs. ama bir sevinç numayişi almış gidiyor. bu kadar sevinecek bişey yok ortada. furkanı, enesi alsaydık tamamdı da, bu gençler için bu kadar sevinmek fazla iyimserlik.

Merak ediyorum , milli takımlardaki tüm oyuncuların seviyesi eşit mi?Ersan'la Kerem Gönlüm'ün seviyesi aynı mı ki siz bütün milli takımı Enes Kanter seviyesinde görmek istiyorsunuz?

@ Engin Soylu

Sorumu pek iyi anlayamamışsınız. Şöyle değiştireyim o zaman.

7-8 sene sonra Melih-Göksenin-İlkan-Sertaç bizdeyken Efes Pilsen ve Fb Ülker hangi Türk oyuncularıyla bizim karşımızda duracak? Bunun cevabını gerçekten istiyorum.

Milli Takım iyi olur olmaz ama sonuçta bu oyuncular jenerasyonun en iyileri ve Türkiye Ligi'nde bizi şampiyonluğun en güçlü adayı yapacak oyuncular 5-6 sene sonra.

melih mahmutoğlunu efes serbest bıraktı. dikkat edin pişmesi için kiraya vermedi, serbest bıraktı. efes yöneticileri geri zekalı mı? ayrıca bu oyuncuların 1991 doğumlu jenerasyonun en iyileri olmaları onları büyük oyuncu namzeti mi yapar? 1993-94 doğumlular gelir, bir bakarsınız hepsi birer le bron james. fb efes de onlar kapıverir. sonra sizin 1991'lileri ipte oynatırlar. engin atsür gibi yurt dışında yetişen yetenekli oyuncuları bulurlar, para olduğu sürece sorun yaşamazlar. düşündüğünüz şeye bakın. benim sorum şu:bu oyuncularda bu kadar büyük sevinç nümayişi çıkartacak kadar mevcut yetenekler nelerdir? yahu furkan ile sertaç aynı yaşta. bir birine bakın bir diğerine. telekom yönetimi efes yönetimi enayi ya.. bu gençlerin büyük! yeteneklerini görmedi.

engin soylu' Alıntı:
melih mahmutoğlunu efes serbest bıraktı. dikkat edin pişmesi için kiraya vermedi, serbest bıraktı. efes yöneticileri geri zekalı mı? ayrıca bu oyuncuların 1991 doğumlu jenerasyonun en iyileri olmaları onları büyük oyuncu namzeti mi yapar? 1993-94 doğumlular gelir, bir bakarsınız hepsi birer le bron james. fb efes de onlar kapıverir. sonra sizin 1991'lileri ipte oynatırlar. engin atsür gibi yurt dışında yetişen yetenekli oyuncuları bulurlar, para olduğu sürece sorun yaşamazlar. düşündüğünüz şeye bakın. benim sorum şu:bu oyuncularda bu kadar büyük sevinç nümayişi çıkartacak kadar mevcut yetenekler nelerdir? yahu furkan ile sertaç aynı yaşta. bir birine bakın bir diğerine. telekom yönetimi efes yönetimi enayi ya.. bu gençlerin büyük! yeteneklerini görmedi.
Söylediklerinize kesinlikle katiliyorum, ama forumdaki arkadaslarin cogu olaya fazla pozitif bakiyorlar.

engin soylu' Alıntı:

Sertaç kendisi isredi, diretti ve ayrıldı. Yoksa Telekom'un onu bırakacağı yoktu.

Melih, David Blatt zamanında kopmuş olabilir, o zamanlar tam bir koordinasyon yoktu...

engin soylu' Alıntı:

Siz kim? Biz kim?

engin soylu' Alıntı:
augustus çok ağır bir sakatlıktan sonra eskisi gibi olur mu? bana göre zor. artık eskisi gibi drive etmiyor, sadece şut atıyor; eskiden hareket halinde soktuğu şutları da şimdi statik vaziyette sokamıyor. ah seimone... kahrolası sakatlık seni mahvetmiş.

