İstanbul Cup | GALATASARAY 93-81 Erdemirspor

yani biz 1 uzun alınca efesle ülkerle mücedele edebileceğiz o zaman pota altında arkadaşlarımızın bazılarının dediği gibi gerçi efesin tbl de oynatmayacağı uzun santiyago veye fb nin uzunu gasollla başa baş oynayan ömer ama olsun biz bir uzun alalım herkesi yenelim

editlendi.

1) Son 5 yılda Bayanlarda şampiyon Fenerbahçe ama biz onlar gibi vizyonumuzu dar tutmayıp Avrupa'da şampiyonluk-şampiyonluklar hedefliyoruz(Kazanıyoruzda). Hal bu iken bile övgüyü hakediyoruz oyuncularından yönetimine kadar.

2)Dee Brown gibi bir guarda yeterli demenin mantığı neyse yetersiz demenin mantığıda odur . O sezon winner bir guardımızın olmaması sebebiyle Dee Brown'ın eline bakıp kaç maç kaybettiğimizi bilmeyen yoktur. Ayrıca yetersiz olmasının sebeblerinden biri ise Avrupa basketboluna uyum sağlayamaması.

3)Pops Mensah Bonsu(Boşta ise), Kammron Traylor, Ermal Kurtoğlu, Savrasenko, Jankunas , Stanko Barac .

Ayrıca son 4 yıldır sportif kararlarda Adnan Polat'ın imzası varsa bile başarısız olduğunu söylemek hata olur.

Benimde bir sorum var

Sizin izlediğiniz Washington'ın bu sezonda aynı katkıyı verebileceğini nasıl , neye göre garanti edebilirsiniz ?

Son olarak Mithat abi ben kiminle konuştuğumu iyi biliyorum ki ona göre düşünüp yazıyorum. Bence siz de tehdit unsurlarından vazgeçin. Tartışacaksak kontrolü elden bırakmadan tartışalım olurmu. Sonra yöneticilere iş düşmesin.

İyi bayramlar size

Fulkerin 3 pivotu milli takimin her macinda oynayip her mac biraz daha tecrube kazaniyor. Bizde ise pivot bile yok Cemal disinda. Adamlar 4-5 sene once fbye butun oyuncularini bedava verirken aralarinda en yeteneksiz fatihi de bize uygun gorduler. fulker son 3-4 senede dogrudurust turk oyuncu almadi. Neden?? cunku ihtiyaclari yok ulkerden gelen kadro sayesinde. boylece de butun guclerini yabanci transferine verdiler. Yani biz her sezona 3-0 yenik basliyoruz, cunku yerli oyuncu bazinda fulker bizim 5 fersah onumuzde.. yani biz 5 tane super yabanci alsak bile sansimiz tum kadro bazinda en cok 50/50.. ki bunun icinde yeterli para ve vizyon yok zaten.

Butun bunlar da yonetimlerin ayibidir. Fulkere bunlar verilirken agzini acamama aczidir.. (Tabii gercekler baskaysa bilemem). Ama koca GS takimi 5 senedir fulkerin tozunu yutuyor, herkes memnun.. ya da kabullenmis.. belki ben bile..godot gelsin diye bekliyoruz. iyi bayramlar.

Mithat Duran' Alıntı:
Şimdi gelelim senin teorilerine biz avrupa şampiyonu olmadık avrupanın ikinci kupasını aldık bu tabiki başarıdır.Ama rakibimiz hangi kupada mücadele etti ona bakmak lazım.

Son 5 yılın bayanlarda şampiyonu kim? erkeklerde ne yapmışız onada bakalım,avrupa kupalarında,bir yarı final oynamışız,başka bir ayrıntı yok.

Bir takımı iyi yapan önemli unsurlardan biri guardı,diğeri pivotudur,kimse 2,3,4, numaraları iyi bir takımı şampiyon yapamaz,ama guardı ve pivotu iyi olan takımın şampiyonluk şansı hep vardır.

Mithat Bey, hani susayım susayım diyorum ama...

