İstanbul Cup | GALATASARAY 93-81 Erdemirspor

İkinci Turnuvayıda şampiyon olarak bitirdik darısı Beko Basketbol Ligine bu maçta
Cemal'ın cezası yüzünden takımın uzun rotasyonunda olmadan kazanmamız harika bu maçta Eren'in 6 sayılık katkısı iyi bu takıma Jasaitas'ın katılımıyla daha da iyibir takım olacağız ben yine bu takıma Eyüp Abi,bu sene 5 numara biziz desede iyi bir 5 numara alırsak geçen sezondan iyi olacağı kesin biz taraftar olarak 5 numara yerine 6.adam olalım.

maçtaydım....çok acayip geldi bana annsçu yok.taraftar yok,salon berbat ötesi....oyuncu numaraları ile tablodaki tutmuyor...

rancik polat ve mike ın 3lük kullanmaması lazım...üçününde içeriden oynamaları daha faydalı..jasaitis çok iş yapıcak...maçın yıldızı tufandı.evrende güzel oynadı...caner malesef kötü..dairus hakandan en az 4-5 tane top çaldı..sonunda hakan da çirkefleşti...sesler duyulduğu için anladım ahmet çakı hata yapanı affetmiyor...

Ben bizim maçı yine 1900 da sanıyordum iş çıkışı ancak ikinci yarıya yetişebildim.

D-Was kesinlikle bencil illa kendi sayı yapmaya meralı bir oyuncu görüntüsü çizmiyor asist yapınca basket attığında sevindiğindne daha fazla seviyor.

Çok da istekli aslında belkide biraz zayıf yönü bu o kadar istekli ki bir oyunkurucu için soğukkanlılıktan fazla uzaklaşıyor gibi zaman.

Savunmada bol bol top çaldı çok güzel ama kimi zaman da istekle yaptığı hamleler boşa çıkınca tüm savunma dengemiz bozuldu.

Bütününe bakarsak bütçemiz doğrultusunda iyi transfer olduğunu düşünüyorum.

Jasa'nın da geleceğini düşünürsek dış rotasyonumuz gayet yeterli gözüküyor bence.Yalnız Caner süre almak istiyorsa hucumda biraz daha kıpırdanmalı.

İlk yarı ne kadar oynadı bilmiyorum ama ikinci yarı Eren Rancik'in faul sorunu çektiği bir dönemde sadece birkaç dakika süre aldı hazırlık maçında bile pek süre vermedğine göre Okan hoca rotasyonda düşünmüyor pek kendisini.

İki gündir Watson'u izleyince bir de onu alabilseymişiz gerçekten çok iyi olurmuş diye düşündüm.

Hem kimbilir belki bir üst kulvara falan geçeriz.

2.periyotta sadece 1,5 dakika oynadı Eren ama süre aldığı zaman zarfını iyi değerlendirdiğini düşünüyorum.

Evren dün silik gelmişti bana ama bugün daha iyiydi.Ama kendisi yine de tamamiyle beğenmedi kendi performansını düşük bulduğunu ifade etti.

Caner dünden az süre aldı.Ve dünden kötüydü.
Rancik kaliteli bir oyuncu ama faul sorunu yaşadı bugün birazda asabiyet var üzerinde.Aslında haklı hakemler bize o kadar saçma sapan ve gereksiz fauller çaldı ki çıldırmamak elde değildi.Pota altını iyi savunamadığımızı düşünüyorum çünkü bayağı basit sayılar yedik.D-Was bir çok siyahi oyuncuya nazaran paylaşımcı bir oyuncu.Top çalmaları dün gibi bugünde meşhurdu.2-3 tane tekli pozisyonda attığı sayılardan sonra çıkardığı çığlıklar bir ara gülme krizine girmeme neden olsa da ben D-Was ı beğendim.İleride daha iyi işler yapacaktır.Tufan'a yorum yapmaya bile gerek yok bugün en istekli ,en hazır oyuncularımızdan biriydi.Murat Kaya'nın geçen sene yaptığı bireysel antremanlar kendini gösteriyor kaliteli bir yerli.Cemal'in arkasından izlediğim bir maç Cemal dünkü maçtan aldığı cezayla kenardaydı.İyi destek verdi arkadaşlarına.Polat takımın en esprili oyuncuuydu sayesinde çok güldüm:)Bir ara antremanda karşı takımdan bi oyuncuyla (şu an kim olduğunu hatırlayamadım) muhabbet ederken naberleştiler Polly'de "napıyım koşuyorum" dedi buna çok güldüm..
Gönül isterdi ki Alican ya da Teoman'da 1'er dakika bile olsa süre alsın ama başka bir maça inşallah.2side iyi gençler.Umarım kendilerini daha iyi ifade edebilip
en azından önemi daha az olan maçlarda süre alabilsinler.
Neticede güzel bir turnuva güzel bir maçtı.Ama bir o kadar da ilginçti.Her takım diğerinin yenildiği takımı yendi tuhaftı isteyerek yapılsa olmazdı:)Kaunas-Zagrep maçını da çok beğendim.Cibona'ya oranla daha iyi bir Kaunas vardı sahada...

