İstanbul Cup | GALATASARAY 93-81 Erdemirspor

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":76i9ibr2]
Bakın aynı sorulara ,aynı cevaplar vermekten bayağı usandım,rakip olamayacağını söylediğiniz erdemirin,pivotu bile bizim pota altını didik,didik etti.

Ben Galatasaray'ın zalgirise hemde zalgiris olduğu,zaman 15 sayı fark attığını bilirim.Bu maçların neticileri sizi yanıltmasın,bizim takımımız şuanki durumuyla 5.liği ancak zorlar.

Benim görev yaptığım zamanın şartlarını bilmediğiniz için gayet güzel sallıyorsunuz,ben her iki durumda da kulübün ne halde olduğunu bildiğim için bu takımın yerinin ligin tepesi olması gerektiğini defalarca vurguladım.

Bu kadar paraya elde koca bir sıfır varken, biz bu takımı ne şartlarda sahaya çırattığımıza bakıyorumda bizi yalnızca alkışlamanız lazım gerektiğini düşünüyorum.

Bayan takımı küme düştüğünde başkan ,Özhan ABİYDİ BUNU BİLMEYEN Mİ? VAR
ironi yapmanın ne mantığı var.Bende size takımın bu günkü borcu ne kadar,yapılan stad kimin sayesinde yapılıyor diye sorsam ne cavap verebilirsiniz.

Her yönetimin başarısı ve başarısızlığı olacaktır,ben yalnızca kulübün futbol takımından ibaret olmadığı,futbola harcanan miktarın 10;da birine iyi bir takım kurulacağını söylüyorum.
Mithat Bey, sorulara yanıt vermek yerine, yazmak istediklerinizi yazarsanız doğal olarak hep aynı sorulara yanıt veriyorum diye şikayetçi olursunuz.

Galatasaray´ın pivot sorununun olduğunu anlamak için basketbol üzerine master yapmaya gerek yok. Fazla değil 1 sene basketbolu dikkatli takip eden bir çocuğa sorsanız, o da söyler bu takımın elle tutulur 5 numarası yok diye. Ben Erdemir maçında oyuncularımızın kazanma hırsını beğendiğimi dile getirdim. Bu takımdan fazla da bir beklentim yok. Ligi ilk dörtte bitirsin, zirveye oynayan takımlara karşı -maçı son ana kadar bırakmadan- ellerinden geleni yapsın, hoca maç oynanmadan yenilgiyi kabullenen ifadeler kullanmasın, taraftara küfretmesin yeter.

Mithat Bey, play out oynadığımız dönemi az çok biliyorum, çünkü yaşım buna müsait. Hem siz değil misiniz ?Galatasaray´ın adının geçtiği her yerde tek hedef şampiyonluktur? diyen. Cümlenin arasında ?şartlar elveriyorsa? vb. bir ifade yok. Ayrıca taraftar kimi alkışlayacağını bilir, o konuda tereddütünüz olmasın.

Bayan basketbol ve voleybol takımının küme düşmesine seyirci kalan Büyük Başkan´a, bu yaşanan rezaletlerin ardından kaç dönem daha görev verdi saygı değer kongre üyelerimiz?

Bir konuda haklısınız; bu kulüp futbol takımından ibaret değil, birçok branşta mücadele ediyor. Peki Özhan Canaydın zamanında amatör branşlarda ne gibi başarılar elde ettik de 6 sene boyunca kulübü yönetti? Kulübün başkanı Özhan Canaydın, hukuk işlerinden sorumlu yöneticinin Mehmet Helvacı olduğu dönemde sadece ve sadece Ribery olayında kaybettiğimiz parayla erkek takımı 5 sene şampiyonluğa oynardı.

Zamanında Suat Sucuka kulübün mali yapısını inceleyen bir kitap hazırlamıştı, kütüphaneyi karıştırsam bulurum. Eğer kulübün borcuna/alacağına yönelik böyle detaylı bir çalışma sunacaksanız memnuniyetle görmek isterim.[/quote:76i9ibr2]

Onur bey:

Öncelikle Suat abinin hazırladığı kitabı biliyorum,yaklaşık 3 ay önce önce kendisi denetleme kurulunun başında iken istifa etti.