Agustus işe yaramaz gençler hiç işe yaramaz bizde durumlar kötü size göre engin bey

Sizin takımların durumu nedir onlar içinde pesimist misiniz ?

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
[quote="engin soylu":nz1aoc79]melih mahmutoğlunu efes serbest bıraktı. dikkat edin pişmesi için kiraya vermedi, serbest bıraktı. efes yöneticileri geri zekalı mı? ayrıca bu oyuncuların 1991 doğumlu jenerasyonun en iyileri olmaları onları büyük oyuncu namzeti mi yapar? 1993-94 doğumlular gelir, bir bakarsınız hepsi birer le bron james. fb efes de onlar kapıverir. sonra sizin 1991'lileri ipte oynatırlar. engin atsür gibi yurt dışında yetişen yetenekli oyuncuları bulurlar, para olduğu sürece sorun yaşamazlar. düşündüğünüz şeye bakın. benim sorum şu:bu oyuncularda bu kadar büyük sevinç nümayişi çıkartacak kadar mevcut yetenekler nelerdir? yahu furkan ile sertaç aynı yaşta. bir birine bakın bir diğerine. telekom yönetimi efes yönetimi enayi ya.. bu gençlerin büyük! yeteneklerini görmedi.

Siz kim? Biz kim?[/quote:nz1aoc79]
onlar karşı taraf biz Galatasaray anlaşılmayacak bir şey yok bu 4isim fb ye gelse bu arkadaşın bir sitedeki yorumunu merak ederdim aslında ya neyse

engin soylu' Alıntı:
O zamanda sizin söylediğiniz hepsi LeBron olan 1993-1994 jenerasyonundan oyuncular alırız kimse de ipe dizilmez.Yani bu çocuklar daha parkeye bile çıkmadan yaptığınız eleştiriler hiç mantıklı değil. ;)

Isinize gelmeyen her yorumda yazan kisiyi hemen Fenerli ilan etmeniz cok ayip, yakismiyor.

sonra sizin 1991'lileri ipte oynatırlar

Arkadas "sizin" derken, hani siz abartiyorsunuz ya onu kastetmis, ben öyle anladim en azindan. Cünkü benim basima da gelmisti benzer bir durum.
"Iste su sizin abarttiginiz oyuncular" gibilerinden.
Bence de biraz abartiliyor bu oyuncular. Egri oturup dogru konusmak lazim. Bu oyunculari almasaydik demiyorum. Ama alindilar diye hemen 10 sene sonrasinin milli takimi bizde, gelecek emin ellerde diye düsünmemek lazim. Biraz gercekci olalim lütfen.

Ayrica burasi bir forum illaki zit görüsler olacak. Kimse "Farkli düsünüyor" diye karsisindakine hakaret etmesin.

Yazmayayım yazmayayım diyorum olmuyor:) Abicim nasıl bir taraftar grubu oldunuz siz yahu? Şu an ligde alabileceğimiz iyi oyunculardan birini alırız yaşlı dersiniz. Ligde yabancı sınırı olduğundan yerli rotasyonu çok önemli dersiniz yönetim yakın geleceğin olası en iyi oyuncularını birer birer toplar ve toplamaya çalışır bu ekz de bu oyuncular iyi değil ki dersiniz. İy yada değil 5 sene sonra bu adamlar bizde oynarken rakiplerimiz ya 35 yaşından daha büyük olan yerlilere bel bağlayacak ya da bu oyuncuların bir kategori daha kötüsü (size göre söylüyorum) oyuncuları almak zorunda kalacak. Yani bu adamlar kötüyse kötülerini biz aldık ama diğer kalanlar daha kötü demektir onlar rakiplerimize kaldı.