Eren toplam 10 dakika oynamış bu maç

D-Was sadece bir top kaybı yapmış ki bu oldukça sevindirici.

Tufan 5'de 4 üçlük atmış umarım bu sezon bir şansızlık daha yaşamaz.

Maça gidemedim ama gidenlerden aldığım izlenimle sezon başından beri savunduğum takımımla gurur duyuyorum şimdiden. En azından doğru basketbol oynamayı öğrenmişiz gibi gözüküyor. İnşallah Türkiye kupasına kadar daha hazır olur orada çok iyi neticeler alırız.

Haydi hep destek tam destek. Bu takım savaşarak bişeyler başaracak inşallahh

Takım bu turnuvayı kesinlikle "hazırlık turnuvası" gibi oynamadı. Kazanmak için, sanki normal sezon maçlarıymış gibi bir performans gösterdiler.

Erdemir maçında yine yerleşim hataları vardı ki, bu hataların düzelmesi için üzerinde ihtimamla durulması lazım.

En dikkat çekici husus birkaç defa maçı kopartacak raddeye gelmemize rağmen son hamleyeyi yapamamamız oldu. 30-22 öne geçtiğimizde yakalandık -bu kabul edilebilir-, ancak, son dakikalara doğru skor 72-62 olduğunda maçı kopartmak gerekiyordu fakat, kopartamadık; tekrar yakaladılar. İki defa farkı açıp, iki defa yakalanıyorsanız bu tehlikeye delalettir!..

Darius Washington savunmada ve hücumda çok agresif, cesurca oynuyor. Birkaç hücumda top kimsenin eline değmeden direkt içeri penetre etti, başarılı oldu -bu tip takımlara karşı böyle oynayabilir- fakat, üst düzey takımlara karşı böyle gözünü karartarak penetre etmesi zor. Biraz daha kontrollü olması gerekecek...

Caner 10 dakika oyunda kaldı, 3 top kaybetti. Muadili sayılabilecek Erkan Veyseloğlu ise 30 dakikada takımının en etkili oyuncusu oldu. Tabii ki Caner'in Galatasaray'daki rolü, Erkan'ın Erdemir'deki rolünden farklı ama, hiçbir maçta 3 top kaybetmemesi lazım. Kanımca Caner'in görevi takıma savunmada enerji ve sertlik katıp, hücumda ceza şutlarını sokmak olmalı... Şayet bunları başarıyla yaparsa katkısı müspet olur...

Gerçekler:

Üç maçıda izleme imkanım tam olmadı ama,en az iki periyod seyrettim takımı.Şimdi kim bana söylerse bu takımın potansiyeli var gülerim!!! bizim rakiplerimizin,pota altı o kadar kuvvetli ki! oraya giren guardı da mahvederler pivotuda,peki bizim takımın kısaları nasıl,eğer hedefiniz,ligde 5,6,7 ise sorun yok yok eğer kafaya oynayacağız diyorsanız bu kadroyla tam bir yalan olur.

Pota altına sizelı bir adam alınmadığı sürece bizim şansımız çok az,rakipler karşısında,bakın dün erdemirin pivotu bile bahçede gezinir gibi gezindi bizim pota altında.

Turnuva öncesi yazdım kavunas ve cibona buraya eksik geliyorlar diye,şimdi o zaman bana inanmayan dostlar,bakın bakalım euro ligde oynayan takımların kadroları böyle mi? olur.

Bizden bu senede cacık olmaz kimse kimseyi kandırmasın!!! boş hayellere gerek yok.

Mithat Duran' Alıntı:
Gerçekler:

Üç maçıda izleme imkanım tam olmadı ama,en az iki periyod seyrettim takımı.Şimdi kim bana söylerse bu takımın potansiyeli var gülerim!!! bizim rakiplerimizin,pota altı o kadar kuvvetli ki! oraya giren guardı da mahvederler pivotuda,peki bizim takımın kısaları nasıl,eğer hedefiniz,ligde 5,6,7 ise sorun yok yok eğer kafaya oynayacağız diyorsanız bu kadroyla tam bir yalan olur.

Pota altına sizelı bir adam alınmadığı sürece bizim şansımız çok az,rakipler karşısında,bakın dün erdemirin pivotu bile bahçede gezinir gibi gezindi bizim pota altında.

Turnuva öncesi yazdım kavunas ve cibona buraya eksik geliyorlar diye,şimdi o zaman bana inanmayan dostlar,bakın bakalım euro ligde oynayan takımların kadroları böyle mi? olur.

Bizden bu senede cacık olmaz kimse kimseyi kandırmasın!!! boş hayellere gerek yok.