Ben bu takımın play out oynadığı zamanıda çok iyi biliyorum,bayan takımının küme düştüğü zamanıda,ama bunları önceden söylemediğimizi söyleyecek bir kişi çıksın ispatlasın kendimi asarım taksim meydanında!!!

Ama para yok sponsor yok,kendi çabalarıyla oluşturulan bir takımdan ne beklersiniz.

Kulüp batmış alacaklılar kapıda ,her gün hacize geliniyor,elektirk su u bile kesik,taraftar sesini bile çıkarmıyor,bu günkü gibi.Sonra siz ne yaptınız diyorsunuz.

Onur bey 800 milyara kurulan takım bu ligde 3. oldu hatırlatırım,ben diyorum ki son 3 transfer döneminde,harcanan parayı üst,üste toplayın bakın bakalım kaç para çıkıyor,bu paraları sokağa atan kişiyide yazın sevgili kahvaltı koçunuz Murat ÖZYER.

Ribery olayının gerçeklerini yazdım sanırım hala okumadınız,yada okudunuz işinize gelmiyor,ribery bizim oyuncumuz hiç bir zaman olmadı,biz sadece kiraladık,ama siz sadece olayın magazinsel yönünü ele alıyorsunuz.

Galatasaray kulübünün kongre üyelerinin kararını siz eleştiremezsiniz,sizin böyle bir hakkınız yok,kongre üyesi olursunuz,gelirsiniz,kongreye söz alırsınız konuşursunuz.

Bu gün kulübün borcu kaç mil. dolar biliyormusunuz? bu miktarın artışının hangi döneme gelindiğine iyi bakın.

Geçmiş dönemin yanlışları yok demedim,ama bu günkü göz boyamalarını o dönem yapılmadı.

Mithat Duran' Alıntı:
Galatasaray kulübünün kongre üyelerinin kararını siz eleştiremezsiniz,sizin böyle bir hakkınız yok,kongre üyesi olursunuz,gelirsiniz,kongreye söz alırsınız konuşursunuz.

Neden yok? Buna siz mi karar veriyorsunuz?

Mithat bey sizin döneminizde 800 milyar'a 3.olunmuş olabilir ama o zamanla bu zaman arasında çok fark var şimdi takımlar daha çok yatırım yapıyor basketbol'a.Ülker fenerbahçeyle birleşti dev bir bütçeleri var,efes pilsen'de çok büyük bir bütçeyle mücadele ediyor,telekom'da öyle işte bizde bu takımlardan sonra geliyoruz bütçe olarak ve zaten 4.tamamlıyoruz ligi o zaman anormal bir durum yok tabi ki başarısızlıktır 4.lük Galatasaray için ama bütçe sıralamasına göre normaldir 4.lük.

Mithat Bey bayan basketbol ve voleybol takımının küme düştüğü bir vakıa. Bunu söylemiş olmak sorunu çözer mi ya da olayın sorumlularının sorumluluklarını azaltmış olur mu?

Yaşanan olumsuz bir olay hakkında 100 tane mazeret üretmek mümkün ama önemli olan çözüm üretebilmek. Anlaşılan o ki zamanında, bizim mazeretlerimiz var, gerekirse bunları sunarız diyerek hareket edilmiş. Sponsor bulmak, dolayısıyla para bulmak yönetimde görev alan kişilerin görevi değil midir?

Erman Kunter´le 800 Milyara kurulan takımın ligi 3. tamamladığını hatırlıyorum. Hatırladığım bir şey daha var o sezona ilişkin, Galatasaray o sezon zirveye oynayan takımlarla yaptığı maçlarda hiç galibiyet yüzü göremedi. Bir de şampiyon olan takımın bütçesi yanlış hatırlamıyorsam 2 Trilyon civarındaydı. Yani bizim bütçemizin 2,5 katı civarında. Ha her şey bütçe değil derseniz bu konuda hak veririm size. Elinizde ortalamanın üstünde bir bütçe varsa bunu etkin kullanarak başarıya ulaşmak mümkündür.