Fenerbahçe ŞL´de oynarken Galatasaray UEFA´yı alırsa bu bir başarı değildir sonucu çıkıyor cümlenizden.

Bayan basketbol takımı küme düştüğü sezon kulübün başkanı kimdi? Madem basketbol ve diğer branşlar camianın önde gelenleri için bu kadar önemli, neden bunun hesabı sorulmadı kongrede?

Kulüpte son 4 yıldır sportif kararların altında Adnan Polat´ın imzası olabilir. Polat o imzaları başkan yardımcısı olarak atıyordu, başkan onay vermeden bu kulüpte yaprak kımıldar mı? Peki o dönemde başkan kimdi? Ayrıca 5 sene önce Cafe Crown ile değerli (!) hukukçumuzun ve dönemin başkanının onayı ile ağır şartlarda sözleşme imzalansın, ama bu sene şampiyonluğa oynamıyorsan bunun sorumlusu Adnan Polat olsun.

Madem bu kulüpte tek hedef şampiyonluk, sizin de idari kadrosunda yer aldığınızı belirttiğiniz dönemde şampiyonluğa oynadı mı bu takım? Eğer o kadro şampiyonluğa oynamadıysa, bu bir çelişki. Eğer şampiyonluk hedefiyle yola çıkıp play out oynadıysa bu bir rezalettir. Günün şartları onu gerektiriyordu demeyin lütfen, bugünün şartları da bunu gerektiriyor derler sonra.

Neyse ben konuya döneyim en iyisi. Erdemir maçınının ancak bir bölümünü izleyebildim. Bize rakip olacak kalitede değiller ama mücadeleci bir kadroya ve hırslı bir koça sahipler. Oynadığımız maçın adı üstünde... Skordan ziyade önemli olan; ilerleyen dönemde oynayacağımız setleri, oyun varyasyonlarını sahaya yansıtabilmeye başladık mı, takım olma yolunda ne kadar yol kat ettik vb. sorularının yanıtıydı.

Geçen sezon kaliteli oyuncular transfer ettik ama gözlerimiz hep Dee, Gaines, Owens´lı kadrodaki pes etmeyen mücadeleci kimliğimizi aradı. Zalgris maçında o düşünceye sahip bir kadro olacağımızın belirtilerini gördüm. Zaten bizim bu sene daha fazla bir beklentimiz de olmamalı, bu bütçe ve kadroyla.

Lafı geçmişken söylemek lazım, hangi referans ile Helvacı'ya hukuki işlerde bu kadar güveniliyor?
Çok araştırmaya gerek yok, İstanbul'daki herhangi bir ticaret mahkemesine sorun adamın bilgisi ortaya çıkar zaten. Neyse.

Eren Aydın' Alıntı:
Lafı geçmişken söylemek lazım, hangi referans ile Helvacı'ya hukuki işlerde bu kadar güveniliyor?
Çok araştırmaya gerek yok, İstanbul'daki herhangi bir ticaret mahkemesine sorun adamın bilgisi ortaya çıkar zaten. Neyse.

Helvacı'nın hukuk fakültesinin içinde nefes almışlığı varsa ben yarın avukat olurum :p Basiretsiz,başarısız,kıskanç,ajan Helvacı'yı betimlicek sıfatlar bunlar avukatlığı vs değil.

Adnan Polat büyük adam yahu play-out lardan getirilen takım hakkında şimdi şampiyonluk neden olmaz kavgaları yaptırıyor,futbolda Kewell'ı,Baros'u tartışır hale getirdi ne diyeyim.Aslansın be Büyük Başkan Polat.

Helvacinin yonetime girmesindeki tek neden canaydin destegini almakti.. yoksa ne buyuk hukukcu oldugunu riberynin kactigi gun ekrana cikip hukuki surec hakkinda binbir goygoy anlatip sonra da dediklerinin elinde patlamasidir..

zaten yonetimde helvaci disinda faruk bil ve sinan kilic gibi adamlar ne yaparlar fonksiyonlari nedir gstvde surekli boy gosterip yemeklerde kulubu temsil etmek disinda biri bana biliyorsa anlatsin bosuna bu adamlari tohmet altinda birakmis olmayayim.. cunku goruntude sadece koltuk isgal ediyorlar..