Bu takımın uzun alsa bile Efes yada ülkeri gecemeyecegini %80 hepimiz biliyoruzdur herhalde..Ama en azından daha mücadeleci daha yüzdeli isabet oranı tutturan bir takım olacagız..Gecen seneden farkımız bu olacak..Cacık olmaz konusu bizim hedeflerimize baglı..Sampiyonluk sözü verildigini hatırlamıyorum bir yerlerde..O zaman cacık teorisi direk iptal..İyi mücadele etmek ve o parkede yerden yere atlayan oyuncuları görmek benim için yeterli mithat bey..Benim gerceklerim de bu..

Bu arada Kavunas'da kaç oyuncu eksikti Onların bir oyuncusu ( Mantas Kalnietis) Litvanya milli takımı kadrosunda olduğu için yoktu bizim de bir oyuncumuz aynı milli takımda zaten.

Davor Kus bu sene Benetton ile anlaştı Cibona'nında milli takım kadrosunda iki oyuncusu var Prkaçin ve Roziç.

Mithat bey tuttuğunuz takımdan umudunuz bile olmasa en azından saygı göstermek zorundasınız. Kullandığınız ''Cacık olmaz'' klişesi yaşınızın olgunluğuna hiç yakışmıyor. Çok saçma 2 kelimedir ''Cacık olmaz''

Mithat Duran' Alıntı:
Gerçekler:

Mithat Abi,bende takımı eleştirdim bu kadroyla en büyük başarı iyi bir pivot alınmazsa 4-5.lik fakat cacık olmaz kelimesi sizin gibi bu kulübte görev almış saygın bir kişinin söylememesi gereken iki kelimedir.

Toptan cevap vereyim herkes bir şekilde kime cevap verdiğimi anlar.

Bir GALATASARAY isminin geçtiği her branşta hedef ŞAMPİYONLUKTUR bunun için hedef belirtmeye gerek yoktur.

İkinci husus bundan önceki 3 yılda bilinçsizce harcanan paralar,yüzünden şimdi,maliyeti düşük bir takımla boş hayellerin peşinde koşmanın bir anlamı yok!!!

Evet cacık olmaz yönetimin görmezlikten geldiği,vede gelmeye devam ettiği branşlarda ezeli rakiplerimizin bizi aşşağlamalarına artık dur denmeli.

Takım kuruyorsunuz guardı yetersiz,pivotu yok,sonra ben niye başarılı olamıyorum.

CACIK OLMAZ diyorum bu zihniyete ,yönetime, takıma idari heyete kısaca bu mantalitedeki herkese!!!

not : Aynı cümleyi 4 sene evvel takımın başına getirilen koç için söylemiştim daha imzayı atarken,neteküm herkes gördü olmadığını.

Mithat Duran' Alıntı:
İkinci husus bundan önceki 3 yılda bilinçsizce harcanan paralar,yüzünden şimdi,maliyeti düşük bir takımla boş hayellerin peşinde koşmanın bir anlamı yok!!!

Evet cacık olmaz yönetimin görmezlikten geldiği,vede gelmeye devam ettiği branşlarda ezeli rakiplerimizin bizi aşşalamalarına artık dur denmeli.

Takım kuruyorsunuz guardı yetersiz,pivotu yok,sonra ben niye başarılı olamıyorum.

CACIK OLMAZ diyorum bu zihniyete ,yönetime, takıma idari heyete kısaca bu mantalitedeki herkese!!!
Yönetim görmezlikten geldiği için Bayan Basketbolda Avrupa Şampiyonu olduk, Engelsiz Aslanlarda Dünya şampiyonu olduk,sutopunda her sene şampiyon oluyoruz, Voleybolda başarılı oluyoruz değilmi(Hani biz aşağılanıyoruz ya)? Ayrıca mevcut yönetimden öncekiler(Size yakın olanlar diyelim) amatör branşlara 2008'den önce ne gibi olumlu atılımları oldu? Bunu bilmek istiyorum.

Son 3 yılda biliçsizce harcanan paralar bildiğim kadarıyla mevcut yönetimden önce harcandı. Ama siz buna rağmen mevcut yönetime atıp tutuyorsunuz ne diyeyim.

Guardı yetersiz, Pivotu yok diyorsunuz ama hatırlatırım zamanında Uleb'de Final Four oynarkendende takımın guardı yetersizdi,pivotu yoktu. Ayrıca hayatınızda kaç kere Washington'ı izledinizde onun için yetersiz diyebiliyorsunuz.Bunun yanında pivot mevkiisi elbette doldurulur merak etmeyin .

Ayrıca cacık olmaz konusuna gelince Tolga zaten benim yerime görüş bildirmiş. Kendisinin eline sağlık.

Not:Mithat bey vakti zamanında bende sizin gibi yönetimi eleştiriyordum ama artık yönetim doğruları yapmaya başladı. Yiğidin hakkını vermeyi unutmayalım.