Size bir tavsiye zorlandığınız anlarda olayı bel altına vurmaya çalışmayın. Her zaman diyorum, Özyer´in karşısına benim de dahil olduğum 3 kişi çıksın beni tanıma ihtimali %33,3´tür. Konu hakkında daha fazla yorum yapmayım, konu farklı yönlere gider.

Ribery davasını sizin yazdığınızı hatırlamıyorum, yazmış olabilirsiniz. Ancak Büyük Başkan´ın bir sözünü çok iyi anımsıyorum ; ?Ribery gelecek, elimi öpecek, formayı giyecek.? Herhalde koskoca Galatasaray SK Başkanı bunları söylerken güvendiği hukuki materyalleri vs. vardı.

Tekrar ediyorum, eğer Suat Sucuka´nın hazırladığı kitap gibi kulübün borcuna alacağına ilişkin detaylı bir çalışmayı bizimle paylaşacaksanız memnuniyetle...

Bir de kongre üyelerine söz söyleme hakkımız yok ama ben yine de haddimi aşarak yazayım. Bu kulübü Canaydın´a rakip olup koltuk kapınca adaylıktan çekilen, yönetimde olmadığı dönemde kanal kanal dolaşıp yönetimleri yerden yere vuran Turgay Kıran yöneteceğine; Canaydın´a seçim kazandıran, yönetimde olmadığı dönemde de kulüp için yardım kampanyası düzenleyip kulübün itibarını kurtarmaya çalışan Polat yönetsin daha iyi.

Semih Ural' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":5390t3hf]Galatasaray kulübünün kongre üyelerinin kararını siz eleştiremezsiniz,sizin böyle bir hakkınız yok,kongre üyesi olursunuz,gelirsiniz,kongreye söz alırsınız konuşursunuz.

Neden yok? Buna siz mi karar veriyorsunuz?[/quote:5390t3hf]

Buna ben değil etik kurallar karar veriyor,üye olursunuz kongrede ne istiyorsanız söyleyin,bu kadar basit.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Mithat bey sizin döneminizde 800 milyar'a 3.olunmuş olabilir ama o zamanla bu zaman arasında çok fark var şimdi takımlar daha çok yatırım yapıyor basketbol'a.Ülker fenerbahçeyle birleşti dev bir bütçeleri var,efes pilsen'de çok büyük bir bütçeyle mücadele ediyor,telekom'da öyle işte bizde bu takımlardan sonra geliyoruz bütçe olarak ve zaten 4.tamamlıyoruz ligi o zaman anormal bir durum yok tabi ki başarısızlıktır 4.lük Galatasaray için ama bütçe sıralamasına göre normaldir 4.lük.

Bak Bayram kardeşim,biz son üç sene 7 mil. doların üstünde para harcadık,bir tane guard alamadık,bir tane uzunumuz yok,eldekini küstürüp kaçırıyoruz,geçen sene takımda Hüseyini İSTEMEYEN ADAM ,bu sene daha bütçeli takıma Hüseyin'i transfer ediyor.Sence bunun anlamı ne olabilir.

Evet haklısın,efesin,fenerin vede telekom daha fazla para harcıyor,bizden peki sadece parayla mı? oluyor taraftar forumda var büyük maçlar haricinde salonun % 25 dolmuyor bile,idareci çıkmış basına küçüleceğiz diyor.Ben buna isyan edince eskiden siz ne yaptınız deniliyor.

Çok basit yaparlar şubeyi,ÖZERK,seçim olur biz kazanırsak biz olmadı kazanan kişiler ne tahattüt ediyorsa yapılır.O zaman biz lafımızı yersek sözümüzü yutarsak sen gelir yüzümüze tükürürsün.

Yok borç olarak alınan 100 bin dolara üç oyuncu transfer edilmiş sonra playout oynanıyor diye kimse laf söylemesin.

Galatasaraylı olup eleştiri yapabilmem için illa Anadolu lisesi sınavında Türkiye derecesi yapmak, liseli yakını olmak yada cebimde 10.000 TL olması zorunlulugum mu var? Ne kadar komik cümleler kurdugunuzun farkında olmanız lazım.

