İlkan Karaman

Re: İlkan Karaman Galatasaray'da!

Salih branş farketmeden olumsuz eleştirilerini ailecek takip ediyoruz :)

Onur Yavuz' Alıntı:
Salih, 1 ay boyunca yakın çevrendeki insanların yaptıkları iyi şeyleri görmezden gel, sadece olumsuz yönlerini ön plana çıkar ve onları hep eleştir.

Onlara da bu düşünceni ifade et, iyi yanlarınızı başkaları söyler, ben bunun için sizi eleştiriyorum de. 1 ay sonunda çevrende 3 kişi varsa (akrabalar hariç), onların kıymetini bil. Onlarda peygamber sabrı var demektir.
:)
Ama aynisi degilki bu. Biz burada taraftar olarak kendi aramizda konusuyoruz ve ben burada sesim kisilana kadar bagirsam da (daha dogrusu klavyem bozulana kadar yazsam da :) ) hic birseyi degistirmez, elestirdigim kisi ya da kisiler degismez bunun bilincindeyim. Ama sizin vermis oldugunuz örnekte ben dogrudan yönetimin veya elestirdigim kisilerin arasindayim :)

Salih Coskun' Alıntı:
[quote="Onur Yavuz":1zf9d5f3]Salih, 1 ay boyunca yakın çevrendeki insanların yaptıkları iyi şeyleri görmezden gel, sadece olumsuz yönlerini ön plana çıkar ve onları hep eleştir.

Onlara da bu düşünceni ifade et, iyi yanlarınızı başkaları söyler, ben bunun için sizi eleştiriyorum de. 1 ay sonunda çevrende 3 kişi varsa (akrabalar hariç), onların kıymetini bil. Onlarda peygamber sabrı var demektir.
:)
Ama aynisi degilki bu. Biz burada taraftar olarak kendi aramizda konusuyoruz ve ben burada sesim kisilana kadar bagirsam da (daha dogrusu klavyem bozulana kadar yazsam da :) ) hic birseyi degistirmez, elestirdigim kisi ya da kisiler degismez bunun bilincindeyim. Ama sizin vermis oldugunuz örnekte ben dogrudan yönetimin veya elestirdigim kisilerin arasindayim :)[/quote:1zf9d5f3]

Yani GS tribünlerini eleştirmem mi diyorsun Salih :)

Sühan Cem' Alıntı:
Yani GS tribünlerini eleştirmem mi diyorsun Salih :)

Simdi tam olarak anlamadim b unu neden tribünler?

Onlari da elestirdigim dönemler oluyor, bazen fazla sabirli/iyimser oluyorlar :)

Yok arkadaşım. Senin Onur'a verdiğin yanıt vardı ya ordan bu sonuca vardınm. Yani yanyana olduğun kişilere karamsar olmam gibi bir şey demiştin ondan. Şaka takıldım takma :)

Sühan Cem' Alıntı:
Yok arkadaşım. Senin Onur'a verdiğin yanıt vardı ya ordan bu sonuca vardınm. Yani yanyana olduğun kişilere karamsar olmam gibi bir şey demiştin ondan. Şaka takıldım takma :)
Ha yok yanyana oldugum kisiler de hata yapinca ya da yanlis düsününce acikca söylerim ama dogrularini da icime saklamam aferin iyi ettin derim :)

bence bu çocuklar iyi olur olmaz bilemeyiz ama iyi olma potansiyelleri var. Ne sevinçten uçmanın ne herşeye kızmanın alemi var. Bi sahaya çıksınlar da bakalım neymiş bu çocuklar bi canlı izleyelim , bi bu forma ile izleyelim...

A.Çağlar TORUN

Re: 2010-2011 Transfer Sezonu
Hamleler istediğimiz tarzda elbette bunda şüphe yok fakat bu jenerasyonun altyapıdaki son noktada Hırvatistan'da 16 takım arasından sadece Almanya, Hollanda ve Çek Cumhuriyeti'ni geride bırakan bir jenerasyon olduğunu da hatırlamak lazım. Atalım hepsini çöpe, iş yapmaz değil tabii ki bu cümleden çıkması gereken anlam ama üzerine bu kadar eğilecek, gelecek kurulacak bir jenerasyon mu tartışılır. Yanlış anlaşılmaması için altını çiziyorum, temelde hepimizin istediği hamleydi bu, bu noktada aksini düşünen yoktur sanıyorum ki. Ama yatırım yapılması gereken jenerasyon bu muydu, göreceli bu kısım. İşin öteki boyutunda da koç Mahmuti bu oyunculara beş yıllık planla bir şans tanıyor. Kullanıp kullanmamak oyuncuların elinde artık. Umarım önlerine sunulan bu fırsatın farkındadılar zira bu şans iki kez çalmaz bir genç oyuncunun kapısını ...
bizim söylediğimiz de aynen budur. doğru jenerasyon bu mudur ki bu kadar sevinç var? genç oyuncu alınmasına kimse bir şey diyemez. ama genç oyuncu alan her takım bu oyuncularla geleceğini kurtarır da denilmez. o gençlerin muhteşem yetenekleri varsa mesele yok. hidayet 20 yaşındayken efeste avrupa ligi final fourunda en iyi beşe seçilmişti. peki bizim gençlerin mesela melihin ne gibi büyük vasıfları var? daçkada geçen sene fazla süre almasına rağmen 5.9 sayı 0.8 asist. ancak boş şutu var, perdeden çıkıp bile şut atamıyor.penetre vs. hiç yok. o halde elimizde hangi doneler var? umarım hepsi kendini çok geliştirir, ama bu derece beklenti içine girmek yanlış.