Mithat Bey,

Hangi forumda ne yazdığınızın farkına varın. Kimseye burada "yaşın kadar" diyerek konuşamazsınız. Burada koch efsanesi vardır bilmiyorsanız anlatsınlar size.

Tehditlerinizle ilgili son uyarıdır. Eğer bu forumu seviyor, değer veriyorsanız sizden genç ya da yaşlı insanlara konuşurken sevgi ve saygı unsurlarını yanınıza alınız.

Teşekkürler.

Murat İNAL' Alıntı:
Mithat Bey,

Hangi forumda ne yazdığınızın farkına varın. Kimseye burada "yaşın kadar" diyerek konuşamazsınız. Burada koch efsanesi vardır bilmiyorsanız anlatsınlar size.

Tehditlerinizle ilgili son uyarıdır. Eğer bu forumu seviyor, değer veriyorsanız sizden genç ya da yaşlı insanlara konuşurken sevgi ve saygı unsurlarını yanınıza alınız.

Teşekkürler.

Soru washingtonu kaç kez izlediniz.

Cevap en az senin yaşın kadar (21) canlı olarak yerinde izledim.

Murat bey siz bu cevapta nasıl bir saygısızlık gördünüz,bir zahmet açıklasanız.

Ben hangi forumda yazdığımı gayet iyi biliyorum.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":3cvwgjb3] Şimdi gelelim senin teorilerine biz avrupa şampiyonu olmadık avrupanın ikinci kupasını aldık bu tabiki başarıdır.Ama rakibimiz hangi kupada mücadele etti ona bakmak lazım.

Son 5 yılın bayanlarda şampiyonu kim? erkeklerde ne yapmışız onada bakalım,avrupa kupalarında,bir yarı final oynamışız,başka bir ayrıntı yok.

Bir takımı iyi yapan önemli unsurlardan biri guardı,diğeri pivotudur,kimse 2,3,4, numaraları iyi bir takımı şampiyon yapamaz,ama guardı ve pivotu iyi olan takımın şampiyonluk şansı hep vardır.

Mithat Bey, hani susayım susayım diyorum ama...

Fenerbahçe ŞL´de oynarken Galatasaray UEFA´yı alırsa bu bir başarı değildir sonucu çıkıyor cümlenizden.

Bayan basketbol takımı küme düştüğü sezon kulübün başkanı kimdi? Madem basketbol ve diğer branşlar camianın önde gelenleri için bu kadar önemli, neden bunun hesabı sorulmadı kongrede?

Kulüpte son 4 yıldır sportif kararların altında Adnan Polat´ın imzası olabilir. Polat o imzaları başkan yardımcısı olarak atıyordu, başkan onay vermeden bu kulüpte yaprak kımıldar mı? Peki o dönemde başkan kimdi? Ayrıca 5 sene önce Cafe Crown ile değerli (!) hukukçumuzun ve dönemin başkanının onayı ile ağır şartlarda sözleşme imzalansın, ama bu sene şampiyonluğa oynamıyorsan bunun sorumlusu Adnan Polat olsun.

Madem bu kulüpte tek hedef şampiyonluk, sizin de idari kadrosunda yer aldığınızı belirttiğiniz dönemde şampiyonluğa oynadı mı bu takım? Eğer o kadro şampiyonluğa oynamadıysa, bu bir çelişki. Eğer şampiyonluk hedefiyle yola çıkıp play out oynadıysa bu bir rezalettir. Günün şartları onu gerektiriyordu demeyin lütfen, bugünün şartları da bunu gerektiriyor derler sonra.

Neyse ben konuya döneyim en iyisi. Erdemir maçınının ancak bir bölümünü izleyebildim. Bize rakip olacak kalitede değiller ama mücadeleci bir kadroya ve hırslı bir koça sahipler. Oynadığımız maçın adı üstünde... Skordan ziyade önemli olan; ilerleyen dönemde oynayacağımız setleri, oyun varyasyonlarını sahaya yansıtabilmeye başladık mı, takım olma yolunda ne kadar yol kat ettik vb. sorularının yanıtıydı.