Her Galatasaraylı gibi yapılan herseyi ve kongreyi sonuna kadar eleştirme hakkına sahibim. Sonuna kadar da eleştiririm. Sizin de buna laf söyleme hakkınız olmaz.

Onur Yavuz' Alıntı:
Mithat Bey bayan basketbol ve voleybol takımının küme düştüğü bir vakıa. Bunu söylemiş olmak sorunu çözer mi ya da olayın sorumlularının sorumluluklarını azaltmış olur mu?

Yaşanan olumsuz bir olay hakkında 100 tane mazeret üretmek mümkün ama önemli olan çözüm üretebilmek. Anlaşılan o ki zamanında, bizim mazeretlerimiz var, gerekirse bunları sunarız diyerek hareket edilmiş. Sponsor bulmak, dolayısıyla para bulmak yönetimde görev alan kişilerin görevi değil midir?

Erman Kunter´le 800 Milyara kurulan takımın ligi 3. tamamladığını hatırlıyorum. Hatırladığım bir şey daha var o sezona ilişkin, Galatasaray o sezon zirveye oynayan takımlarla yaptığı maçlarda hiç galibiyet yüzü göremedi. Bir de şampiyon olan takımın bütçesi yanlış hatırlamıyorsam 2 Trilyon civarındaydı. Yani bizim bütçemizin 2,5 katı civarında. Ha her şey bütçe değil derseniz bu konuda hak veririm size. Elinizde ortalamanın üstünde bir bütçe varsa bunu etkin kullanarak başarıya ulaşmak mümkündür.

Size bir tavsiye zorlandığınız anlarda olayı bel altına vurmaya çalışmayın. Her zaman diyorum, Özyer´in karşısına benim de dahil olduğum 3 kişi çıksın beni tanıma ihtimali %33,3´tür. Konu hakkında daha fazla yorum yapmayım, konu farklı yönlere gider.

Ribery davasını sizin yazdığınızı hatırlamıyorum, yazmış olabilirsiniz. Ancak Büyük Başkan´ın bir sözünü çok iyi anımsıyorum ; ?Ribery gelecek, elimi öpecek, formayı giyecek.? Herhalde koskoca Galatasaray SK Başkanı bunları söylerken güvendiği hukuki materyalleri vs. vardı.

Tekrar ediyorum, eğer Suat Sucuka´nın hazırladığı kitap gibi kulübün borcuna alacağına ilişkin detaylı bir çalışmayı bizimle paylaşacaksanız memnuniyetle...

Bir de kongre üyelerine söz söyleme hakkımız yok ama ben yine de haddimi aşarak yazayım. Bu kulübü Canaydın´a rakip olup koltuk kapınca adaylıktan çekilen, yönetimde olmadığı dönemde kanal kanal dolaşıp yönetimleri yerden yere vuran Turgay Kıran yöneteceğine; Canaydın´a seçim kazandıran, yönetimde olmadığı dönemde de kulüp için yardım kampanyası düzenleyip kulübün itibarını kurtarmaya çalışan Polat yönetsin daha iyi.

Sanıyorsunuz çözüm üretmedik,ama bu kulübün başkanında üstünde olan kurulu var.Bize o zaman isim hakkını bile vermediler,bırakın isim hakkını bardakların üstüne basılması için logoyu bile kullandırtmadılar.

Öncelikle Turgay KIRAN beyfendiyi tanıyormusunuz,konuşmuşluğunuz varmı,ne işle uğraştığını biliyormusunuz,daha önce hangi görevlerde bulunmuş fikriniz varmı.Yoksa sallamak için mi? sallıyorsunuz.

Sn. başkan A. POLAT beyfendi yardım kampanyası düzenlemiş,peki ne kadar para toplanmış biliyormusunuz?kulübün itibarı rakiplerin gözünde ne olmuş fikriniz varmı,yoksa gene havaya mı? sallıyorsunuz.

Özhan başkan bu kulübe nasıl bir maddi yardım yapmış kulübün ,borçlarını nasıl azaltmış,kredibilitesi sıfırın altında hisseleri değerinin yarı olan bir kulübü nasıl bırakmış fikriniz varmı.