'' Gelecek kurulacak bir jeneresyon mu bu tartışilır '' derseniz gerçekten böyle düşünüyorsanız sizin basketbol bilginizi tartışmaya açmak gerekir şu adamları hidayetle kıyaslıyorsunuz ya diyecek sözüm yok sizin takımda ömerler mirsadlarda 20li yaşlardan sonra göz önüne çıkmaya başladı daha bu isimler maksimum 20li yaşlarda biraz daha tarafsız düşünün şu işi İlkan Sertaç Melih göksenin bunlar çok rahat bir iki yılda üst düzeylere gelir yani en iyi örneği şuanda furkan daha kaç yaşında bu çocuk siz bu adamıda alsak aynı şeyleri diyeceksiniz ? neyse fazla da üretmeye gerek yok durum çok açık hoşgeldin Galatasarayın Gelecekleri diyorum ben bu 4lüye !!

hidayeti bu gençlerle mi kıyaslıyoruz ? bu nasıl bir algılamadır? hidayetin 19-20 yaşlarında yaptıklarından bahsediyoruz? bu gençler kaç yaşında? 19-20. o halde karşılaştırma yapmaktan daha doğal ne var? kurduğunuz cümlelerin mefhum-u muhalifinden anlaşılan odur ki aslında bu gençlerin hiçbirinin bir hidayet olamayacağını siz de kabul ediyorsunuz. ayrıca ben furkan alınsa kesinlikle desteklerdim. zira furkan basketbol yetenekleriyle kendisini ispatlamış bir oyuncudur. bakın: büyük takımlar genç oyunculara göre takım inşa etmezler. inşa ettikleri takıma genç oyuncuları yeteneklerine göre monte ederler. genç oyuncu alırsın, belki 10 tane alırsın. ama o gençlere göre takım inşa edilmez. onları kiraya verirsin, daha iyi gördüğünü az az oynatırsın vs. zamanla içlerinde en çok gelişme gösterenleri A takımında oynatırsın. genç oyuncu aldın diye de gelecekte bütün şampiyonluklara amborgo koyacağının garantisi yoktur. furkan düzeyinde gençler alırsanız geleceğe yönelik sağlam beklentileriniz olabilir, ama kendini ispatlamamış ve profosyonel anlamda ne yapacaklarını bilemediğimiz gençlerle büyük bir beklenti içine girmenin mantığı yoktur. umulabilir, inşallah denilebilir, ama; tamam artık gelecekte bizim takımımız süper olur diyebilecek veri yok elimizde.
hulasa; bu gençlerin hiçbiri bir furkan düzeyinde değil. hangisinin ne düzeyde gelişme göstereceğinin de garantisi olmadığına göre mutedil davranmak ve ümit etmek gerekir sadece.

engin soylu' Alıntı:
hidayeti bu gençlerle mi kıyaslıyoruz ? bu nasıl bir algılamadır? hidayetin 19-20 yaşlarında yaptıklarından bahsediyoruz? bu gençler kaç yaşında? 19-20. o halde karşılaştırma yapmaktan daha doğal ne var? kurduğunuz cümlelerin mefhum-u muhalifinden anlaşılan odur ki aslında bu gençlerin hiçbirinin bir hidayet olamayacağını siz de kabul ediyorsunuz. ayrıca ben furkan alınsa kesinlikle desteklerdim. zira furkan basketbol yetenekleriyle kendisini ispatlamış bir oyuncudur. bakın: büyük takımlar genç oyunculara göre takım inşa etmezler. inşa ettikleri takıma genç oyuncuları yeteneklerine göre monte ederler. genç oyuncu alırsın, belki 10 tane alırsın. ama o gençlere göre takım inşa edilmez. onları kiraya verirsin, daha iyi gördüğünü az az oynatırsın vs. zamanla içlerinde en çok gelişme gösterenleri A takımında oynatırsın. genç oyuncu aldın diye de gelecekte bütün şampiyonluklara amborgo koyacağının garantisi yoktur. furkan düzeyinde gençler alırsanız geleceğe yönelik sağlam beklentileriniz olabilir, ama kendini ispatlamamış ve profosyonel anlamda ne yapacaklarını bilemediğimiz gençlerle büyük bir beklenti içine girmenin mantığı yoktur. umulabilir, inşallah denilebilir, ama; tamam artık gelecekte bizim takımımız süper olur diyebilecek veri yok elimizde.
hulasa; bu gençlerin hiçbiri bir furkan düzeyinde değil. hangisinin ne düzeyde gelişme göstereceğinin de garantisi olmadığına göre mutedil davranmak ve ümit etmek gerekir sadece.
biz Hidayeti değil Ömer onanları mirsadları kıyaslıyoruz onlarda bu yaşlarında daha toydu ? Furkan kendini kime ispatlamış neyin ispatlanmışlığından bahsediyorsunuz oda ayrı bir merak konusu bence ?

Maç izlemeden yorum yanıltıcı olabilir ama hazırlık maçlarında istatistik olarak dökülüyor :(

Kutay Çamcı' Alıntı:
Hazırlık maçında KSK'ye karşı 13 sayı 4 rebo...

Maçtaydım. Olin ile Trabzonun maçını ve Ksk maçının ilk yarısını izledim çıktım. İlk yarıda fazla göremedim sahada. 6 sayı atmıştı. Yalnız bu işi ciddiye alırsa çok iyi bir oyuncu olacağı kesin. Ayrıca Tofaşta 95 doğumlu Kenan bile oynuyordu şaşırdım. Biraz heyecanlıydı yalnız.