Geçen sezon kaliteli oyuncular transfer ettik ama gözlerimiz hep Dee, Gaines, Owens´lı kadrodaki pes etmeyen mücadeleci kimliğimizi aradı. Zalgris maçında o düşünceye sahip bir kadro olacağımızın belirtilerini gördüm. Zaten bizim bu sene daha fazla bir beklentimiz de olmamalı, bu bütçe ve kadroyla.[/quote:3cvwgjb3]

Bakın aynı sorulara ,aynı cevaplar vermekten bayağı usandım,rakip olamayacağını söylediğiniz erdemirin,pivotu bile bizim pota altını didik,didik etti.

Ben Galatasaray'ın zalgirise hemde zalgiris olduğu,zaman 15 sayı fark attığını bilirim.Bu maçların neticileri sizi yanıltmasın,bizim takımımız şuanki durumuyla 5.liği ancak zorlar.

Benim görev yaptığım zamanın şartlarını bilmediğiniz için gayet güzel sallıyorsunuz,ben her iki durumda da kulübün ne halde olduğunu bildiğim için bu takımın yerinin ligin tepesi olması gerektiğini defalarca vurguladım.

Bu kadar paraya elde koca bir sıfır varken, biz bu takımı ne şartlarda sahaya çırattığımıza bakıyorumda bizi yalnızca alkışlamanız lazım gerektiğini düşünüyorum.

Bayan takımı küme düştüğünde başkan ,Özhan ABİYDİ BUNU BİLMEYEN Mİ? VAR
ironi yapmanın ne mantığı var.Bende size takımın bu günkü borcu ne kadar,yapılan stad kimin sayesinde yapılıyor diye sorsam ne cavap verebilirsiniz.

Her yönetimin başarısı ve başarısızlığı olacaktır,ben yalnızca kulübün futbol takımından ibaret olmadığı,futbola harcanan miktarın 10;da birine iyi bir takım kurulacağını söylüyorum.

Canaydın Ve Zihniyetçilerinden ilelebet kurtulacaksak Stadları onların olsun..Değil Ali Sami Yene Kasımpaşanın Stadına bile razıyım...yeterki bir arsa almak Gibi Kimsenin yapamayacağı ve Büyük Çooo...k Büyük bir başarı(!) grçekleştiren Canaydına ikide bir şunun için şükran sunmayalım..

galatasarayın başına gelmiş geçmiş en büyük felaket özhan canaydın ve liseci pilavcılardır yaş ortalaması 80 olan....

valla mithat beyinde haklı olduğu konular var,diğerleride bazı konularda haklı ama şunuda gözardı etmeyelim;rakojevicli,charles smithli,kasunlu,najhbarlı,daniel santiagolu efesle,solomonlu,lynn greerlı,giricekli ve pivotları milii takımı oluşturan fenerbahçe ile,demon mallet,serkan erdoğan,hüseyin beşok lu telekom bu arada beşiktaşında kadrosu bayağ kuvvetlenmiş baş etmemiz biraz zor görünüyo,neler yapıcaz bekleyip görmek lazım ama ben herşeye rağmen bi 5 numara alınsın derim mesela baby-shaq imkansız değil bence....

Mithat Duran' Alıntı:
Bakın aynı sorulara ,aynı cevaplar vermekten bayağı usandım,rakip olamayacağını söylediğiniz erdemirin,pivotu bile bizim pota altını didik,didik etti.

Ben Galatasaray'ın zalgirise hemde zalgiris olduğu,zaman 15 sayı fark attığını bilirim.Bu maçların neticileri sizi yanıltmasın,bizim takımımız şuanki durumuyla 5.liği ancak zorlar.

Benim görev yaptığım zamanın şartlarını bilmediğiniz için gayet güzel sallıyorsunuz,ben her iki durumda da kulübün ne halde olduğunu bildiğim için bu takımın yerinin ligin tepesi olması gerektiğini defalarca vurguladım.