Ama siz takmışsınız bir riberi olayına ordan bilmeden sallıyorsunuz,size gerçekleri yazıyorum okumuyorsunuz.

Bakın iyi yapmış ,kötü yapmış orasını tartışırız ancak bu kulübe kimsenin yapamadığı,yapıp son 10 yılın avrupadaki en iyi stadını kazandırmak için sağlığından olmuş bir kişiye bu tarz yaklaşım ne vicdana sığar,nede galatasaray etiğine.

Birde sponsor bulunmadığından bahsediyorsunuz,yine yanlış sponsor bulundu,fakat kulübün isminin yanına isim eklenmesi için divan kararı çıkması gerekiyordu,bunu için 3 yıl uğraşıldı,prosüdür üstüne prosüdür,brokrasi,üstüne brorasi kimler uğraştığını gelin ben size anlatayım.

Semih Ural' Alıntı:
Galatasaraylı olup eleştiri yapabilmem için illa Anadolu lisesi sınavında Türkiye derecesi yapmak, liseli yakını olmak yada cebimde 10.000 TL olması zorunlulugum mu var? Ne kadar komik cümleler kurdugunuzun farkında olmanız lazım.

Her Galatasaraylı gibi yapılan herseyi ve kongreyi sonuna kadar eleştirme hakkına sahibim. Sonuna kadar da eleştiririm. Sizin de buna laf söyleme hakkınız olmaz.

Bak sevgili kardeşim kulübün durumunu kongre sonucu eleştirebilirsin,senin anlamadığın o kongreye katılan üyelere sataşamassın verdikleri karardan dolayı,artı kulübe kongre üyesi olmak için liseye gerek yok !!! sen anlamadığın konuda ahkam kesiyorsun.

Siz herseyi biliyorken bize ne hacet Mithat bey. Kimsenin bişeyden anladığı yok herseyi siz biliyorsunuz zaten.

Herkesi istediğim gibi eleştiririm hakaret etmediğim sürece. Sizden icazet alacak halim yok sanırım.

Klübe üye olma koşullarını da tartışmayalım isterseniz. Herkes herseyin farkında.

Semih Ural' Alıntı:
Siz herseyi biliyorken bize ne hacet Mithat bey. Kimsenin bişeyden anladığı yok herseyi siz biliyorsunuz zaten.

Herkesi istediğim gibi eleştiririm hakaret etmediğim sürece. Sizden icazet alacak halim yok sanırım.

Klübe üye olma koşullarını da tartışmayalım isterseniz. Herkes herseyin farkında.

Ben oyumu kime kullanıcağım yönünde senden mi? icazet alacağım Semih,istediğme kullanırım bir allahın kuluda bu konuda bana laf söyleyemez,bu bütün kongre üyeleri için geçerli şimdi anladın mı?

Benden icazet alıcaksın mı yazdım? Ama siz sürekli insanların napmaları gerektiğine karar verip kurallar koyma derdindesiniz. Özhan Canaydına oy verenler ne kadar serbestse onu secenleri eleştirmek de o kadar bana serbest. Siz de anlamışsınızdır umarım.

Bu saçma tartışmayı da daha fazla uzatmanın anlamı yok.

Semih Ural' Alıntı:
Benden icazet alıcaksın mı yazdım? Ama siz sürekli insanların napmaları gerektiğine karar verip kurallar koyma derdindesiniz. Özhan Canaydına oy verenler ne kadar serbestse onu secenleri eleştirmek de o kadar bana serbest. Siz de anlamışsınızdır umarım.

Bu saçma tartışmayı da daha fazla uzatmanın anlamı yok.

Hala anlamıyorsun ben özgür irademle gidip oyumu kullanırım,sen bu konuda eleştiri yapamazsın kimse yapamaz,öyle bir hak yok kardeşim,senin benim oyum konusunda bir eleştiri yapma hakkın yok senin derken herkesi kast ediyorum bende dahil,kongre üyesi gider istediğine oy verir,sanada yalnızca aldığı karara saygı duymak düşer,beğinip beğenmemek sana kalmış,ama gidip vay sen ona niye oy verdin diyemezsin.