Normal hayatı nasıl yaşıyorsunuz gerçekten merak ediyorum. 20 li yaşlarda bu derece karamsar gençlerin olduğunu hatta çoğaldığını görmek bei gerçekten üzüyor. Her olayda karamsar olmayı bir marifet gibi biliyorsunuz sanırım. Ne olacak yani kötü bişi olursa3 sene sonra bu postları koyup " aha ben demiştim" demek içinmi yapıyorsunuz bunu? Tamam arkadaşlar sizler dmeiştiniz istediğiniz zaman şahit ararsanız direk beni şahit gösterin bende diyeceğim " evet demişti" diye. Özelden ayzmıştı bana derim en azından. Ama gözünüzü seveyim biraz iyimser olun. Geçmez bu hayat bu karamsarlıkla...

engin soylu
önce siomone augustus un performansı hakkında atıp tutuyordunuz şimdi de transferler hakkında yazdığınız bütün mesajlar olumsuz siomone bölümünde arkadaş size cevabını çok güzel söylemiş ben de tekrarlıyorum;
uzun zamandır antuya üye olmak istiyorum referans verir misiniz

Sühan Cem' Alıntı:
Yazmayayım yazmayayım diyorum olmuyor:) Abicim nasıl bir taraftar grubu oldunuz siz yahu? Şu an ligde alabileceğimiz iyi oyunculardan birini alırız yaşlı dersiniz. Ligde yabancı sınırı olduğundan yerli rotasyonu çok önemli dersiniz yönetim yakın geleceğin olası en iyi oyuncularını birer birer toplar ve toplamaya çalışır bu ekz de bu oyuncular iyi değil ki dersiniz. İy yada değil 5 sene sonra bu adamlar bizde oynarken rakiplerimiz ya 35 yaşından daha büyük olan yerlilere bel bağlayacak ya da bu oyuncuların bir kategori daha kötüsü (size göre söylüyorum) oyuncuları almak zorunda kalacak. Yani bu adamlar kötüyse kötülerini biz aldık ama diğer kalanlar daha kötü demektir onlar rakiplerimize kaldı.

Normal hayatı nasıl yaşıyorsunuz gerçekten merak ediyorum. 20 li yaşlarda bu derece karamsar gençlerin olduğunu hatta çoğaldığını görmek bei gerçekten üzüyor. Her olayda karamsar olmayı bir marifet gibi biliyorsunuz sanırım. Ne olacak yani kötü bişi olursa3 sene sonra bu postları koyup " aha ben demiştim" demek içinmi yapıyorsunuz bunu? Tamam arkadaşlar sizler dmeiştiniz istediğiniz zaman şahit ararsanız direk beni şahit gösterin bende diyeceğim " evet demişti" diye. Özelden ayzmıştı bana derim en azından. Ama gözünüzü seveyim biraz iyimser olun. Geçmez bu hayat bu karamsarlıkla...
Kendi adima konusmam gerekirse kabulümdür daha cok elestiri icerikli mesajlar yaziyorum. Ama elestirmis olmak icin degil, gercekten öyle oldugu icin elestiriyorum. Iyimser düsündügüm de cok sey var ama cogunu kendime sakliyorum.
Ayrica bu konuda transfer politikamizi cok begeniyorum ama forumda genel anlamda aldigimiz genc oyunculara fazla abartili derecede sevindigimizi düsündügüm icin bunu dile getirmeye calistim hepsi bu.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Salih Coskun":260sx0qh]Iyimser düsündügüm de cok sey var ama cogunu kendime sakliyorum.
Salih, biraz da içine attıklarını dışa vurmayı; dışa vurduklarını içine atmayı tercih et. : )[/quote:260sx0qh]
Onlari zaten herkes anlatiyor, konusuyor, bardagin bos tarafi gözden kaciyor o yüzden o eksigi de ben gideriyorum iste :) Hem her yapilana iyimser bakinca hatalar, eksikler ortaya cikmazki biraz muhalefet olmali ki hedefe varmakta sorun yasamayalim :)

Salih, 1 ay boyunca yakın çevrendeki insanların yaptıkları iyi şeyleri görmezden gel, sadece olumsuz yönlerini ön plana çıkar ve onları hep eleştir.

Onlara da bu düşünceni ifade et, iyi yanlarınızı başkaları söyler, ben bunun için sizi eleştiriyorum de. 1 ay sonunda çevrende 3 kişi varsa (akrabalar hariç), onların kıymetini bil. Onlarda peygamber sabrı var demektir.