Bu kadar paraya elde koca bir sıfır varken, biz bu takımı ne şartlarda sahaya çırattığımıza bakıyorumda bizi yalnızca alkışlamanız lazım gerektiğini düşünüyorum.

Bayan takımı küme düştüğünde başkan ,Özhan ABİYDİ BUNU BİLMEYEN Mİ? VAR
ironi yapmanın ne mantığı var.Bende size takımın bu günkü borcu ne kadar,yapılan stad kimin sayesinde yapılıyor diye sorsam ne cavap verebilirsiniz.

Her yönetimin başarısı ve başarısızlığı olacaktır,ben yalnızca kulübün futbol takımından ibaret olmadığı,futbola harcanan miktarın 10;da birine iyi bir takım kurulacağını söylüyorum.
Mithat Bey, sorulara yanıt vermek yerine, yazmak istediklerinizi yazarsanız doğal olarak hep aynı sorulara yanıt veriyorum diye şikayetçi olursunuz.

Galatasaray´ın pivot sorununun olduğunu anlamak için basketbol üzerine master yapmaya gerek yok. Fazla değil 1 sene basketbolu dikkatli takip eden bir çocuğa sorsanız, o da söyler bu takımın elle tutulur 5 numarası yok diye. Ben Erdemir maçında oyuncularımızın kazanma hırsını beğendiğimi dile getirdim. Bu takımdan fazla da bir beklentim yok. Ligi ilk dörtte bitirsin, zirveye oynayan takımlara karşı -maçı son ana kadar bırakmadan- ellerinden geleni yapsın, hoca maç oynanmadan yenilgiyi kabullenen ifadeler kullanmasın, taraftara küfretmesin yeter.

Mithat Bey, play out oynadığımız dönemi az çok biliyorum, çünkü yaşım buna müsait. Hem siz değil misiniz ?Galatasaray´ın adının geçtiği her yerde tek hedef şampiyonluktur? diyen. Cümlenin arasında ?şartlar elveriyorsa? vb. bir ifade yok. Ayrıca taraftar kimi alkışlayacağını bilir, o konuda tereddütünüz olmasın.

Bayan basketbol ve voleybol takımının küme düşmesine seyirci kalan Büyük Başkan´a, bu yaşanan rezaletlerin ardından kaç dönem daha görev verdi saygı değer kongre üyelerimiz?

Bir konuda haklısınız; bu kulüp futbol takımından ibaret değil, birçok branşta mücadele ediyor. Peki Özhan Canaydın zamanında amatör branşlarda ne gibi başarılar elde ettik de 6 sene boyunca kulübü yönetti? Kulübün başkanı Özhan Canaydın, hukuk işlerinden sorumlu yöneticinin Mehmet Helvacı olduğu dönemde sadece ve sadece Ribery olayında kaybettiğimiz parayla erkek takımı 5 sene şampiyonluğa oynardı.

Zamanında Suat Sucuka kulübün mali yapısını inceleyen bir kitap hazırlamıştı, kütüphaneyi karıştırsam bulurum. Eğer kulübün borcuna/alacağına yönelik böyle detaylı bir çalışma sunacaksanız memnuniyetle görmek isterim.

Kenan Sarioglu' Alıntı:
zaten yonetimde helvaci disinda faruk bil ve sinan kilic gibi adamlar ne yaparlar fonksiyonlari nedir gstvde surekli boy gosterip yemeklerde kulubu temsil etmek disinda biri bana biliyorsa anlatsin bosuna bu adamlari tohmet altinda birakmis olmayayim.. cunku goruntude sadece koltuk isgal ediyorlar..
Faruk Bil sözde basın toplantıları yapacaktı yiğit şardan ile birlikte 1 kez yapıldı ve devamı gelmedi şimdi ne yapıyor hiç bilmiyorum.
Sinan Kılıç sevilen bir abi sadece yönetim içinde bildiğim kadarıyla ama yinede katkısı vardır bazı konularda.
Asıl isim tunca hazinedaroğlu hayalet yönetici kendisi hiçbir yerde yok görevide futbol şubesi :)