Özhan Canaydına oy veren kimseye saygı duymuyorum kusura bakmayın. Lisecilik yapan kimseye de saygı duymuyorum. Bu da benim özgür irademdir.

Size kime niye oy verdin demiyorum zaten. Sadece saygı duymuyorum. Bu kadar basit.

Sizin oyunuzu kime verme kararınıza laf söyletmeme gibi benim de bu kararımı sorgulama bunu yapamazsın deme hakkınız yok. Sonucta ben kimseye hakaret edip terbiyesizlik yapmıyorum. Hatta açık ve dürüst bir şekilde saygı duymadıgımı da söylüyorum.

Bunu anlamak çok mu zor?

Semih Ural' Alıntı:
Özhan Canaydına oy veren kimseye saygı duymuyorum kusura bakmayın. Lisecilik yapan kimseye de saygı duymuyorum. Bu da benim özgür irademdir.

Size kime niye oy verdin demiyorum zaten. Sadece saygı duymuyorum. Bu kadar basit.

Sizin oyunuzu kime verme kararınıza laf söyletmeme gibi benim de bu kararımı sorgulama bunu yapamazsın deme hakkınız yok. Sonucta ben kimseye hakaret edip terbiyesizlik yapmıyorum. Hatta açık ve dürüst bir şekilde saygı duymadıgımı da söylüyorum.

Bunu anlamak çok mu zor?

Öncelikle saygı duymamak saygısızlıktır,bir nevi terbiye sınırlarını aşar,ben sana eleştiremezsin derken bunu ben değil demokratik oluşumlarda bireylerin serbest düşünce ve oy kullanım hakkından bahsediyorum.

Bu arada yaşın kaç? Semih bir türlü aynı frekansa gelemiyoruz seninle,bak kardeşim geçen seçimlerde Adnan başkanı senlerle daha önce Özhan başkanı seçenler aynı kişiler.birine saygı duyup diğerine duymamak olmaz,saygı duyarsın ama o karara katımazsın hepsi bu.

Peki Mithat abi Özhan başkanla Adnan başkanı başkan seçenler aynı kişiler diyorsunda Özhan başkanı seçenler sizler değilmiydiniz? Sizler iseniz neden şuan Adnan Polat yönetimine giydirmelerde bulunuyorsunuz? Sanki bir çelişki var gibi geldi bana.

Mithat Bey, bakın hala mazeret üretiyorsunuz. Eğer ilgili kurullar izin vermediyse, izin verilebilecek projelerle kurulların karşısına çıksaydınız. Şubenin durumunu açıklayıp, onların çözüm önerilerini dinleseydiniz. Muhtemelen kurullar; ne haliniz varsa görün, basketbol şubesinin durumu bizi ilgilendirmez demezlerdi.

Mustafa Kemal Atatürk´ü böyle bir tartışmanın içinde anmak istemezdim ama öyle sözleri var ki? ?Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim duygularımı, fikirlerimi anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.? Atatürk´ün bu sözü ışığında Turgay Kıran´ı yeterince tanıyorum. Ben Turgay Kıran´ın yanlışlarından bahsediyorum, siz ne iş yaptığını biliyor musunuz, hiç konuşmuşluğunuz var mı diyorsunuz.

Adnan Polat başlattığı kampanya ile takımın belki beklenen bağış miktarı sağlanamadı ama dikkatler o yöne çekildi. Eğer UEFA tarafından kulübün 6 puanı silinseydi, asıl o zaman rezil olurduk rakiplerimize ve Avrupa´ya. Ve ne zaman transfer yapmak istesek bu sicil karşımıza çıkardı.

Özhan Canaydın´ın kulübe hibe ettiği para var mı bilmiyorum ama verdiği zararı 100 Milyon $´la ifade edebiliriz. Sizin o bitirmesiyle övündüğünüz Aslantepe projesinde, Büyük Başkan ben yaptım ben yaptım diye ortalıkta dolaşmasa ve Aslantepe´nin tapusu sessiz sedasız bize geçseydi o zaman -projenin mimarı kendisi olmamasına rağmen- onu başarılı görebilirdim. Aslantepe projesinde Canaydın yüzünden kârdan zarar ettik. Bu kulüpte borçlara kefil olmak çok da önemli değil, sonuçta kulübün yeteri kadar gayrimenkulu var. Başkan demiyor muydu, bu kulüpte kimsenin parası kalmadı, kalmaz da diye.

Yönetim bu sezon basketbol ve voleybol şubesine yeteri kadar destek vermese de kulübün eskiye oranla daha iyi yönetildiği aşikâr.

Neyse benden bu kadar...

Adnan Polat Yönetiminin Hatalarını biri yazabilir mi eğer var olduğunu düşünen biri varsa madde halinde ve Adnan Polat'ın yerine başkasının gelmesini isteyen biri varmı mart ayında hangi gerekçeyle ?

Onur Yavuz' Alıntı:
Mithat Bey, bakın hala mazeret üretiyorsunuz. Eğer ilgili kurullar izin vermediyse, izin verilebilecek projelerle kurulların karşısına çıksaydınız. Şubenin durumunu açıklayıp, onların çözüm önerilerini dinleseydiniz. Muhtemelen kurullar; ne haliniz varsa görün, basketbol şubesinin durumu bizi ilgilendirmez demezlerdi.

Mustafa Kemal Atatürk´ü böyle bir tartışmanın içinde anmak istemezdim ama öyle sözleri var ki? ?Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim duygularımı, fikirlerimi anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.? Atatürk´ün bu sözü ışığında Turgay Kıran´ı yeterince tanıyorum. Ben Turgay Kıran´ın yanlışlarından bahsediyorum, siz ne iş yaptığını biliyor musunuz, hiç konuşmuşluğunuz var mı diyorsunuz.

Adnan Polat başlattığı kampanya ile takımın belki beklenen bağış miktarı sağlanamadı ama dikkatler o yöne çekildi. Eğer UEFA tarafından kulübün 6 puanı silinseydi, asıl o zaman rezil olurduk rakiplerimize ve Avrupa´ya. Ve ne zaman transfer yapmak istesek bu sicil karşımıza çıkardı.

Özhan Canaydın´ın kulübe hibe ettiği para var mı bilmiyorum ama verdiği zararı 100 Milyon $´la ifade edebiliriz. Sizin o bitirmesiyle övündüğünüz Aslantepe projesinde, Büyük Başkan ben yaptım ben yaptım diye ortalıkta dolaşmasa ve Aslantepe´nin tapusu sessiz sedasız bize geçseydi o zaman -projenin mimarı kendisi olmamasına rağmen- onu başarılı görebilirdim. Aslantepe projesinde Canaydın yüzünden kârdan zarar ettik. Bu kulüpte borçlara kefil olmak çok da önemli değil, sonuçta kulübün yeteri kadar gayrimenkulu var. Başkan demiyor muydu, bu kulüpte kimsenin parası kalmadı, kalmaz da diye.

Yönetim bu sezon basketbol ve voleybol şubesine yeteri kadar destek vermese de kulübün eskiye oranla daha iyi yönetildiği aşikâr.

Neyse benden bu kadar...

Bakın ben mazeret üretmiyorum,kulübün tüzüğünün,bazı atılımlar için engel oluşturduğunu bu tüzük değişikliğinide pattadan olmadığınından bahsediyorum.

Şimdi siz sayın başkanın topladığı 250 bin dolarlamı kulübün kurtulduğunu söylüyorsunuz.

Turgay bey konusuna gelince bu kulüp için çok fedakarlık yaptı,yapmaya devam ediyor.Bu gün kulübün fransa ile yaptı,alışverişlerde,Türk ,Fransız iş adamları derneği başkanı olarak,kulüp için bir referansa vede bürokratik,uzatmalara kendisinin yardımıyla son verdiğini,sanırım bilmiyorsunuz.

Şimdi diyorsunuz ki!!! 100 mil. dolar zarar etti bu kulüp,Özhan beyin sayesinde orda aslantepe var,aynı zamanda kefil olmakla kalmamış,ağır iki borcu kendi üstüne almış olduğunuda sanırım bilmiyorsunuz.